Belangstelling voor triathlon groeit Plezier in het kanovaren Receptie VZC 0L 'Sportief Vlaardingen' Pollux oefent Hockeycompetitie Laatste fietstocht met verrassingen SPORT In Maassluis en Schiedam weer meer deelnemers Competitie-indeling voetbalclubs Sportnieuws naar redactie Dammen en schaken in dienstencentrum Holy WOENSDAG 27 AUGUSTUS f986] SCHIEDAM- /MAASSLUIS Er blijkt nog steeds een groeiende belangstel ling voor de triathlon. Zowel in Schiedam als in Maassluis, waar afgelopen zaterdag een recreatieve editie van dit loodzware door PETER SPEK sportonderdeel werd georganiseerd, was de belangstelling enorm. In Schiedam gingen ruim tweehonderd deelnemers van start. In Maassluis groeide het aantal tot vijfhon derd. Elly Lepolder, een van de organisatoren van Maassluis vertelde na afloop; „Dit evenement trok nu ruim honderd deelnemers meer dan vo rig jaar en daar mogen we natuurlijk wel erg Deelnemers in Schiedam op de fiets op weg in de tweede triathlon, georganiseerd door de Sportbond Schiedam. voor de derde keer ge- De deelnemers in Maas- houden. „Elk jaar doen sluis konden kiezen uit we natuurlijk de nodige twee pakketten, een ervaring op om het eve- lichte en zware triath- nement te laten uitgroei- Ion. Driehonderd deel- en tot een echt sport- nemers kozen voor de spektakel. Ook is er in- zware editie en twee middels een stichting honderd voor de lichte opgericht waar het hele uitgave. Al om acht uur triathlon gebeuren in zaterdagmorgen gaf ondergebracht is. Die wethouder mevrouw stichting wordt gevormd Snoeck-Schuller in het door afgevaardigden van zwembad Dol-Fijn het de afdeling sportzaken startschot voor dit tweede keer een triath lon. Vorig jaar schreven bijna honderd deelne mers in. Afgelopen za terdag stond het dubbele aantal aan de start in het zwembad Groenoord. „Meer dan tweehon derdvijftig deelnemers kunnen wij niet meer hebben", zegt Wim ten Hove, één van de organi satoren. „Een goede keuze was ook de ver plaatsing van het loop- gebeuren van het Bea- trixpark naar het Har- ga-park. Bij de korfbal vereniging Harga is een accommodatie beschik baar waar de deelnemers na afloop een douche kunnen nemen", aldus Ten Hove. De sportbond Schiedam bestaat uit de zwemver eniging De Watervrien den, de gymnastiekvere niging Arma en de korf balvereniging Harga. „Gezamenlijk hebben Wethouder mevrouw Snoeck-Schuller lost het startschot voor de derde recreatieve triathlon in Maassluis. blij mee zijn, een teken, Van de gemeente Maas- zwem-, fiets- en loop- we voPr een uitstekende dat de deelnemers het sluis, de atletiekvereni- gebeuren. organisatie gezorgd en naar hun zin hebben". In ging Waterweg en EH- evenement is zeker Maassluis werd deze re- BO" aldus Elly Lepol- De sportbond Schiedam voor herhaling vatbaar", creatieve triathlon al der organiseerde voor de besluit Wim ten Hove. VLAARDINGEN— De voetbalclubs beginnen aanstaande weekeinde met de voetbalcompeti tie. Gezien de indelng van de competitie kan Berichten voor deze sportpagina kunnen worden gezonden naai de redactie van de Rijn mond Westcombinatie Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorge geven aan onze sportme- dewerker Peter Spek, tel. 010-4352615. VLAARDINGEN— In ^mber en er wordt het Dienstencentrum steeds van 13.30 uur tot Holy aan de Willem de Zwijgerlaan is er voor de liefhebbers iedere dins dagmiddag weer gele genheid om te schaken en dammen. 16.30 uur gespeeld. Op woensdag 10 september vindt de officiële ope ning plaats van het nieu we seizoen in het Dien stencentrum 'Holy'. Van 10.00 uur tot 16.00 uur is iedereen van 55 jaar en De nadruk ligt daarbij ouder van harte welkom, op de ontspanning maar Er zal dan tevens een er wordt ook gespeeld in schaaksimultaan wor- competitieverband. De den georganiseerd. De organisatie is in handen aanvang daarvan is van de schaak en dam- 13.30 uur. Voor meer in- club Holy. Tevens zullen lichtingen kan men te- enkele ontmoetingen recht blj A stoik) Bonn- plaatsvinden met clubs weg i6) telefoonnummer van andere dienstencen- 010-4749921 voor het tra waaronder 'De Vier schaken en J. Lucassen, Molens' uit Schiedam. Zwaluwenlaan 245, tele- Het nieuwe seizoen be- foon 010-4749362 voor gint op dinsdag 2 sep- dammen. VLAARDINGEN De leden van VZC ko- De zwemvereniging men op deze dag ook VZC bestaat dit jaar in actie op een groots zestig jaar. Ter gele- opgezette zwem-ma- genheid van dit jubile- nifestatie in het Kol- um wordt op zaterdag pa-bad. Aanstaande 30 augustus van 12.00 zondag wordt er een uur tot 13.30 uur een groot waterpolo-toer- receptie gehouden nooi gehouden. Dit voor genodigden. toernooi begint om 14.00 uur met wed- Een historisch mo- strijden voor pupillen ment voor de Vlaar- en