Auto Garant B.V. Kamer doet beroep op minister Smit-Kroes Hebben onderwijsbezuinigingen ook nog positieve effecten? Lezing over klokkenspel Vier jaar De Dijk Out of Africa bij S.S.S.N. Filmclub 'Coördineer werk bij Beneluxtunnel' Laatste loting bij Spirit VEREDELING VAN GROENTEGEWASSEN BEDRIJFSECONOMISCH MEDEWERKER M/V Volkswagen.Wie anders? 8SSS Uw V.A.G. dealer voor Volkswagen en Audi: DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 SCHIEDAMDe Erasmus- school organiseert maandag 6 oktober een ouderavond met een opvallend karakter. De bezuinigingen worden door middel van een forumdiscus sie van verschillende kanten belicht. Sinds minister Deet- man zijn bezuinigingsmiljard heeft gelanceerd, is volgens veel leerkrachten de kwaliteit van het onderwijs in het ge ding. Er doen zich de laatste tijd echter ook andere berich ten de ronde. Zo zou de versobering van het basisonderwijs de leerkrach ten ertoe brengen noodge dwongen meer initiatieven te ontwikkelen. Dit zou een gun stige invloed op de leerlingen kunnen hebben. De door de financiële noodsi tuatie plotseling vindingrijker geworden leerkracht zou van zeer positieve invloed op de leerlingen kunnen zijn. Posi tiever dan de nu bekende duur betaalde praatclubs zoals pro jectbegeleiding en stimule- ringsoverleg. Men zou door de SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum wordt woensdag 8 oktober een lezing gehouden over 'Het Klokken spel in de Nederlanden'. Spreekster is de beiaardier mevrouw dr. Laura J. Mei- link-Hoedemaker uit Rotter dam. De causerie wordt ge houden in het kader van de tentoonstelling '200 jaar caril lon Schiedam'. Mevrouw Meilink zal met be hulp van beeld en geluid spe ciale aandacht besteden aan het 200-jarige carillon van Schiedam en zijn vroegere be speler, wijlen Ferdinand Tim- Mevrouw Meilink volgde na haar studie medicijnen de op- excursies, leiding tot cardioloog. Zij werkt op free lance basis als waarnemend cardioloog. Van 1973 tot 1979 studeerde zij aan de Nederlandse Beiaar- dierschool in Amersfoort. In 1980 volgde zij lessen bij Piet van den Broek in het Belgi sche Mechelen. Zij behaalde prijzen bij verschillende bei- aardwedstrijden en vorig jaar promoveerde zij op het proef schrift 'Luid- en Speelklok ken te Delft'. Laura Meilink is plaatsver vanger voor de stadsbeiaar- diers van Rotterdam, Delft en Leiden. Sinds 1975 bespeelt zij het carillon van de Nieuwe Kerk in Delft op de wekelijkse koopavonden. Zij heeft de concertpraktijk vaarwel ge zegd en concentreert zich nu bij voorkeur op lezingen en SCHIEDAMJongerenpro ject De Dijk bestaat aanstaan de zaterdag, 4 oktober, vier jaar. Voor deze gelegenheid is een feestelijk programma sa mengesteld. Dat begint om 14.00 uur met muziek. Om 15.15 uur is er (onder voorbehoud) een optre den van de Schiedamse Koos Alberts oftewel John Vermeer. Om 16.15 urn- is er een optre den van de Goats Palace blues-rock. Om 19.00 uur is er een modeshow van het eigen werkproject No Problem. Om 19.30 uur volgt een optreden van Kibosch(reggae). Om streeks 22.15 uur treedt de Haagse band Rubedub. Ze spelen reggae, rap en funk disco. Alles wat jongeren leuk vinden. Dat concert duurt tot ongeveer 24.00 uur. Bovendien zijn er op het ter rein van het jongerencentrum video- en flipperwedstrijden. De winnaar of winnares krijgt een krat van 'iets'. Dat kan fris zijn, chocomel of bier. Het feest duurt tot in de kleine uurtjes. De deskundigheid en gezellige betoogtrant van Laura Mei link staan garant voor een leerzame avond. De lezing be gint woensdag 8 oktober om 20.15 uur. HONDA Accord aut., 4 drs., zil ver met., 100%, pr. ƒ.2950,- 010-4111043, 01806-18515. HONDA Civic '77, ANWB gek., .1350,- tel. 010-4195265. HONDA Civic 3 drs. '82 met. blauw 5 versn. zr. mooi 67000 km. ƒ.5950,- tel. 010-4295186. HONDA Accord bj. '78, Apk. gek ƒ.1750.