Stichting zet zich in voor historisch bezil Van der Berg match-hengel Kampioen Veel belangstelling voor 'Kunstmarkt' Haalbaarheidsonderzoek panden Noorder- Meidensoos Schiedams Nieuwsblad |y| woensdag 27 augustus «se 35-497 i c rr: u, VISNIEUWS SSSN-cursus publiciteit Gespreks bijeenkomsten Sjoelen in De Wóudhoek Cursus voor over vrou wen mimi ï- l?| fipwrr iii «tiKSjn^uj augustus een expositie gehouden waaruit blijkt dat zakelijkheid en kunst hand-in-hand kunnen gaan. Veel bekende artiesten gaven op het podium voor het stadhuis, acte de presence met veelal een klein gedeelte uit hun repertoire. Het An tilliaanse Zomercarna val op het einde van de dag, zorgde met een fraaie parade een exo tisch sluitstuk van deze in alle opzichten ge slaagde dag. SCHIEDAM Even als in vele andere ste den met een oud stadshart treft men in Schiedam nog een flink aantal histori sche gebouwen aan. Velen hiervan verke ren in slechte staat. Pogingen om hieraan iets te veranderen stranden doorgaans door een combinatie van geldgebrek en starre regels. Om te voorkomen dat dit al les leidt tot het verlies van talrijke monu mentale en beeldbe palende panden is enige tijd geleden de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schie dam opgericht. Voornaamste doel van de Stichting is het bege leiden en ontwikkelen van projecten die zowel de leefbaarheid van de binnenstad bevorderen als het historisch erf goed beschermen. Het eerst komen dan ook plannen in aanmerking waarbij de nadruk valt op de volkshuisvesting. Tevens wordt extra aan dacht geschonken aan de reeds onder Monumen tenzorg vallende pan den. Het bestuur van de stichting bestaat uit een vijftal, op dit terrein deskundig te noemen, personen. Zij worden ondersteund door twee adviseurs, één juridisch en één op het gebied van Volkshuisvesting en Stadsvernieuwing. De contacten met de Ge- Eén der panden, aan de Lange Haven, die de Stichting Stadsgezicht Schiedam liefst zo snel mogelijk opgeknapt zou zien. SCHIEDAM De Stichting Samenlevings opbouw Schiedam Noord heeft een cursus 'Publiciteit' georgani seerd. Deze is bestemd voor personen die de pu bliciteit verzorgen van bijvoorbeeld wijk-, en bewoners-, sport- en muziekverenigingen, en zovoorts. De onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer: het maken van af fiches, samenstellen van een persbericht of folder en het opstellen van een begrijpelijke tekst. De cursus wordt gegeven op zaterdag 20 septem ber, van 10.15 tot 16.00 uur, in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. De deelna mekosten bedragen f 25,- per persoon (dit is inclusief koffie, thee, lunch en materiaal). Aanmeldingen kunnen telefonisch geschieden bij de SSSN, telefoon 4702207. meente lopen via een hiertoe aangewezen ambtenaar van de secre tarie-afdeling Openbare Werken. Naast het begeleiden van particulieren en or ganisaties die plannen hebben voor het op knappen van historisch stadsbezit, wil de Stich ting ook zelf projecten opzetten, in dit kader worden inmiddels haal baarheidsonderzoeken verricht. De betreffende panden zijn gelegen aan de Lan ge Haven 95 (het 10 jaar geleden uitgebrande pand tegenover de Ap- pelmarktbrug), de Vis markt en Achter de Teerstoof. In het laatste geval gaat het om de voormalige Synagoge. Voor dit gebouw wordt door de Stichting tevens een passende bestem ming gezocht. Eventuele suggesties hieromtrent zijn welkom, evenals mensen die interesse voor één der panden hebben. Zij kunnen contact op nemen met de secretaris van de Stichting Be- Fr. Haverschmidtlaan schermd Stadsgezicht 51, 3116 JL Schiedam. Schiedam Ir. M. Treytel, telefoon 010 - 4269855. SCHIEDAM Voor meisjes van 15 tot 18 jaar start woensdag 27 augustus, in het wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein, de 'Noorder-Meiden- soos'. Het is de bedoeling dat de soosavond, die van 19.30 tot 22.00 uur duurt, één maal per veertien dagen gaat plaatsvinden, onder el kaar wordt bekeken of er gewoon gezellig ge kletst wordt of dat er an dere activiteiten op touw worden gezet. De toegang is gratis. Iedereen die interesse heeft is welkom. Wie vooraf nog iets meer over de soos wil weten kan zich voor informatie wenden tot de SSSN, tel. 4712234 