'Eigen werk' wacht met spanning op raadsbesluit GRIFFlJN 'Alarmerend rapport wordt achtergehouden' 1 SS Werkcentrum Dans in Passage Theater Martine Bijl 'op herhaling' College wil naam school handhaven 1 Schiedams Nieuwsblad Ontmoetingscentrum zo snel mogelijk open Mariale infowagen /^entrale verwarming Voorlichting dementie Milieufederatie waarschuwt voor gevolgen aanleg rijksweg 19 Poppenspel Tweede schakel- groep start Lieflandschool houdt reünie De luchtverontreiniging veroorzaakt door hel verkeer en natuur. njteweg 19 schaadt de volksgezondheid, landbouw DE HAVENLOODS- HIEDAM „Van alle politieke partijen was er op de Jenkomst waarop we onze plannen bekend hebben ■aakt, iemand aanwezig. Nog positiever vonden wij deze vertegenwoordigers zonder uitzondering van |mg waren dat dit project moet doorgaan. Iedereen ■t dan ook toegezegd zich daarvoor in te zetten", ■elt Corry Bosch, de secretaris van 'Eigen werk' (in ■chting). I ontmoetingsruimte wordt het eerst opgeknapt. 'Eigen werk' is een nieuw pro ject voor werklozen en ar beidsongeschikten. Het is tot stand gekomen op initiatief van een aantal bezoekers van het voormalige ontmoetings centrum De Trechter. Dit werd enige tijd geleden door de gemeente gesloten. Een en ander was het gevolg van in terne problemen binnen het toemalige Trechterproject. Voorzitter van het project Theo Maagdenberg: „Het gro te verschil tussen 'De Trech ter' en 'Eigen werk' is dat wij ons uitsluitend met het ont moetingscentrum en de wen sen van de bezoekers gaan be zighouden. Het is de bedoe ling dat deze zelf aandragen wat ze willen en de diverse activiteiten ook zelf opzetten. Om alles in goede banen te leiden moet er wel een beheer der (een betaalde kracht) wor den aangesteld. Deze dient te vens met de diverse machines om te kunnen gaan, zodat hij »de mensen die daarmee aan het werk willen goed kan be geleiden". De bestuursleden hebben voor deze functie overigens al een naar hun mening uitstekende kandidaat op het oog. Hennie Schwagermann (penning meester): „Johan Droog. Een echte duizendpoot die van alle markten thuis is. Hij kan tim- hieren, heeft verstand van mo toren, kan met machines en computers werken en is vrese lijk actief. Johan heeft onder meer een jaar in Noord bij 'Wesp' gewerkt, dat in die tijd uitstekend liep. Momenteel is hij werkloos, hetgeen een re den te meer is om hem aan te nemen". Vooruit zien Vooruitlopend op de goedkeu ring van de plannen is 'Eigen werk' reeds druk bezig het ontmoetingscentrum aan de Overschiesestraat 42 een op knapbeurt te geven. Dit ge schiedt met de hulp van een aantal vrijwilligers. Grote vraag is echter hoe lang deze nog vooruit kunnen, want de f 2000,- subsidie om materiaal aan te schaffen is zo goed als op. Corry Bosch: „En we willen zo •graag verder, want zodra de ontmoetingsruimte gereed is kunnen we tenminste weer mensen ontvangen. We hopen dan ook spoedig positief be richt te krijgen van de ge meente. Zolang er geen geld loskomt kunnen we namelijk niets anders doen dan gaan zitten duimen draaien. Tevens wordt het op deze manier steeds later voor we echt open kunnen gaan". Theo Maagdenberg voorzitter)"Cor°'Bosch (secretaris), Hennie Schwagermann (penningmeester) en DINSDAG 21 OKTOBER 1986 43-496 SCHIEDAM Op de Broers- vest treft men vrijdag 24 okto ber van 10.00 tot 17.00 uur de Mariale informatiewagen, van de R.K. Stichting 'Koningin van de vrede' aan. Deze stich ting heeft zich tot doel gesteld de Maria-verering te bevorde ren. Aan de informatiewagen zijn allerlei hiermee in verband staande zaken te