f Gat in begroting '87 bii voorbaat gedicht krant DE HAVENLOODS Opening't Zuiderkwartier' trekt veel belangstellenden Najaarsconcert 'Senectute' Vertrekkendende bewonersdeskundige trekt laatste conclusies VAN^jggl sSgglc ityHsnt Allerzielen op 'Beukenhof Lachen bij de Filmclub Poppentheater Prijsuitreiking tekenwedstrijd Belastingen en tarieven blijven gelijk IN jDe Brett/ a Stedelijk Museum zoekt sponsors om restauratieplan te bespoedigen r mmm Info-avond Bijdorp Wiegman bezoekt 100-jarigen Jeugd-EHBO Theatercafé Avond over pleegzorg' EDITIE 9, DINSDAG 28 OKTOBER 1986, 35e JAARGANG, NR. 44 SdnedaimNieuwsWad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. Rotterdam/Schiedam, Nieuw Mathenesserstraat 35, tel. 010-4270381. Gesloten op maandagmorgen, koopavond op donderdag. Duidelijk behoefte aan ontmoetingspunt SCHIEDAM „We streven er naar in de toekomst iede re dag, van ongeveer tien uur 's morgens tot vijf uur in de middag, open te zijn. Er hebben zich inmiddels al ge noeg vrijwilligers aange meld om dat te realiseren. Voor het zover is moeten al leen wel eerst een rooster en goede afspraken worden ge maakt". Nog maar nauwelijks heeft 't Zuiderkwartie' het nieu we onderkomen in de Lelie straat betrokken of de be stuursleden van de wijk- en ontmoetingsvereniging hou den zich al weer bezig met de toekomst. „Dat er echt behoefte is aan een ruimte waar mensen terecht kun nen om een praatje te ma ken, een kaartje te leggen, en dergelijke is vandaag al be wezen. Het is enorm druk geweest en iedereen vraagt wanneer we met de activi teiten starten", concludeer de penningmeester Ben Ter- brugge vrijdag 24 oktober tijdens de openingsreceptie. Voorzitter Slagmolen keek intussen tevreden de vol bloemen en planten staande zaal rond. „Kijk je verwacht best dat er een bloemetje komt. maar zoveel... dat had ik niet verwacht. Ook de be langstelling van de Gemeen te was reusachtig. Zowel wethouder Hafkamp als di verse ambtenaren, waar on der Hakkenbroek van CSJ, zijn een kijkje komen nemen en dat doet je toch goed. Maar hoe dan ook het voor naamste is dat de wijkbewo ners tevreden zijn". I Vrijdagavond hield 'I Zuiderkwartier' Open Huis. ..HUUR DAN SNEL 'N BESTELWAGEN AUTOVERHUUR MEER INFORMATIE TEL.010 - 4 12 61 66 SCHIEDAM In de aula op de begraafplaats 'Beukenhof' wordt zaterdag 1 november, om 11.00 uur, een Allerzielen- herdenking gehouden. De eu- charistie-viering wordt muzi kaal verzorgd door het heren koor van de Singelkerk. Met de Allerzieien-viering op de begraafplaats wordt een oude traditie in ere hersteld. Een en ander is mogelijk dankzij de medewerking van het op de 'Beukenhof' wer kende personeel. SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam draait vrijdag 31 oktober de komedie 'Back tot the future'. Het verhaal draait om Marty McFly die door de tijdmachi ne van een excentrieke profes sor in 1955 terecht komt. Hij ontmoet daar twee tieners die eens zijn ouders zullen wor den. Wanneer zijn 'moeder' verliefd op hem wordt groeien de problemen Marty helemaal boven het hoofd. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal, in gebouw 'De Teerstoof' aan de Nieuw- straat 12, is vanaf 20.30 uur open. Donateurs betalen f 4.- toegang. Wie nog geen dona teur is betaalt f 5.