'Ik kon ook niet uitleggen waar ze vandaan kwamen' Bibliotheek Zuid wegens verhuizing gesloten Bondsspaarbank neemt der de geldautomaat in gebruik SSSN op zoek naar computerbegeleiders Vrouwencursussen Wintercursus 'Schelpen vinden en herkennen' KWF-collecte EHBO-cursus Wbnen en leven in Noord onderwerp expositie *777& WEGENERbladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplaag van ruim een miljoen exempla- Schiedams Nieuwsblad NSveVlaardingseCourant Verschijnt elke woendag huisaan-huis m Viaardmgen Maassluis Nieuwsblad De aantrekkingskracht van de computer is groter dan de SSSN verwachtte. SCHIEDAMVoor de cursusbegeleider te hei computercursussen die Pen- het SSSN-jongerenwerk gaat starten hebben zich Belangstellenden kun- veel meer belangstellen- nen zich voor nadere in den aangemeld dan was lichtingen wenden tot de verwacht. In verband Stichting Samenlevings- hiermee is men dringend opbouw Schiedam op zoek naar mensen Noord, postbus 4015, met computerkennis, die 3102 GA Schiedam, tele- bereid zijn een middag foon 4701267 of of avond in de week als 4712234. SCHIEDAM De straat, begint op woens- werkgroep VOS (Vrou- dag 24 september een wen Oriënteren zich op cursus 'Hoe zeg je wat je de Samenleving) start 17 denkt'. Samen praten, september een cursus in luisteren en je mening wijkcentrum 'De Erker' geven vormen de basis aan de Jan van Avenne- van deze twaalf weken straat. durende cursus. Men De in totaal twaalf bij- komt feeds bijeen op rpnwo^Tag%nanSt9e0d0S worden door de dTel- ka 15 8ratis ^^erop- neemsters zelf bepaald. v"n8- De kosten voor de cursus Wie nadere informatie bedragen f 30,-. Er is over een der cursussen gratis kinderopvang wenst of zich op wil ge- aanwezig. ven kan zich wenden tot: In het vrouwenontmoe- Marianne van Beers, tel. tingscentrum 'Barrika', 4261628 of Lcida van aan de Lange Kerk- Grootveld, tel. 4264112. SCHIEDAM De Bondsspaarbnk Schie dam heeft vandaag, woensdag 27 augustus, de derde geldautomaat in werking gesteld. Voor rekeninghouders van de Bondsspaarbank bete kent dit dat zij in het vervolg ook bij het hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat dag en nacht terecht kunnen voor het opnemen of storten van geld. De officiële handeling, waarmee de automaat in werking werd gesteld, bestond uit het overma ken van een bedrag van f 500.- aan respectieve lijk de Raad voor Be jaarden werk en Scou ting Schiedam. De Bondspaarbank had hiertoe de 'oudste' en 'jongste' kaarthouder uitgenodigd. SCHIEDAM— De Ko ninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongelukken Schie dam start maandag 15 september met een nieu we cursus. Deze wordt gegeven in het pand aan de Korte Haven 127. Scouting Schiedam werd verrast met een gift van f 500.-. SCHIEDAM— In het wijkcentrum De blauwe Brug aan het Bachplein wordt tijdens de Open Dag, op 13 september, een tentoonstelling ge houden over 'Het wonen en leven in Schiedam- Noord'. De expositie zal bestaan uit door wijkbewoners ingezonden stukken. Dit kunnen zowel foto's of filmbeelden zijn als te keningen, wandkleden en dergelijke. Voor elke categorie wordt een prijs ter beschikking gesteld. De beoordeling van de inzendingen geschiedt door het tijdens de Open Dag aanwezige publiek. Bewoners van Noord die een bijdrage aan de ten toonstelling willen leve ren dienen deze uiterlijk 9 september af te geven bij de SSSN. in het wijk centrum De Blauwe Brug. Ook voor nadere informatie kan men daar terecht (tel.4702207). SCHIEDAM De vesti ging van de Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheek in Schie- dam-zuid is tot maandag 8 september gesloten. Oorzaak hiervan is de thans plaatsvindende verhuizing. Tot vrijdag 22 augustus was de bieb tijdelijk on dergebracht in de school aan de Zalmstraat. Dit was noodzakelijk voor het uitvoeren van ver bouwingswerkzaamhe den in het pand aan de Leliestraast. Deze zijn inmiddels gereed. Het vernieuwde filiaal wordt vrijdag 5 septem- door