QD DE HAVENLOODS Pleegzorg is niet alleen een dak boven ie hoofd (f) 1 Schiedams Nieuwsblad -VOORDEEL AKTIEi jl 29.- ÊÊJÊ \m- 599.- historisch boekje Gebrek aan opvang pubers is chronisch 27Z2S0ï/jjl Opening expositie Livin' Blues Dick de Graaf in het theatercafé Miljonair in Museum krijgt voor aanschaf kunst maximale subsidie jiMUMJjjjm:ïmi 39* v* VROOMS DREESM ANN Informatie- bus politie Rockabilly in Filmclub ISRAËL EDITIE P, DONDERDAG 30 OKTOBER 1986, 35e JAARGANG NR. 44 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Loupe-lamp Vergrootglas met 22 Watt buis- WÉf lamp. 130 cm verstelbare arm JfMm met tafelklem. Kleur wit JUiJf Vergrotingsfactor 4. /W iffl Sweatpolo Katoen/polyester. JHt .wjAfr In alle modekleuren. Maten S, M en L. Wasdroger Vendomatic wasdroger. f Electronisch i instelbaar op 3 droogresulta- ten. H 85 xB 60 xD 55 cm. Comfortabel Perfect passend badstofstretch hoeslaken. In wit en diverse kleuren. Lits jumeaux 394$ 34.- 2 Persoons 294$ 25.- 1 Persoons 19r Behaaglijk Comfortabele suede mocassin. In wit, bleu of rose. Damesmaten 37 t/m 42 194$ 16.- Kindermaten A-w A JÊ 30 t/m 36 74- «*v Hp Uk - jnïïah 4^ .jjj? Aabe J Exclusief voor VScD vervaardigd. Zuiver scheerwollen deken met veloursband. In uni pasteltinten. Lits jumeaux 240 x 260 cm J/iff.-199.- 2 Persoons 220 x 240 cm Wf.-159.- r 1 Persoons A4Pf Q Oa U 150 x220 cm 4YJT A L I W"' Ook geldig op de koopavond. f r ir- r"! A Ursus woont al ze ven jaar op sport park 'De Langen Bo- gert' in Schiedam Oost. Toch heeft het bestuur de indruk dat de meeste wijkbewoners niet eens weten dat ze een voet balclub binnen hand bereik hebben. SCHIEDAMDe kunstena res Sonja Nienhuis exposeert schilderijen en collages in 't Koetshuys. De tentoonstelling wordt vanavond (20 uur) ge opend door Hans Paalman, di recteur van het Stedelijk Mu seum te Schiedam. Nienhuis zal de opening eveneens bij wonen. De expositie is tot eind no vember te bekijken in 't Koetshuys, Lange Haven 78. Openingstijden: vrijdag en zondag 13-17 uur, zaterdag 11-17 uur. Het vierde nummer van Scyedam is uit. A Opening exposities in 't Koetshuys en in De Essentie. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De politiebus van het Schiedamse korps staat vrijdag geparkeerd op de Grote Markt. Tussen 9 en 16 uur kan men vrijblijvend in formatie krijgen over activi teiten van de politie, alsmede over het werken bij het Schie damse korps. SCHIEDAM Livin' Blues is de naam van de zesmans for matie die a.s. zaterdag op treedt in Podium. De band, die volgens insiders 'vanwege hun eigen geluid en sterke uitstraling op de bühne het publiek uitstekend weet te fascineren', brengt voorname lijk funky, blues en rockmu ziek. De band heeft inmiddels vijf elpees op zijn naam staan en maakte hits als Wang Dang Doodle, L.B. Boogie en Black Liza. De band bestaat uit zan geres Lori Coleman (Los An geles), Nico Christiansen eveneens zang maar ook saxo foon en percussie, John La- grand mondharmonica, Joop van Nimwegen gitaar en zang, Aad van Pijlen basgitaar en zang en tot slot Art Bausch drums. Het optreden begint om onge veer 22.00 uur. De toegang be draagt vijf gulden. Leden be talen slechts drie gulden. SCHIEDAM— De komedie Back to the future is vrijdaga vond te zien bij de Filmclub Schiedam, die zetelt in het ge bouw de Teerstoof. In deze Spielberg-produktie gaat een Amerikaanse jonge man terug in de tijd, waarbij zijn toekomstige moeder ver liefd op hem wordt. De film begint om 21.30 uur, toe gangsprijs vier gulden. De filmclub is toegankelijk voor donateurs, die per jaar vijf gulden lidmaatschap betalen. Behalve filmvoorstellingen organiseert de Filmclub ook live-optredens. Zaterdag 1 november