- SCHIEDAM Kinderen van circa 4 tot 12 jaar kunnen za terdag 1 november in De Teer stoof gaan kijken naar 'Het betoverende sprookjesboek'. Het poppenspel gaat over een poppenkastspeler waarmee iets heel raars gebeurt. De enige die er voor kan zorgen dat alles weer in orde komt is een kleine muis. Wie wil we ten of dat lukt moet maar gaan kijken. De voorstelling begint om 14.30 uur. De kaartjes kosten f 3,50. Wie vooraf plaats wil bespreken kan dit doen via telefoonnummer 4269466 (tussen 12.00 én 16.00 uur). SCHIEDAM— In 'De Erker' wordt morgenmiddag om 16.00 uur een prijsuitreiking gehouden van de tekenwed strijd met als thema 'Schie dam en de Vrede'. De wed strijd was georganiseerd door Schiedam tegen kernwapens. SCHIEDAM Ondanks de steeds verder gaande, door het Rijk opgelegde bezuinigingen is de ge meente Schiedam er toch in geslaagd de begroting voor '87 sluitend te krijgen. Men gaat er daarbij wel van uit dat het lukt een nog bestaand gat van 5 a 6 mil joen gulden te dichten. Een deel van het tekort zal, zo meent wethouder .Wiegman van financiën worden gedekt door niet doorgaande prijs stijgingen. In de begroting zijn deze namelijk wel reeds doorberekend. De verwach ting is dat een en ander zo'n 1.3 miljoen zal opleveren. Het vervroegd aflossen van le ningen zal eveneens voor wat financiële 'meevallertjes' zor gen. Aldus kan het gat zonder ingrijpende maatregelen wor den gedempt tot een bedrag van circa 3 miljoen, dat is uit getrokken voor nieuw beleid. Wethouder Wiegman: „Onder dit nieuw beleid vallen diver se onontkoombare zaken. Desondanks is gesteld at nieuw beleid uitsluitend wordt uitgevoerd wanneer er bijvoorbeeld door ombuigin gen, dekking voor gevonden is". Enige grote posten op het nieuwe beleidprogramma van de meerjarenbegroting zijn: technische installatie stads- 9 De wethouder an financiën A. Wiegman kantoor (tussen '88 en '91 is 's Graveland (hier zal de ko hiervoor zo'n f 600.000.- no- mende vijf jaar circa 1 miljoen dig), groot onderhoud pand voor op tafel moeten komen) en de Schiedamse theaters (jaarlijks goed voor f 106.000.-. Wiegman: „Eén van de dingen waar bij 's Graveland echt iets aan gebeuren moet, is de kli maatbeheersing. Maar net als voor alle andere puhten van het nieuwe beleidprogramma geldt ook hier de regel dat er eerst finaneiële middelen ge vonden moeten worden. Hoe en waar daar zal de Raad in januari over moeten beslis- Dienstverlening In welke mate de Schiedamse burgers door de bezuinigingen getroffen zullen worden valt nog niet te zeggen. Wel staat vast dat de gemeentelijke be lastingen en tarieven voor dienstverlening niet omhoog gaan. De portemonnee van de burgerij blijft dus gespaard. Ongetwijfeld zal men echter wel degeljk iets gaan merken van de door te voeren bezuini gingen bij de diverse gemeen telijke diensten. Daar zullen namelijk wederom een aantal arbeidsplaatsen door natuur lijk verloop (Vut en het niet invullen van bestaande vaca tures) verloren gaan. Logisch gevolg van dit toenemend ver lies aan werkkrachten binnen het gemeentelijk apparaat is dat de dienstverlening hier mee nog verder in de knoei raakt. MTS-ers maken waterpomp voor lerde wereld. Stedelijk Museum op zoek naar spon- Spirit-dames op jacht naar kampi oenschap A HBSS succesvol te gen Katwijk 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week /W/Xt'X yj^ De grote meten epeclellet Het gemengd koor 'Senectute' SCHIEDAM Het gemengd koor 'Senectute' geeft vrijdag 31 oktober een najaarscon- ccrt. Hieraan wordt tevens medewerking verleend door het Vlaardings mannenkoor 'Orpheus', Ada Waalboer (so praan) en Peter Beyersbergen- v. Henegouwen (piano). Op het programma staan on der andere liederen van G. Verdi (uit de opera 'Ernani'), J. Haydn (een stuk uit die Jah- reszeiten) en F. Mendelssohn (de hymne Hör mein bitten, Herr). Het najaarsconcert wordt ge geven in 'De Ark', aan het Hargplein 100 te Schiedam. Aanvang 20.00 uur. De toe gang bedraagt f 7.50. Vooraf kaarten reserveren is mogelijk bij J.B. Timmers, tel. 4346236, A.C. v.d. Mark, tel. 4351601, H.J. v. As, tel. 4733284 of J.Th. v.d. Klink, tel. 4715846. KURKLAMELLEN v a 31.95 NK naturo kurk SCHIEDAM Door het ont breken van een goede kli maatbeheersing lopen jaar lijks vele in het Stedelijk Mu seum ondergebrachte kunst werken schade op. Om dit te voorkomen zouden zo spoedig mogelijk (in totaal elf) lucht bevochtigers aangeschaft moeten worden. Aangezien het financieel niet haalbaar is deze in één keer te kopen (één apparaat kost ruim f 3.000.