'Spieringshoek' viert lustrum en jubilea Schiedams Nieuwsblad Vaste prijzen Hoofdkantoor P.T.T. heropend Schakers HZP en Schiedam slaan de handen ineen Bus 54 krijgt nieuw begin- en eindpunt Lee Towers: 'Ben dol op haring' Receptie, sport, musical en feestavond Rolbrug afgesloten Muziek Trompettisten langs parcours LOUSHAASDUK PRESENTEERT VAKANTIEQUIZ Burgemeesterzet organisatie in zonnetje Heteluchtballon vertrekt vanaf Weeshuisplein -DE HAVENLOODS- DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 36-500 SCHIEDAM/VLAARDINGEN De Scholengemeen schap Spieringshoek, aan de Van der Brugghenlaan 2-4 te Schiedam, bestaat dertig jaar. Ter gelegenheid van dit lustrum zijn verscheidene activiteiten georganiseerd. Het feest krijgt extra glans doordat er tevens een drietal leraren jubileert. Eén van hen, de heer J.F. Coumans (do cent geschiedenis), kan zelfs bogen op een even lange staat van dienst als de school namelijk dertig jaar. Scholengemeenschap Spieringshoek. De R.K. Scholengemeenschap Spieringshoek startte op 1 september 1956 onder naam 'Sint Lyduinalyceum'. In die tijd stonden er 88 leerlingen ingeschreven. De invoering van de Mammoetwet leidde er toe dat het lyceum een scho lengemeenschap werd met een Havo-, Atheneum- (A en B). Momenteel telt Spieringshoek 1242 leerlingen, die afkomstig zijn uit het gehele Waterweg gebied. De activiteiten die ter gele genheid van het zesde lustrum zijn georganiseerd vinden ver deeld over de maand septem ber plaats. Om te beginnen is er op maandag 15 september een grote sport- en speldag, in het Shell-sportpark aan de Vlaardingerdijk.) Precies een week later, de 22ste, vindt in de aula van de school de première plaats van de musical 'Paars'. Deze wordt tevens opgevoerd op j: j no en donderdag 25 september. De musical is ge heel door 'Spieringshoekers' bedacht, geschreven en ge componeerd. Ook de decors en costuums zijn zelfgemaakt. Dit alles is gebeurd in samen werking met leerlingen, do centen en niet onderwijzend personeel. Daags na de laatste voorstel ling van 'Paars' wordt de lu strumviering afgesloten met een grote feestavond voor leerlingen en personeel. Aangezien de Ouderraad van Spieringshoek van mening was dat bij een lustrum-vie ring nu eenmaal geschenken horen, heeft deze een aantal zaken bekostigd die de gehele school ten goede komen. Eni ge hiervan zijn: tentoonstel- lings-panelen, toneelattribu ten en een galerijverlichting. Jubilarissen Tegelijk met het dertig jarig bestaan viert de Scholenge meenschap Spieringshoek De drie jubilarissen de heer Coumans, Meisiers en Van Koppen. drie jubilea. Op 1 september waren namelijk zowel de heer J.L.H. Meisters (docent na tuurkunde) als de heer P.J.C. J. van Koppen (docent wiskun de) 25 jaar aan de school ver bonden) J.F. Coumans, doet daar nog een schepje bovenop. Hij stond dertig jaar geleden im mers reeds aan de wieg van het toenmalige Lyduinaly ceum en heeft dit, als enige nog werkzame docent uit die tijd, zien opgroeien tot de hui- De derde jubilaris, de heer dige Scholengemeenschap Spieringshoek. Een ieder, dus ook oud-leer lingen, die de jubilarissen de hand wil schudden krijgt daarvoor de gelegenheid op vrijdag 5 september. In de school wordt dan, van 19.00 tot 20.00 uur, een open recep tie gehouden. SCHIEDAM— De Rolbrug over de Schie is tot vrijdag 19 september afgesloten voor het verkeer. Dit is noodzakelijk voor het uitvoeren van straal- en verfwerkzaamheden. De omleidingsroute voor brom mers en fietsers wordt met borden aangegeven. VLAARDINGEN— Als vanouds wordt het Haring