wethouder Haf- ber officieel geopend kamp. SCHIEDAM— De Ne derlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding houdt tussen 25 augus tus en 7 september de jaarlijkse collecte. De collectanten die hieraan hun medewerking verle nen beschikken allen over een legitimatiebe wijs. Het grootste deel van het ingezamelde geld gaat naar wetenschappelijke kankeronderzoeken. Dit jaar is hiervoor circa veertig miljoen gulden nodig. Daarnaast is er zo'n vijf miljoen uitge trokken voor: voorlich ting, steun aan vereni gingen van kankerpa tiënten en uitgaven voor onderwijs en opleiding. Wie meer wil weten over het werk van het Konin gin Wilhelmina Fonds wordt aangeraden op 27 augustus en 3 september naar de uitzending van Socutera, na het NOS- journaal van 20.00 uur, te kijken. SCHIEDAM/VLAAR- DINGEN Langs elke kust, overal ter wereld kan men schel pen vinden die door de vloed op het strand geworpen zijn. In oude culturen dienden ze als ruil- en betaal middel. Tegenwoor dig worden schelpen alleen nog maar ge bruikt ter versiering van gebruiksvoorwer pen. Voor een groot aantal strandbezoe- kers is de herkomst van de schelpen onbe kend terrein. Om die onwetendheid weg te nemen zijn twee leden van de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereni ging (KNNV) afdeling Waterweg-Noord van plan een wintercursus 'Schelpen vinden en herkennen' te starten. Tijdens een zestal bij eenkomsten worden de grondbeginselen bijgebracht om schel pen te kunnen deter mineren. De cursus is gratis en wordt telkens op de laat ste woensdag van de maand gehouden in ge bouw De Boshoek aan de Churchillaan achter de Wim de Ruiter en Aart van de Berg zijn de initiatiefnemers van de schelpencursus. Blauwe Brug. De eerste bijeenkomst vindt plaats op 29 oktober. Doosje „We willen mensen die op het gebied van schel pen niets weten, laten kennis maken met schelpdieren", zegt één van de initiatiefnemers Wim de Ruiter, die sa men met Aart van de Berg de cursus gaat ver zorgen. „Daarbij is het belangrijk om een aantal soorten te leren herken nen. Je ziet het vaak dat ouders met kinderen naar het strand gaan om schelpen te zoeken, die jarenlang in een doosje bewaren en dan verdwij nen ze weer, zonder te weten welk schelpdier dat is geweest". De Ruiter geeft toe dat hij ook eens een leek was wat schelpen betreft. „Toen ik samen met mijn dochter die toen acht jaar was een strandwan deling maakte en ze vroeg waar schelpen vandaan kwamen kon ik dat ook niet uitleggen". Inmiddels beschikt de initiatiefnemer over een groot aantal verschillen de soorten schelpen die zorgvuldig gerangschikt zijn. Een greep uit de collectie: fossiele schel pen, boormosselen, strandgapers, kokkels, Nonnetjes, Wulken en Alikruiken. Regelmatig wandelt De Ruiter langs de Nederlandse kusten op zoek naar fraaie exemplaren. „Langs het strand van Hoek van Holland vind je een gro te verscheidenheid aan schelpen. Wanneer je re gelmatig naar het strand gaat tijdens allerlei weersomstandigheden of als er een aflandige wind uit het Oosten waait brengt de onder stroom minder gewone schelpen en slakken mee zoals het wenteltrapje", zegt de cursusleider. De cursus begint met een algemene inleiding. Daarna volgen er vier avonden van determine ren, dus vaststellen waar ze vandaan komen en welk schelpdier het is want hoeveel mensen weten niet dat er dieren leven in de schelpen". Schelpen vinden en her kennen wordt afgesloten met een algemene diaa vond. „We hebben er ook over gedacht om een ex cursie naar het strand te maken. Dat zullen we in overleg met de cursisten bepalen. In ieder geval willen we voorkomen dat zes avonden lang een eenrichtingsverkeer wordt". Belangstellenden die meer willen weten over de cursus kunnen bellen met Aart van de Berg, telefoonnummer 010 - 4710850 of Wim de Rui ter, telefoon 010 4350813. Wethouder Hafkamp Met ingang van 8 september worden er in Zuid weei boeken uitgeleend.

De Havenloods | 1986 | | pagina 3