Molenaarsvak herleeft ook in Schiedam Schiedams Nieuwsblad -VOORDEEL AKTIE-i Verlichte wijzerplaat Jgj.25 Kleuren tixmvfmvfm Passage Theater Eenakterfestival in w9F «leZffiSta- Mini- poster W.- 99.- IN u Orgelconcert in Stedelijk Informatieblad Schiedam Noord Waterorgel Diensten in Vredesweek Markt keert terug naar oude stek VROOMS DREESM ANN IK ZIE 'T ZITTEN! kees Teerstoof zet Marineschip 'Schiedam' te bekijken deuren open 59.-J Molen De Vrijheid hele nacht volop in bedrijf Onlangs kreeg de toren van de Grote Kerk een nieuwe wijzerplaat. Late wandelaars of vroege vogels kunnen in het vervolg zonder horloge van huis gaan, want de nieuwe wijzerplaat is verlicht. VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG Roomboter Vers uit eigen banketbakkerij. Roomboterkoek bereid met 100% roomboter. 400 Gram. Charlie Eau de Toilette Charlie. Het grote succes van Revlon. 100 ml flacon, exclusief bij vu>. Snoerloos Electrische Slack Decker schroeve - draaier. Links/rechtsdraaiend. 120 Toeren p/m. Incl. wandhouder/oplaadunit en tweezijdige schroevedraaierstift RTV ont stoord. 1 Jr. g Warm Geruite bat pantalon et warm gevo 65/35 Poly katoen. In bordeaux/ navy. Mate 46 t/m 54. Grootformaat 10x13 I >0x15 Standaardformaat 9x115 9x13 10x10 9x9 Ontwikkelen 32s A De Teerstoof houdt open dag. Te weinig mensen zijn op de hoogte van de activitei ten. Brandweer geeft spectaculaire de monstratie tijdens vei- ligheidsmarkt. A De Kruisvereniging houdt een voorlich tingsbijeenkomst over het leven na een hartin farct of -operatie. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage «an 1.300.000 per week SCHIEDAM— Stadsbeiaar- dier Addie de Jong bespeelt zaterdag 20 september het or gel in de aula van het Stede lijk Museum. Op het programma staan on der andere werken van 18e en 19e eeuwse componisten en eigen improvisaties. Het con cert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Zondag 21 septmber speelt in de aula van het Stedelijk het fluitkwartet 'Tegenwind'. Dit viertal bestaat uit Maaike Bom, Ellen Opten, Lia Kool mees en Marieke van der Horst. Zij spelen fluit, piccolo en altfluit. Uitgevoerd worden werken van Boismortier, Rei- cha, Jongen en Schmitt. Het optreden begint om 14.30 uur. De toegang bedraagt voor leden van de 'Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum' en houders van een CJP of Pas 65 f 3,-. Overigen betalen f5,-. SCHIEDAM Onder de ti tel 'Samen' geven de ama teurtoneelgezelschappen Apollo, Bijdorp, Othello en Utile Dulci gezamenlijk een eenakterfestival in het Pas sage Theater. Gespeeld worden de eenak ters 'Hallo, is daar iemand' van Saroyan, 'Even zitten' van Campton, 'Een zonnige morgen' van Alvares Quin- sero en 'Het Huwelijksaan zoek' van Tsjechov. Het unieke van dit festival is dat in elk stuk leden van de verschillende toneelvereni gingen spelen. „Dit is een prachtig resultaat. Vroeger was er veel haat en nijd tus sen de verenigingen, en EDITIE P, DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 35e JAARGANG NR. 38 (Tide havenloods HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. speelde het competitie-ele ment een grote rol. Nu is dat heel anders. En als het goed verloopt, kunnen we wel licht over twee jaar weer een gezamenlijk eenakterfesti val organiseren", zegt Cor de Groot van toneelvereni ging Othello. Dat niet alle Schiedamse verenigingen deelnemen aan dit gbeuren heeft te maken met het feit dat een aantal bij de voorbereidingen van het festival al bezig was met de repetitie voor een eigen opvoering. De eenakters worden omlijst door cabaret-achtige entre- acts, die alle geschreven zijn door Leonard Verburg van Het eenakterfestival valt samen met de opening van het theater - seizoen van het Passage Theater. toneelvereniging Ultile Dulci. Het eenakterfestival valt sa men met de opening van het theaterseizoen in het Passa ge Theater. „Maar dit is puur toeval", aldus Cor de Groot. Na afloop van de voorstelling is er gelegen heid tot het nuttigen van een drankje. De toegang be draagt f 7,50. CJP en Pas 65 betalen f 6,-. