Liesbeth en Ramses openen theaterseizoen 'Schiedam Groen' in Grote Kerk SchiedamsNieuwsblad ara-lYÏ Toneelgroep '71 op Passage Podium UNIEK AANBOD! GROOTHANDEL UNIEKE KOLLEKTIE BONTMANTELS Instuif Sportfondsenbad maakt prijswinnaars bekend Exposities Stedelijk Typecursus in De Erker Sporten in kluphuis Oost Veranderingen rond rijbewijs Badjassen voor waterpolo'ers WIK 3 'Rival' in Lange haven DINSDAG 23 SEPTEMBER 1986 DF HAVFTVTT/Inns 39-498 SCHIEDAM— 'De Teer- stoof' opent het theatersei zoen, vrijdag 26 september, met 'Kussen' van Liesbeth List en Ramses Shaffy. Daags daarna start ook het poppentheater. Dit biedt de kleine Schiedammertjes een voorstelling van Jaco bus Wiemann, getiteld 'Fa milie Big'. De echte spits van het seizoen '86/'87 werd reeds zaterdag 20 september afgebeten in het Passage Theater. Dit ge schiedde door de Schiedamse amateurgezelschappen Apol lo, Blijdorp, Othello en Utile Dulci. Zij boden het publiek een boeiende Eenakter Festi val. Ook komende zaterdag (27 september) viert het amateur toneel hoogtij in de Passage. De toneelgroep '71 speelt er dan de comedie „Ik wil Mjoes- sof spreken", van Valentin Katajev. Met deze voorstelling Klunder Co (foto: Andr'e Beekman viert de toneelvereniging het derde lustrum. Het stuk wordt tweemaal opgevoerd, om 14.00 en om 20.15 uur. De toegangskaarten kosten f5,- (voor de middag-voor stelling) en f 7,50 ('s avonds). Men kan telefonisch plaatsen reserveren, van 12.00 tot 16.00 uur, via nummer 4269563. Te vens zijn kaarten in de voor verkoop verkrijgbaar aan de kassa van het theater. Deze is geopend, van dinsdag tot en 'Kussen' Na jarenlang ieder een eigen weg te zijn gegaan, treden Liesbeth List en Ramses Shaf fy dit seizoen weer samen in het voetlicht. Zij brengen een show van muziek, humorvolle teksten, enzovoorts. In het programma, dat de titel 'Kus sen' draagt, zijn naast vele schitterende nieuwe liederen ook enige oude succesnum mers verwerkt. In Schiedam is de voorstelling vrijdag 26 september om 21.00 uur, te zien in theater De Teerstoof. De entrée bedraagt dens de speurtocht beleeft Jo- f 17,50. Houders van een CJP pie een spannend avontuur. Het poppenspel begint om 14.30 uur. De kaartjes kosten f3,50. Liesbeth List en Ramses Shaffy staan vrijdag op het podium v< Teerstoof. het verhaal gaat over Jopie die op zoek gaat naar de kleine Woutertje Amadeus Big. Vol gens zijn vader, Bout Big, is hij zomaar weggelopen. Tij- verkoopt in opdracht van banken een (alle modellen 1986 - óók grote maten) tegen WAANZINNIG LAGE PRIJZEN! wegens faillissement elders. Bisam - Nerts - Persianer - Zilvervos Blauwvos etc. etc. Enkele voorbeelden van de vele voordelen: Lange mantels Korte mantels Lange mantels v a. 298.- ONGELOOFLIJK? 5 jaar schriftelijke Dan is het 't beste dat u garantie! zélf komt kijken...!! Verkoop start vanaf heden om 9.00 uur op de NIEUWE BINNENWEG 178c - R0TTERDAM-CEN Dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur geopend. Maandag gesloten - Vrijdag koopavond. TELEFOON 010 - 4 36 06 11 SCHIEDAM Ook voor jon- gerensociëteit de Instuif is het nieuwe seizoen weer begon nen. De Instuif verzorgt gezellige avonden voor jongeren vanaf 16 jaar. Deze zijn steeds op zondag, van 20.30 tot 00.30 uur, in zaal Irene aan de Nieu we Haven. De kosten voor het lidmaatschap, dit is verplicht, bedragen f5,- per seizoen. Per avond betaalt men f 5,- en tree. Zondag 28 september staat er bij de Instuif een disco-avond op het programma, met Mar tin Green. Klunder Co Het duo Klunder Co (Bert Klunder en Co van Diemen) verschijnt zaterdag 27 sep tember op het podium van de Teerstoof met de cabaret voorstelling 'Nooit meer lif ten'. Hierin voeren ze de toeschou wers mee naar de bejaarde Kobus Schelling en zijn vrouw Kaatje. Beiden durven de deur