't Zuiderkwartier betrekt spoedig nieuw onderkomen" Open middag Vogelasiel Asvion pakt eerste punt DE HAVENLOODS i-VOORDEEL AKTIE -i Rock-musical bij Spieringshoek Theaterprogramma's Filmclub Live-muziek Voorlichting dementie 'Over veertien dagen willen we verhuisd zijn' TENTENSHOW Ouders in actie tegen onderwijsbezuinigingen Poppen spel Theatercafé Yogalessen in Trefpunt-Oost Toonkunstkoor Feest bij VOS Een scène uit 'Paars' Diaserie en foto's van wintertrek open middag. Deze staat ge heel in het teken van de vo geltrek en de hier verblij vende wintergasten. Ieder een is welkom van 14.00 tot 16.00 uur. Het Vogelasiel Schiedam is gelegen, langs de Polder vaart, in het volkstuineh- complex 'Vijfsluizen'. Op het terrein bevindt zich on der meer de oude Babbers- molen. Gedurende de open middag kan men op de eerste verdie ping van de molen een foto expositie bekijken van de natuur- en landschapsfoto graaf Bert de Vette. Tevens wordt een diaserie vertoond die een beeld geeft van de vogeltrek en de in ons land verblijvende wintergasten. Eén der op het asiel verblijvende gasten. Ook de diorama's z> langstellenden ook weer Ho gelegenheid de zich, één eta ge hoger bevindende, diora ma's te bezichtigen. Deze geven de bezoekers een goe de indruk van dé levensom standigheden waarin de di verse vogels thuishoren. Ongetwijfeld treft men el ders op het asiel verscheide ne aldaar verblijvende gas ten aan. Vrijwel elk jaar worden er namelijk in begin oktober, zodra de vogeltrek begonnen is, dagelijks uitge putte en gewonde vogels binnengebracht. De weg naar het Vogelasiel is, voor bezoekers die ter plekke niet zo bekend zijn, het makkelijkst te vinden vanaf het parkeerterrein bij de begraafplaats/crematori um 'Beukenhof'. Men gaat daar de brug, over de Pol dervaart, over en volgt dan de bordjes 'Vogelasiel'. SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam draait vrijdag 3 ok tober de Japanse film 'Dodes- ka'den'. De film gaat over het leven van mensen die aan de rand van de samenleving wonen. Niemand wil iets met ze te maken hebben. Ze hebben uit sluitend elkaar om te overle- De voorstelling begint om half tien. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is vanaf half negen open. De toegang voor donateurs bedraagt f 4,-. SCHIEDAMIn het video café, in gebouw de Teerstoof aan de Nieuwstraat, treedt za terdag 4 oktober de formatie 'Cheat the Beat' op. Deze Rotterdamse band speelt allerlei swingende en dansba re muziek. Het optreden be gint om circa 22.30 uur. Het videocafé is open vanaf 21.30 uur. De toegang bedraagt f5,- Een pagina vol beelden van de Brandersfeesten. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— In het dien stencentrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan wor den op 1 en 8 oktober infor matiemiddagen over dementie gegeven. Deze zijn bedoeld voor iedereen die in dit onder werp geïnteresseerd is. Tijdens de eerste bijeenkomst wordt als inleiding de film 'Ze wordt zo vergeetachtig' ge draaid. Vervolgens legt een arts van het Riagg uit wat de mentie nu eigenlijk is. De tweede middag vertellen hulpverleners welke hulp zij kunnen bieden. Tevens wor den tips gegeven over het zelf omgaan met 'demente' men sen. Aansluitend is er gelegen heid om vragen te stellen en voor discussie. Beide informatiemiddag du ren van 14.00 van 16.30 uur. De deelnamekosten bedragen f3.