en Bierfeest muzikaal op geluisterd door een groot aantal bands, orkesten en solisten. In elke straat, waar het feest is, is ook mu ziek. Het muziekprogram ma heeft extra aandacht gekregen dit jaar. Elke mu ziek- en zangvorm die men maar kan bedenken komt aan bod: jazz, feestmuziek, dixieland, traditioneel Ne derlandstalige en heden daagse muziek op oude in strumenten, Zuid-Ameri kaans, een blaaskapel en koorzang. In het programma van deze feestkrant staat vermeld welke artiesten waar op treden. Op diverse punten in het cen trum staan standjes waar men haring of bier kan kopen. De horeca-ondenemers hebben ook dit jaar een vaste ver koopsprijs vastgesteld voor deze onmisbare produkten op de zesde september. Een haring kost twee gulden, terwijl men voor twee kwar tjes extra er een broodje bij krijgt. De prijs van een glas bier is f 1.75. Bij de meeste tappunten kan men tevens een speciaal Ha- ring- en Bierfeest glas kopen voor één gulden, terwijl ook de bekende T-shirts met op druk bij diverse stands ver krijgbaar zijn. Behalve haring en bier zijn za terdag ook speciale T-shirts en glazen verkrijgbaar. Gratis op vakantie met BEX en De Havenloods!Het Zuiden WESTHAVENPLAAT- S Om enkele minuten voor elf zullen trompettis ten zaterdagmorgen het signaal geven waarmee het veertiende Haring- en Bierfeest van start zal gaan. De herauten worden langs het parcours opgesteld en bespelen één voor één hun instrument. Wanneer de laatste trompettist nabij de Westhavenplaats zijn ge schal heeft laten horen, zal de officiële openingshan deling worden verricht. De directeur-generaal van het Ministerie van Landbouw en Visserij slaat dan de eer ste munt van een unieke serie die ditmaal ter gele genheid van het Haring- en Bierfeest verkrijgbaar zal zijn. Dit is het sein voor alle ver enigingen, clubs en andere vrijwilligers om vanaf dat moment him activiteiten te presenteren. De open ochtend trok enorm veel belangstelling Burgemeester Scheeres verrichte de officiële opening. SCHIEDAM Na een maan denlange verbouwing is het hoofdpostkantoor, aan de Lange Nieuwstraat, hero pend. Dit geschiedde, vrijdag 29 augustus, op officiële wijze door burgemeester Scheeres. Deze knipte een lint om een reusachtig postpakket door, waaruit lokettiste Sylvia Rijnaard tevoorschijn kwam met de sleutel van deze P.T.T.- vestiging. Voorafgaand aan deze hande ling waren in het Passage Theater (door de directeur van dit postdistrict J. de Vilder, de directeur van de vestiging Schiedam N.H.C. Hamers en burgemeester Scheeres) reeds de nodige toespraken gehou den. Als gebruikelijk bij dit soort gelegenheden begon direct na de heropening de receptie voor genodigden. Verder ver- SCHIEDAM In de opge knapte Swarttouw-villa aan de Nieuwe Waterwegstraat is gisteravond een kennisma- kingstoernooi gespeeld door de leden van de nieuwe schaakvereniging HZP Schie dam. Een week geleden zijn de schaakvereniging HZP en Schiedam een fusie aange gaan. Dit was volgens alle be trokkenen noodzakelijk, om dat er bij beide clubs te weinig schakers van gelijk schaakni veau waren. Dankzij de promotie in de bondscompetitie komt de nieuwe vereniging dit seizoen uit in de derde landelijke klasse van de landelijke KNSB-competitie. Het is voor het eerst in de schaakgeschie denis van Schiedam dat een club zo hoog speelt. Om deze goede positie vast te houden, zullen de trainingen dit jaar worden verzorgd door twee instructeurs: Cor van Wijgerden en Hans Scholten. meldde het feestprogramma voor deze dag een zakelijke markt, die bijna geheel in het teken van de