-) heeft het Stedelijk een aan- schafprogramma opgesteld dat doorloopt tot en met 1990. Momenteel bevinden zich in het Schiedams museum al een groot aantal kunstwerken die nodig gerestaureerd moeten worden. De meesten vertonen krassen of craquelures (bars tjes in de verf of vernis). De krassen zijn veelal het gevolg van te kleine depotruimten. Craquelures ontstaan mees tentijds door een verkeerd kli maat. Zolang de oorzaken van de schade niet verholpen wor den, zo stelt het Stedelijk Mu seum in een nota, heeft res taureren ook nauwelijks zin. Voor een aantal stukken uit de collectie is langer wachten echter ook funest. Uitgaande van deze wetenschap is nu de Ook in het eerste open depot laat de klimaatbeheersing veel te nadere informatie wenden tot het Stedelijk Museum Schie dam, Hoogstraat 112, telefoon. 4269066. Exclusieve verlichting zoals: messing, tiffany, kristal enz. passend in een modern en klassiek interieur. exclusieve verlichting I Karei Doormanstr.366-360 Tel. 01 (M12.75.44 SCHIEDAM In wijkcen trum Bijdorp, aan de Schiet baanstraat, wordt vandaag (28 oktober) een informatie avond over het plaatsen van geluidsschermen langs rijks weg 20 gehouden. De bewoners van Bijdorp heb ben reeds diverse malen aan gedrongen op maatregelen die leiden tot het beperken van de lawaai-overlast. Deze wordt veroorzaakt door het verkeer op rijksweg 20. En projectgroep (waarin Rijkswaterstaat, de Gemeente Schiedam en de Regionale In specteur van de Volksgezond heid voor de Milieuhygiëne vertegenwoordigd zijn) heeft inmiddels een onderzoek in gesteld naar de mogelijkheden om dit probleem op te lossen. De resultaten hiervan worden vanavond om 20.00 uur met de betrokkenen besproken. SCHIEDAM Schiedam- west zit, met ingang van 1 no vember, zonder bewonersdes kundige. Bert van Kan, die deze functie 41/2 jaar bekleed de, vertrekt dan namelijk naar Vlaardingen om daar als ge meentelijk projectleider te gaan werken. Hij zal zich on der meer gaan bezighouden met het stadsvernieuwings proces in de Vettenoordsepol- der. Reden van het vertrek van de bewonersdeskundige was de voortdurende onzekerheid over de toekomst. Bert van Kan: „Niemand wist of wilde zeggen wat er met de bewo nersdeskundigen en het op bouwwerk ging gebeuren. Vandaar ben ik gaan sollicite ren. Dat er inmiddels afspra ken zijn gemaakt over de tot standkoming van een Insti tuut waarbinnen bewoners deskundigen en opbouwwer kers worden ondergebracht, vind ik fijn voor m'n collega's. Sterker, wanneer dit plan er een jaar geleden had gelegen was ik niet weggegaan". Gedurende de jaren dat Van Kan in West werkzaam was zette hij zich onder meer in voor de renovatie van de wo ningen van Schiedam-Vooruit aan het Fabriplein. De bewo nersdeskundige: „Die renova tie was een duidelijk voor beeld van hoe het niet moet. Op een gegeven moment lag De vertrekkende bewonersdeskundige Bert van Kan. zelfs alles stil. Gelukkig is de zaak uiteindelijk toch opge lost. (in St.Jozefwoningen Huysmansstraat en omgeving) gaat gebeuren. „Het rijk heeft uit dit renovatieplan voor f 800.000.