zorgen de Schie damse muzikanten Bob en Bert er voor dat de voetjes van de vloer komen. Het duo speelt rock 'n roll, rockabilly en jazzy nummers. Aanvang 22.30 uur. Toegang f 5,-. De Filmclub in de Teerstoof is te vinden aan de Nieuwstraat 12. Pleegouder zijn is veel meer dan 'n kind helpen. Bel: 020-461461. Een van de posters uit de voorlichtingscampagne. SCHIEDAM In het theater- variërend van Amerikaanse café speelt vanavond het Dick hardbop tot een blues, ballads de Graaf kwintet. De Graaf in muziek in de Latin sfeer, brengt een boeiend repertoire Ce aanvang is 20.00 uur. SCHIEDAM „Pleeg zorg bestaat al heel lang. Mozes was waarschijnlijk het eerste beschreven pleegkind", zegt Kees van Meerkerk van de Centrale voor Pleeggzorg. „Toch be staat er nog steeds een vrij éénzijdig beeld van deze vorm van hulp. Veel men sen gaan er van uit dat het in huis nemen van pleeg kinderen iets is voor de eli te die goed in de slappe was zit en minstens één ruim huis bezit. Daarnaast heerst er nogal een negatief beeld van pleegkinderen". De vijf Nederlandse Cen trales voor Pleegzorg zijn twee jaar geleden dan ook van start gegaan met een grote wervings- en voor lichtingscampagne. De Centrale voor Zuid-Hol land en Zeeland heeft in dat kader een aantal info- inlopen in diverse steden georganiseerd waar erva ren pleeg- en opvangou- ders en videofilms meer duidelijkheid moeten brengen over wat pleeg zorg nu werkelijk is. Het vinden van geschikte ge zinnen is een zeer groot pro bleem. Men kampt voortdu rend met een tekort aan adressen. Met name voor de oudere jeugd (vanaf 12 jaar), de kortdurende cirsisopvang en voor de zogenaamde thera peutische zorg. Veel mensen die zich opgeven voor plee- kom even langs enmaak gratis kans op 'n MERCEDES 190 brabus t Waterreus Van Meerkerk. Gerard Waterreus van de Centrale: „In een enkel geval met wel heel specifieke wen sen zoals: 'een meisje van drie met blond haar'. Deze mensen zijn vaak heel verbaasd als ze horen of lezen dat er gebrek aan gezinnen is. Ze veronder stellen ook heel andersoortige problemen dan ze krijgen; ze verkijken zich op de proble matiek. Een ouder kind kén gemakke lijker zijn dan een kleintje. Soms nemen dergelijke men sen tijdelijk een puber in hun gezin op, omdat het lang duurt voor eer een beroep op hen wordt gedaan. Blijkt het dan heel aardig te lopen met dat oudere kind, bsluiten ze toch daar maar mee door te gaan". „Mensen die uitsluitend een klein kind willen, zijn eigen lijk niet met hulpverlening bezit", vindt van Meerkerk. „In feite willen ze gewoon een kind voor zichzelf". Een andere misvatting is dat pleegouders een hele opvoe ding zouden moeten of kun nen afmaken. De hedendaagse praktijk leert echter dat er meer en meer behoefte komt aan kortdurende hulp. Pleegzorg kén lang duren maar is altijd tijdelijk be doeld. In veel gevallen gaat een kind zo snel mogelijk te rug naar huis. Waterreus: „Het bloed kruipt uiteindelijk vaak toch waar het niet gaan kan. Een kind kan zelfs na jaren toch het contact met de eigen ouders willen herstellen. Het gaat bij pleegzorg dan ook niet alleen om een dak het hoofd. De problemen die uit huisplaatsing noodzakelijk maakten, moeten voor zover mogelijk worden opgelost. Pleegzorg kan daar een bij drage aan leveren. Tijdelijk uit de dagelijkse strijd zijn en in een ander gezin tot rust ko men is prima. Maar, men moet blijven proberen problemen tussen ouders en kinderen op te lossen. Pleegzorg mag geen doel zijn. Het is een middel!". Het ruime begrip pleegzorg is in verschillende vormen onder te verdelen. Onder kortduren de mogelijkheden vallen crisi sopvang, vakantie-opvang en 'kamer-met-aandacht' Voor een langere periode