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 fluitketel. Degelijke fluitketel met- zware bodem. Geschikt voor gas en elektra. 1,5 liter inhoud. Uitgekookt prijsje. van voor SCHIEDAM De tweede druk van het vouwblad 'Nieuws over Schiedam Noord' is vorige week ver schenen. De uitgave wijkt slechts op enkele details af van het vori ge vouwblad, waarvoor de be langstelling zeer groot was. De 5000 exemplaren gingen als broodjes over de toonbank en binnen enkele maanden was er geen vouwblad meer te krijgen. Het opnieuw uitgegeven blad zal weer via een aantal punten in de stad worden verspreid. Dit zijn onder meer het wijk centrum De Blauwe Brug, het bureau Huisvesting in gebouw 's Graveland en de balie van het Stadskantoor. SCHIEDAM— In tegenstel ling tot eerdere berichten wordt een groot waterorgel niet in het weekeinde van za terdag 20 en zondag 21 sep tember op het Museumplein opgesteld, maar een week la ter, zaterdag 27 en zondag 28 september. Het waterorgel wordt daar ge plaatst in het kader van de Brandersfeesten en het hon derdjarig bestaan van het wa terleidingbedrijf. SCHIEDAM— In het kader van de vredesweek organi seert het I.K.V. (Interkerkelijk Vredesberaad) dinsdag 23 september een avondwake in de St. Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan. De wake begint om 19.30 uur. De dienst heeft als thema 'Ontspanning Ondeelbaar' en sluit aan op het jaarthema van het I.K.V.-Nederland. De vre desorganisatie wil met dit thema christenen uit Oost en West oproepen te werken aan een beter begrip voor elkaar. Hierdoor kan een basis gelegd worden voor verder werken aan de vrede. Woensdag 24 september is er in de St. Jan de Doperkerk aan de Mgr. Nolenslaan een speciale vredesdienst. Aan vang 19.30 uur. Ook geldig op de koopavond. SCHIEDAMEen deel van de weekmarkt keert morgen, vrijdag 19 september, weer te rug naar de oude stek, het Broersveld). De kramenrij wordt vanaf het Herenpad aan beide zijden verlengd tot aan de Blauwe Steeg (bij de oprit naar de Hoogstraat). Hierdoor is de 'winkel-markt-circulatie' Hoogstraat, Grote Markt, Lange Kerkstraat, Broersveld morgen een feit. Met het verlengen van de Cen- trummarkt wordt het Broers veld en de Lange Kerkstraat een stratenlange mengeling van ongeveer 120 standplaat sen. Vanaf 28 juli moest het marktdeel van de Lange Kerkstraat tot aan het Heren pad, tijdelijk uitwijken naar het parkeerterrein in de Bo- terstraat achter de Hema en de Broersvest. Dit in verband met herbestrating- en herin richtingswerkzaamheden in het Broersveld. Het schip komt in de Voorha ven te liggen en is zaterdag 20 september van 13.00 tot 16.00 uur voor het publiek openge steld. Bezoekers kunnen ech ter alleen bovendeks rondkij ken. Een deel van de bemanning van deze oorlogsbodem zal za terdag deelnemen aan de roei- wedstrijden die worden ge houden in de Voorhaven. Het is de bedoeling dat dit mijnen- bestrijdingsvaartuig jaarlijks enkele dagen een bezoek aan Schiedam brengt. De weekmarkt in het centrum keert morgen weer terug op het in een nieuw jasje gestoken Broersveld. Laat van uw leukste kleuren-negatief of dia een schitterende mini-poster maken. Formaat 30x40 of30x30 cm. Geldig t/m 18 okt Iu De Drie Koornbloemen en De Noord deze nacht draaien. De molenaars van deze twee mo lens zijn als Gezel bij het Am bachtelijk Korenmolenaars- gilde aangesloten.. De molens zullen fel verlicht zijn en dit levert volgens de organisato ren een uniek schouwspel op. Het nachtmalen was vroeger, toen de molenaar nog geen electromotor als hulpkracht kon inschakelen, heel gewoon. Hoe de sfeer in vroeger tijden was en wat de werkzaamhe den van de molenaar waren en weer zijn kan het publiek tij dens het nachtmalen meema ken. De Vrijheid is hiervoor de hele nacht, vanaf vrijdag 