- geschrapt. Deson danks wil de SSSW het plan DEZE WEEK STIJLKASTEN DUBBEL JJJJJEZEKRAKT" VQOftDEEL PIM VAN DER ELST BULGERSTEIJN 3 - ROTTERDAM toch doorzetten en heeft men de Gemeente verzocht het te kort aan te zuiveren. Naar mijn mening zal de Ge meente dit, vanwege een ge brek aan financiën, nooit doen. Het resultaat is dat er dan alsnog dingen geschrapt moeten worden. Wanneer je dit optelt bij de eindconclu sies van het rapport dat over de her-renovatie gemaakt is, waarin onder meer staat dat condensvorming op de slaape- tages altijd zal blijven be staan, dan vraag ik me af of dit plan nog wel verantwoord is". Een ander punt waar de ver trekkende bewonersdeskun dige zich zorgen over maakt is de toewijzing van de nog te bouwen woningen in de V.d. Elststraat: „Bureau-huisves ting heeft te kennen gegeven dit niet te kunnen doen we gens capaciteitsproblemen. Deze uitdrukking capaciteit sproblemen (ofwel perso neelsgebrek) kom je tegen woordig overal in de gemeente tegen en na de volgende be zuinigingsronde zal dat alleen maar erger worden". Dan peinzend: „Vanzelfspre kend zijn er gedurende de tijd dat ik hier werkte ook best goede dingen tot stand geko men. Zoals de vergoeding voor de verhuis- en herinrichtings kosten. Alleende dingen die goed verlopen ben je door gaans weer snpl vergeten". aanzet voor een totaal-plan gegeven, waarin per jaar één of meerdere luchtbevochtigers worden aangeschaft en enige kunstwerken worden geres taureerd. Aangezien de lijst van te res taureren stukken enorm lang is en het beschikbare budget gering gaat het Stedelijk pro beren een oplossing voor dit probleem te zoeken via spon soring. Daarbij wordt zowel aan particulieren als bedrij ven gedacht die de restaura tiekosten van een schilderij voor hun rekening willen ne men. Een ieder die hier belangstel ling voor heeft kan zich voor SCHIEDAM Wethouder Wiegman (van financiën en de nutsbedrijven) sluit de viering van '100 jaar Waterleiding in Schiedam' af met een bezoek aan twee honderdjarige Schiedammers. Dit zijn: Mevr. J. Kieboom- van Dorp (een bewoonster van Huize Frankelgnd) en Mevr. N. Gonlag-Lepolder (woon achtig in 'De Harg'). Beide da mes zullen iets ten geschenke krijgen. SCHIEDAM De Schiedam se afdeling van het Jeugd Rode Kruis start in november een opleiding 'Jeugd-EHBO'. Voor deze opleiding kunnen zich jonens en meisjes van 11 tot en met 15 jaar opgeven. De bijeenkomsten vinden plaats op maandagavond, van 19.00 tot 20.00 uur, in het Rode Kruis gebouw aan de Van Be verenstraat 40. De deelname kosten voor de cursus bedra gen f 15,-. Voor opgave of nadere infor matie kan men bellen naar nummer 4266123 of 4735924. SCHIEDAM In het theater café van de Passage, 'De Ten der', speelt donderdag 30 ok tober het Dick de Graaf kwin tet. Het gevariëerde muzikale optreden begint om 20.30 uur. De toegang tot 'De Tender' is: gratis. WATERWEG-NOORD In het dienstencentrum 'De Vier Molens' in Schiedam wordt maandag 3 novem ber een informatieve avond gehouden over pleegzorg. Jaarlijks zijn er 2500 nieu- pleeg- en opvangouders nodig, die voor korte of langere tijd de zorg voor een kind of jongere van ouders willen overnemen. Het gaat hierbij om kinde ren en jongeren van nul tot 21 jaar maar vooral om jongeren van 12 tot 15 jaar. Tijdens de avond wordt zo veel mogelijk informatie verstrekt over pleegzorg. Er zijn ervaren pleeg- en opvangouders aanwezig en er wordt een videopro gramma vertoond over pleegzorg. De organisatie van de info-avond is in handen van de Centrale Pleegzorg Zuid-Holland Zeeland. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. 'De Vier Molens' is gevestigd aan de Nieuwe Damlaan 766.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1