QJ 'DE HAVENLOODS SEE! Doorgang bezuinigingen: twee clubhuizen dicht 1 Schiedams Nieuwsblad Wervelende show van jonge groep Twinset Muzikaal kado Knallen en schieten in Videocafé 90 jaar termeulen Lezing over problematiek Midden-Oosten Liever nu een dag dicht dan straks helemaal plat Info-boekje 'Aan de slag' voor migranten Filmclub presenteert 'Mama is boos' Orgelconcert in Stedelijk Instuif houdt feest met bier en wijn Sea Dragon bij Wilton te water Reünie 4S139r ffl- VROOMS DREESMANN EDITIE P, DONDERDAG 16 OKTOBER 1986, 35e JAARGANG NR. 42 0 j f^l 1 rn T* ADVERTEER NU HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM In theater de Teerstoof treedt vrijdag 17 en zaterdag 18 oktober de theatergroep 'Twinset' op met het programma 'Twinset in technicolor'. Deze jonge Nederlandse the atergroep brengt een letter lijk kleurrijke show, waarin de muziek centraal staat. Zang, dans, hoorspelen, per siflages en verkleedpartijen zorgen voor een compleet muziektheater. De trefwoorden bij dit alles zijn humoristisch, roman tisch, serieus en decadent. De uiterst muzikale close harmony voert de boven toon. Close harmony is een genre dat pas doeltreffend kan worden geparodieerd, als men het voldoende beheerst. Die waarheid ligt ten grond slag aan het optreden van de groep Twinset: vier vocalis ten en een toetsenman. In hun theaterprogramma laten zij zien dat zij het vo cale ambacht volop verstaan en dat zij over voldoende in ventiviteit beschikken om de cliché te persifleren en het repertoire naar hun hand te zetten. 'Twinset in technicolor' is een muzikale vertelling vol verlangen, verwarring en vertier, waarin een groep jonge mensen besluit te ont spannen naar een ideaal tro pisch eiland. Maar het avon tuur pakt anders uit dan ver wacht werd. Aanvang: 21.00 uur. De toe gang bedraagt f 19,-. Hou- SCHIEDAM In het Video café is het aanstaande zater dag westernavond. De western is volgens de orga nisatoren een 'betrekkelijk ondergeschoven kindje' in het normale aanbod van de film club. Vandaar dat zaterdag ruimschoots aandacht besteed wordt aan dit filmgenre. Op de avond worden vier klassie ke westernfilms op de video vertoond. De eerste films beginnen 20.30 uur. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Voor dona teurs is de toegang gratis. Het Videocafé is te vinden in de Nieuwstraat. Deze PDM 'walkman'' kadobox bestaat uit: walk man" met koptelefoon, aansluiting voor lichtnet- adapter, inklusief 8 kassettes (4 chroom C60 en 4 chroom C90). In mooie kadoverpakking. Slechts 69.- PDMH dat pakt verrassend uit SCHIEDAM Op uitnodi ging van de kerken in Schie- dam-Noord zal drs. Frans Bouwen, verbonden aan dr Kloosterkerk in Den Haag, op dinsdag 21 oktober spreken over 'Joden en Arabieren - Is raëli's en Palestijnen, een oe cumenisch probleem?'. Frans Bouwen heeft in dienst van de Raad van Kerken ver schillende contacten in het Midden-Oosten gelegd en is daardoor goed op de hoogte van de gehele problematiek aldaar. Ieder die zich bij het gebeuren in en rond Israël betrokken voelt, is van harte welkom om mee te denken en te praten. De lezing wordt gehouden in gebouw De Rank, Schiedam- seweg 122. Aanvang: 19.45 Maak GRATIS kans op 'n... MERCEDES 190 BRABUS! let op de advertentie en de meubelkrant van noodweg 18 Capeiie aan c Ussei.Tel 010-4518844 ïn Rone'üam Zu.d Tel 010- 4852273 SCHIEDAM Als de be zuinigingsplannen van mi nister Brinkman van WVC door de Tweede Kamer worden goedgekeurd bete kent dit de nekslag voor het sociaal-cultureel werk. Dit is het algemene gevoe len van werkers in club- en buurthuizen. Voor Schie dam betekenen de bezuini gingen een financiële klap van 450.000 gulden. Hier door zouden twee clubhui zen moeten sluiten en ko men ongeveer twaalf men sen op straat te staan. Voor alle werkers op het gebied van sociaal-cultureel werk is dit onaanvaardbaar. Om hieraan uiting te geven wordt er woensdag 22 ok tober een grote landelijke manifestatie in de Hout- rusthallen in Den Haag ge houden. Tijdens deze demonstratieve manifestatie wordt getoond wat er voor activiteiten op het gebied van sociaal-cultureel werk in het land georgani seerd worden. „Het gaat er met name om te laten zien wat de effecten zijn van de bezui nigingen", zegt Wim van Mee- nen van de Schiedamse Fede ratie. Problematisch