- 01828-19232. vervolg van deze rubriek elders in de krant SCHIEDAM— De S.S.S.N. (Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord) ver toont morgen, vrijdag 3 okto ber, de met zeven oscars on derscheiden film 'Out of Afri- Deze film, die uitgroepen is tqt beste speelfilm van 1986, toont het leven van de Deense schrijfster Karen Dinesen. In 1913 trouwt zij in Kenya met de Zweedse baron Bror van Blixen. Hoewel zij van plan waren samen een farm van melkvee te beginnen, heeft Blixen al voor Karens komst besloten koffie te gaan plan ten. Karen heeft hiertegen veel bezwaar, maar het plan van Blixen gaat toch door. Uiteindelijk komt al het werk op de schouders van Karen terecht, terwijl haar man da gelijks op jacht is. Als blijkt dat zij door Blixen met syfilis besmet is, is het huwelijk definitief ten einde, karen begint een relatie met de ivoorjager Denys Finch Hatton, die er echter niets voor voelt zich te binden. In middels zijn de koffieprijzen sterk gedaald en tot overmaat van ramp brandt ook nog de hele fabriek af. Als Karen geen andere uitweg meer ziet dan naar Denemar ken terug te keren, bekent De nys dat zij hem toch dierbaar der is dan zijn vrijheid. Hun geluk is echter van zeer korte duur. De regie van deze film was in handen van Sydney Pollack. In de hoofdrollen zijn Meryl Streep, Robert Redford en Klaus maria Brandauer te opheffing hiervan de leer krachten beter kunnen beta len en de schoolleiders vrij kunnen stellen van lesgevende taken, zodat het onderwijskli maat per individuele school sterk zou verbeteren. Dit laatste zou de kinderen onmiddelijk en aantoonbaar ten goede komen. Om hierover wat meer duidelijkheid te krijgen heeft de Erasmus- school deze forumdiscussie georganiseerd. In het forum zitten Herman Posthoorn, oud-wethouder van onderwijs in Schiedam, Hans Punt, di recteur van de Rotterdamse Schoolvereniging. Verder een vertegenwoordiger van de Rijksscholengemeenschap, de Onderwijs Begeleidings dienst, ouders en leerkrachten van de school. De forumdiscussie begint om 20.00 uur in het wijkcentrum 'de Erker' in de Jan van Aven- nestraat. Ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van het Schiedams carillon werd afgelopen zaterdag het boekje 'Twe eeuwen Schiedams Carillon' gepresenteerd. Dit gebeurde in het Zakkendragershuisje. Het eerste exemplaar kreeg wethouder Hofkamp van cultuur. Het boekjedat samengesteld is door het Bureau Voorlichting van de gemeente Schie dam gaat in op de geschiedenis van het Schiedams klokkenspel. Na de presentatie gaf stadsbeiaardier Addie de Jong een concert op het carillon in de St. Jans toren. SCHIEDAM In de Filmclub draait morgen, vrijdag 3 okto ber, de Japanse film 'Dodes- ka'den' van regisseur Akira Kurosawa. van de samenleving wonen, mensen met wie niemand te maken wil hebben, die alleen elkaar hebben om te overleven en daar ondanks alles nog in slagen ook. De film begint om 21.30 uur. De zaal is open vanaf 20.30 VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De verkeerspro blemen in en rond de Bene luxtunnel waren voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en de Beneden-Maas aan leiding minister Smit- Kroes (verkeer en water staat) te attenderen op de gevaarlijke situaties die zijn ontstaan. Eén buis van de tunnel moest in de maand juli afgesloten worden, waardoor het verkeer niet behoorlijk kon doorstro men. De verkeersveiligheid werd daarbij ernstig op de proef gesteld, zo laat men Smit-Kroes weten. De Kamer plaatst bovendien .vraagtekens bij de huidige werkzaamheden op het tracé van de A-4 tussen het Kethel- plein en de Beneluxtunnel. Het verkeer zou hiervan weer hinder ondervinden terwijl de