Q DE HAVENLOODS Schiedam ziet niets in tweede Beneluxtunnel SchiedamsNieuwsMad VOORDEEL AKTIE - Een stukje vergane glorie Coöperatie Museum volgend jaar verder aan de Lange Haven Renovatie prijzige zaak Naamswijziging Essochem Kleding- en boeken beurs Video-avond rond Spielberg Gemeenten verdeeld over tweede oeververbinding Komische film Teachers' bij Filmclub Opgelet Candy-lover Sweetheart is na herstel van een stormachtige schade weer helemaal open! Sweetheart Candy Shops Beursplein 12 Rotterdam Inspanningen Ambrosius keer op keer beloond mêM! 25 VROOMS DREESM ANN EDITIE P, DONDERDAG 6 NOVEMBER 1986, 35e JAARGANG NR. 45 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM— Voor dege nen, die het Nationaal Coöp eratie Museum een warm hart toedragen is met de be slissing van de gemeente raad om aan de Lange Haven een pand aan te kopen, een einde gekomen aan een lange periode van onzekerheid. Het pand, dat in 1891 ge bouwd werd ligt op een unieke plaats midden in het centrum van de stad, op de hoek van de Lange Haven en de Appelmarkt. Volgens de directie voldoet deze plaats nog meer aan de nostalgie van het 'kruidenierswinkel tje' op de hoek dan het vori ge pand in de Kethelstraat. "De winkeldeur in het mid den en aan weerzijden een etalageraam, idealer kan het niet". Ook de arbeiderswoonkamer 0 Dit vertrouwde beeld in de Kethelstraat zal volgend jaar ver dwenen zijn. seumcollectie. Overigens is die collectie zo veelomvat tend, dat er een speciale ruimte ingericht zal worden voor het houden van wissel tentoonstellingen. Het pand zal in eigendom worden overgedragen aan de Stichting Nationaal Coöpe ratie Museum. Dit houdt te vens in dat de zeer ingrijpen de renovatie geheel voor re kening van de stichting komt. De Bondsspaarbank Schiedam heeft zich bereid verklaard op gunstig voor waarden middels een lening de financiering daarvan mo gelijk te maken. De gemeen teraad heeft behalve tot de aankoop van het pand ook besloten een jaarlijkse subsi die beschikbaar te stellen, waarmee het grootste deel Interieur van het kruidenierswinkeltje van de exploitatiekosten be streden kan worden. Bij de inrichting en verdere uitvoering van het museum bouw zeker niet ontbreken. De overige ruimten kunnen geschikt gemaakt worden voor de expostie van de mu- wordt medewerking ver leend door de Juniorkamer in Rotterdam, die onder an dere een studie heeft ge maakt van de renovatie en indeling van het museum- pand. Als alles volgens plan ver loopt, wordt in de tweede helft van februari gestart met de renovatie. Gestreeft wordt om het museum voor 1 juli 1987 te heropenen. SCHIEDAM Holland b.v. en Essochem Holland Inc. wijzigen per 1 november hun naam in Exxon Chemical Holland b.v. De naamswijziging is het gevolg van een beslissing van Exxon Chemical Company om voor het einde van het jaar al haar maatschappijen in Europa, Afrika en het Midden-Oosten van dezelfde naam te voor- De maatschappij beschikt in Nederland over drie petroche mische bedrijven voor aroma ten, weekmakers en hogere al coholen. Het hoofdkantoor voor Nederland is in Schie dam gevestigd. Momenteel neemt Exxon Che mical de achtste plaats in op de lijst van de grootste chemi sche ondernemingen ter we reld. Door over de gehele we reld dezelfde naam te voeren, verwacht men de bekendheid en het beeld van de maat schappij te vergroten. De nieuwe naam werd reeds gebruikt in de Verenigde Sta ten, Latijns-Amerika en Azië. SCHIEDAM— Het jubi leumcomité van de christe lijke muziekvereniging 'Harpe Davids' houdt za terdag 8 november een gro te kleding- en boeken beurs. De opbrengst van de ver koping is bestemd voor het jubileumfonds van de mu ziekvereniging. De beurs begint om 10.00 uur en wordt gehouden in het ver enigingsgebouw 'De Tam boerijn' aan het Faassen- plein 203. SCHIEDAM—IN het Video