Als de rijksbijdrageregeling, zoals Brinkman die zich voor stelt doorgaat, betekent dit dat 35 miljoen van WVC naar Onderwijs gaat. Deze subsidie wordt met name gebruikt voor de basiseducatie voor volwas senen. „Het wordt dan een problematische situatie, want de wijze van subsidiëring van uit onderwijs verloopt op een andere wijze dan via WVC. De vraag is of de subsidie nog wel naar club- en buurthuizen gaat, die ook aan die basise ducatie doen", meent André Woutersen van clubhuis Zuid. De club- en buurthuizen ko men voor een dilemma te staan, want het uitgangspunt was en is een financieel lage drempel voor mensen die een educatieve cursus willen vol gen. Daar komt nog bij dat dergelijke cursussen straks niet meer gegeven mogen wor den door onbevoegden. „Hier door wordt de salariëring van aan te stellen bevoegden ho ger dus ook het lesgeld en dat is toch niet de bedoeling", zegt Woutersen. De op handen zijnde bezuini gingen zijn echter niet de eer ste klap die de club- en buurt huizen te verduren krijgen. Al Door de aangekondigde bezuinigingen dreigen twee club- en buurt huizen in Schiedam gesloten te moeten worden. Plaatsen waar veel mensen ontspanning en vertier vinden. Hafkamp, de verantwoordelijke wethouder voor welzijn. eerder werd de subsidie voor activiteiten stopgezet en wor den de organisatiekosten on voldoende gesubsidieerd. Deze dreigt nu in 1987 met nog eens 6 procent te vermin deren. „Een en ander betekent dat er een druk komt op de eigen inkomsten, bijvoorbeeld die van de bar. Maar dat is nu juist wat we niet willen. We willen de bezoekers niet aan moedigen meer en dure drankjes te gaan drinken", zegt Wim van Meenen. Als dit zo doorgaat zijn over een tijd je teamleiders een groot deel van hun tijd kwijt met het zoeken naar potjes en subsi diegevers". Klap bij Welzijn Met name de club- en buurt huizen vrezen het kind van de bezuinigingsrekening van Brinkman te worden. Zij vor men namelijk de grootste tak binnen het sociaal-cultureel werk en moeten derhalve ook het grootste offer leveren. „Je kimt je voorstellen wat er gaat gebeuren. De WD heeft al la ten weten af te willen van lan delijk gesubsidieerd sociaal- cultureel werk. De instellin gen worden dan afhankelijk van gemeentelijke subsidie. Maar de gemeenten komen ook jaar na jaar meer in de financiële problemen. De situ atie wordt er dus niet roos kleuriger op. Wij vermoeden dan ook dat dit de eerste stap is om de subsidie helemaal stop te zetten. Het lukte niet in een keer, dus doen ze het maar in fasen", stelt André Woutersen verbolgen. Volgens Van Meenen komt in Schiedam de grootste finan ciële klap van de half miljoen bezuinigingen terecht bij wet houder Hafkamp, „want als de gemeente moet bezuinigen op of welzijn of bijvoorbeeld op herbestrating, is het wel duidelijk dat dat dan op wel zijn is". De gemeente is ook van me ning dat deze bezuinigingen onaanvaardbaar zijn. In de ■i Zie verder pagina 3 Nog weinig ten-, nisclubs hebben een wachtlijst. VLTC wel en het bestuur vindt het een goede zaak. Kinderboekenweek wordt zondag afge sloten met een boeken bal in het Passage I Theater. A Wereldspaardag in teken van 'kind en landschap'. Gemeente brengt voor migranten een boekje uit over werk, werk zoeken en alles wat daarmee samen hangt. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Voor Turkse en Marokkaanse inwoners van Schiedam is bij Bureau Voor lichting van de gemeente Schiedam een brochure ver schenen over scholing en het zoeken naar een baan. De Turks/Marokkaanse bro chures geven informatie over de verschillende opleidingen die er in Schiedam en omge ving zijn, het opdoen van wer kervaring en het starten van een eigen bedrijf. Beide bro chures bevatten naast de Turkse en Marokkaanse tekst ook een Nederlandse verta ling. De boekjes zijn gratis bij Bureau Voorlichting verkrijg baar. De uitgave is in samenwer king met de Werkgroep Mi grantenvoorlichting gemeente Schiedam tot stand gekomen. De scholingsdagen voor bui tenlanders voor buitenlanders die in september in Schiedam gehouden zijn, vormen de di recte aanleiding voor het uit brengen van de brochures. Qua opzet sluiten de boekjes aan bij de informatie die op deze dagen gegeven is. Ook verschillende hulpverlenings instanties hebben de brochure hun bezit. De boekjes kun- en hen in concact met mi granten van dienst zijn. SCHIEDAM— De Filmclub draait morgen, vrijdag 17 ok tober, de Nederlandse speel film 'Mama is boos' van regis seur Ruud van Hemert. Deze film is het vervolg op het populaire kassucces 'Scha- tjes'. Het verhaal is niet van belang, de grappen zijn dat wel. Ook nu slaagt Van He mert er weer in komische scè nes in een hoog tempo op de toeschouwers af te vuren. In de hoofdrollen zijn te zien: Peter Faber, Geert de Jong en Rijk de Gooyer. De film begint om 21.30 uur. De filmclub is open vanaf 20.30 uur. De toegang be draagt f 4.