Maassluizer richt nieuw amateur-kamerorkest op Fico start seizoen met Spielbergfilm PEC houdt informatiemarkt Avalance en Jong Avalance houden open huis Veel mensen bellen zwem watertelefoon Tweede ronde Kletsfestival DUO'S ZIJN TREFZEKER Orgelconcert 'Out of Africa in oktober' Contactmor gen MAASSLUIS Ruim twee jaar was de Maassluizer Rcné Snoei dirigent van het Delfts Kamerorkest, tot er begin mei van dit jaar ruw een einde aan het uitoefenen van deze taak werd gemaakt. „De musici werden naar huis ge stuurd, omdat de on derlinge sfeer te wen sen zou overlaten. Maar die sfeer was juist prima, en dat bleek toen ik samen met de concertmeester plannen had uitge werkt voor een nieuw kamerorkest. Bijna iedereen kwam te rug", verklaart Snoei. Maar de dirigent en de concertmeester willen Want ondanks de terug keer van een groot aan tal musici uit het ter zie le gegane orkest, is Snoei naarstig op zoek naar nieuwe leden voor de nieuwe Delftsche Or kestvereniging. „De kwaliteit moet ver beteren", verduidelijkt hij. Het is de bedoeling dat iedereen van de ver enigingeen soort proeve van bekwaamheid on dergaat". De Maassluizer bena- iHia i - m&'vs- René Snoei, dirigent van de Deltsche Orkestvereniging. VLAARDINGEN Aad Zoutendijk, vaste orga nist van de Grote Kerk in Vlaardingen geeft aanstaande donderdag, weer zijn wekelijks con cert. Tussen 12.45 uur en 13.15 uur bespeelt hij het orgel van de Grote Kerk en vertolkt hij wer ken van Johan Christoph Bach, Johann Bernhard Bach, Wilhelm Fr. Bach. Johann Seb. drukt nogmaals dat het gaat om een te vormen amateur-kamerorkest. Snoei: „De leden zullen gewoon hun contributie moeten betalen en afge zien van de wekelijkse repetitie-avond (onder leiding van de dirigent) komt het dus vooral aan op thuis studeren". Ambitieus Desondanks is het de be doeling van Snoei om re delijk ambitieus met de amateur-musici aan de slag te gaan. Afhankelijk van de be langstelling zal er een zogenaamd A-orkest worden gevormd door de besten, en een B-orkest door en voor de wat min der begaafden. Die indeling op zich zegt niet echt veel. „Het kan bijvoorbeeld gebeuren dat iemand heel goed speelt, maar dat hij zich gewoon lekkerder voelt in (Je andere groep". Het voornaamste is dat cr een kameror kest bestaat dat in het nieuwe theaterseizoen kan beginnen. Snoei daarover: „Wat we gaan spelen, kan ik nu niet zeggen. Dat hangt af van de bezet ting. Wanneer we weinig aanmeldingen van bla zers krijgen, zullen we ons vooral bezig moeten gaan houden met de ou dere muziekstukken Wat we gaan spelen hangt natuurlijk ook af van wat de nieuwe leden kunnen. Ik vind dat je altijd recht moet doen aan het werk van de componist. Origineel Zoals de plannen nu op tafel liggen, komen er in ieder geval verschillende muzikale tijdvakken aan de orde. Snoei vervolgt: „Je kunt zoveel kanten uit in de muziek. Maar we moeten nu eenmaal een gemid- VLAARDINGEN Evenals andere instel lingen start ook de FICO (Finicommissie C.J.V. 'Liefde en Vrede') deze week het nieuwe filmsei- VLAARDINGEN Het Plaatselijk Educatief Centrum (PEC) aan de Cornelis Houtmanstraat 2a, houdt aanstaande vrijdag een informatie markt. Belangstellenden kunnen er van 's och tends 10.00 uur tot 16.00 uur terecht om informa tie in te winnen over de cursussen of om te pra ten met docenten en be geleiders. Voor die dag is ook een programma sa mengesteld: Om 9.30 uur gaan de deuren open daarna is er een video film te zien en er wordt een rondleiding door de bibliotheekgegeven. Dat herhaalt zich om 11.45 uur en om 13.45 uur. Be zoekers kunnen ook te recht voor het spelen van een spel. zoen. Op zaterdag JU augustus worden in zaal Middelhuyse en in de Triangel een aantal jeugdfilms vertoond. 's Ochtends om tien uur en om 12.30 uur kan men kijken naar 'De goonies' van Steven Spielberg. In Triangel wordt dezelfde film vertoond, maar dan begint de voorstelling pas om 13.30 uur. 's Avonds zijn er even eens twee voorstellin gen. Dat programma be gint om 18.30 uur met 'De Goonies' en om 20.45 uur wordt de horror film 'House' vertoond. De Spielberg-film is een echte avonturenfilm. Mickey de hoofdfiguur in de film vormt samen met een aantal andere jongens het groepje 'De Goonies' genoemd naar hun woonwijk Goon Docks. Deze wijk wordt binnenkort afgebroken en daarvoor in de plaats komt een golfbaan, tij dens de verhuizing vin den de jongens een oude Spaanse kaart uit 1632, waar de route staat op gegeven naar de schat die indertijd door een pi raat is verborgen. 