niet meer uit. Daar komt nog bij dat de 65+ kaart zoek is. Het programma begint om 21.00 uur. De toegang be draagt f 9,-. Pashouders krij gen f 2,50 korting. Poppentheater Speciaal voor de kleine thea- terliefhebbertjes (van circa 4 tot 10 jaar) speelt het poppen theater Jocobus Wieman za terdag 27 september het stuk 'Familie Big' in De Teerstoof. Plaatsbewijzen voor de voor stellingen in theater De Teer stoof, aan de Nieuwstraat 12, kunnen telefonisch worden gereserveerd via nummer 4269455 (van dinsdag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 16.00 uur). De kassa van het theater gaat steeds één uur voor de voorstelling open. SCHIEDAMIn het Sport fondsenbad aan de Burg. Knappertlaan zijn gisteren, maandag 22 september, de prijzen uitgereikt van de zon nebloemactie. De landelijke actie, alle Sportfondsenbaden in Nederland deelnamen, startte eind maart. Iedere zwembad bezoeker ontving toen een zakje zonnebloemzaad. Wie op 31 augustus de langste zon nebloem gekweekt zou heb ben was winnaar. Naast de landelijke was er ook een plaatselijke wedstrijd. De winnaars hiervan waren: me vrouw Van Nielen (haar zon nebloem bereikte een lengte van 2.95 meter hetgeen de eer ste prijs, een fiets, opleverde), de familie Hollander (deze won met een zonnebloem van 2.77 meter een jaarabonne ment voor het Sportfondsen- bad) en Charlotte Wennekers (de zonnebloem werd 2.67 me ter lang en zij won een trai ningspak). Geheel in stijl werden de prij zen uitgereikt door de langste man van Schiedam en omstre ken, Andre Franken (2.18 me ter). Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980,3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DIRECTIE: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen In Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Nwe Vlaardingse Courant DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: post bus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.346.711. DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010- 4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H.Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306,3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.M.Ames en L.Visser CORRESP. Schiedam, R. Koppen hagen tel. 010-4.266615. P.Spek (010- 4.352.615). Schie dams: Susan de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikka de 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.250. BEZORGING: Intertanden/Sprei- groep. Bezorgklachten tel. 010-4.699.201 SCHIEDAM In het Stede lijk Museum, aan de Hoog straat 112, kan men tot en met 19 oktober een drietal ten toonstellingen bekijken. 'Water' (ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Schiedamse waterleiding), 'Twee eeuwen Schiedams ca rillon' en 'Schilderijen van Ineke van Doorne' (een over zichtstentoonstelling met werk van deze schilderes). Het Stedelijk Museum is gra tis toegankelijk van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker, aan de Jan van Avennestraat, wordt een cur sus typen gegeven. Zowel per sonen die een erkend diploma willen halen als degeen die ge woon voor zichzelf typen wil len leren kunnen een deze cur sus deelnemen. Er wordt drie maal per maand les gegeven, steeds op dins dagavond van 19.30 tot 20.30 uur en van 20.45 tot 21.45 uur. De deelnamekosten bedragen f 20,- per maand (dit is exclu sief een lesboek en examen geld). Belangstellenden kunnen zich voor opgave of nadere infor matie wenden tot De Erker, telefoon 4267767 of 4263161. SCHIEDAM In de Grote of St. Janskerk, aan de Lange Kerkstraat, kan men tot en met 27 september de tentoon stelling 'Schiedam Groen' be kijken. Deze expositie, waarin aandacht wordt geschonken aan het actief gebruik van openbaar en particulier groen, is vandaag (23 september) ge opend door wethouder Zijde