DE HAVENLOODS Protest tegen nudisme in deel Lickebaertbos Schiedams Nieuwsblad -VOORDEEL AKTIE-i Slachtoffers vogeltrek opgevangen in asiel «UZBSSter Dit weekend: wintertijd! V&D trekt graag de tijd uit om u te Spectrum encyclopedie van de Koffieconcert Kookcursus voor mannen Gemeenteraad beslist op 1 oktober Winters klunen tijdens zonnig Brandersweekeinde Vrouwen leren terugslaan Dansen is plezier in de Erker Jaarconcert Mannenkoor tt 10.- VROOM DREESM ANN 10-Delig, compleet 179r 25- EDITIE P, DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986, 35e JAARGANG NR. 39 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM Het Vogela siel Schiedam houdt op we relddierendag, zaterdag 4 oktober, een open middag van 14.00 tot 16.00 uur. De open middag staat geheel in het teken van de vogeltrek en de wintergasten. Ongetwijfeld zal een aantal van de op dat moment in het asiel verblijvende vogels slachtoffer zijn van de geva ren die de vogeltrek met zich meebrengt. Vrijwel ieder Open dag in vogelasiel jaar worden er begin okto ber uitgeputte vogels en vo gels, die tegen obstakels aangevlogen zijn bij het asiel gebracht. Op de eerste verdieping van de molen zal Bert de Vette het gebeuren rond de vogel trek en de wintergasten il lustreren aan de hand van een diaserie en een aantal tentoongestelde foto's. Bert de Vette is natuur- en land schapsfotograaf, wiens fo to's regelmatig in tijdschrif ten worden gepubliceerd. Twee jaar geleden werd één van zijn foto's bekroond met een eerste prijs in een door het tijdschrift Grasduinen uitgeschreven fotowed strijd. Verder is er de moge lijkheid de diorama's, die een beeld geven van het vo- Het Vogelasiel Schiedam is gevestigd in de Babbersmo- len langs de voormalige Pol dervaart in het volkstuinen complex 'Vijfsluizen'. Het Vogelasiel is makkelijk te vinden door de bordjes naar het crematorium te volgen. Vlakbij de ingang van het crematorium is een parkeer plaats. Vandaar geven bord jes de weg naar het asiel aan. SCHIEDAM— Rudolf van der Wel op violoncello en Marjo Spruijt op piano ver zorgen woensdag 1 oktober een koffieconcert in de aula van het Stedelijk Museum. Op het programma staan werken van onder andere Schumann en Mendelssohn. Het concert begint om 12.30 uur en duurt ongeveer een half uur. De toegang is gratis. Een slok water een bete broods SCHIEDAM De directie van de Openbare Nutsbe drijven overhandigt woensdag 1 oktober het eerste exemplaar van het boek 'Een slok water, een bete broods' aan het ge meentebestuur van Schie dam. Het boek werd ge schreven door Hans van der Sloot en sluit aan bij het honderd-jarig bestaan van de drinkwaterleiding in Schiedam. SCHIEDAM— De Stichting Huishoudelijke Voorlichting start vrijdag 3 oktober in sa menwerking met de Raad voor het Bejaardenwerk een kook cursus voor mannen van 55 jaar en ouder. De cursus is bedoeld voor mannen, die weinig of geen ervaring hebben met koken. In de cursus leert men de grondbeginselen van het ko ken. Na afloop zal men in staat zijn zelfstandig een ge zonde warme maaltijd samen te stellen en te bereiden. De kookcursus bestaat uit twaalf lessen en wordt iedere vrijdagmorgen van 11.30 tot 13.30 uur gegeven in het ge bouw van scholengemeen schap 'Schieland', Nieuwe Damlaan 762. De kosten be dragen f 85,00, exclusief de kosten voor de ingrediënten. Voorafgaand aan de cursus zal er een informatiemiddag in dienstencentrum 'De 4 Mo lens' gehouden worden. Op deze middag kunnen de cur sisten met elkaar kennis ma ken en wordt er iets verteld over de inhoud van de cursus. Voor meer informatie en aan melding kan men terecht bij de Stichting Raad voor het be jaardenwerk, telefoon 47.31.976. VLAARDINGEN Als verontruste burger is de heer J. Verkuil een eenmansactie begonnen tegen het voorstel van B en W om