café wordt zaterdag 8 novem ber een thema-avond gehou den rond de regisseur Steven Spielberg. Uit zijn omvangrijk oevre wordt een vietal bekende films gedraaid. De eerste films starten om 20.30 uur, de zaal is vanaf 20.00 uur open. Voor donateurs is de toegang gratis. Donateur worden kost vijf gulden per seizoen, Het Vide ocafé is gevestigd in gebouw de Teerstoof in de Nieuw- straat. SCHIEDAM Het ge meentebestuur van Schie dam is niet 'geporteerd' voor een tweede oeverver binding onder de Nieuwe Maas. Een tweede Bene luxtunnel zal de belasting voor het milieu alleen maar doen toenemen. Tevens zal deze tweede tunnel ten koste gaan van recreatie voorzieningen, zo menen de Schiedamse bestuur ders. Volgens het gemeen tebestuur is in de nota 'Oe ververbinding ten westen van Rotterdam', waarin het tunnelproject uiteenge zet wordt, niet genoeg aan dacht besteed aan het 'mi lieuvriendelijk- en open baar vervoer-alternatief'. „De rol die het openbaar ver voer zou kunnen spelen ter oplossing van de onderhavige problematiek (verkeersop stoppingen) is onvoldoende onderzocht", schrijft het ge meentebestuur in een brief aan de Raad van de Water staat. Hierdoor valt de nota uit ten gunste van een tunnel. Uit een enquête onder auto mobilisten bleek dat er be hoefte bleek te zijn aan een tweede Beneluxtunnel, zeker omdat naar hun mening het aanbod van het openbaar ver voer geen redelijk alternatief biedt voor de verkeersproble men. Naar de mening van het gemeentebestuur geeft de uit slag van deze enquête een ver tekend beeld, want niet tot uitdrukking komt wat him automobilisten standpunt zou zijn geweest wanneer zij hun oordeel hadden kunnen geven met uitzicht op een hoogwaar dig openbaar vervoersaan bod". Negatieve gevolgen De Schiedamse bestuurders geloven niet zo in deze rede nering. „Prioriteit moet wor den gegeven aan de verbete ring van de kwaliteit van het openbaar vervoer in en naar onze regio", aldus het ge meentebestuur. Verder vindt de gemeente verdere uitbrei ding van het wegennet niet wenselijk in verband met de negatieve gevolgen voor het leefmilieu en de schade aan natuur en landschap. „Naast een toeneming van de geluids belasting zal ook rekening moeten worden gehouden met een verslechtering van de luchtkwaliteit. De aanleg van een tweede Beneluxtunnel zal deze milieubelasting nog ver der doen toenemen. Prioriteit geven aan de uitbreiding van het openbaar vervoer is vol gens de gemeente Schiedam de beste oplossing om milieu en landschap te sparen. Verder wordt in de npta be weerd dat een intensivering lie'' SCHIEDAM Een stukje vergane glorie wordt weerge geven in een kalender 1987 van de Groningse uitgever Metex BV. Dertien nostalgi sche foto's tonen o.a. de Lange Nieuwstraat, de Overschiese Buurt, de Singel, het Liduïna- plein, de Korte Haven en de Markt. De directie van de uitgeverij laat weten dat de kwaliteit van de opnamen 'zo nu en dan te wensen overlaat' maar er van overtuigd te zijn menig een met deze uitgave een ple zier te doen. Ook voor Vlaar- dingen bracht Metex BV een dergelijke kalender uit. De kalender is bij de boek handel verkrijgbaar tegen de verkoopsprijs van f 12.90 per exemplaar. van het openbaar vervoer wel iswaar een afname van het aantal auto's te zien zal geven, maar deze afname zal worden opgevuld door verkeer uit het stedelijk wegennet. De Schie damse bestuurders komen met een omgekeerde redenering en stellen dat „met evenveel recht kan worden beweerd, dat goede openbaar vervoers- verbindingen ook het stedelijk wegennet zouden ontlasten". Alleen een verbetering van het openbaar vervoersnet lost vol gens de nota de verkeerspro blemen rond de Beneluxtun nel niet op. Uitbreiding en verbetering leidt tot een 'om vangrijke uitbreiding van het vervoerspotentieel'. Ofwel, men verwacht dat door de toe