koop'zoals: lectuur, rozenkransen, me dailles, beeldjes en een casset tebandje met Maria-liederen. Tevens zijn er diverse folders, met gebeden en dergelijke, gratis verkrijgbaar. Zowel 's morgens (van 11.30 tot 12.00 uur) als 's middags (van 15.00 tot 15.30 uur) wordt bij de Marialewagen de rozen krans gebeden. Men doet dit ter intentie van de Wereldvre- Hoewel het bestuur dus nog volop bezig is met het opzet ten van 'Eigen werk' wordt ook al vooruitgedacht. Wan neer de bezoekers weer komen is er voor de diverse activitei ten immers wel materiaal no dig. Aangezien het geld hier voor ontbreekt wordt nu al gespeurd naar andere bron nen. „Wellicht zijn er bedrij ven die ons aan een of ander kunnen helpen. Daarbij valt te denken aan oude pakkisten, resten verf, voor de verkoop .(507 AIRCONDITIONING J^ERCURIUSSTRAAT41, TEL. 34.22.11, VLAARDINGEN. Werkrpnfnim n ongeschikt hout, restanten wol, lappen stof, enzovoorts, of stel dat er toevallig iemand een oude naaimachine of een pottenbakkersoven heeft staan. Ook daar zouden we erg blij mee zijn". Bedrijven of particulieren die toevallig aan een van deze wensen tegemoet zouden kun nen komen (nu of in de toe komst) kunnen zich in verbin ding stellen met mevrouw Bosch, telefoon 4262850. SCHIEDAM In het dien stencentrum 'De Woudhoek' aan het Heijermansplein wor den op 23 en 30 oktober infor matiemiddagen over dementie gegeven. Deze zijn bestemd voor een ieder die in dit on derwerp geïnteresseerd is. De eerste bijeenkomst wordt ingeleid met de film 'Ze wordt LMn« i JEDAM Werkcentrum I staat vrijdag 24 oktober F planken van het Passage r met het programma J voorstelling bestaat uit stukken: 'Om los te lopen' choreografie van Hans ■lings vol groteske spron- I plotselinge vertragingen snelle schokachtige bewe gingen), Cellorganics' (een duet van Ed Wubbe), 'Strate gieën van een listig plan' (mensen die elkaar ontmoeten staan centraal in deze choreo grafie van Denis Louwerse) en 'Cattabio' (een Italiaans dorpsfeest gaf Hlif Svavar- dottir de inspiratie voor dit ballet). Het programma begint om 20.15 uur. De toegang be draagt f 10.-. Pashouders (CJP en Pas-65) betalen f 5.-. Re serveringen kunnen geschie den, tussen 12.00 en 16.00 uur er Huis-aan-huisbladen B.V., cDKANTOOR: idrikkade 12-16, Postbus J0 BZ Rotterdam. >n (centrale): 010 - 4.699.911 JECTIE: Eillebrecht/P. Bakker/J. Parser 3ENER-bladen verschijnen in LJ~"I wekelijks in een totale uim een miljoen exem- --.oe behoren: chiedams Nieuwsblad "chijnt elke dinsdag huis-aan- in Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant :hijnt elke dinsdag huis-aan- in Vlaardingen 'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 1TOOR: Hoogstraat 122, 3110 Vlaardingen, Postadres: post- 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. -4.346.711. RICT-VERKOOPLEIDER: Bravenboer (tel. privé 010- >3.883). „OUNTMANAGER: G.H.Adams privé 01891-3230). ERTENTIEVERKOOP: IEDAM: Hans Ivo (tel. privé 4.650.272). ARDINGEN: Post, Nico v.d. Marei. ACTIE: Hoogstraat 122, 3131 laardingen, Postbus 306, 3130 /laardingen. C-RED.: J. Deijbel. M.Ames en L.Visser RESP. Schiedam, R. Koppen- n tel. 010-4.266615. tcorrespondent: Vlaardingen: (010- 4.352.615). Schie- Susan de Ligt. JINISTRAT1E: Prins Hendrikka- 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ erdam, tel. 010-4.699.250. ORGING: Interianden/Sprei- p. Bezorgklachten tel. 010-4.699.201 ÜCHTDRd*^^. ^>^eEzoRGo IUCHTD IW IDAALHUISEN v.o.f Nieuwe Haven 275 - 3117 AC Schiedam 1 Tel. 010-4267799 De Zuidhollandse Milieufederatie vindt het onaanvaardbaar dat