aspiranten, daarna dingse vereniging, om- een toernooi voor dat de receptie wordt dames- en herenteams gehouden in het nieu- en daaraan zullen we clubhuis, dat is in- sterke tegenstanders gericht in het Kolpa- uit deze regio mee' bad. doen. In de nieuwe gids weer veel informatie over het recreatieve sportgebeu ren in de komende maanden, maar er staat gratis verkrijgbaar bij: banken, bibliotheken, dewi.kangoeroe bowling, vroon watersp sportzaken sporthal, vvv. zwembaden VLAARDINGEN Volgende week dinsdag verschijnt alweer voor de achtste keer het boek je 'Sportief Vlaardin- gen', een uitgave van het óök~"info"rmatie Tn over O j bureau sportieve recrea- sportscholen en sport- CL f tie van de gemeente verenigingen. De nieuwe lUÏ! Vlaardineen. gids zal morgen op het stadhuis door la:.ge af standsschaatser Ruud Christoffers worden aangeboden aan sport wethouder IJsbrand van der Velden. De nieuwe gids 'Sportief Vlaardingen', met boordevol nieuws over het recreatieve gebeuren in Vlaardingen. het weieens een span nende strijd worden. In de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal moet het Maassluise Ex celsior het opmemen te gen een aantal bekende én sterke tegenstanders zoals Barendrecht, Heerjansdam, Noord- wijk en Quick Boys. Het is te hopen dat de Maas sluise formatie van trai ner Eric Gudde in het nieuwe seizoen uit de buurt van de degradatie plaatsen kan blijven. Met veel spanning kan ook uitgekeken worden naar de ontmoetingen tussen het Schiedamse HBSS en de Vlaardingse ploegen HVO en Zwalu wen, die in de derde klasse bij elkaar zijn in gedeeld. Spannende streek-derby's zijn er ook te verwachten in de vierde klasse tussen Hoekse Boys, het Maas- landse VVV en 'Vlaar dingen'. Een competitie waar al naar wordt uitgekeken is de strijd tussen de drie Vlaardingse ploegen SVO, Satelliet en TSB. In de zondag-competitie zijn alle ogen gericht op Fortuna. De formatie van de nieuwe trainer Jan van Baaren heeft grootste plannen in de tweede klasse. VLAARDINGEN— De hockey-vereniging Pol lux is inmiddels ook be gonnen aan de voorbe reidingen voor het nieu we seizoen. De dames- en herenselecties zijn begonnen met het spelen van oefenwedstrijden. Voor vandaag staat een ontmoeting op het pro gramma tegen Aeolus en deze wedstrijd wordt in de Broekpolder ge speeld. Verder 29 augus tus Rijswijk-Pollux, 31 augustus Pollux-Spirit en de reeks wordt beslo ten op 3 september met een wedstrijd tegen Rot terdam in de Broekpol der. Het oefenprogram ma van de dames ziet er als volgt uit: 20 augustus Asvion-Pollux, 24 augustus Westland-Pol- lux en 27 augustus Pol- lux-Hoekse Boys. VLAARDINGEN— De leerlingen van de Erica- school genoten afgelo pen vrijdag zichtbaar van een kano-evene ment, dat mogelijk was gemaakt door medewer king van het bureau sportieve rcreatie van de gemeente Vlaardingen. In het Kolpabad zorgde het burau voor kano's en de leerlingen konden met hun verzorgers ken nis maken met deze tak van sport. „Veel evene menten die in de sport- sfeer worden georgani- toch voor de hele opvoe- uitkomen tegen leerlin- seerd, zijn voor deze zeer ding erg belangrijk", gen van diverse basis moeilijk lerende kinde- zegt direkteur Walsmit scholen en dat projekt ren onbereikbaar, daar- van de Ericaschool. loopt uitstekend. Op om dat via dit soort eve- deze manier proberen nementen deze kinderen „Ook organiseren wij wij wat meer begrip voor kennis kunnen maken een voetbalcompetitie eikaars werk te krijgen", met de sport en dat is waarbij onze leerlingen aldus de heer Walsmit. VLAARDINGEN— De hockeycompetitie begint dit jaar op zondag 7 sep tember. Het herenteam van het Vlaardingse Pollux moet op bezoek bij Zoeter- meer. De dames spelen gelijk al een semi-derby tegen het Maassluise Evergreen. Zowel het heren als het damesteam spelen nog een aantal oefenwedstrijden. De heren spelen aanstaande vrijdag nog een wed strijd tegen en in Rijs wijk. VLAARDINGEN— Het bureau sportieve recrea tie van de gemeente Vlaardingen organiseert aanstaande zondag de laatste fietstocht in dit zomerseizoen. Zoals gebruikelijk is deze laatste tocht een heel bijzondere. De tocht van aanstaande zondag staat boordevol verrassingen. De deelne mers krijgen tijdens deze fietsverrassingstocht verschillende opdrach ten te vervullen om fiet send bij de diverse pos ten te komen. De afstand die afgelegd moet wor den is ongeveer veertig kilometer. Tussen 9.30 en 10.30 uur kan er ge start worden vanaf het badpaviljoen van het Kolpa-bad aan de Broekweg. Het inschrijf geld bedraagt twee gul den en vijftig cent. Voor verder informatie kan men terecht bij het bureau sportieve recrea tie van de gemeente Vlaardingen tel. 010- 4355888.

De Havenloods | 1986 | | pagina 5