Underground-jongeren organiseren popdag DE HAVENLOODS Vier maal 'Berg-Berg' Verkeersstremming op Vlaardingerdijk Unicef-wenskaarten brengen dubbel geluk GEZOCHTS Het Kruis en de Rode Vaan Officiële opening "t Zuiderkwartier' Hargahoeve collecte Intermezzo speelt 'Hoera een drieling' Live-muziek van 'Noodweer' en 'Claw Boys Claw' Vakopleiding werklozen The Ditch 'De Tender' Tuingrond verbeteren met bladeren Schrijvers avond Jubileum 'Harpe Davids' ,./N BESTELWAGEN METVilkRUIMTE? gfc Juventus-heren zetten zege-reeks A Olympus wijst Schiedamse Boys terug A DWS vergooit winstkansen in 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week EDITIE 9, DINSDAG 21 OKTOBER 1986, 35e JAARGANG, NR. 43 rtï Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. |j ADVERTENTIE DUBBEL VOORDEEL PIM VAN DER ELST BULGERSTEIJN 3 - ROTTERDAM SCHIEDAM Het oud-lid van de Schiedamse Ge meenteraad, Herman Noor- degraaf, heeft een boek ge schreven over het socialis me en christendom in Schiedam vóór de tweede wereldoorlog. Be schrijver heeft het eerste exemplaar, vanmorgen, aangeboden aan burgemeester Scheer- es. Herman Noordegraaf heeft jarenlang, namens de PPR, deel uitgemaakt van de Schiedamse Gemeente raad. Hij schrijft regelma tig over mensen en partijen die het Evangelie gestalte trachtten te geven in het politieke en maatschappe lijk leven. In 'Het Kruis en de Rod$, Vaan' komen diverse oud- Schiedammers (waaron der: Anke van der Vlies, Daan van der Zee en Bas van Noordennen) ter spra ke die een belangrijke rol hebben gespeeld in de vroe gere Bond van Christen-so cialisten of de latere Chris telijk Democratische Unie. Het boek, dat is uitgegeven door het Archief der Ge meente Schiedam, is in de boekhand rerkriiqbaar Q 50 g SCHIEDAM— De wijk- en ontspanningsvereniging "t Zuiderkwartier' betrekt vrijdag 24 oktober het nieuwe onderkomen aan de Lelie straat 10. Vanzelfsprekend wordt dit op gepaste wijze ge vierd met een officiële recep tie en een open huis. De komende dagen zet "t Zui derkwartier' alles op alles om vrijdag verhuisd te zijn. Voor dit gerealiseerd is moet er echter nog heel wat meubilair en dergelijke worden schoon gemaakt en overgebracht. Voorzitter Herman Slagmo len: „We zijn duidelijk aan de bekende laatste loodjes bezig, maar ook daar komen we wel overheen". Vrijdagmiddag om 15.00 uur wordt de nieuwe ontmoe tingsruimte officieel geopend. Aansluitend is er een receptie voor genodigden, 's Avonds, van 19.00 tot 21.00 uur, houdt' "t Zuiderkwartier' open huis. Iedereen die een kijkje in het onderkomen aan de Lelie straat 10 wil komen nemen is dan welkom. SCHIEDAM— De collecte 1986 voor de Dierenbescher ming Schiedam heeft, tot gro te blijdschap van het bestuur, een bedrag van f 6.831,80 op geleverd. Het geld zal worden aange wend voor achterstallig on derhoud aan het dierenasiel^ 'De Hargahoeve' en het nog immer aanwezige zwerfkatten probleem. SCHIEDAM De toneelver eniging Intermezzo speelt za terdag 25 oktober de klucht 'Hoera.... een drieling'. De voorstelling wordt gegeven in de aula van scholengemeen schap 'Spieringshoek' aan de Van den Brugghenlaan 2-6. Hoofdpersoon in het stuk is Louise Slinger-Rolgeest. Zij is uitgeroepen tot 'Huisvrouw van het jaar'. De titel is haar toegekend omdat zij moeder is van een drieling, de zorg voor een lastige zeer oude opa op zich heeft genomen en een hy pernerveuze echtgenoot heeft. Alleenze heeft dit alles wel verzonnen. Het blijspel begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open* In de pauze wordt er een tombola gehouden en na af loop is er bal. De