19 september om 20.00 uur tot zaterdag 20 september 16.00 uur opengesteld. Het restau rant in De Vrijheid is vrijdag tot 2.00 uur open. Alleen windkracht De molenaarsbedrijven, die bij het Ambachtelijk Koren- molenaarsgilde zijn aangeslo pen moeten, om toegelaten te kunnen worden, aan een aan tal eisen voldoen. Daarbij let men niet alleen op vakman schap, kwaliteitsnormen bij de keuze van de te malen gra nen en het kwaliteitsniveau van de meelsoorten, maar ook moet het merendeel van de produktie op windkracht worden gemalen. Aldus aangesloten molenaars of molenaarsbedrijven mogen het embleem van het landelijk gilde voeren. Een kleurig schild boven de molenpoort is daar het uiterlijk bewijs van. onder 't genot van 'n vers kopje koffie genieten van de vele voordelen in meubelen en tapijten bij Hoofdweg 18 Capelle aan den Ussel. Tel. 010- 4518844. Hillelaan 30-39 to. melrostalion Rijnhaven Ronerdam-Zuid. Tel. 010 4852273. SCHIEDAM— Om bekend heid te geven aan de verschil lende activiteiten, die in ge bouw de Teerstoof plaatsvin den, wordt zaterdag 20 sep tember een open dag gehou den. Volgens de organisatoren zijn nog veel te weinig Schie dammers op de hoogte van de verschillende activiteiten in de Teerstoof. SCHIEDAM Het mijnenbe- strijdingsvaartuig Hr. Ms. Schiedam zal in het kader van de Brandersfeesten in het weekeinde van zaterdag 20 en zondag 21 september een be zoek brengen aan de stad. Vrijwel alle gebruikers van de Teerstoof zullen zich zaterdag presenteren door middel van demonstraties en informatie over de dingen die zij doen. Pottenbakster Cathy zal in volle actie enige staaltjes van haar kunnen laten zien. En het Delfts Blauw Atelier toont wat er allemaal te pas komt bij het vervaardigen van dit populaire aardewerk. De Filmclub en het Videocafé hebben van 11.00 tot 14.00 uur een gevarieerd program ma met video's, films en mu ziek. De toneelgroep Apollo en de bewonersverenging Schiedam-Centrum zullen in formatie verstrekken over hun bezigheden. De Teerstoof gaat om 10.00 uur open voor het publiek. Jacquard Heren pullover. 70/30 Acryl/wol. In zwart/blauw, grijs/ zwart, grijs/grijs, grijs/kobalt Maten M, L en XL Idem als vest Vf, 69.- Om het schouwspel compleet te maken zullen ook de molens In Schiedam heeft alleen mo len De Vrijheid dit embleem boven de poort hangen. De molenaars van deze molen dragen de graden van erva- Om tot het Ambachtelijk Molenaarsgilde toegelaten te worden, moet de molenaar aan een aantal strenge eisen voldoen. SCHIEDAM— Het gilde van ambachtelijk werken de korenmolenaars bestaat tien jaar. Het is opgericht op een moment dat het vak dreigde verloren te gaan, doordat er practisch geen belangstelling meer was voor het produkt van de korenmolens. Het tij is voor de korenmolenaars echter gekeerd. Op dit ogenblik zijn er al weer zo'n zestig molens in Ne derland, die regelmatig malen. Daarvan zijn er on geveer dertig dagelijks in bedrijf. En dat er in het vak toekomst zit, blijkt wel uit het feit dat vooral jonge molenaars op de molens aan de slag zijn ge gaan. Hiermee is het gevaar van uitsterven niet slechts be zworen, maar de toekomst lijkt zelfs veilig gesteld. ring en vakmanschap, die eeu wenlang in de ambachtsgilden gebruikelijk zijn geweest. Zo heeft Rob Batenburg de titel Meester-Molenaar, Frans Kroon en Cock den Uijl zijn Gezel en de jongste molenaar, Henk Gundlach, is leerling molenaar. Fraai schouwspel Om de viering van het tweede lustrumfeest ook op de molens luister bij te zetten organi seert het Ambachtelijk Ko- renmolenaarsgilde in de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 september een landelijke nachtmaalwedstrijd. De Vrijheid doet hieraan mee. De Vrijheid (1785) met op de achtergrond De Noord (1803). Heerlijk warm Flanellen hoeslakens. 100% Katoen. 140 x 200 cm, pastel 2^5 25.95 wit p$0 23.95 80 x 190/90 x 20<Lcm, pastel ss/ 2*5019.95 wit

De Havenloods | 1986 | | pagina 1