Spirit herstelt zich met overwinning op Te Werve 1 Henk Scharloo zet HBSS op goede spoor tegen Katwijk SPARTA FC.TWENTE gj =ET~ ------ Sportief programma voor de lange winteravonden Eerste verlies Juventus VCS maakt aspiraties nog niet waar Schiedams Nieuwsblad ftVlTïTÏIÏ Huub uit het zieken huis Frans Hengst wil een kampioenschap hhhh ILICHTDRUKKERIJ DAALHUISEN vof SCHIEDAM— Huub van Riggelen komt vandaag thuis van een verblijf in het ziekenhuis. De trainer van de herense lectie van Asvion belandde verleden week maandag in het ziekenhuis omdat hij een longontsteking had, waarbij complicaties op traden. Hulptrainer Joop Ruigrok nam de trainingen tijdelijk van Van Riggelen over. DE HAVENLOODSnJJJ J DINSDAG 28 OKTOBER 1986 44-499 Gevaarlijk Deze drie scores waren mooie velddoelpuntèn die voortkwa men uit goed opgezette aan vallen. Vooral vanaf de lin kerkant was Spirit gevaarlijk, want Carolien Nobel en Nico- lien de Rond bedienden Annet Hengst op maat. Tegen Zoetermeer behaalden de hockeysters van Asvion een nuttige 2-0 overwinning. Bei de treffers vielen in de eerste helft. Na ongeveer twintig minuten benutte Yvonne Loomans een strafcorner en Jacquelien van Dijk rondde nog voor het rust- signaal een voorzet van Tanja Visser af. Wat betreft het veldoverwicht heeft er een grotere overwin ning voor het elftal van trai ner Ronald Jacobs in gezeten: Asvion was bijna constant op de helft van Zoetermeer te vinden. Slechts een keer was Zoetermeer gevaarlijk, maar de strafcorner die het team kreeg werd verkeerd gestopt. Doelsaldo Aan de andere kant van het veld had de Asvion-aanval het niet gemakkelijk met de stug ge verdediging van de dames uit Zoetermeer. Het veld over wicht werd dus niet in doel punten uitgdrukt. Wanneer de Asvion dames in de race wil len blijven voor het kampi oenschap zullen zij ook aan hun doelgemiddelde moeten denken. De zege van de Asvion-heren op Groen Geel kwam evenmin eenvoudig tot stand. Groen Geel buitte het thuisvoordeel goed uit en nam een 1-0 voor sprong. Ronald Jacobs scoorde uit een strafcorner de gelijkmaker en uit een reboundsituatie tiMe Henry Zeegers de winnende treffer achter de keeper van de thuisploeg. Ongenaakbaar In een leuke wedstrijd tegen het bijkans ongenaakbare Le- onidas in Rotterdam, moest ook Spirit erkennen dat ieder klein foutje wordt afgestraft. De Schiedammers keerden met een 5-2 nederlaag terug. „Een geflatteerde nederlaag", noemde trainer Herman Terra het. Tot 3-2 leek Spirit nog kans te hebben op zege, maar twee defensieve missertjes brachten de beslissing. Bart-Jan Vollebregt maakte de eerste Spirit-score uit een straf bal. Franb Hengst rondde een mooie strafcorner af met het tweede doelpunt. den onnodig punten ver speeld. „Daarom staan we nu ook twee punten achter op Asvion en vier op koploper Groen Geel", verklaart trainer Frans Hengst. „Langzaam maar ze ker komt de mentaliteit weer terug. Ik ben dan ook zeer te vreden met de 4-0 overwin ning op Te Werve". Hoofdrol in deze wedstrijd vervulde Annet Hengst. Koel bloedig werkte ze de bal vier keer achter de keepster van Te Werve. Halverwege de wed- SCHIEDAM— Tien dagen geleden startte de Sportraad van de gemeente Schiedam weer met de jaarlijkse winte ractiviteiten. Verspreid over een aantal gymnastieklokalen en sporthal Margriet, kunnen Schiedammers zich op een sportieve manier vermaken. De activiteiten zijn bedoeld voor jong en oud. Dinsdagochtend is er in de Margriethal een sport- en spe- linstuif voor dames van 18 jaar en ouder. Aanvang van de activiteiten is 9.00 uur en om 11.00 uur is de sportochtend afgelopen. Kosten bedragen een rijks daalder per deelneemster, en er is iemand aanwezig die gra tis op eventuele kinderen past. Woensdag kunnen er twee groepen terecht in de Mar griethal. In de middaguren wordt er door ouderen van 50 jaar en ouder gesport. Aan vang 13.30 uur. Voor f 1,- kan er tot 15.30 uur worden ge trimd. In de avonduren is er (van 21.00 tot 23.00 uur) een instuif voor iedereen die ouder is dan 18 jaar. Kosten voor deelname bedragen ook hier een rijks daalder. De Schiedamse jeugd kan elke woensdagmiddag terecht in het bowlingcentrum Musis