Open huis in pompstation van drinkwaterleiding WMl M DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIE Soundmix- en playbackshow bij wijkvereniging Tuindorp' Toekomst van voormalige Trechter' wordt morgenavond besproken Excursies op Nationale Vogelkijkdag Vrij zwemmen in Zuid Mama is boos bij Filmclub Yoga in Oost kost minder Concert in de 4-Molens Stervens begeleiding ENQÜ0£ DOE^^opeen t pnmaalfsereisnaar - Span)e' Theatercafé Activiteit in kader van 100-jarig bestaan Verkoop geschiedenisboeken 9 Zo'n hek is een ideale plek om mensen te kijken. •sfeervol wonen SCHIEDAM— De filmclub Schiedam draait vrijdag 17 oktober 'Mama is boos'. Re gisseur Ruud van Hemert maakte de film als vervolg op het populaire kassucces 'Schatjes'. De hoofdrollen is 'Mama is boos' worden ver tolkt door Peter Faber, Geert de Jong en Rijk de Gooyer. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal is vanaf 20.30 uur open. Donateurs be talen f 4,- toegang. De kosten om donateur te worden bedra gen f5,- per seizoen (dit is inclusief de toegang tot de eerste film). De Stichting filmclub Schie dam is te vinden in geobuw 'De Teerstoof' aan de Nieuw- straat 12. A Muzikaal weekeind in Schiedamse theaters. A Drie kidnershows op Jeugdland-pro- A Muzikale program ma's in De Teer stoof en het Passage Theater. FCN'66 stunt tegen Excelsior Maas sluis 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— In Trefpunt Oost, aan de Celsiusstraat 2, worden yogalessen gegeven. Deze zijn steeds op donder dag, van 14.00 tot 15.00 uur. In tegenstelling tót wat eerder in deze krant vermeld stond bedragen de deelnamekosten géén f 24,- maar slechts f 5,50 per keer. Voor opgave en/of nadere in formatie kan men terecht bij Trefpunt Oost, telefoon 4621089. SCHIEDAM Het Vlaar- dings Vissers Vrouwenkoor geeft woensdag 15 oktober een concert in het diensten centrum 'De 4-Molens' aan de Nieuwe Damlaan. Dit lunch concert duurt van 13.00 tot 14.00 uur. De toegang is gra- ...HUUR DAN SNEL 'N BESTELWAGEN VAN^j CityHgnt AUTOVERHUUR MEER INFORMATIE TEL. 010 - 4 12 61 66 (onder het Shell-gebouw, Hofplein) Couwenburg 58 - 3032 AG Rotterdam SCHIEDAM In de Voorhof van de Grote Kerk, aan de Lange Kerkstraat, wordt don derdag 23 oktober een oecu menische gespreksavond over euthanasie en stervensbege leiding gehouden. De bijeenkomst wordt ge opend door ds. J.D. Wuister. De begeleiding is in handen van de heer G. van Brenk, coördinator bij de Stichting Schuilplaats. Iedereen die vragen over de problematiek rond euthanasie en stervens begeleiding heeft, of hierover met anderen van gedachten wil wisselen, is welkom. De gespreksavond begint om 20.0Cf uur. De ingang van de Voorhof is aan de zijkant van de kerk. EDITIE 9, DINSDAG 14 OKTOBER 1986, 35e JAARGANG, NR. 42 <4 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Bondsspaarbank stelt beker beschikbaar SCHIEDAM De wijk- en bewonersvereniging 'Tuin dorp' heeft voor zaterdag 18 oktober een grote sound mix- en playbackshow geor ganiseerd. Deze is de eerste van een serie bestaande uit vijf wedstrijden. Per keer kunnen zich twintig deelne mers laten inschrijven. Tij dens de laatste show komen alle winnaars tegen elkaar uit. Inzet van de strijd is een, door de Bondsspaarbank Schiedam beschikbaar ge stelde beker. De soundmix- en playback show wordt gehouden in het clubgebouw van de vereni ging, 'Het schooltje', aan de Perenlaan 5. Het muzikaal gebeuren vangt aan om 14.00 uur. Iedereen, tot circa 15 jaar, die mee wil doen kan zich opgeven. Of je iets doet op het gebied van zang, dans, acteren of imiteren maakt niet uit, alles is toege staan. Elke middag worden door een deskundige jury drie winnaars gekozen. Deze krijgen allen een plaket. De laatste show strijden de ron dewinnaars om een mooie beker. De deelnamekosten bedra gen f 3,50 per persoon. De deelnemers krijgen hiervoor tevens een gratis consump tie. Opgaven voor de soundmix en playbackshow kunnen telefonisch geschieden bij Stanley van Dam, telefoon 4710869. Tevens kan men zich op 18 oktober, tussen 13.00 en 13.30 uur aanmel- 9 De