veld. Aan 'Schiedam Groen' wer ken vele organisaties, vereni gingen en gemeentelijke diensten mee die op enigerlei wijze met de natuur te maken hebben. Zo laat de Gemeente lijke Plantsoendienst zien hoe het gebruik en de inrichting van parken in de loop der ja ren is veranderd. Tevens wor den er inlichtingen verstrekt over boomverzorging. De volkstuindersvereniging Thurlede heeft in de Grote Kerk een modeltuin aange legd en verschaft belangstel lenden allerhande informatie over tuinieren. Midden-Delfland wijst op de grote betekenis van het lande lijke gebied ten noorden van Schiedam. Bij de stand van deze organisatie zijn, desge wenst, fietsroutes verkrijg- De bibliotheek toont video banden en natuurboeken. Verder biedt 'Schiedam Groen' presentaties van de Dahliavereniging, het Vogela siel, de Hengelsportvereni ging, de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Ver eniging, de Koninklijke Maat schappij van Tuinbouw en Plantkunde (met onder meer boemschikdemonstraties), de ANWB, Knotploeg, de Sport raad en de Openbare Nutsbe drijven (deze tonen hoe men zelf afval kan composteren). Zelfs het onderwijs is verte genwoordigd en wel bij de stand 'School en natuur', al waar scholieren leren hoe ze een smakelijke salade kunnen maken van zelfgekweekte tuinkruiden. Thema's Behalve aan de vaste onderde len schenkt 'Schiedam Groen' elke dag extra aandacht aan een apart thema. Woensdag komt in dit kader het gebruik van stadsplantsoenen, sport velden en dergelike aan bod. Over dit onderwerp worden onder andere dia's vertoond. Donderdag is het bloemschik- 'Groen Schiedam' schenkt aandacht aan alle aspecten van de natuur. In de volgende uitgaven van de Nieuwe Vlaardingse Courant wordt nader inge gaan op de Nacht van de Mode en het gebeuren rondom het festival. En- treekaarten zijn verkrijg baar bij het kantoor van De Havenloods en de Nieuwe Vlaardingse Courant: 010- 352911 en onder andere bij de deelnemers: Balance Mode, Léon (Rotterdam), Very Good, Kokomo. Inter boetiek, De Vroedt, Fair Lady (Maassluis), Henriët- te Bruidsmode, Lipstick, Threshold, Studio Mannen, Zocco, Bril 58, De Gouds midse, Nederpel (winter sport), Hari Studio Num ber One, en Groen Decor. dag, met videobeelden en een bloemschikwedstrijd (deze begint om 14.00 uur). Op vrij dag drait alles om kruiden. De zaterdag is gereserveerd voor Midden-Delfland. Voor be langstellenden is er dan gele genheid met een microscoop de natuur te bekijken. Tevens kan men deelnemen aan een prijsvraag. Inhakend op de tentoonstel- SCHIEDAM— Kluphuis Oost, aan de Galileïstraat 86, start dit seizoen met een con ditie- en karateclub. De lessen worden geleid door twee des kundige vakkrachten van een sportschool. Men kan twee maal per week trainen, op dinsdag- en vrij dagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Het cursusgeld bedraagt f25,- per maand. Voor de jeugd, vanaf 8 jaar, wordt les gegeven op woens dag van 18.30 tot 20.00 uur. Zij betalen f 12,50 per maand. Wie zich op wil geven of nade re inlichtingen wenst kan daartoe terecht in Kluphuis Oost, telefoon 4735435. SCHIEDAM Met ingang van 1 oktober worden rijbe wijzen niet meer door de Pro vinciale Griffie maar door de gemeente verstrekt. Tegelij kertijd verandert er ook een en ander aan het rijbewijs. Het belangrijkste is ongetwij feld dat rijbewijzen die vanaf die datum worden afgegeven tot het zeventigste jaar geldig blijven. Een uitzondering wordt gemaakt voor personen die om medische redenen slelchts voor kortere tijd een rijbewijs krijgen. De nieuwe, tot het zeventigste jaar geldig blijvende, rijbe wijzen dienen overigens wel elke tien jaar van recente pas foto's te worden voorzien. Ook eventuele adreswijzigingen dienen dan te worden doorge geven. Het rijbewijs nieuwe stijl wordt verstrekt