Sacrum. Tegen betaling van f 1,50 kan iedereen die tussen de 10 en 14 jaar is van 15.00 tot 17.00 uur zich bekwamen in het bowlen. Bowlen Donderdagmiddag kunnen de wat oudere liefhebbers van de bowlingsport zich in Musis Sacrum vermaken. Voor een rijksdaalder mag iedereen van 18 jaar of ouder zich tussen 14.00 en 15.30 uur bekwamen in deze tak van sport. Joggen staat voor de vroege zaterdagochtend op het pro gramma. Om 9.00 uur vertrek ken de hardlopers bij het squash- en tenniscentrum Klaverstede in de richting van het Beatrixpark. Iedereen vanaf 18 jaar kan tegen beta ling van een rijksdaalder mee doen. Na afloop kunnen de joggers gratis gebruikmaken van de sauna. Eveneens zaterdagochtend vinden er sport- en spelinstui- ven plaats voor verschillende jeugdgroepen. In de gymzaal aan het Bach- plein kunnen kinderen van 9 tot en met 11* jaar, van 12 tot en met 14 en jeugd van 15 tot en met 17 jaar zich achtereen volgens van 10.00 tot 11.00 uur, van 11.00 tot 12.00 uur en van 12.00 tot 13.00 uur amu seren. SCHIEDAM „Ik wil kampioen worden en dus is winst het enige resultaat dat telt". Aan het woord is Frans Hengst, trainer van de hoekeydames van Spirit. Samen met Hengst hebben de dames hun zinnen gezet op het kampioenschap van de tweede klasse, want het elftal wil terug naar de eerste klasse. De overwinning dit weekein de op Te Werve was dus een stap in de goede richting. Maar ook concurrent Asvion won zondag. Zoetermeer werd met 2-0 verslagen. Verrassend was verder de zege van de heren-hockeyers van Asvion op Groen Geel. Wel volgens verwachting was de nederlaag van Spirit-heren tegen koploper Leonidas. Tot en met maart organiseert de Sportraad van de gemeente weer wekelijks een aantal sport- spelinstuiven. Het spel van de Spirit-dames vertoont duidelijk een stijgen de lijn. Na de degradatie ver leden jaar uit de eerste klasse, leek het team een beetje in de versukkeling te raken; er wer- SCHIEDAM Vooralsnog hebben de volleyballers van De Blaakse/VCS hun kampioensaspiraties niet in daden kunnen omzetten. De herenselectie van trai ner Tom Berwers verloor dit weekeinde in de Ach terhoek van Bovo. Het da mesteam verspeelde de overwinning tegen Rowido in de vierde set. Na dit set- verlies leek er iets te bre ken bij de volleybalsters, waardoor ook de beslissen de vijfde set verloren ging. Ruim twee uur duurde de ont moeting tussen het Aaltense Bovo en de VCS-heren. De Schiedammers speelden een goede wedstrijd, met de jonge John Stubbe (19) en Peter Fleischmann (20) in de hoofd rollen. De eerste set ging in de Ach terhoek met 15-11 naar de thuisploeg, en de tweede set was het VCS-verlies zelfs nog duidelijker: 15-7. In de derdie set draaide VCS voor het eerst de rollen om en met 5-15 brachten de Schiedammers de stand op 2-1. In de vierde set ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, waarin de thuisploeg met 16-14 aan het langste eind trok. Trainer Berwers vindt dat VCS zeker niet weggespeeld is, en hij voorspelt dat de Schiedamse ploeg de komende weken kansen heeft om pun ten te behalen. De voornaamste concurrenten voor de bovenste posities heb ben inmiddels tegen elkaar gespeeld. Ook het eerste dames-team van VCS viste achter het net in 's Gravendeel. Rowido ze gevierde in vijf sets met 3-2 over de ploeg van trainer Ro nald Vorderman. Aanvallend speelde VCS te voorzichtig en ook te door zichtig, waardoor Rowido het initiatief kon houden. Wisse len kon Ronald Vorderman nagenoeg niet, daar hij maar over zeven speelsters beschik te. Direct de eerste set werden de Schiedamse speelsters met 15- 7 weggespeeld, maar de twee de en derde set waren weer duidelijk voor VCS (11-5 en 6- 15). In de belangrijke vierde set, verspeelde VCS door onnodi ge fouten de setwinst en de overwinning. Fout serveren, en een paar dubieuze beslui ten van de scheidsrechters haalden het ritme uit het spel. VCS verspeelde een veiliglij- kende 10-14 voorsprong en verloor de set met 17-15. Conditioneel en mentaal be schikte het Schiedamse team niet over voldoende veer kracht om de beslissende vijf de set om te zetten in winst. 