- (dit is inclusief thee of koffie). Belangstellenden wor den verzocht zich vooraf aan te melden via de Centrale In formatielijn voor Ouderen, te lefoon 4731976. Naast de informatiemiddagen in 'De 4 Molens' staan er te vens twee gelijke bijeenkom sten gepland in het diensten centrum 'De Woudhoek' aan het Heijermansplein. Deze vinden plaats op 23 en 30 ok tober. Elke dag zijn er vrijwilligers aan het werk. Het weekend van 4 en 5 oktober kunt u in alle rust de gehele tentenkollektie van Erdman Schmidt bekijken op terrein "de Lieberg" achter motel de Witte Bergen aan de snelweg Amsterdam - Hoevelaken. 10-30% korting mits voorradig OWinMIAftHmiDT beter voor buiten SCHIEDAM— Op veertien Schiedamse openbare basis scholen is gisteren (maandag 29 september) actie gevoerd tegen de bezuinigingsplannen van de regering op het onder wijs. De actie werd georganiseerd door ongeruste ouders, die de scholen bezetten en het onder wijzend personeel de toegang ontzegden. Deze konden hier op niets anders doen dat dit melden aan het Stadskantoor. De plannen voor deze vorm van protest kwamen tot stand tijdens, door de Ouderraden belegden, vergaderingen. Daarbij bleek ruim 90 procent van de aanwezigen achter de actie te staan. WATERWEG NOORD Leerlingen van de Scholenge meenschap Spieringshoek te Schiedam hebben afgelopen week de rock-musical 'Paars' opgevoerd. Dit gebeurde in de,, steeds volledig bezette, aula van Spieringshoek. De uitvoeringen vonden plaats ter gelegenheid van de viering van het dertigjarig bestaan van de school. De zeer actuele musical werd geschreven voor, de als mu ziekleraar aan Spieringshoek verbonden, Rob Catlender. Deze kreeg bij de uitwerking hulp van collega's, leerlingen, enzovoorts. 'Paars' draait om twee groe pen jongeren die besloten hebben zich, respectievelijk, uitsluitend paars en geel te kleden. Zonder dit van elkaar te weten schrijven beiden in voor een talentenjacht. De een als zang- en de ander als dansgroep. Elk heeft, indien ze winnen, de hoofdprijs van f2000.- toegezegd aan het buurthuis. Dit dreigt tenge volge van het dichtdraaien van de subsidiekraan geheel te verpauperen. Sjaak, de buurthuiswerker, ziet beide groepen repeteren en komt op een geweldig idee. Dat het idee om een musical te brengen niet minder geweldig was, bleek uit de grote be langstelling. Deze leidde er zelfs toe dat er naast de drie geplande een extra voorstel ling moest worden ingelost. SCHIEDAM Theater De Teerstoof biedt het klein pu bliek zaterdag 4 oktober het poppenspel 'Te gek, die oli fant', van Erica Burgerjon. Het verhaal gaat over een vo gel die een ei heeft gelegd. Op zekere dag besluit ze het broe den een poosje toe te vertrou wen aan een oppas. Wanneer de vogel, veel later dan ze had afgesproken, terugkomt zijn zowel de oppas als het ei ver dwenen. Wat zou er gebeurd zijn? Het poppenspel begint om 14.30 uur. De kaartjes kosten f 3.50. Vooraf bestellen is mo gelijk via telefoonnummer 4269455 (tussen 12.00 en 16.00 uur). SCHIEDAM— De wijk en ontmoetingsvereniging 't Zuiderkwartier" hoopt over zo'n twee weken het nieuwe onderkomen, aan de Leliestraat 10, te kun nen betrekken. Teneinde dit te realiseren zijn vrij willigers er elke dag hard aan het werk. 