Feestelijke heropening van openbare bibliotheek Zuid DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE Kunstklas Stedelijk Museum West bespreekt nieuwbouwplan Jubileum organist Grote Kerk 'Vrede' thema tekenwedstrijd Cursus 40+ Gratis kennismakings abonnementen 1 Filmclub Wegomleiding Sportavond vrouwenteams Bijeenkomst Vrouwenbond Biljartclub De Brugklas viert eerste lustrum PERZISCHE TAPIJTEN Ruilbeurs EDITIE 9. DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986,13e JAARGANG, NR. 36 01 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Creatieve werkplaats voor groot en klein SCHIEDAM— Het Stede lijk Museum Schiedam start binnenkort weer met een aantal kunstklassen. Negen hiervan kunnen in het mu seum aan de Hoogstraat te recht. De andere twee wor den ondergebracht in het wijkcentrum 'De Blauwe Brug' aan het Bachplein. De kunstklas is een mu seumzaal die is ingericht als creatieve werkplaats. Er wordt lesgegeven door kuns tenaars. Er kunnen allerlei technieken beoefend worden zoals tekenen, schilderen, boetseren, het maken van grafiek, enzovoorts. Iedereen die zich op een of andere wijze kunstzinnig wil leren uiten, is welkom. Men hoeft dus geen speciale vooroplei ding gehad te hebben. Elke klas komt éénmaal per week bijeen op, respectieve lijk, woensdagmiddag of za terdagmorgen (deze zijn be stemd voor de kinderen) of dinsdagochtend, woensdag ochtend of woensdagavond (voor de volwassenen). Iede re groep krijgt vaste begelei ders. De kunstenaars die deze taak op zich genomen hebben zijn: Bart Isings, Joop van Meel, Roel Rienstra en Marjo van Soest. De lessen van de kunstklas beginnen half september en duren tot circa eind april. De kosten voor een cursus be dragen: voor volwassenen f 125,-, 65-plussers f67,50, veertien tot eenentwintig ja rigen f 67,50 en kinderen f 34,50. Voor het tweede en derde kind uit één gezin be taalt men 32,-en f 29,50. Voor nadere informatie over of opgave voor de kunstklas kan men terecht bij het Ste delijk Museum aan de Hoog straat 112, telefoon 4269067. %Ook dit jaar worden er in het Stedelijk Museum kunstlessen gegeven. SSSN Jeugdwerk zoekt helpers SCHIEDAM Het jeugd werk van de Stichting Samen levingsopbouw Schiedam Noord is op zoek naar gemoti veerde vrijwilligers. Voor het organiseren en bege leiden van activiteiten (zoals wijkfeesten, uitstapjes, va kantiekampen en creativiteit) voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar zijn veel mensen no dig. Daarnaast is er altijd heel wat administratief-werk te verrichten, moeten er posters en informatie-bulletins ge maakt worden, spelmateria len worden verzorgd en aan gevuld, enzovoorts. Om alles goed draaiende te houden vraagt de SSSN hulp van vrijwilligers. Geinteres- seerde personen kunnen zich voor nadere informatie wen den tot het Jeugdwerk van de SSSN, telefoon 4701267 of 4702207 (vragen naar Marian ne of Frederick). ..HUUR DAN SNEL 'N BESTELWAGEN VAN^jg C ityHgnt AUTOVERHUUR MEER INFORMATIE TEL.010 - 4 12 61 66 (onder het Shell-gebouw, Hofplein) Couwenburg 58 - 3032 AG Rotterdam SCHIEDAM— Het comité Schiedam Tegen Kernwapens heeft, ter gelegenheid van de Vredesweek (22 tot en met 28 september), een tekenwed strijd georganiseerd. Het is de bedoeling van de beste inzen ding een affiche te maken. Men kan zelf bepalen hoe groot het ontwerp wordt en wat voor materiaal men ge bruikt. Het thema waaruit ge werkt moet worden luidt: 'Schiedam - Vrede'. De inzen dingen worden verdeeld over drie leeftijdsgroepen van: 5 tot en met 12,13 tot en met 17 en 18 tot en metjaar. yoor elke groep is een prijsje be schikbaar. De tekeningen/ontwerpen dienen in de week van 22 tot en met 28 september te wor den ingeleverd bij één der vol gende adressen. Engel Bijl, Van Tienhovenstraat 28; Vin cent Broeke, Korte Haven 44; Jolie Hakkert, Julianalaan 114a; Cor Huijken, Abben- broeksestraat 11b; Fam. v.d. Drift, Esdoornlaan 7. Een jury, waarin onder andere Schiedamse kunstenaars ver tegenwoordigd