aan een rapport van de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland over de lucht verontreiniging veroorzaakt door het verkeer van rijks weg 19, nauwelijks bekendheid is gegeven. Volgens de milieubewuste federatie wordt het rapport achtergehou den en zijn de conclusies die waterstaat heeft getrokken alarmerend. „Bij Vlaardingen en Schiedam dreigt voor de bewoners van ongeveer vijfduizend woningén de luchtkwaliteit on aanvaardbaar te verslechteren", aldus de milieufederatie In een brief aan de gemeente raden van Vlaardingen, Schiedam, Schipluiden, Delft en Rotterdam adviseren de pleitbezorgers voor een beter milieu, te waken voor de ge zondheid en belangen van de inwoners. Alarmerend „De gevolgen van aanleg van de rijksweg zien er, zowel voor de volksgezondheid in de stedelijke gebieden, als voor de landbouw en voor de na tuur in Midden-delfland alar merend uit", concluderen de briefschrijvers aan de hand van het Waterstaat-rapport: „Een afschatting van de ge volgen voor de luchtkwaliteit in Zuid-Holland na aanleg van rijksweg 19 (u) in Mid den-Delfland". „Bij de be sluitvorming met betrekking tot de aanleg en/of inpassing van rijksweg 19 zijn tot op heden noch de aspecten voor de luchtverontreiniging noch dit rapport betrokken. Door de conclusie van hekrapport is het in het kader van de be sluitvorming verder achter wege laten van de problema tiek rond de luchtverontreini ging niet verantwoord. Smog Volgens de federatie blijkt uit het rapport dat de luchtver ontreiniging in Midden-Delf land afkomstig van het ver keer toeneemt met 50% en dat de maximaal toelaatbare con- cenèjjgties van verschillende luchtverontreinigende stoffen voor scholen sportterreinen, ziekenhuizen, verpleeghuizen en sanatoria in een strook van ongeveer één kilometer breed, overschreden worden. Boven dien zal de vorming van foto- chemische smog toenemen en zal er extra luchtverontreini ging bij de op- en afritten en verkeersknooppunten ont staan. „Bij Vlaardingen en Schiedam dreigt voor de bewoners van ongeveer vijfduizend wonin gen de luchtkwaliteit onaan vaardbaar te verslechteren", schrijft N.A. van Brussel, di recteur van de milieufederatie in de brief aan de gemeentera den. Volgens hem lijkt een hero verweging met betrekking tot de aanleg van de rijksweg tus sen Delft en Vlaardingen- /Schiedam op zijn plaats, te meer omdat in het rapport wordt gesteld dat het in ver band met de luchtverontreini gingsproblemen wenselijk is naar varianten uit tè kijken. Spoed Hij verzoekt de gemeenten het provinciaal rapport de nodige aandacht te geven. „Volksge zondheid, milieu en belangen van land en tuinbouw zijn im mers direct in het geding en dreigen momenteel niet de aandacht en bescherming te krijgen die noodzakelijk is. Enige spoed is hierbij gebo den", adviseert de milieufede- ratie-direkteur. zo vergeetachtig'. Aansluitend legt een arts van het Riagg uit wat dementie nu eigenlijk precies is. De tweede middag geven hulpverleners aan wat voor hulp zij kunnen bieden. Te vens geeft men tips die van pas kunnen komen in de om gang met 'demente' personen. Tot slot is er gelegenheid om vragen te stellen en te discus siëren. Beide bijeenkomsten duren van 14.00 tot 16.30 uur. De deelnamekosten (inclusief thee of koffie) bedragen f 3,-. Belangstellenden worden ver zocht zich vooraf aan te mel den via de Centrale Informa tielijn voor Ouderen, telefoon 4731976. SCHIEDAM— Theater De Teerstoof hiedt het kleine pu bliek (van circa 4 tot 10 jaar) zaterdag 25 oktober het pro gramma 'Poppenkraam' van Clown Woudi. Clown Woudi