Achter de schermen wordt heel wat werk verzet Gebruikte Wagen Show O Ware Sportiviteit kent z'n gelijke(n)... Landman honing Racen op Grote Markt Jeu de Boules op de Koemarkt Afgesloten Vuurwerk van wereldklasse sluit Brandersfeesten af ^cestbon voor... natuurzuivere mazoa 1 MAZDA 323 GTX1 BI626 2.0i GT-S RX-7 GLX ...NATUURLIJK BIJ LANDMAN (Hoedt u voor een test!) Autobedrijf DE HAVENLOODS DINSDAG 23 SEPTEMBER 1986 Branders Nieuwsblad Het bestuur van de winkeliersvereniging Hoogstraat: de dames Willy Voigt en Els Schreuder en de heren Chris Coppens, Henk Voigt, Henk Post, Richard Schreuder, Dick Overdijk en Aad van Tilborg. SCHIEDAM— Velen kennen het alleen als een activiteit voor tijdens de zomervakan tie, maar ook nu in de nazo mer kan er nog jeu de boules worden gespeeld. Tijdens de Brandersfeesten kunnen jong en oud deze sport beoefenen op de Koemarkt, waar leden van de jeu de boulesvereni- ging L'Espirit eveneens van de partij zullen zijn. het te houden Standwer- SCHIEDAM De Lange kersconcours, op vrijdag 26 Kerkstraat en de Kreupel- september afgesloten voor alle verkeer. straat zijn, in verband met Donderdag 25 september is het tussen 19.00 en 21.00 uur voor belangstellenden moge lijk om te jeu de boulen. Speciaal voor ouderen (ieder een vanaf 55 jaar) zijn er in de middaguren een demonstratie en vervolgens een toernooi op de Koemarkt. Aanmelden voor deelname aan dit evenement is mogelijk bij de heer Van Helden op het stadskantoor. SCHIEDAM— „Persoon lijk denk ik dat je een beet je gek moet zijn om je als bestuurslid in een winke liersvereniging te storten. Er gaat immers enorm veel tijd in zitten. Eigenlijk ben je er gewoon elke dag mee bezig. In een tijd als nu, voor de Brandersfecstcn, zelfs tot diep in de nacht", aldus concludeert Willy Voigt, de secretaresse van de winkeliersvereniging 'Hoogstraat'. Belangrijkste doel van de winkeliersvereniging, die in middels zo'n 95 leden telt, is het ontwikkelen van publiek- trekkende activiteiten. Daar bij gaat men uit van twee gro te feesten (De Molendagen en de Brandersfeesten) en een aantal kleinschalige (met Sin terklaas, de Kerst, Carnaval, 5 mei, enzovoorts). „Maar dat alles", legt Willy Voigt uit, „lukt alleen maar als je een goed samenwerkend team hebt. Verder moet je ook altijd goed bereikbaar zijn voor je leden. Vandaar is het ook zo prettig dat er op bijna ieder stukje van de Hoog straat wel een bestuurslid zit". Zondagsmarkt Géén bestuurslid maar wel coördinator van de Zondags markt is John van Buuren. Tijdens de eerste vergadering over de Brandersfeesten viel deze winkelier van een trap. Het resultaat is dat hij nu met zijn been in het gips zit. John van Buuren: „Ik had beter meteen een poosje rust kun nen houden, maar daar wil je John van Buuren dan niet aan. Met alle gevol gen van dien. Sommige colle ga's hebben overigens al ge zegd dat het eigenlijk best goed uitkomt omdat ik nu, noodgedwongen, mooi de tijd heb om allerlei zaken telefo nisch te regelen". Voornaamste punt waar het coördinatieteam zich mee be zig houdt, is het indelen van de Zondagmarkt. Van Buur en: „We zijn uitgegaan van de zogenaamde lange omloop. Dat wil zeggen Hoogstraat, Grote Markt, Lange Kerk straat, Broersvest. Over die hel,e route verdeeld moet je een afwisselend aanbod heb ben van kraampjes met koop waar, terrasjes, optredende artisten en andere activitei ten. Je moet daarbij erg op passen dat er geen gaten val len. Vorig jaar bleek dat na melijk het geval te zijn op het Hemaplein. Vandaar hebben we daar nu het Fokhijsen ge programmeerd. Ook nieuw dit jaar is dat een stuk van de oostzijde van de Broersvest bij de Zondags markt betrokken is. De Broersvest wordt hiervoor zelfs gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer. Het is toch grandioos dat zeik soort din gen in Schiedam gewoon mo gelijk zijn, want laten we eer lijk zijn zonder goede mede werking van de Gemeente (waaronder ook de brandweer en de politie) kun je het wel vergeten". SCHIEDAM De Branders feesten worden zondag 28 september daverend afgeslo ten met vuurwerk. Dit ge schiedt, tussen 21.00 en 21.30 uur, vanaf het Stadskantoor aan de Emmastraat. Het vuurwerk wordt verzorgd door Henk Kooien uit Culem- borg. Tijdens een onlangs in Monaco gehouden internatio naal vuurwerkspektakel won deze de tweede prijs. Eerste werd, met een miniem ver schil, i Bijna nog meer in zijn schik was de Nederlandse vuur werkmaker met de opdracht die hij kreeg om in november, ter gelegenheid van de ver jaardag van Prins Rainier, in Schiedam krijgt daar zondag 28 september, op bescheiden schaal, een voorproefje van. Hoogstraat 180, Hoogstraat 163. Schiedam Vlaardingen. SCHIEDAM Wie nader kennis wil maken met de tal rijke facetten van de racerij krijgt daartoe zondag 28 sep tember de gelegenheid op de Grote Markt. Een show van motoren, rally- en race-auto's, slipdemon straties en en grote monito- renwand (waarop beelden van wedstrijden worden vertoond) vullen dit spectaculaire pro- Wie er zin krijgt zelf een race te rijden kan meedoen aan het Rothmans motormarathon- spel. De Deelnemers rijden op motorrace simulatoren. Hun verrichtingen worden ver toond op een groot beeld scherm, dat zowel voor de rij ders als het aanwezige pu bliek zichtbaar is. Ook de Audi quattro ontbreekt niet op de show. U vindt in onze showroom een keur van gebruikte wagens. Natuurlijk voorzien van de bekende Ford Al garantie. Tijdens deze Gebruikte Wagen Show presenteren wij de Ford Escort Sportsman Een Al gebruikte wagen voorzien van een attractief accessoire pakket, bestaande uit: ★Ghia grille met chroom omlijsting Achterspoiler Fraaie gesloten wieldeksel Deze Escorts welke wij selecteerden zijn van de bouwjaren 81/85^ Exclusieve 'Sportsman striping Inlegbies in bumpers Ford Escort Sportsman Schiedam: Westerkade 14-16, tel. 010-4262558/4264690 Vlaardingen: Soendalaan 30, tel. 010-4349644. Mazda RX-7GLX Mazda 626 Sedan 2.0i GT-S Mazda 323 GTX1.6i (J de i Officieel Mazda-en Rotary-dealer Noordmolenstraat 17 Schiedam Telefoon: 010-426 62 33

De Havenloods | 1986 | | pagina 13