toegangskaarten voor de avond kosten f 7,-. Zij zijn te bestellen via de telefoonnum mers 4267199, 4737078 en/of 4700745. Bizarre humor in De Teerstoof BEL DAN SNEL C ityt{ent AUTOVERHUUR MEER INFORMATIE TEL.010 - 4 12 61 66 (onder het Shell-gebouw, Hofplein) Couwenburg 58 3032 AG Rotterdam SCHIEDAM— Onderzoeken hebben uitgewezen dat de me taalindustrie permanent be hoefte heeft aan geschoolde vakmensen. Teneinde aan die vraag tegemoet te komen or ganiseert het arbeidsbureau, in samenwerking met het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen, opleidin gen die zijn afgestemd op de eisen van het bedrijfsleven. Er kan gekozen worden uit de richtingen: Draaien en frezen, electrotechniek, plaatwerken en procesoperator. Mannen en vrouwen die een CVV-oplei- dingwillen volgen dienen ten minste het LBO (op B of C niveau) of Mavo (C of D) door lopen te hebben. Een andere voorwaarde is dat men een WW-, WWV- of RWW uitke ring ontvangt. Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie wen den tot het Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, te lefoon 4705300 (vragen naar de heer M. de Quant). SCHIEDAM In The Ditch speelt zaterdag 25 oktober Koert Sonneveld. De entree tot de jazzclub, aan de Korte Haven 7, bedraagt f 2,50. ".Voor wat de toekomst be treft Iaat de jongerenwerker weten: „Als we dit quitte spe len zullen we in het vervolg meer van dergelijke activitei ten kunnen organiseren". Voor de popdag van de 'Un derground' zijn twee soorten kaarten verkrijgbaar. Eén voor het middagprogramma, van 14.00 tot 18.00 uur, a f 5,- en een voor het middag- en avondprogramma. De laatste toegangskaart kost f 10,-. De kaarten zijn vanaf heden ver krijgbaar in de 'Underground' en aan de balie van 'De Erker'. SCHIEDAM In het theater- cafe van de Passage 'De Ten der', speelt donderdag 23 ok tober Paul van Kemenade 5. Het kwintet bestaat uit: Paul van Kemenade (altsax), Wil lem Kühne (piano), Hans Sparla (trombone), Niko Lan- genhuijsen (bas) en Joop van Erven (drums). De muziek be gint om 20.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM— In verband met de aanleg van nieuwe op en afritten naar de A4 zal ge durende de komende weken op de Vlaardingerdijk enige hinder voor het verkeer ont staan. De werkzaamheden zijn giste ren, 20 oktober, gestart. Men begint aan de zijde van de noordelijke rijbaan. Deze dient daartoe geheel te wor den afgesloten. Het verkeer in beide richtingen wordt dan via de zuidelijke rijbaan ge leid. Na'3 a 4 weken wordt de an dere zijde onder handen geno men. Tot slot worden alle rij banen, in de week van 17 no vember, geasfalteerd. De nieuwe op- en afritten ko men te liggen bij het viaduct onder de A4, tussen de Schie damse Slachthuislaan en het Shellsportpark te Vlaardin- gen. Door de slappe onder grond verzakken de reeds aangebrachte zandlichamen nog dermate dat pas volgend jaar rond de bouwvakvakan tie met de eigenlijke aanleg begonnen kan worden. Men verwacht dat de aansluiting omstreeks september/oktober 1987 kan worden opengesteld. Het zal dan mogelijk zijn via de Vlaardingerdijk op de A4, richting Kethelplein (aanslui ting A20 naar Hoek van Hol lend en Rotterdam), te komen. Omgekeerd kan het verkeer vanaf het Kethelplein, vlak voor de Beneluxtunnel, de A4 bij de Vlaardingerdijk verla ten. Het werk wordt uitgevoerd door Verlaat Wegenbouw B.V., onder directie van Rijkswaterstaat. SCHIEDAM— Hans Liberg betreedt dit seizoen het po dium met zijn nieuwe solo programma 'Berg-Berg'. In theater 'De Teerstoof' is deze voorstelling vier maal te zien en wel op vrijdag 24, zaterdag 