naaktrecreatie in het meest oostelijke deel van het Oeverbos toe te staan. In een brief aan de gemeen teraad schrijft de Vlaardinger dat zijn bezwaren gefun deerd zijn op het zevende gebod waarin iedere vorm van naaktloperij verboden wordt. „Het naakt aanschouwen van een vrouw kan en zal in veel gevallen bepaalde lusten bij de man opwekken welke er niet behoren te zijn; en omgekeerd", aldus Verkuil. Door middel van brieven, die gestalte moeten geven aan de actie probeert hij reacties bij Vlaardingse burgers te ontketenen. Zijn initiatief wordt ondersteund door opgeheven Vereniging Vrienden van het Lickebaertbos. „Eind juli toen de plannen be kend werden gemaakt heb ik direct wethouder Van der Vel de gebeld en hem verzocht het voorstel niet naar de raad toe te laten gaan. Dit verzoek is niet gehonoreerd", aldus Ver kuil. De verontruste burger heeft twee verschillende concept brieven ontworpen, waarin medestanders hun bezwaar kunnen maken tegen het naaktlopen. In de ene brief is het bezwaar gebaseerd op re ligieuze overtuiging, de ande re brief wijst op het gebruik van het bos. Inmiddels zijn er tweehonderd brieven aan het adres van Verkuil afgehaald. Aanstootgevend „Ik heb de kwestie aangekaart vanuit een persoonlijk oog punt zegt Verkuil. „Bovendien vind ik dat het bos voor ieder een moet blijven. Het gaat hier om belangen van vele burgers terwijl de groep men sen die naakt willen recreëren heel klein is. Naaktlopen is niet iets dat algemeen gebrui kelijk is. Dat geeft aanstoot. Iedereen moet in het hele bos spontaan en gezellig kunnen vertoeven zoals men dat ge wend is. Als er in een fruit mand één rotte appel ligt wor den ze allemaal aangestoken" is de vergelijking die de ver ontruste burger trekt. Buitenlanders In zijn brief aan de raad gaat Verkuil in op de vele buiten landers die gebruik maken van het bos. „Ingezetenen die een andere godsdienstgeloof aanhangen. Al deze burgers maakt u beschaamd en trapt u (onbewust) zwaar op het hart". Volgens hem is de plek die is aangewezen voor naak trecreatie slecht gekozen en zal het vele burgers moeilijk vallen om deze 'barrière' te passeren en gebruik te maken van het dan nog resterende deel. „Een onbelemmerde re- SCHIEDAM— Tijdens het openings weekeinde van de Brandersfeesten werd in Schiedam het open Zuidhol lands kampioenschap klunen gehouden. Een spannende en sportieve strijd ontbrandde in de bin nenstad. De klünwedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door Harm van der Pal en op de tweede plaats eindigde Rein Jonker. Hilbert van der Duym werd met een kleine voorsprong op Henri Ruitenberg derde. Hen ri Ruitenberg kon echter van wege een blessure niét op vol le kracht over het parcours gaan. Zijn vierde plaats is daarom temeer een hele pres tatie. Behalve op het parcours, wa ren langs de kant bekende schaatsers te zien. Zo waren Atje Keulen-Deelstra en Jeen van de Berg op de stempel- plaatsen te vinden Verwacht wordt dat de gemeenteraad niet zonder meer akkoord gaat met het voorstel van B en W om een deel van het Lickebaertbos aan te wijzen voor nudisme. Hilbert van der Duym kan de lol van het klünen wel inzien. Lachend ploegt hij zich naar stempelplaats creatie is voor deze grote groep niet mogelijk. Het zal grote psychologische weerstanden oproepen bij een groot deel van de burgers met 'oorspronkelijke rechten'. Zij moeten eerst dat oostelijke ge deelte passeren (al dan niet met afgewend hoofd) om te kunnen vertoeven in het Oeverbos. Verder gaat de actievoerder in op een artikel in de Haven loods van 11 september 1986 waarin stond dat het ontwerp deelplan naar de minister gaat. Volgens hem gaat het al gemene belang voor het be lang van een kleine groep. In de raadsvergadering van 1 oktober zal de gemeenteraad beslissen over de mogelijheid tot