heer K. v.d. Geest, directeur van de Bondsspaarbank Schiedam, overhandigt de beker aan organisator Stanley van Dam. den in het clubgebouw. Voor eveneens op een der voor- nadere informatie kan men gaande adressen terecht. SCHIEDAM In het ont moetingscentrum 'eigen werk' (in oprichting), aan de Overschiesestraat 42, wordt morgen 15 oktober om 20.00 uur een open bjeenkomst gehouden. Deze moet leiden tot dui delijkheid over de toe komst van het voormalige onderkomen van 'De Trechter'. Voor de bijeenkomst zijn uitnodigingen verstuurd naar het College, de frac tievoorzitters van de poli tieke partijen en alle be stuursleden van de wel- zijnscommissie. Het werklozen- en arbeids ongeschiktenproject 'De Trechter' is enige tijd gele den, wegens interne pro blemen, opgeheven. Tege lijkertijd werd ook het ont moetingscentrum aan de Overschiesestraat gesloten. Voor de werklozen en ar beidsongeschikten die er regelmatig kwamen bete kende dit een groot gemis. Weldra ontstond dan ook het plan, onder andere voorwaarden, opnieuw te beginnen. Hieruit kwam 'Eigen werk' (in oprich ting) voort. De bestuursle den (voorzitter Theo Maag denberg, penningmeester mevr. Schwagerman en se cretaris mevr. Bosch) kre gen van C.S.J. het groene licht en togen aan het werk. Op verzoek ge schiedde dit met stille trom. Nu echter is het moment aangebroken dat 'Eigen werk' naar buiten wil. Me vrouw Bosch: "Het duurt ons veel te lang voor er weer mensen kunnen ko men. Verder moet het ont moetingscentrum hoogno dig worden opgeknapt en dient er een beheerder te worden aangesteld. Er moet immers toezicht zijn, want anders is de kostbare apparatuur die hier staat binnen de kortste keren verdwenen". Teneinde duidelijk te ma ken wat men zoal wil, zijn aan de Gemeente begrotin gen (voor de rest van dit jaar en voor 1987), een plan voor een grote opknap beurt (financieel plaatje plus werkplan), nieuwe statuten en een aanvraag voor subsidie gezonden). Tijdens de morgen te hou den bijeenkomst hoopt men te horen hoe het ge meentebestuur over dit al les dentk. Aangezien het om een open avond gaat is iedereen die belang stelt in hetgeen er besproken gaat worden welkom. is de besturing van het pomp station volledig geautomati seerd. Zowel het opvoeren van de waterdruk als het in- en uitschakelen van de pompen geschiedt sinds die tijd vanuit het bewakingscentrum in het ONS-gebouw aan de Van Heekstraat. Veel te zien In het uit 1923 daterende pompstation kan men op 18 oktober zowel de historische als de huidige installatie be kijken. Tevens wordt de kringloop van het water in beeld gebracht. Dit toont hoe het regenwater vanuit de ri vier, via de spaarbekkens in de Brabantse Biesbosch en de waterzuiveringsinstallaties, in de plaatselijke transport leidingen wordt gepompt. Na gebruik wordt het afval water via het riool naar de zuiveringsinstallatie de Groote Lucht gevoerd en de Nieuwe Waterweg in ge pompt. De presentatie wordt onder steund met video-films. Verder treft men in het pomp station een kleine tentoonstel ling over de ontwikkeling van warmwaterapparatuur aan en kan men zien hoe lekonder- zoeken verricht worden en meters worden geijkt. De kin deren kunnen bij de informa tiestand buttons, stickers en spellen krijgen. Mensen met vragen over het waterleiding bedrijf en alles wat daarmee samenhangt kunnen zich wenden tot één der gastheren (de heren Kreukniet, Bors- boom en Van Lent). SCHIEDAM In theatercafé 'De Tender' speelt dondedag 16 oktober het kwartet 'Slide, Sticks, Pedals'. Deze unieke formatie (trom bone, vibrafoon, hammondor gel en slagwerk) brengt voor namelijk zelfgeschreven mu ziek ten gehore. Het optreden begint om 20.30 uur. De toe gang tot het theatercafé van de Passage is gratis. SCHIEDAM— Ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de Schiedamse waterleiding houdt deze afdeling van de Openbare Nutsbedrijven zaterdag 18 oktober open huis in het Drinkwaterpompstation. Het gebouw aan de Rotter- damsedyk (bij de hol naar het Boerhaveplein) is vrij toegankelijk van 10.00 tot 16.00 uur. Bij de oprichting van