25 en vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 no vember. Een optreden van Hans Li- berg is niet onder één noe mer te vangen. Bizarre teks ten en romantische piano muziek wisselen elkaar af in snel tempo. Tijdens zijn one- man en pianoshow vertelt Liberg onder meer over zijn Zweedse komaf, ballet, cul tuur, zeeën en golven, boot reizen en een matroos. Waarheden en onwaarheden worden daarbij verweven tot een bizar verhaal. De voorstellingen beginnen op alle dagen om 21.00 uur. De toegang bedraagt f 12.50. Houders van een CJP of Pas- 65 krijgen f 2.50 reductie. Karten kunnen w.orden ge reserveerd via telefoonnum mer 4269455 tussen 12.00 en 16.00 uur. Hans Liberg (foto: Robbert SCHIEDAM In het video café, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, wordt zaterdag 25 oktober een schrijversavond gehouden. Deze maal ontvangt men de schrijfsters Marion Bloem en Willy Cieremans. Marion Bloem schreef diverse kinderboeken en andere lec tuur. De laatste jaren heeft zij zich voornamelijk toegelegd op het maken van films. Willy Cieremans is een Schie damse amateur-schrijfster. De schrijversavond, die om 20.30 uur aanvangt, is georga niseerd door de Stichting Filmclub Schiedam, de Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek en plaatselijke boekhandelaren. De toegang bedraagt f 5,-. Het is mogelijk vooraf plaatsen te reserveren bij Trix de Leeuw, telefoon 4730562 (tussen 19.00 en 20.30 uur). Het idee om een popdag te organiseren is afkomstig van George Ouwendijk, Rob van Elswijk, Marcel v.d. BrUg (van het jongerenonderkomen 'Un derground') en jongerenwer ker Piet Penning. Zij gingen oorspronkelijk uit van een muzikaal spektakel in de un derground. De ideeën hier voor bleven echter te groots voor de beschikbare ruimte. Aldus ontstond het plan het gehele wijkcentrum voor de popdag te benutten. Piet Pen ning: „We hebben een en an der besproken met het bestuur van 'De Erkerdat ons het jye v-ier organisatoren Van de popdag: George Ouwendijk, Rob van Elswijk, Marcel v.d. Brug en Piet groene licht gaf". Penning. Programma Het programma dat de bezoe kers te wachten staat ver meldt onder meer twee films over popmuziek uit de jaren '70. Verder zijn er voortdu rend video's te zien, verzorgt de Rotterdamse boetiek Black Widows een flitsende mode show en treft men in 'De Er ker' standjes aan van gram mof oonplatenhandelaren boetieks, enzovoort. Vanzelf sprekend is er ook volop eten en drinken verkrijgbaar. Hoogtepunten van de dag zijn ongetwijfeld de live-optre dens van 'Noodweer' en 'Claw Boys Claw'. De in '79 opgerichte Rotter damse formatie 'Noodweer' trad reeds eerder met veel succes in de 'Underground' op. De Nederlandstalige groep begint te spelen rond half vier in de middag. 'Clawn Boys Claw' kennen vele popliefhebbers van Pink- Pop '86. Deze Nederlandse band zal 'De Erker' vanaf tien uur 's avonds bol doen staan van rock roll-klanken. Het optreden vindt plaats in de grote zaal. Piet Penning: „Dat het ons ge lukt is deze dag te organiseren is wel alleen mogelijk dankzij de hulp van een groot aantal vrijwilligers. Hieronder be vinden zich zowel mensen van de 'Underground' als 'De Er ker'. Ook voor hen hopen we dat het een succes wordt- Unicef bestaat veertig jaar SCHIEDAM Als gebruike lijk beschikt Unicef ook dit jaar weer over een uitgebreide collectie wenskaarten (voor de Kerst, Nieuwjaar, enz.), ka lenders en geschenkartikelen. Met de opbrengst van de ver koop bekostigt de organisatie hulpprogramma's voor kinde ren in ontwikkelingslanden. Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, bestaat veertig jaar. Gedurende deze periode zette de organisatie tal van projecten op ten be hoeve van de in nood verke rende kindren. In het begin (1946) spitste deze hulp zich toe op ouderloze en ondervoe de kinderen in het na-oorlogse Europa. Tegenwoordig finan ciert Unicef projecten op al lerlei plaatsen ter wereld. Het gaat daarbij niet om inciden- door gevallen bladeren is iets dat menig kind graag doet. Ouderen vinden een bladerde ken op straat meestal niet zo leuk meer. Toch zouden ook zij gebruik van dit 'boomaf- val' kunnen maken en wel door er de tuingrond mee te verbeteren. Dit is onder meer mogelijk door vers gevallen bladeren licht onder te spitten. Hier door ontstaat namelijk een natuurlijk dek voor vorstge- voelige producten als bloem bollen, exotische heesters en vaste planten. Tevens verbe tert het de bodemstructuur. Vanzelfsprekend dient er niet te veel blad ondergespit te worden. Een andere manier van com- ppsteren. Dit kan door de bla deren op een hoop te gooien of ze in een speciale container te doen. Wanneer er niets aan de bla deren wordt toegevoegd ont staat hieruit een donzige don kerbruine bladaarde, die ge schikt is voor verbetering van de bodemstructuur en in de winter als isolatiemateriaal voor beplantingen fungeert. Mengt men de bladeren met SCHIEDAM— Het wijk en ontmoetingscentrum 'De Erker', op de hoek van de Jan van Avennes- en de Aleidastraat, staat zater dag 1 november geheel in het teken van de popmu ziek. Grootste trekpleisters van het, van 14.00 tot 02.00 uur durende, programma zijn de optredens van de formaties 'Noodweer' en 'Claw Boys Claw'. Met de opbrengst van de wenskaarten wordt onder meer een groot inentingsprogramma bekostigd. tele hulp, maar om uitgebrei de programma's waarin de ge zondheidszorg en het onder wijs een belangrijke rol spe len. Zo streeft men er naar voor 1990 een groot inentingspro gramma af te werken. Hier mee kan voorkomen worden dat jaarlijks zo'n vijf miljoen kinderen sterven aan ziekten als polio, tbc, tetanus, difterie enz. In Schiedam zijn Unicef- wenskaarten te koop dij aue kantoren van de AMRO-Banfy (Gerrit Verboonstraat, Ru bensplein, Nieuwlandplein en Louis Zimmermannplein), de Rabo-Bank vestigingen (Zwa luwlaan, Broersvest en Nieuwlandplein) en op diver se particuliere adressen. Wiq hierover nadere inlichtingen wenst kan zich wenden tot dé familie J. van Walsem, Jan Steenstraat 71, tel. 4261286. keukenafval dan ontstaat een hoogwaardige compost. Dit proces is desgewenst te ver snellen door dierlijke mest, landbouwkalk of speciaal daarvoor in de handel ver krijgbare compostversnellers toe te voegen. Ook het omha len van een composthoop, waardoor lucht toe kan tre den, versnelt het composteren. In principe zijn alle soorten bladeren te gebruiken. Alleen composteërt het blad van de plataan en heggen langzamer dan ander afval. Wie belang stelt in een specia le compostcontainer kan hier over nadere informatie krij gen bij de ONS, tel. 4622222. SCHIEDAM De Christelij ke muziekvereniging 'Harpe Davids' bestaat 65 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt vrijdag 31 oktober een concert gegeven in het Passa ge Theater. Aan het muzikale feest werken tevens mee: Rot terdams Politie Mannenkoor 'Hermandad' en de Limburgse tenor Willy Caron. Het jubileumconcert begint om 20.15 uur. De toegang be draagt f 10.-, voor volwasse nen en f 7,50, voor kinderen en houders van een CJP of een Pas 65. Kaarten zijn telefo nisch tereserveren via één der volgende nummers 4704917, 4711719 of 4721941

De Havenloods | 1986 | | pagina 1