- voor donateurs. Donateur worden van de Stichting Filmclub Schiedam kost f 5.- per seizoen, inclu sief de toegang voor de eerste film. De filmclub is gevestigd* in gebouw de Teerstoof in de Nieuwstraat. SCHIEDAM De Rotter damse organiste Margreeth de Jong geeft zaterdag 18 okto ber een orgelconcert in de aula van het Stedelijk Mu seum. De fluitiste Lian Huy- ben verleent haar medewer king aan dit concert. Margreeth de Jong studeerde aan het Rotterdams Conserva torium de hoofdvakken orgel en kerkmuziek. In juni dit jaar behaalde zij de diploma's 'Do cerend en Uitvoerend Musi cus' met het predicaat 'uit muntend'. Sindsdien geeft zij regelmatig concerten in Ne derland, terwijl zij zojuist te rug is van een tournee door Hongarije. Lian Huyben hoopt volgend Het orgel in de aula van het Stedelijk Museum. jaar eind-examen te doen aan het Rotterdams Conservatori um. Zij is reeds docente aan de muziekschool in Spijkenis- se. Op het programma van aan staande zaterdag staan wer ken vanaf de 17e eeuw tpt he den. Het concert begint om 15.00 uur en duurt ongeveer drie kwartier. De toegang is gratis. SCHIEDAM Jongerenso- ciëteit de 'Instuif Schiedam' organiseert zaterdag 18 okto ber een wijn- en bierfeest in zaal Irene aan de Nieuwe Ha- De muziek tijdens dit inmid dels traditioneel geworden feest wordt verzorgd door de groep 'Country Fair'. Tijdens de avond is er rode en witte wijn verkrijgbaar en speciaal 0 De groep Country Fair zal het feest muzikaal luister bijzetten. bier van de pomp. Voor iedere bezoeker is er een gratis consumptie en een lek- bedraagt f 5 ker hapje. De feestavond be gint om 20.30 uur. De toegang SCHIEDAM De doop plechtigheid van de eerste van de twee bij Wilton-Feijenoord in aanbouw zijnde onderzee boten voor Taiwan/R.O.C., de 'Sea Dragon', vond verleden week maandag plaats. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw Hoh- tu Liu, echtgenoten van de di recteur van het Far East Tra de Office. In het weekeinde voorafgaan de aan deze plechtigheid vond een voor Wilton unieke opera tie plaats. De twee onderzee boten werden naast elkaar ge bouwd in het gegraven, over dekte 'dok no. 6', een voorma lig reparatiedok. Om de Sea Dragon te kunnen uitdokken, moesten beide onderzeeboten in het dok in drijvende positie gebracht worden. Nadat de Sea Dragon naar buiten was gesleept om in de haven te worden afgemeerd, werd de tweede onderzeeboot weer op de dokblokken gezet. Na een ingewikkelde en secure operatie werd de Sea Dragon t succes in de haven afgemeerd. SCHIEDAM De openbare L.O.M.-school 'WA. van Liefland' bestaat deze maand 25 jaar. Behalve ver schillende activiteiten voor de leerlingen, wordt de feestmaand afgesloten met een reünie. Deze reünie wordt gehouden op vrijdag 31 oktober en is bedoeld voor oud-leérlingen, oud-leerkrachten en oud medewerkers van de school. Degenen, die ooit met de W.A. van Lieflandschool te maken hebben gehad en de reünie willen bijwonen kun nen zich schriftelijk opge ven. Het adres is: Beatrix- laan 18-20, 3121 JN Schie dam. VRIJDAG-ZATERDAG Wekkerradio Moderne vormgeving. Met duidelijk aflees baar display. AM/FM ontvangst Sluimer- functie. Wekt met radio of zoemer Plissé Flanel rok met elastische taille. In grijs, zwart of marine. Maten 38 t/m 48. Practisch TV-, video-, audiomeubel op zwenkwieltjes In wit of zwart h 48 J> x b 66 x d 45,5 cm Combiwagen Lichtgewicht kinderwagen, snel te veranderen in wandelwagen met voe tenzak. In grijs, marine of rafblauw. Rugzak van lichtge- wicht nylon. Royaal A -4 formaat In 4 kleuren, h 38 x b30xd12 cm. 100% Katoen. In bleu of rose. Ook als nacht hemd. Maten M t/m -0 XXL. Ook geldig op de koopavond

De Havenloods | 1986 | | pagina 1