kent men de zogenaamde weekend en dagopvang, de contactper sonen, gewone pleegzorg en de therapeutische gezinnen. Voor de laatstgenoemde vorm van hulp is het ook moeilijk aan geschikte gezinnen te ko men. Per jaar zijn er zo'n 3~ nodig. „Een hele klus", vertelt Ge rard Waterreus. „Ook al om dat er nogal wat van de men sen gevraagd wordt. Een dergelijke opvang duurt maximaal 3 jaar. Dat wil zeg gen dat er 3 jaar intensief be geleid wordt. Zie verder pagina 3 SPECIALE LEZERSREIS: 9-daagse KERSTREIS door 22 december1 675-- p.p. Zie advertentie in deze krant. SCHIEDAM— Het Stede lijk Museum heeft door een 90 duizend gulden grote subsidie van het ministerie van WVC de collectie uit kunnen breiden met twalf kunstwerken. Het publiek kan over zo'n anderhalve maand de aangekochte kunstwerken voor het eerste bezichtigen. De kunstwerken konden worden aangeschaft in het kader van de zogenaamde 'Tijdelijke regeling aanko pen beeldende kunst door musea'. Deze regeling maakt het voor musea voor moder ne kunst mogelijk om voor drachten te doen voor het aankopen van recent werk. Een adviescommissie van WVC stelt aan de hand van de door de musea ingediende aankoopvoorstellen de be dragen vast, waarvan de verschillende aankopen ge financierd kunnen worden. Het Stedelijk Museum Schiedam heeft de maxima le subsidie van 90 duizend gulden weten te krijgen. Volgens directeur Paalman omdat de ingediende aan koopvoorstellen uitgingen van hoge kwaliteit en actua liteit. Het totale bedrag dat met de aankopen gemoeid is bedraagt 154 duizend gul den. COBRA-collectie Tevens kwam het museum onlangs in ht bezit van twee gouaches van de COBRA- kunstenaar Corneille. Beide De villa van juffrouw Wenneker. kimstwerken maakten al ja ren als bruikleen van Cor neille deel uit van de collec tie van het museum. De aan koop kon gedaan worden dankzij een schenking van de 'Verening Rembrandt'. De COBRA-collectie, die permanent tentoongesteld is in het Open Depot, dreigde vlak voor de zomervakantie in te krimpen, doordat Cor neille besloot zijn bruikleen van 22 gouaches en één schilderij te beëindigen en ze ter verkoop aan te bieden op een beurs in Parijs. Dankzij de schenking van de Vereniging Rembrandt kon den de gouaches 'Zwart mannetje' en 'Zwarte straat' voor het museum behouden blijven. Het Stedelijk mu- Door een schenking van de Vereniging Rembrandt is het voor het museum mogelijk geweest een tweetal werken van de Cobra kunstenaar Corneille aan te kopen. Het Schiedamse museum heeft één van de meest uitgebreide Cobra-collecties in Neder land. seum beschikt over drie bruikleen van de Rijksdienst schilderijen en zes gouaches Beeldende Kunst. Verder van Corneille als eigen bezit bezit het museum zeven gra- en twee schilderijen als fische werken van Corneille. SCHIEDAM Het vierde nummer van Scyedam, een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam is van de persen gerold. In deze nieuwe uitgave wordt ingegaan op de postbestelling in Kethel rond de jaren 1876, 1877 en 1889. Verder schreef de heer W.P. Rook een artikel over verdwe- i straatnamen als de Fa briekstraat, Eendrachtstraat n de Zeestraat en zijn de me- loires beschreven van Wil helmus Adrianus één van de eigenaren van een jenever branderij die zich miljonair mocht noemen. Herman Noor- degraaf wijdt in de laatste Scyedam een artikel aan de laatste villabewoonster juf frouw Wenneker, afkomstig uit een rijk distillateursge slacht. Als vanouds wordt het boekje afgesloten met 'Historie actu eel'. Deze keer wordt er aan dacht besteed aan de Kreupel- straat, de sloop van het schoolgebouw aan de IJssel- mondsestraat en de onder houdsbeurt van de St. Jansto-

De Havenloods | 1986 | | pagina 1