zijn, gaat be palen welke inzending de bes te is. De bekendmaking van de winnaars vindt plaats op za terdag 4 oktober, op het Mu seumplein aan de Hoogstraat. Tevens worden dan alle ont werpen geëxposeerd. SCHIEDAMIn het vrou wenontmoetingscentrum 'Barrika', aan de Lange Kerk straat, start 5 september een acht weken durende cursus voor vrouwen van veertig jaar en ouder. De bijeenkomsten zijn steeds op vrijdag, van 9.30 tot 11.30 uur. De deelna mekosten bedragen in totaal f 20,-. Wie nadere informatie over de cursus wenst of zich wil opge ven kan bellen naar Mies Derks, telefoon 4747707. SCHIEDAMDe verbouwing van het filiaal van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek, aan de Lelie straat 10, in Schiedam-zuid is gereed. Aansluitend is men thans druk bezig met de herinrichting. Een zeer arbeids intensief karwei dat vóór vrijdag 5 september klaar moet zijn. Op deze datum, om 15.00 uur, zal wethouder L.A. Hafkamp namelijk de officiële opening verrichten. Het schitterend verbouwde bibliotheekfiliaal biedt -dub bel zo veel ruimte dan voor heen. Men heeft daartoe een wand tussen twee lokalen weggebroken. Bibliotheek-di recteur Henk Ewoldt: „Je ziet het er buiten niet direct aan af, maar hier binnen is werke lijk alles vernieuwd. De vloe ren, wanden, plafonds, bedra dingen, inrichting, enzo voorts. Verder hebben we nu tevens de beschikking gekre gen over een kantoor en een keukentje. Voorheen wareri die er gewoon niet en moesten onze medewerksters zich op allerlei manieren behelpen". Niet alleen het interieur van de bieb in Zuid heeft een ware metamorfose ondergaan, ook het systeem waarop de boeken staan opgeborgen is flink ge wijzigd. Leyda v.d. Hoek, hoofdmedewerkster van fili aal Zuid: „Vroeger stonden alle soorten boeken, op alfa betische volgorde, door el kaar. Uitzondering vormde de studieboeken. Die stonden echt helemaal apart. Van dat systeem zijn we dus afgestapt. Momenteel staan de boeken ingedeeld naar soort. Dat wil zeggen dat bijvoorbeeld alle oorlogsboeken bij elkaar staan. Of het nu om een roman of puur geschiedkundige lec tuur gaat maakt daarbij niet uit. Goed voorbeeld is misschien ook de collectie lijstboeken, voor scholieren. Voorheen stonden die her en der ver spreid hetgeen heel wat ge zoek opleverde. „Nu staan al die boeken dus netjes bij el kaar. Om het extra duidelijk te maken wordt boven de kas ten een soort bewegwijzering aangebracht, die houvast biedt bij het zoeken. We den ken dat deze manier van weg bergen voor de meeste mensen veel duidelijker is. Alleen voor onszelf brengt het nu, bij de herinrichting, heel wat extra werk mee". Open dag Om iedereen die er belang in stelt, dus ook de mensen die geen lid zijn van de biblio theek, de gelegenheid te bie den het verbouwde filiaal rus tig te bekijken wordt zaterdag 6 september een Open Dag ge houden. Deze wordt opgeluis terd met allerhande activitei ten. Om te beginnen kan elke Schiedammer, die nog geen lid van de bibliotheek is, gra tis een drie maanden durend kennismakings-abonnement krijgen. Enige voorwaarde is dat men bij de inschrijving een legitimatie-bewijs kan overleggen. Vanzelfsprekend is het voor iedereen die reeds lid is, eveneens mogelijk op deze dag boeken te lenen. Andere punten uit het feest programma zijn: de vertoning van een verfilmd jeugdboek (om 10.15 uur), optreden van een mime-groep (11.00), draaiorgel-muziek (vanaf 12.00), een video over de schrijfster Yvonne Keuls (13.00), een clownsoptreden en schminkfestijn (iedereen die dit wil kan zich vanaf cir ca 14.00 uur laten schminken) en een show van het muziek- Nederlands grootste meubelverkoop Nog nooit zag u zoveel kwaliteit voor zo weinig geld!! Burchthuys Interieur SCHIEDAM— De Film club Schiedam start het seizoen vrijdag 5 septem ber met 'Kiss of the Spider- woman'. De film gaat over twee gevan genen, Molina (een homose- xueel die is veroordeeld voor een zedendelict) en Valentin (een politieke gevangene). De lotgenoten raken bevriend. Valentin weet echter niet dat Molina gebruikt wordt om hem uit te horen over het ver zet. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal is vanaf 20.30 uur open. De toegang voor donateurs bedraagt f 4,-. Om donateur te worden be taalt men f 5,-. (dit is inclusief de toegang tot de eerste film). De Filmclub Schiedam is ge vestigd in gebouw De Teer- stoof aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM— In de Zijl straat en Kethelstraat wordt een nieuwe riolering gelegd. Tengevolge hiervan kunnen wegomleidingen nodig zijn. Het totale karwei zal circa elf weken duren. Bibliotheek-directeur Henk Ewoldt met de twee vaste medewerksters van filiaal Zuid Leyda v.d. Hoek e Liesbeth Dingenouts. korps en het majorettenpele- ton van Juliana. Tussen dit alles door worden er in de jeugdhoek tekenfilms vertoond. Verder treft men in de bibliotheek een tentoon stelling aan met oude foto's van De Gorzen, uit het Ge meentearchief. Aan deze ex positie is tevens een prijs vraag verbonden. De open dag, op 6 september, duurt van 10.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM— De Stichting Samenlevingsopbouw Schie dam Noord heeft een recrea- tieve-sportavond voor vrou wenteams op het programma staan. Deze vindt plaats op vrijdag 19 september, in sportzaal Oost. staan. Er wordt volley- en korfbal gespeeld. Iedereen kan meedoen. Men hoeft geen spelervaring te hebben. De sportavond begint om 19.15 uur. De deelnamekosten bedragen f 25.-per team. Voor nadere informatie of op gave (dit is mogelik tot 10 sep tember) kan men bellen naar de SSSN telefoon 4702207. SCHIEDAM In wijkcen trum 'de Erker', aan de Jan van Avennestraat, wordt maandag 8 september een in formatiestand gehouden over het nieuwbouwplan voor het gebied Fabriplein, Van der Elststraat, Huijsmansstraat. De gemeente is reeds geruime tijd bezig met de verwerving van de panden die hiervoor gesloopt moeten worden. Het is de bedoeling dat in sep tember '87 met de nieuwbouw wordt gestart. De eerste wo ningen kunnen dan in de tweede helft van '88 klaar zijn. Het bouwplan omvat: 1 vijf kamer-, 23 vierkamer-, 25 driekamer- en 5 tweekamer woningen. De huren van de gestapelde huizen zullen va riëren van f 350,- tot f 525,- per maand. Tijdens de infor matieavond geeft de architect nadere uitleg over het plan en de woningplattegronden. Te vens komt er iemand van bu reau huisvesting om te vertel len hoe de regels rond in schrijving en toewijzing in el kaar zitten. Driekwart van de huizen wordt al vóór de bouw aan toekomstige bewoners toege wezen. Dit geschiedt door bu reau huisvesting, volgens de algemene regels. Eén van de voorwaarden voor toewijzing de te slopen panden. is dat men ingeschreven staat als woningzoekende. Is dit niet het geval dan dient men eerst een inschrijfformulier in te vullen. Belangstellenden voor een woning in het project kunnen zich desgewenst reeds opge ven tijdens de informatie avond. Tevens is het mogelijk een aanmeldingsformulier af te halen bij: Bureau Huisves ting aan de 's Gravelandseweg 567, telefoon 473111 (op werkdagen van 8.30 tot 15.30 uur). De formulieren moeten voor 1 oktober '86 zijn ingele verd. Een toewijzing geeft, onder bepaalde voorwaarden, recht op een nieuwbouwwoning in het project. Men is echter niet verplicht de toegewezen wo ning te accepteren. De informatieavond in 'De Erker' begint om 20.00 uur. Iedereen die belangstelling voor een nieuwbouwwoning in voornoemd gebied heeft is welkom. 'Spieringshoek' viert dubbel feest. A Overweldigende belangstelling verbouwd PTT-hoofd- gebouw. Wethouders nemen fietscrossbaan gebruik. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week De Vrouwenbond FNV houdt woensdag 3 september een bijeenkomst in het diensten centrum 'De 4 molens', aan de Nw. Damlaan. Op het pro gramma staat een lezing over de EHBO door mevrouw Van Hoeven. De bijeenkomst be gint om 10.00 uur. Op 21 oktober maakt de Vrou wenbond een bustocht naar Roosendaal. Men vertrekt om 9.00 uur vanaf station Schie dam/Rotterdam-West. Onder weg wordt koffie, met gebak, gedronken. Vervolgens gaat de rit naar Keurkoop in Roo sendaal, waar gewinkeld kan worden. De deelnamekosten voor de tocht bedragen f 15,- per per soon. Niet-leden betalen f 17,50. Men dient zelf voor een lunchpakket te zorgen. Wie mee wil kan zich opgeven op 3 september in 'De 4 mo lens' of via telefoonnummer 4262057. SCHIEDAMBiljartver eniging De Brugklas viert deze week het vijfjarig be staan. Met een besloten bij eenkomst vieren de leden morgenavond feest in de Blauwe Brug. In het ontmoetingsentrum in Schiedam-Noord vond vijf jaar geleden op 4 sep tember ook de eerste bij eenkomst van debiljarters plaats. De activiteitencom missie van de Blauwe Brug nam toen het initiatief wat het biljarters mogelijk maakte georganiseerd te oefenen. Nu, vijf jaar later, telt De Brugklas vijfentwintig le den die op woensdagavond en vrijdagavond in actie komen rond het biljart. SCHIEDAM Tijdens de op zondag 30 augustus gehouden dienst in de Grote- of St. Jans- kerk is, op passende wijze, het jubileum gevierd van organist André Verwoerd. De jubilaris werd daarbij toegesproken door de kerkvoogd, de heer De Wit. Aansluitend werd een ei gen compositie van Verwoerd, voor orgel en trompet, ten ge hore gebracht. André Verwoerd was gisteren, 1 september, 40 jaar als kerk musicus in dienst van de Ne derlandse Hervormde Kerk. Hij startte zijn loopbaan in de Grote kerk te Overschie. Op 1 oktober '54 volgde zijn benoe ming als cantor-organist van de Prinsekerk te Rotterdam. Tevens was hij verbonden aan de, in Rotterdam gelegen, Pauluskerk. Sinds 1 april '81 speelt Verwoerd in de Grote- of St. Janskerk te Schiedam. De organist leerde het vak van onder andere: Adriaan Schuurman, George Stam en Cor Kee. Het solodiploma voor orgel behaalde hij, cum laude, aan het Rotterdams conservatorium. Tevens ver wierf hij met zijn spel de Prix d'excellence en de Lauren- spenning. Als hoofddocent voor orgel aan het Rotterdams Conserva torium leverde Verwoerd vele studenten met goede resulta ten af. Daarnaast gaf hij con certen in binnen- en buiten land (ondermeer in West- en Oost Duitsland en in de Notre Dame te Parijs). Tussen de be drijven door maakte de orga nist grammofoonplaten, trad hij op voor de radio, compo neerde en verleende als jury lid medewerking aan orgel concoursen. Veel Schiedammers kennen Verwoerd van zijn spel in de Grote kerk tijdens open da gen, waarbij men de speeltafel van nabij kan bekijken. Computercursus Sektie vergadert SCHIEDAM In de boven zaal van Sporthal Margriet vergaderen volgende week dinsdag de sektievertegen- woordigers van de binnen sport er s. de Schiedamse sportraad en de huisvesting van de binnen sport-verenigingen. Aanvang van deze vergade ring is 20.00 uur. De gemeente is druk bezig met de verwerving DIREKT VAN DE GROOTHANDEL, BV. N.P.T. TOT 60% VOORDELIGER Hoogste inruilprijzen voor uw oude tapijten Groothandelsgebouw Rotterdam 010-433.14.96 Ingang C 2e etaqe AL MÉÉR DAN 20 JAAR. ALLE TAPIJTEN MET ECHTHEIDSCERTIFICAAT 1 van Avennestraat, starten binnenkort een aantal compu tercursussen. Het lesprogram ma is zo samengesteld dat iedereen naar eigen tempo kan werken. Kennis van wis kunde is niet noodzakelijk. Men heeft de keus uit de lestij den: dinsdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur en dinsdag of woensdagavond van 19.00 tot 20.30 of van 20.45 tot 22.15 uur. De cursus duurt tien we ken. De deelnamekosten, in clusief een handleiding, be dragen f 100,- per persoon. Belangstellenden kunnen bel len naar 'De Erker', telefoon 4267767 of 4263161. SCHIEDAM— In het wijk centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein wordt dinsdag 9 september, van 19.00 tot 22.00 uur, een ruilbeurs ge houden. Men kan er voor al lerlei zaken terecht waaron der postzegels, munten enzo voorts. De entree bedraap f 1.-. Kinderenb etalen f 0,50

De Havenloods | 1986 | | pagina 1