telecommunica tie stond, en een instuif-avond voor het personeel. Zaterdag 30 augustus kreeg het Schiedams publiek de ge legenheid een kijkje in de ver bouwde hoofdvestiging van de P.T.T. te nemen. De honder den belangstellenden hadden overal vrij toegang, ook 'ach ter de schermen'. Wie iets wil de weten over de gang van zaken in, bijvoorbeeld, de sor- teerkamer kon terecht bij één der vele aanwezige beambten. Tevens vertoonde men een vi deo-film waarin de weg van een brief, van verstuurder naar ontvanger, gevolgd werd. Standjes waar informatie materiaal, cadeautjes als pen nen en opschrijfboekjes, bouw- en kleuiplaten en gra tis koffie verkrijgbaar waren, werden overspoeld door be zoekers. De jeugd had zich achter de loketten geïnstal leerd en speelde postkantoor tje. Nieuwtjes Behalve een andere indeling treft men in de verbouwde P.T.T. vestiging aan de Lange Nieuwstraat nog enige nieu- wigheidjes aan. Zo heeft men op enige afstand van de loket ten een stopstreep op de vloer aangebracht. Het is de bedoe ling dat het publiek daarach ter blijft staan tot men aan de beurt is. De heer Hendriksen, chef loket- en gelddienstem: „Degene die bij het loket ge holpen wordt krijgt daardoor meer privacy. Veel mensen vinden dat erg belangrijk. Ze ker wanneer men geld op komt nemen. Het is dan im mers niet zon prettig idee dat daarbij diverse wachtenden op je handen staan te kijken". Ander winstpunt is dat men vanaf heden bij één loket voor verschillende zaken terecht kan. Verscheidene keren in een rij staan, bijvoorbeeld éénmaal voor postzegels en éénmaal om geld te storten, is er dus niet meer bij. Uitzonde ringen daargelaten want voor het opnemen van grote bedra gen kan men voorlopig nog slechts aan twee loketten te>- recht. Wanneer alles volgens plan verloopt zal dit volgend jaar 'na de invoering van de automatisering' eveneens aan alle loketten mogelijk zijn. Gratis op vakantie? Daar zegt u toch zeker geen 'neen' tegen. Zo'n aanbod krijgt u ook niet elke dag, maar... in de maand september maken de lezers en lezeressen van deze vernieuwde op dinsdag verschijnende krant kans op het winnen van een geheel verzorgde reis uit het aantrekkelij ke programma van Bex Reizen. De Havenloods en Het Zuiden brengen niet alleen nieuws bij u thuis want als het meezit gaat u straks met Bex Reizen heerlijk op reis terwijl u uw portemonnee (zo goed als) gesloten kunt houden. Als dat geen unieke aanbieding is... U krijgt de vragen dus thuis bezorgd. Wat u moet doen is de ant woorden op een briefkaartje schrijven en dat briefkaartje inzenden aan: Lous Haasdijk Vakantiequiz, Postbus 285, 2400 AC Alphen a.d. Rijn. Dan kan het gebeuren dat u zo'n week of twee nadien Lous Haasdijk aan de telefoon krijgt met de mededeling "Ge feliciteerd mevrouw, mijn heer, u bent de gelukkige, u gaat gratis op vakantie". Of... als u geen telefoon heeft, krijgt u die mededeling per brief. Kunt u het zich al voor stellen. Vanaf volgende week vindt u de Bex-Havenloods/Het Zui- Namens De Havenloods/Het'^11 9uiz jn uw, vernieuwde Zuiden en Bex reizen (de huis-aan-huis krant Elke snelst-groeiende rechtstreeks week m september zal de quiz aan de klient verkopende reis-^or^en gepubliceerd, dus u organisatie van Nederland) heef t wer kansen. zal de van radio en tv bekende 1x1115 Haasdi]k stelt u vra^ Lous Haasdijk deze maand ™aaroP u de antwoorden moet elke week een gezellige quiz kun?an Saven als u uw krant presenteren. goed doorleest. Succes met de quiz. SCHIEDAM De route van de Ret-buslijn 54 wordt, met het ingaan van de