'House' is een echte hor rorfilm. Roger Cobb, een succesvol schrijver van griezelverhalen krijgt het bericht dat zijn tante zelfmoord heeft ge pleegd en haar Victori aanse huis aan hem heeft nagelaten. Hij neemt zijn intrek in het huis en vanaf dat moment ge beuren er de meest vreemde en griezelige dingen. Filmliefhebbers die 'Out of Africa' en Rocky 4 nog niet gezien hebben moe ten de datum 11 oktober alvast in de agenda zet ten, want dan zijn beide films te zien in zaal Tri angel. out of Africa be gint om 18.30 uur en 'Rocky 4' om 20.45 uur. delde zien te vinden van wat iedereen bij de Delftsche Orkestvereni ging wil. Tegelijkertijd moeten we ook nog pro beren om origineel te blijven". En tot slot: In een ka merorkest spelen vereist discipline en een gevoel van saamhorigheid. Het belangrijkste is toch dat de mensen binnen een dergelijk gezelschap het met elkaar kunnen vin den, want het blijft toch je liefhebberij". Amateur-musici die meer willen weten over de Delftsche Muziek vereniging kunnen zich wenden tot de volgende personen: mevrouw Stoop (telefoonnum mer: 071-132169) en mevrouw Van Schayk (01720-73034). De Canadese gast van Avalance, de Edmonton All Girl Marching Ambassadors. VLAARDINGEN Evenals andere instel lingen en verenigingen in Vlaardingen staat ook Avalance aan het begin van een nieuw seizoen. Om belangstellenden kennis te laten maken met de activiteiten van het korps houden Ava lance en Jong Avalance aanstaande zaterdag 30 VLAARDINGEN— Dit zomerseizoen hebben veel meer surfers en zwemmers gebeld met de zwemwatertelefoon dan vorig jaar. Ruim 750 mensen draai den dit jaar het nummer voor actuele informatie over de kwaliteit van het oppervlaktewater in Zuid Holland. Vorig jaar maakten slechts dertig mensen gebruik van de informatielijn. 18 Juni boekte een abso luut record, toen belden 150 mensen het nummer. Hieruit blijkt d~.t mede voor de bekendmaking van het nummer in juni '86, de zwemwatertele foon wint aan populari teit. De zwemwatertele foon is nog steeds be reikbaar onder nr. 070- 117550 (buiten kantoor uren is een antwoordapparaat in werking). Op dit num mer kan ook de provin ciale zwemwaterfolder worden aangevraagd Bovendien staan tot en met september bij ruim twintig zwemplaatsen in de provincie informatie borden met actuele ge gevens over de kwaliteit, helderheid en tempera tuur van het zwemwater. ROTTERDAM In het feestprogramma, dat za terdag in Delfshaven wordt afgewerkt, is rond de Piet Heyn-brug tus sen 14.00 en 16.00 uur plaats ingeruimd voor de tweede ronde van het Oranjeboom Kletsfesti val 1986. De jury, onder voorzit terschap van de acteur Pieter Lutz, zal ook nu drie kletsers voor de fi nale op Binnenscheep vaartdag (zaterdag 27 september) selecteren. Onder de kandidaten die zaterdag voor het voet licht treden, bevindt zich de winnaar van vo- irig jaar Hans Sjouken. Pierre van Ostade zal ook nu weer op zijn ver trouwde manier het pro gramma aan elkaar pra ten. Het kletsen zal muzikaal worden opgeluisterd door de Rotterdamse zanger Mare Benz en de Oranjeboom Dixie Kids met zang van Ria Dem- menie. Wie zin heeft om mee te dingen naar de geweldi ge prijzen (totale waarde ruim negen duizend gul den), kan zich aanmel den bij de Oranjeboom Brouwerij, de heer C F. Dagevos, tel. 010- 4848055 of bij de promo tieafdeling van deze krant, tel. 010-4699911. augustus een open uu,o in en rond het Weeshuis. De gehele dag van 11.00 uur tot 16.00 uur vinden er muziek- en showde monstraties plaats. Ook staan er op het Wees huisplein informatiek raampjes en worden ver schillende videovoor stellingen gegeven over activiteiten van beide korpsen. Leden, instructeurs en ouders van de leden staan de hele dag gereed om alles te vertellen over deze unieke hobby. Voorzitter Marco Bur gers tekent daarbij aan dat veel vriendschappen bij Avalance en Jong Avalance zijn begonnen. Ook internationaal wor den vriendschappen ge sloten. Zo is er deze week een Canadees korps te gast bij Avalan ce. Voorafgaand aan de informatiedag wordt vrijdagavond in samen werking met de Canade se Edmonton All Girl Marching Ambassadors een optreden op de Hoogstraat ter hoogte van het Liesveldviaduct verzorgd. Binnenkort gaan de op- leidingsgroepen voor jongeren van 8 tot en met 15 jaar en ouderen vanaf 15 jaar weer van start. Daarbij is het van belang om te weten dat de instrumenten in bruikleen worden ver strekt en dat de leden dus niets hoeven aan te schaffen. Voor nadere informatie kan men terecht bij de voorzitter Marco Bur gers, telefoon: 010- 4345375 of Wim Kok te lefoon: 010-4358929. ADVERTEREN DOET VERKOPEN VLAARDINGEN In dienstencentrum West aan de F. van Borselen- straat 95 wordt woens dagochtend 3 september weer een contact morgen gehouden. Onder het ge not van een kopje koffie kan men dan weer eens een praatje maken met buurtbewoners die men een lang zomerseizoen weer ontmoet.

De Havenloods | 1986 | | pagina 13