of 4702207. ROTTERDAM Bij de Rotterdamse Kruisvere nigingen start binnen kort weer een serie van 7 gespreksbijeenkomsten voor hartinfarkt- en hartoperatie-patiënten en hun partners. De eerste avond, waar nog plaats is voor een beperkt aan tal deelnemers, is 15 sep tember. Aanmelden hiervoor kan tot 1 sep tember bij Sytske Wiers- ma of Edith Bosma, tel. 010 - 4671122, toestel 191. ROTTERDAM Het af en toe behaaglijke na zomer-zonnetje droeg er toe bij dat de kunst markt een ware happe ning werd. Duizenden Rotterdammers bezoch ten de binnenstad om de vele attracties, die op het programma stonden, van nabij mee te maken. Heel veel belangstelling was er voor het gebeuren in het stadhuis, waar dansgroepen uit Amstel veen en de Maasstad in de sfeervolle Burgerzaal een voorproefje gaven van hun repertoire voor het komende seizoen. Maar ook in andere za len was er genoeg te be leven. Het buitengebeuren vond plaats op de Cool- singel, met podia, kraampjes en informa tiestands en aan de Wes tersingel waar de mani festatie 'Twee weken Singel' begon. Een nieuw element in deze kunstmanifestatie is de tentoonstelling in het Beursgebouw. Hier wordt tot en met 30 ROTTERDAM— Ruim zestig hengelaars hoor den om acht uur het startsignaal van de vier uur durende wedstrijd. Bij dit kampioenschap is het toegestaan om met de matchhengel, winkle pieker of quiverhengel te vissen. Het merendeel van de deelnemers visten met de winkle pickers voor zien van een voerkorf. Vanaf het begin waren het de Hagenaars Ver burg en Van de Berg die regelmatig een brasem uit het Voedingskanaal wisten te halen. Ook Cor Paul van 'Groot Rotter dam' deed mee en wist verscheidene schubben dragers in zijn net te krijgen. De overige hengelaars, waaronder de winnaar van vorig jaar, de Vlaar- dinger Boomsma. Af en toe werd er een visje ge vangen maar de eind strijd zou zich toespitsen op het haagse duo die drie nummers uit elkaar zaten. Van der Berg viste met een winkle pieker, een voerkorf, een onder lijn van veertig centime ter en als aas een mest- pier. Hij bleef rustig en wist tot het eind toe vis te vangen. Verburg viste met de swingtip maar viel na twee uur vissen stil. Tegen het eind wist hij toch de vis weer te vinden en werd de span ning bewaard tot en met de prijsuitreiking. Uitslag Cor Beem maakte in 'Plaszicht' aan de Ber- nisse-oost de uitslag be kend. Hij begon met de korpsen (teams van vijf hengelaars); eerste en korpskampioen 1986 werd de 'Wassenaarse hengelaarsvereniging met 18 klassementspun- ten en 21260 gram. Tweede 'Vlaardingen en Omstreken' met 22 pun ten en derde de 'Water geus' uit Brielle. Het individuele klasse ment: eerste werd C. v.d. Berg uit Den Haag met 14.810 gram. Tweede: A. Verburg 10570 gram, derde C. Paul 6810 gram, vierde W. v. Hutten 4590 gram, vijfde Gerrit Boomsma 4290 gram, zesde R. Trooster 4050 gram, zevende H. Berg man 3260 gram, achtste Edward van der Heul 2650 gram, negende P. Vrijdag 1710 gram en tiende P. Greeve met 1080 gram. SCHIEDAM Dien stencentrum 'De Woud- hoek', aan het Heijer- mansplein, houdt dit na jaar een sjoeltoernooi. Voorlopig wordt uitge gaan van drie speelda gen. Indien nodig wor den dit er vier of vijf. De reeds vastgestelde toernooidagen zijn op: 25 september van 10.00 tot 16.00 uur, 2 oktober van 10.00 tot 16.00 uur en 7 oktober van 13.00 tot 16.30 uur. De deelna me-kosten bedragen f 2,- per persoon. Voor de winnaars van het toernooi zijn drie prijzen Wie mee wil doen kan zich vanaf maandag 25 augustus opgeven aan de balie van het wijkcen trum van 9.00 tot 16.00 uur. Het telefoonnum mer van 'De Woudhoek' is 4709555. SCHIEDAM— In het vrouwenontmoetings centrum 'Barrika' start binnenkort een cursus 'Vrouwen van heel de wereld'. Hierin wordt aandacht besteed aan de overeenkomsten en ver schillen tussen vrouwen uit heel de wereld. Men werkt aan de hand van de thema's: partner keuze en sexualiteit, prostitutie en geboorte regeling. De bijeenkom sten zijn op 27 augustus, 3, 10, 17 en 24 september en 1 oktober, steeds van 9.00 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. De kosten voor de totale cursus inclusief een werkmap met informatie bedragen f 17,50.

De Havenloods | 1986 | | pagina 7