aan eerste aanvragers en mensen die hun oude komen laten verlengen. Tot die tijd blijven de be staande rijbewijzen dus ge woon geldig. In Schiedam gaat men voor de afgifte of het vernieuwen van een rijbewijs f 26,50 betalen (dit is f 3,25 minder dan wordt aangeraden). Het bureau voor de uitgifte van rijbewijzen is gevestigd in het kantorenge bouw 's Graveland, aan de 's Gravelandseweg 567 (2e etage). ling 'Groen Schiedam' expo seert Colorcenter van Loenen hedendaagse schilderkinst, met het thema 'Natuur', in de Grote Kerk. De collecte is aangevuld met een serie aqua rellen van Schiedam. De tentoonstellingen in de Grote Kerk zijn dagelijks gra tis toegankelijk van 9.00 tot 17.00 uur en op donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. DE VAKANTIEQUIZ VAN DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN EN BEX REIZEN: WIN EEN GRATIS VAKANTIE Zalig g( In deze derde ronde Vakantiequiz van uw eigen krant en Bex Reizen uit Alphen aan den Rijn komen wij al duidelijk onder de in vloed van het naderende win tersportseizoen. Zoals eerder al aangekondigd zal Lous Haasdijk, die deze speciale va kantiequiz presenteert, vier vakantietips geven. Na haar twee verslagen van gezellige najaarsuitstapjes, is nu Oos tenrijk aan de beurt. En u weet het: Lous stelt u drie vragen die niet al te moeilijk te beant woorden zijn. De winnaar wacht een gratis vakantie voor twee personen uit het aantrek kelijke reisprogramma van Bex Reizen. Het woord is aan Lous Haasdijk. mogen proeven, woon! U verwacht nu natuurlijk een echte vakantietip van mij: naar welke plaats en welk ho tel u het beste kunt gaan? Wat dat betreft laat ik mij dit keer in het midden: Oostenrijk heeft heel veel ideale winter sportplaatsen. Het hangt er een beetje vanaf wat u precies zoekt: de rust of juist de gezel lige drukte, moeilijke pistes of juist een afdaling waar begin ners goed uit de voeten kun nen, vlakke of flink stijgende langlaufloipes... U heeft het wat dat aangaat voor het uit zoeken. Wilt u goede raad: bel dan de vakantie-informatiete lefoon van Bex Reizen (01720- 30601 of 31744) of de Algeme ne Stichting Reizen Vakan ties. Ook over de hotels in Oos tenrijk hoeft u zich geen zor gen te maken: in elke plaats is keuze te over aan goede pen sions, hotels of appartemen ten. Hoor ik u zeggen dat ik mij er dit keer makkelijk van af maak? Gewoon gezellig wat rondkuieren door het mooie Oostenrijk en vervolgens geen vakantietip geven? U heeft een klein beetje gelijk, maar ik zit met een probleem: ik heb zo'n leuke vakantie ontdekt, dat ik die het liefste voor mijzelf en mijn kennissen zou willen houden. Niet dat ik u het niet gun hoor, maar... Noü vooruit, maar niet verder vertellen hoor! De leukste vakantie van het komende winterseizoen brengt u naar...Hotel Steinmaurer in Grunau. Comfortabel met de pendelbus naar het geliefde en oergezellige wintersportoord in het sneeuwzekere Salzkam- mergut. Een waar paradijs voor skiërs en langlaufers. En u vindt hier de enige vierper- soonsstoeltjeslift van Oosten rijk! Ook wandelaars hebben hier oneindig veel mogelijkhe den om via goed begaanbare paden de natuur in te trekken. En dan hotel Steinmaurer: u zult zich er helemaal thuisvoe- len en genieten van een uitste kende - gastvrije - verzorging. Om van de uitstekende maal tijden -u logeert er op basis van half pension (dus ontbijt en diner inbegrepen) - nog maar niet te spreken. En dan mag u raden wat u voor zo'n geweldige tiendaagse vakantie 11 de moet betalen. Hoor ik u vijf- geolied en gecontroleerd, de prijzen. Want de reissom be- skirekken bij de stubes te draagt nog minder dan de voorschijn gehaald. Er ligt nog helft, Niet te geioven hè. maar geen vlokje sneeuw maar de z0 is Bex nu eenmaal. En dan gastvrije Oostenrijkers zijn al