werkzaamheden gevaarlijke situaties in de hand zou wer ken. „Het is voor de Kamer en de beroepsgoederenvervoersor- ganisaties die in onze Kamer vertegenwoordigd zijn onbe grijpelijk dat de werkzaamhe den die thans plaatsvinden niet of althans niet gedeelte lijk gecombineerd zijn met de werkzaamheden in juli". De oorspronkelijke opzet was ook dat beide werken voor een deel op hetzelfde tijdstip zou den worden uitgevoerd. Door dat het ministerie niet tijdig de benodigde kredieten be schikbaar heeft gesteld, kon een en ander niet meer gecom bineerd worden. Omdat volgend jaar de andere tunnelbuis wordt aangepakt, doet de Kamer van Koophan del nu reeds een dringend bp- roep op de bewindsvrouwe om te voorkomen dat herhaling optreedt van de gesignaleerde problemen. SCHIEDAM In het clubge bouw van de hockeyvereni- ging Spirit wordt op zaterdag 4 oktober de laatste trekking verricht van de vorig jaar de cember gestartte loterij. De loterij diende om de finan ciële druk op de investering van het kunstgrasveld wat te verlichten. Na december was er iedere maand een trekking. Rijk Zwaan Zaadteelt en Zaadhandel B.V. is een vooraanstaand, financieel krachtig en door de jaren heen uitstekend renderend bedrijf op het gebied van de en de daarmee samenhangende produktie en commerciali- satie van groentezaden. De export is aanzienlijk via eigen dochterondernemingen en andere afzetkanalen. In verband met de groei van ons bedrijf wensen wij in contact te komen met kandidaten voor de functie van die onder meer belast zal wor den met de tussentijdse finan ciële verslaglegging, de con solidatie en het opstellen van de jaarrekening. Voorts zal hij zich bezighouden met fiscale zaken, budgettering en be drijfseconomische analyses. Schriftelijke sollicitaties (vergezeld van een uitgebreid curri culum vitae) kunt u richten aan: RIJK ZWAAN ZAADTEELT EN ZAADHANDEL D.Y. Burg. Crezeelaan 40 - 2678 KX DE LIER Voor nadere informatie omtrent de functie kunt u contact opnemen met Drs. B.M. Tax R.A. Tel.: 01745-13941. Va n't voordeel dat Volkswagen u nu biedt, profiteren ook de bomen straks mee. Kandidaten dienen minimaal een opleiding op H.E.A.O.- /SPD niveau te bezitten. Leef tijd 27-35 jaar, enkele jaren relevante ervaring. Mee kun nen denken op management niveau. Resultaatbewust. Team-worker. Goede kennis van de moderne talen. Sinds kort zijn al onze benzine-modellen* leverbaar met een bij de prijs inbegrepen katalysator. En da't is niet alleen een goede zaak voor het milieu, maar zeker ook voor u. Om de verkoop van "schone" auto's te stimuleren, geeft de minister van Financiën 'namelijk alle auto-importeurs een verlaging van de Bijzondere Verbruiks Belasting. Een belastingvoordeel, dat Volkswagen grotendeels rechtstreeks doorgeeft aan u. Met andere woorden: een Volkswagen mèt katalysator is daardoor tot 1800 gulden goedkoper dan een Volkswagen zonder. De exacte hoogte van het bedrag hangt af van hettype Volkswagen dat u kiest. Voor een Polo is het 900 gulden, voor een Passat 1800 gulden. Om maar even twee voorbeelden te noemen. Wilt u toch liever een auto zonder katalysator, ook dan adviseren wij u om voor een Volkswagen te kiezen. Want ook "gewone Volkswagens" behoren, relatief gezien, tot de schonere auto's. U laat dan alleen wèl het mooie financiële gebaar van de minister aan uw neus voorbij gaan Als u wilt weten waar de dichtstbijzijnde Volkswagen dealer zit, bel dan 020-86 73 51. >r alle Volkswagen personenauto's. Voorbeeld: Polo 3-deurs met katalysatorf 15.525zonder f16.425,-. Golf 1.3 met katalysator f20.900-, zondert 21.800,-. Passat 1.6 met katalysator f 26.675,- zonder f 28.475,-. Prijzen incl. BTW, excl. afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden.

De Havenloods | 1986 | | pagina 5