is een graag ge ziene gast in De Teerstoof. Dze maal heeft hij veel kleine clowntjes bij ziéh, waaronder baby Wouwoudeli. Dg voorstelling begint om 14.30 uur. De kaarten kosten f 3.50. Ze kunnen worden be steld tussen 12.00 en 16.00 uur via telefoonnummer 4269455. SCHIEDAM Vanwege het grote succes brengt Martine Bijl nog een seizoen haar theatershow 'Bijl'. Vorig jaar was deze voorstelling in het Passage Theater razend snel uitverkocht. Voldoende reden dus om het programma nog maals naar Schiedam te ha len. Inhoudsvol en toch aantrek kelijk voor een groot publiek. 'Dat de show aan deze, door de makers gestelde, eis voldoet is inmiddels wel bewezen. Voor de muzikale begeleiding teke nen ook nu: Henk van der Mo len, Pierre Biersma, Charly Angenois en Louis Debij. 'Bijl' is te zien op zaterdag 25 okto ber om 20.15 uur. De toegang bedraagt f 22.-, f 19.- of f 16.-. Houders van een Pas 65 of CJP krijgen f 3.- reductie. Re serveren is mogelijk via tele foonnummer 4269563, 12.00 tot 16.00 uur. Martine Bijl komt naar het Passage Theater (foto: Jan Swinkels). VLAARDINGEN— De be langstelling voor de schakel groep, een nieuwe opleiding van het PEC was zo groot dat er op 4 november een extra cursus van start gaat. De schakelgroep biedt de moge lijkheid met weinig vooroplei ding een beroepsopleiding aan de Sóciale Akademie te vol gen. De schakelcursus duurt één of twee jaar. Na het vol gen van deze nieuwe opleiding wordt voor de deelnemers ontheffing aangevraagd van de mavo. Voor meer informa tie kan men terecht bij het Plaatselijk Edukatief Cen trum, tel 010-4600859. SCHIEDAM De W.A. van Lieflandschool, aan de Bea- trixlaan 18-20 te Schiedam, bestaat deze maand 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan is on der meer een reünie georgani seerd. Deze zal gehouden worden op vrijdag 31 oktober. Oudleer lingen, -leerkrachten en -me dewerkers die naar de reünie willen komen worden ver zocht aich schriftelijk bij de school aan te melden. STOOKWIJZER Vorig jaarverbruik 2. Streetverbruik van 13-19 okt. 3. Streefverbruik vorige week Totaal streefverbruik tot nu toe lag de buitentemperatuui rond 2 graden celciusbover de windsnelheid op het non VLAARDINGENHet colle ge van B W vindt dat de Dr. Albert Schweitzerschool aan de Delftseveerweg 2 geen an dere naam moet krijgen. De plaatsvervangend direc teur mevrouw E. Heijndijk had in samenspraak met de medezeggenschapsraad een voorstel gedaan om de school voor moeilijk lerend kinderen te wijzigen in 'De Brug', 'De Sluis', 'Het Veer' of 'De Spele vaart'. „Al jaren liepen we met het plan rond om de naam van de school te veranderen", aldus mevrouw Heijndijk. „De be langrijkste reden daarvoor was dat we graag een naam wilden die voor de kinderen herkenbaar zou zijn en die ook meer aansluit op de bele vingswereld van de kinderen. Sommige kinderen hebben moeite met het uitspreken van de schoolnaam en met het schrijven van de naam. We vonden dat het een meer ker nachtige naam moest zijn dan Albert Schweitzer. Bovendien moest er een stukje symboliek inzetten zonder het karakter van de school te kort te doen. De voorkeur gaat uit naar 'De Brug' omdat je een brug slaat van jong naar volwassenen. Dat is ook wat wij voorstaan met dit onderwijs", aldus de waarnemend-directeur. B W hebben het voorstel ge daan om in principe de huidi ge naam te handhaven en heb ben tevens de commissie on derwijs om advies gevraagd. Morgenavond wordt het voor stel van het schoolbestuur tij dens de vergadering van de commissi ont ->riis behan deld.

De Havenloods | 1986 | | pagina 3