nu gauw mijn drie vragen: druk in de weer om het ons Lieve lezeressen, beste lezers, Zoals u elders op deze pagina heeft kunnen lezen is de win naar van de eerste spelronde bekend. Gaat de hoofdprijs aan uw neus voorbij: niet ge treurd want u heeft niet drie maal de kans uw naam als winnaar van een vakantie te lezen. Dus zou ik zeggen: lees deze krant vooral heel goed, spel mijn reisverslag en sla geen letter over van de adver tentie van Bex Reizen. U zult dan weinig moeite hebben met mijn vragen. Veel succes! Het wordt zo langzamerhand hoog tijd om aan de winter te gaan denken. Wij hebben wel iswaar die altijd naargeestige herfst nog voor de boeg (u kunt natuurlijk nog boeken voor een naseizoenreis!), maar dan gaan de Oostenrijkse Alpen weer lokken. Ik ben even een kijkje gaan nemen. De skipis tes van straks zijn nu nog groene alpenweiden, waar het vee loopt te grazen. Toni die in zijn overall nu de koeien naar de melkplaats drijft is straks die vlotte skileraar die weer heel wat harten zal gaan bre ken straks naar de zin te maken. In het romantische Grunau bij voorbeeld sprak ik skileraren die in hun vrije tijd weer in de de schoolbanken hadden Vraag 1Hoeveel kost de goed koopste tiendaagse pendelvakantie naar Hotel Steinmaurer in Grunau. Is dat f 398,- f 299,99 of f 298,-? plaatsgenomen om ....een cur sus Nederlands te volgen. „Dan kunnen wij onze Hol landse leerlingen nog beter de fijne kneepjes van het skiën uit de doeken doen", zo vertelden Vraag 3: Rumtopf Vraag 2: Waar is het kantoor gevestigd van deze krant? zij mij. In een gezellig familiehotel in het lieflijke Annaberg, nodig de een waardin mij uit in haar domein, de keuken van het on lekker drankje, een typische Tiroler kipschotel of de naam van een ge vaarlijke Alpen-top' Zoek de antwoorden op in deze krant en schrijf ze op een mijn Nederlandse logees. Wat 2400 AG Alphen aan den Rijn. een gezellige mensen. Ik ben 1 beroemd om mijn Rumtopf. Die maak ik speciaal voor de Nederlanders", aldus Frau Lotter. Ik was natuurlijk wat de vroege kant, maar ik De winnaar wacht een heerlij ke vakantie voor twee perso nen. Dus stuur gauw uw oplos sing in! En wilt u een fijne vakantie naar de wintersport, bel dan nu meteen de vakan tietelefoon: 01720-30601 of heb even van haar Rumtopf 31744. Doen hoor. Bekendmaking prijswinnaar van de eerste spelronde: Mevr. C.A. van Capellen van Noort Ringdijk 462 2983 CS RIDDERKERK Tel. 01804-12682 Tot volgende week! Uw Lous Haasdijk Wim Thomas bedrijfsleider bij Drukkerij Stout, overhandigt aanvoer der Timo van der Laan officieel een nieuwe badjas. VLAARDINGENDe spe- bleven in deze jassen, bleek Iers van het derde waterpolo- wel uit de klinkende 16-0 team van WIK ontvingen za- overwinning die de waterpo- terdagmiddag allemaal een lo'ers diezelfde middag be- fraaie badjas van Drukkerij haalden. Het was de eerste Stout. wedstrijd van WIK 3 uit het Dat de spieren goed warm nieuwe seizoen. SCHIEDAM De Rival', het schip van Reinwater, ligt tot en met 28 september in de Lange Haven (nabij de Beurs- brug). Reinwater is en milieuorgani satie die vecht voor schoon water. Uitgangspunt daarbij is de stelling dat de Neder landse rivieren nog uitslui tend een taak hebben als vaar-, koel- en afvalwater. Ze zijn niet leefbaar meer voor planten, vissen, vogels en de mens. Dit moet dringend ver anderen, want immers ook ons drinkwater wordt voor een groot deel uit deze rivieren ge haald. Meer duidelijkheid over het waarom en op welke wijze Reinwater vecht, krijgt men via de tentoonstelling op de Rival. Deze is te bezichtigen op: 24 september (van 14.00- 17.00 en van 19.00-20.00), 25 en 26 (van 16.00-18.00 en van 19.00-21.00), 27 september (van 10.00-17.00) en de 28ste (van 11.00 tot 17.00 uur).

De Havenloods | 1986 | | pagina 4