het wa terleidingsbedrijf (1886) werd in Schiedam een watertoren gebouwd. Dit 40 meter hoge bouwwerk stond in een wei land van de polder Nieuw Ma- thenesse. Rond 1922 werd de grond waarop de watertoren stond, na langdurig onderhandelen, verkocht aan de stad Rotter dam. Deze gemeente wilde ter plekke een nieuwe haven (de huidige Merwehaven) aanleg gen. Bij het afsluiten van het contact werd overeengekomen dat Rotterdam er voor zou zorgen dat Schiedam drink water kreeg. Aangezien de druk van het uit Rotterdam komende leiding water niet hoog genoeg was om heel de stad ervan te voor zien, werd een pompstation gebouwd. Hierin kwam een pompinstallatie te staan met vier windketels. Deze zorgden ervoor dat de stootsgewijze drukverhogingen werden om gezet in een geleidelijke. Later werden er een vijfde pers- windketel (in 1950) en een dieselaggregaat (1965) bijge plaatst. Gedurende de afgelopen jaren 9 In deze omgeving zijn veel watervogels te zien. den. Tevens komt men één maal per maand bijeen om ge gevens uit te wisselen en wor den lezingen en dia-avonden gehouden. Dit alles vindt plaats in 'De Boshoek', het onderkomen van de afdeling Waterweg- Noord van de KNNV, aan het Bachplein in Schiedam. Wie meer over dit alles wil weten kan zich voor nadere informa tie wenden tot Johan Slee, te lefoon 4376858. SCHIEDAM Gedurende de herfstvakantie zijn er in Zwembad Zuid extra uren om vrij te zwemmen. Tijdens dit vrij zwemmen is volop spel materiaal in het water en kan gebruik worden gemaakt van de glijbaan. De extra openingstijden zijn op woensdag en donderdag, van 7.00 tot 11.45 en van 13.00 tot 15.30 uur, en op vrijdag, van 7.00 tot 11.45 uur. De toe gang bedraagt f 2,65 (voor kinderen tot en met 15 jaar), f 3,40 (voor volwassenen) en f 1,40 (voor 65 plussers). SCHIEDAM Ruimtegebrek heeft er toe geleid dat in de hoofdvestiging van de Open bare Bibliotheek, aan de Lan ge Haven, oude boeken over geschiedenis en land-en vol kenkunde verkocht worden. Het materiaal stond opgesla gen in de magazijnen op de zolder van de hoofdbiblio theek. Aangezien daar ruimte gemaakt moest worden voor andere, weinig gebruikte, waardevolle boeken is de be staande 'opslag' geselecteerd. Binnenkort zal lectuur over andere onderwerpen voor op- ruimingsprijzen de deur uit gaan. 9 Het pompstation aan de Rotterdamsedijk. BULGERSTEIJN 3 - ROTTERDAM excursies georganiseerd. Deze zijn bestemd voor iedereen, dus ook niet leden, die geïnte resseerd is in het vogelbestand in deze omgeving. Men kan naar verkiezing starten in Schiedam, Vlaardingen of Maassluis. De deelname aan de tochten is gratis. De excursie vanuit Schiedam (onder leiding van Ron Boom- gaars) begint om 9.00 uur bij de keerlus van tramlijn 1, aan hét eind van de Scheepvaart weg. Men trekt vandaar per fiets door de Zouteveense- en Broekpolder. In Vlaardingen verzorgt Ben van As een wandelexcursie. Wie mee wil dient om 8.30 uur bij de fietsbrug over de Vlaar- dingsevaart, aan de Broekpol derzijde, te zijn. De derde tocht biedt een com binatie van Wandelen en fiet sen. Men kan naar verkiezing om 8.00 of 9.00 uur starten. De excursie begint, om 8.00 uur, met een fietstocht vanaf sta tion Vlaardingen Oost. Ver volgens gaat men langs de Waterweg naar de oranjepias sen (ook wel Poortershaven genoemd). Vanaf de aldaar ge legen spoorwegovergang start om 9.00 uur een wandeling om de plassen. Het is dus ook toe gestaan zich pas daar bij de groep aan te sluiten. De tocht staat onder leiding van Johan Slee. Alle excursies duren zo'n 2Vz k 3 uur. Het is raadzaam war me kleding aan te trekken en, indien mogelijk, een verrekij ker mee te nemen. Verdere informatie Niet alleen op de Nationale Vogelijkijkdag maar diverse keren per jaar organiseert de vogelwerkgroep excursies naar in deze omgeving of ver der gelegen vogelrijke gebie- tuurhistorische Vereniging heeft in het kader van de Na tionale Vogelkijkdag (zater dag 18 oktober) een drietal WATERWEG NOORD De vogelwerkgroep van de afde ling Waterweg-Noord van de Koninklijke Nederlandse Na-

De Havenloods | 1986 | | pagina 1