't Zuiderkwartier" ontstond circa twaalf jaar geleden uit een voormalige wandersport- vereniging. Deze werd wegens een groot ledenverlies opgehe ven. Weldra bleek dat veel van deze oud-leden toch graag met elkaar in contact bleven. De voorzitter van 't Zuider kwartier", Herman Slagmo len: „Zo kwamen we ertoe een ontspanningsvereniging op te richten. Momenteel zijn daar ongeveer 160 mensen lid van. De contributie bedraagt f 1,- per maand, per gezin. De acti viteiten waar we ons mee be zig houden komen tot stand in ©verleg met de leden. Deze dragen daar zelf de ideeën voor aan. Zo is inmiddels elke week bingo, klaverjassen en een kinderbingo". Vanaf de oprichting is 't Zuiderkwartier" gehuisvest geweest in enige lokalen van de oude leegstaande school aan de Dwarsstraat 33. Dit pand is inmiddels zo slecht dat het gesloopt moet worden. Overleg met de gemeente had tot resultaat dat men een nieuwe ruimte toegewezen kreeg in het pand aan de Le liestraat 10. Ook in dit geval gaat het om een voormalige school. In het gebouw zijn te vens diverse andere organisa ties en een filiaal van de Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek gevestigd. SCHIEDAM— 'De Tender' opent het seizoen donderdag 2 oktober met de internationaal bekende Soesja Citroen Band. Het theatercafé in de is geopend vanaf 20.30 uur. De toegang is nog altjj gratis. De voorzitter van 't Zuiderkwartier" Herman Slagmolen. Eén van de drijfveren om spoed achter de verhuizing te zetten zijn de stookkosten. Zolang je twee panden bezit, tellen die immers dubbel en dat is niet op te brengen. Ver der worden we ook flink opge jut door een ploeg vrouwen die al in de startblokken staat om schoon te gaan maken". Hoewel het dus duidelijk de bedoeling van 't Zuider kwartier" is binnen enkele weken te verhuizen, is de juis te datum waarop de officiële opening van de nieuwe ont moetingsruimte plaats gaat vinden nog niet bekend. Eén ding staat desondanks vast, het wordt een feestelijke dag. SCHIEDAM —In Trefpunt- Oost, aan de Celsiusstraat 2, starten op 2 oktober yogales sen. Dze gaan plaatsvinden op donderdag, van 14.00 tot 15.00 uur. In India wordt yoga al duizen den jaren beoefend. De me thode bestaat uit een combi natie van ontspanningsoefe- en en concentratietech nieken. Iedereen bepaalt daarbij zelf wat men wel of niet doet. Het gaat dus niet om een uitputtende training. Men hoeft er dan ook geen sport- kleding voor aan te schaffen. De deelnamekosten voor de yogalessen bedragen f 24.- per keer. Men dient per maand, vooruit, te betalen. Voor op gave en/of nadere informatie kan men zich wenden tot tref punt-Oost, telefoon 4621089. SCHIEDAM Nog maar nauwelijks is de uitvoering van Die Schöpfung, van Haydn, achter de rug of het Toonkunstkoor Schiedam heeft al plannen voor een vol gend optreden. Tijdens dit, volgend jaar ge programmeerde, concert zal 'Paulus' van Mendelsohn ten gehore gebracht worden. Mannen en vrouwen die wel licht bij Toonkunst willen ko men zingen, worden uitgeno digd eens een kijkje op een der repetitie-avonden te komen nemen. Deze vinden plaats op dindsdag, van 20.00 tot 22.00 uur, in het gebouw van Chr.Soc.Belangen aan de Lange haven 73. SCHIEDAM De werkgroep Vrouwen Oriënteren zich om de Samenleving bestaat 10 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt morgen (1 oktober) een feestavond gehouden in 'De Erker' aan de Jan vanAvenne- straat 32. Alle vrouwen die op één of andere wijze ooit bij VOS be trokken zijn geweest, zijn welkom. De avond begint om 10.00 uur. Subsidie Teneinde de nieuwe ontmoe tingsruimte voor dit doel ge schikt te maken stelde de ge meente een subsidie beschik baar van f 15.000,-. Herman Slagmolen: „Wij hebben daarvan f 300,- afgestaan. Deze zijn in de subsidiepot van de bewonersvereniging gegaan, omdat hun verbou wing duurder bleek uit te val len dan die van ons. Nu is dat niet zo gek want daar zijn aannemers aan