1 Nieuwe Haven 275 - 3117 AC Schiedam Tel. 010-4267799 VOOR EEN SCHIEDAMIn een vinnig duel in het Hargapark wezen de voetballers van HBSS de bezoekers uit Katwijk met 2-0 terug. Uitblinker in dit treffen was de 36-jarige Henk Schar loo, de voorstopper in het team van de Schiedamse za- terdagploeg. De overwinning op Katwijk kwam voor trainer Ger Hoogergwerf op een gun stig moment. Omdat het ver schil tussen de koplopers en hekkesluiters in de derde klasse A heel erg klein is, zijn alle punten welkom bij de Schiedamse middenmoter. Na een gelijkopgaande eerste helft, tekende Henk Scharloo met een kopbal voor 1-0. Scharloo werd op maat be diend door Rob van der Meer uit een corner. Voor rust was de wedstrijd nirt echt aantrekkelijk ge weest. Mede door de harde wind, kwamen beide elftallen maar heel zelden met goed uitgespeelde aanvallen voor het doel van de tegenpartij. Na het wisselen van speelhelft verdween de wind, en ontspon zich een harde wedstrijd. „Beide elftallen gingen er kei hard tegenaan. De strijd om de bal werd bepaald niet ge meden. Het is echter geen ogenblik gemeen geworden; dit was een vinnige, maar sportieve wedstrijd", aldus de winnende HBSS-trainer Ger Hoogerwerf. Initiatief Omdat de man-to-man-verde- diging van Juventus na de rust niet het juiste resultaat had, boden de Schiedammers Squirrels de kans om in de. wedstrijd terug te komen. Halverwege had Juventus nog een 25-31 voorsprong, maar in het tweede gedeelte ontbrak het de Schiedamse basketbal lers aan overzicht in de aan val. strafschopgebied van Katwijk tegen de regels afgestopt en Robert de Jong benutte de strafschop: 2-0. Hoogerwerf:„We hebben echt op de counter gespeeld nadat we met 1-0 voor kwamen. Voor ons was het belangrijk ste om achterin de nul vast te houden, want we werden echt terug gedrongen door het of fensief dat Katwijk inzette". Middenmoot HBSS heeft door deze over winning nu acht punten uit evenveel wedstrijden. Volgen de week staat de ontmoeting met Lyra op het programma. In de Lier hoopt Hoogerwerf de plaatselijke voetbalclub een punt af te snoepen en zo te Katwijk nam na de rake kop bal van Scharloo het initiatief geheel over en HBSS werd in de verdediging gedrongen. Uit een counter werd de basis voor de tweede en winnende treffer van de Schiedammers gelegd. René van Dalen ging er na mens HBSS met de bal van door. Van Dalen werd in het Squirrels speelde nu namelijk een zone en daar had het team van de Baas geen passend ant woord op. Eindstand was 74- 58 en Godfried dos Santos Gomez scoorde 14 punten. De dames Juventus kregen pas halverwege de tweede helft vat op het spel van Loko- motief. Tot die tijd had de thuisploeg het initiatief ge had. Vooral door de agressieve persoonlijke verdediging kwam Juventus moeizaam in haar spel. Ondanks de goede prestatie tegen ere-divisieclub Orion (bekerwedstrijd) vallen de resultaten van de VCS- heren wat tegen. Dit weekeinde verloor het team van Tom Berwers van Bovo. bewijzen dat HBSS geenszins voor Lyra onder hoeft te doen. In de Schiedamse ploeg zitten namelijk de broers Rob en Faust van der Meer, twee voetballers die van origine uit de Lier stammen.Vast staat al wel dat HBSS zonder voor stopper Henk Scharloo naar het Westland afreist. De oud ste Schiedamse speler moet deze week poliklinisch gehol pen aan z'n pacemaker en mag vervolgens een week niet sporten. HBSS zegevierde dit weekeinde over Katwijk SCHIEDAMAan de serie overwinning van de basket ballers van Juventus is dit weekeinde een einde geko men. De heren van trainer Leo Koopman lieten het dp tweede helft afweten, en verloren daardoor van Squirrels. Beter verliep de wedstrijd van de Juventus-dames, want het team van invaller-coach John van den Bosch besliste het spannende duel met Lokomo- tief op de valreep in haar voordeel. Diezelfde verdediging bete kende uiteindelijk ook de ne derlaag voor Lokotief. Door foutenlast schakelde de thuis ploeg over op een zone, en daar had de Schiedamse aan val geen moeite mee. Terwijl er de eerste twintig minuten (rust 23-22) bij Ju ventus voornamelijk uit de fast-break scoordé, liep het aanvallend nu beter, en be haalde het team van Van den Bosch een 40-45 overwinning.

De Havenloods | 1986 | | pagina 9