winterdien- stregeling op 8 september, verlengd. Tot op heden lag het begin- en eindpunt van lijn 54 in de Rembrandtlaan, nabij het Ru bensplein. Deze halten gaan vanaf 8 september als gewone in- en uitstaphalte dienst doen. Het nieuwe begin- en eind punt komt tegenover de in gang van Wilton Fijenoord, aan de Westfrankelandsedijk. Üe route hier naar toe loopt, vanaf de Rembrandtlaan, over het Rubensplein en door de Rubenslaan (vanaf Wilton in omgekeerde volgorde). VLAARDINGEN— Vlaar- dings eerste burger zal ont breken op het Haring- en Bierfeest. Burgemeester Van Lier heeft namelijk in deze periode zijn vakantie gepland. In het programma-overzicht van het feest beveelt hij de zesde september echter van harte aan. „Op die dag speelt zich zo'n heerlijk vredig festijn in onze stad af. Duizenden Vlaardin- gers en andere Nederlanders hebben al lang ontdekt dat het Haring- en Bierfeest in Vlaar- dingen een uniek evenement is", aldus de heer Van Lier die meent dat bij dit feest beter een waardig zwijgen past dan een opgewonden praten. „Maar één ding mag ik niet vergeten: de mannen en vrou wen achter het feest, de orga nisatie dus. Door hun vrijwil lige inzet, hun vurig enthou siasme, is het mogelijk dat duizenden door de genoegens op het Haring- en Bierfeest even de dagelijkse zorgen kunnen vergeten". VLAARDINGEN— Het Ha- ring- en Bierfeest wordt aan staande zaterdagmiddag afge sloten met het oplaten van de hete-luchtballon van de Ne derlandse Hartstichting. Om ongeveer 17.00 uur zal deze opstijgen vanaf het Weeshuis plein. Een en ander is natuur lijk afhankelijk van de weers omstandigheden. De hete-luchtballon heeft een diameter van achttien meter en een inhoud van 2.200 ku bieke meter hete lucht voor de brander. De balloncomman dant is Ton Kurvers. De bal lon werd in Engeland ge bouwd en is gemaakt van zil verkleurige kunststof met rondom rode harten die de Hartstichting symboliseren. De mand die onder de ballon hangt, biedt plaats aan twee passagiers, terwijl er boven dien 150 liter propaan aan boord is. Deze brandstofvoor raad is voldoende voor een vaart van ongeveer twee uur. HET is weer tijd voor specu - laas, gevulde speculaas en roomborstplaat Wij bezorgen in heel Schiedam BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westlrankelandsestraat 93, tel. 426.88.83 VEERPLEIN— Zonder twijfel zal het veertiende Haring- en Bierfeest al snel een sfeervol gebeuren zijn. Nadat de zeventig koperbla zers om 11 uur het openings- ein hebben gegeven, zal kort daarna een wervelend optre den op het Veerplein plaats vinden. Weliswaar houdt hij niet van bier, maar op een haring is Lee Towers dol. Ook hij ontbreekt niet op de zesde september. "Haring heeft de eigenschap de keelholte volledig te ont smetten van bacteriën. Bo vendien lust ik graag een Hollandse Nieuwe", zo ver klaarde de Ridderkerkse zanger. Lee Towers was vo rige week al de gast van de organiserende stichting en werd gelijk gestrikt om de loting te verrfchten ten be hoeve van de roeiwedstrij- den in de Haven. "Gemeente reiniging 1, wat heeft dit eigenlijk te beteke nen, zo riep hij uit. Overigens wordt dit optre den aangeboden door de wo ningbouwvereniging Patri monium, die Vlaardingen met deze geste op haar 75- jarig bestaan wil wijzen. Over zijn optreden, dat om ongeveer 12 uur zal begin nen, kon Lee Towers alvast het volgende vermelden. "Ik ben van plan er iets leuks van te maken. Mijn repertoi re bevat voor elk wat wils". Lee Towers zal gedurende een half uur het publiek op het Veerplein vermaken.

De Havenloods | 1986 | | pagina 3