name van bijvoorbeeld het aantal bussen de problemen niet worden opgelost. Vlaardingen Met deze opstelling staat de gemeente Schiedam lijnrecht tegenover het standpunt van 'k op te lossen. Vlaardingen: 'ja'. de Vlaardingse bestuurders. De oostelijke buren vinden dat een tweede Beneluxtunnel voor een betere verkeersafwi- keling binnen Vlaardingen zorgt. Het Vlaardings college heeft echter het commentaar op de nota 'oeververbinding ten westen van Rotterdam' nog in voorbereiding, maar het is nagenoeg zeker dat Vlaardingen een aanbeveling zal doen voor aanleg van een tweede tunnel. Voor Vlaardingen is deze op lossing gunstig want de aan leg van de Blankenburgtunnel bij Rozenburg, alternatief voor een tweede Beneluxtun nel, leidt ongetwijfeld tot aan tasting van het milieu aldaar en het recreatiegebied de Lic- kebaert. De discussie over wat nu de beste oplossing is, blijft mo menteel steken in het verdedi gen van de eigen belangen. Een definitieve oplossing voor de verkeersproblematiek in en rond de Beneluxtunnel zal voorlopig nog wel op zich la ten wachten. A Oranje Nassau- voorzitter Wim Verheij laakt het ver- huurbeleid van de sporthal Westwijk. A De regisseur Steven Spielberg, recente lijk bekend van zijn verfilming van het boek 'The Color Purple', staat centraal in het Vi deocafé. A De theaters bieden dit weekeinde een gevarieerd programma. Voor als er weer eens niets aan is op de buis. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— Bij de Film club draait vrijdag 7 novem ber de komische film 'Tea chers' van regisseur Arthur Hiller. John Calvin spant een proces aan tegen zijn school, omdat hij, ondanks het halen van zijn diploma nog steeds niet kan lezen én schrijven. Het odnerwijzend personeel krijgt onmiddelijk opdracht om niet mee te werken aan het onder zoek dat ingesteld wordt. Alex Jurel is de enige leraar die hier tegenin gaat en de waar heid boven tafel wil helpen krijgen. Dat gaat hem natuur lijk zijn baan kosten. In de hoofdrollen zijn te zien: Nick Nolte, Lee Grant, Richard Mulligan. De film begint om 21.30 uur. De zaal is open vanaf 20.30 uur. De toegang bedraagt vier gulden voor donateurs. De Filmclub is te vinden in de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM Na de succes sen tijdens het Schiedam Drumbandfestival en het bondsconcours in Leiderdorp, heeft drumband Ambrosius vorige weekeinde een eerste prijs behaald bij de Neder landse Kampioenschappen in Werkendam. Door deze eerste plaats pro moveerde de drumband naar de derde divisie, sectie E. Vier jaar geleden kwam componist en instructeur Marei van Raay naar Ambrosius en voerde een nieuwe stijl en sound in. Zijn inspanningen bleven, gezien de resultaten op de verschil lende kampioenschappen niet zonder resultaat. De drumband houdt iedere maandagavond in de West Molenstraat 24 van 19.00 tot 21.30 uur open huis voor ge'in- teresseerdenn vanaf 13 jaar. Voor informatie over lidmaat schap en donaties kan men te recht bij het secretariaat, F.A. Ossewaarde, Boerhaavelaan 106b, telefoon 473.04.35. AMBROSE* SOHigPAM VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG Plakboek 40 Bladzijden. 24x34 cm. 03^ Diverse kleuren. <D. Grote Vendex plakstift. 4^6-4, Fotolijst lijsten met handig klemsysteem rse maten, o.a. 50x70 cm, Ook geldig op de koopavond. vers van tmes 100 Katoen Herenpyjama. i| In 3 kleuren. Maten St/mXL Veilig Fiets-buitenbanden met zijreflectie Goedgekeurd door de Rijksdienst Wegverkeer. Verplicht per 1 jan.' In zwart of creme enJn2 mate Vanaf Jonge Goudse kaas.jjQ' a per 2 AST- 38.- 13x18 cm, Linnenkast Met schuifdeuren. In wit of grenen struktuur. 3-deurs na 180x150x60 cm 345.- 299r 3-deurs opzet-kast 45x150x60 cm T79r 2-deurs opzet-kast 45x100x60 cm 135: 119 r 2-deurs hang- 180x100x60 cm mmmmm

De Havenloods | 1986 | | pagina 1