naaktrecreatie langs de Nieuwe Waterweg. Hoewel uit een landelijk onderzoek blijkt dat zeventig procent van de bevolking het verschijnsel naaktrecreatie accepteert zal het voorstel van het college niet zonder meer worden aan genomen. De SGP heeft al la ten weten dat ze niet voor een gebied voor naturisten zijn. Verwacht wordt dat ook het CDA verdeeld zal zijn over het voorstel. Voor het tweede achtereenvolgende jaar wordt er in Schie dam een jazz-nacht ge houden. A Maarten Biesheu- vel vertelt in het Videocafé over zijn le ven en werk. A In dienstencentrum De Woudhoek hou den ouderen een play- backshow. A Wilton haalde deze week een miljoenen order binnen: twee vaartuigen voor de Tai wanese douane. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— In wijkcen trum de Erker, Jan van Aven- nestraat 32, wordt er op de dinsdagavond een cursus zelf verdediging voor vrouwen ge geven. De cursus, die van 19.30 tot 20.30 gegeven wordt, beoogt de algemene lichaamsconditie te verbeteren, zich te leren verdedigen in noodsituaties en het zelfvertrouwen te ver groten. Voor de kinderen wordt de cursus op donder dagavond van 18.00 tot 19.00 uur gegeven. De cursussen staan onder deskundige lei ding. De kosten bedragen f 10,- per maand. SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker worden dans lessen gegeven voor verschil lende leeftijden. De danscursus wordt gegeven op de vrijdagavond. Voor de jeugd tot 1 jaar in de lestijd van 19.00 tot 20.00 uur. Tus sen 20.00 en 21.15 uur oefenen jongeren van 14 tot 25 jaar. Mensen boven de 25 jaar kun nen tussen 21.30 en 22.30 uur met de voetjes van de vloer. De kosten bedragen f 75,- per 26 lessen, de cursus staat on der deskundige leiding. Be langstellenden kunnen con tact opnemen met het wijk centrum, telefoon 42.76.767 of 42.63.161. Kom eens goed zitten! Onno onder 't genot van 'n vers kopje koffie genieten van de vele voordelen in meubelen en tapijten bij SCHIEDAM Het Schie dams Christelijk Mannenkoor geeft morgen, vrijdag 26 sep tember, het jaarlijks concert in 'De Ark' aan het Hargplein. Op het programma staan wer ken van onder andere Bruck ner, Verdi, Schubert en Jo- hann Strauss. Medewerking wordt verleend door de so praan Dieuwke Aalbers en de bas/bariton Frans Huijts. Martin van Broekhoven, de vaste pianist en begeleider van het koor, zorgt voor de muzikale ondersteuning. Het geheel staat onder leiding van Meeuwis Rebel. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten f 6,50, f 5,00 voor houders van een pas 65 en zijn verkrijgbaar bij de leden van het koor en 's avonds aan de kerk. Vendom atic^QÊjÊÊ. reflektor gloeilampen van 40 en 60 Watt Kleine en fitting. 3.75 t/m 4.50 per VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER Dit weekend gaat de wintertijd weer in en dat betekent dat ook het ingewikkelde Jj digitale horloge een uur terug moet Vroom Dreesmann wil u daarbij graag helpen en kontrol eert dan meteen of het batterijtje in uw horloge misschien aan vervanging toe is. Puur natuur Koesterende 'Vendor' donsdekbedden. 65% Eendedons en 35% donsveertjes. Uts. 240 x200 cm 54?.-499.- 2 Pers. 200 x 200 cm £rf.-399.- 1 Pers. 140 x200 cm Nu of nooit Een echte encyclopedie, in leer gebonden. Tien dikke delen met 3700 foto's, 2700 tekeningen en zo'n 800 landkaarten. Zolang de voorraad strekt Audio meubel Praktisch met uitschuifbaar video-plateau. Reflektorlampen 3.75 t/m 4.50 per stuk. Autohoezen Warm in de winter. Stretch, past op bijna elke autostoel. In camel of grijs. Voor doorlopende hoofdsteun (per 2) of voor de achterbank 42.- Voor 2 stoelen zonder hoofd steun afd. verlichting Welterusten Geruwde batist met picot garne ring. Polyester/ katoen. Kies uit rose of aqua. Maten M t/m XXL Pyjama 2&5 26.- N achtjapon

De Havenloods | 1986 | | pagina 1