het werk, ter wijl wij alles zelf doen. Eén van onze leden, die electriciën is, heeft bijvoorbeeld nieuwe bedradingen getrokken. Ver der hebben we een nieuw pla fond gelegd, zijn de wanden betimmerd, is er een keuken gebouwd, geverfd, enzovoorts. Het is onze bedoeling over veertien dagen verhuisd te zijn. Onze penningmeester, Ben Terbrugge, heeft zelfs twee weken vakantie opgeno men om dat te realiseren. Hij en enige anderen (waaronder Herman Slagmolen junior en Desireé Lokken) zijn hier mo menteel elke dag, dus ook op zaterdag en zondag, bezig. SCHIEDAM— Youp van 't Hek en Onno Molenkamp ver schijnen zaterdag 4 oktober op het podium van het Passa ge Theater met het program ma 'Tunnel zonder vlucht strook'. Onno Molenkamp vervult hierin de rol van een toneelmeester die, vóór hij met pensioen gaat, éénmaal zelf op de planken wil staan. Hierover ontstaat een discus sie met een cabaretier. Wie reeds eerder voorstellin gen van Youp van 't Hek be zocht weet inmiddels dat deze het publiek heel wat te lach ten biedt. Het programma be gint om 20.15 uur. De toegang bedraagt f 17.50. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f2,50 korting. Reserveringen kunnen geschieden, tussen 12.00 en 16.00 uur, via tele foonnummer 4269563. De Notenvreter Theater De Teerstoof heeft vrijdag 3 en zaterdag 4 okto ber het programma 'De No tenvreter' van Herman Link op het programma staan. Onno Molenkamp en Youp van t Hek in 'Tunnel zonder vlucht strook' (foto: Ronald Sweering). Link zet in deze voorstelling de figuur van Jack Jingels, een componist, op de planken. Deze verdient zijn brood met het maken van tweederangs jingles voor reclame doelein den. Daar tussendoor leeft hij zich uit in 'echte muziek'. Da gelijkse problemen met zijn werk, zijn moeder, de buur man en een overvloedig ge bruik van stimulerende mid delen maken het er niet mak kelijker op. 'De Notenvreter' begint op beide dagen om 21.00 uur. De toegangskaarten kosten f 9,-. Pashouders (CJP en 65+) be talen f 7,50. Reserveren is mo gelijk, tussen 12.00 en 16.00 uur, via telefoonnummer 4269455 SCHIEDAM In hun vierde wedstrijd van dit seizoen zijn de heren-hoc keyers van Asvion erin ge slaagd tegen Warande het eerste competitiepunt bin nen te halen. Asvion liet zich van een heel andere kant zien dan tijdens de twee voorgaande ontmoe tingen en behaalde een 3-1 gelijkspel. „Na de nederlagen tegen Zwart Wit en stadgenoot Spi rit hebben we ons lesje ge leerd. We staan nu weer met beide benen op de grond", al dus trainer Huub van Rigge- len. Asvion was aanvallend veel gevaarlijker nu het vier mans middenveld was geschrapt. „We speelden met een ander systeem, waardoor we aanval--. lend meer stootkrachtt had den". Opmerkelijk was ook het visi- tiekaartje dat de van Ever green overgekomen Erol Bul man afgaf tijdens zijn eerste volledige wedstrijd in Schie damse dienst. Van Riggelen: ,,Het is een prima spits". Asvion opereerde overigens zonder Mark Jacobs, wiens plaats als laatste man werd overgenomen door Hans Don kervoort. Jacobs is allereerst door de bènd geschorst voor de rode kaart die hij verleden week ontving in de wedstrijd tegen Spirit. B0UWMARKTLEEGVERK00P! ECHTE GRENEN RABATDELEN 11 cm. breed nu geen 1.89, geen 1.69 maar 1.29 per str.meter HOUTSERVICE SCHIEDAM West Frankelandsestraat 10, Schiedam EDITIE 9, DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986, 35e JAARGANG, NR. 40 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444

De Havenloods | 1986 | | pagina 1