Ophoging Hogenbanweg geen alledaagse karwei DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIE-i /De Brett/ ET" Bedrijvenmiddag wederom succes Jonge eendjes in Vogelasiel Seniorenorkest in De Woudhoek Polystyreenplaten in plaats van zand Speelgoed- en kledingbeurs Filmclub Schminkfestijn in De Teerstoof Ouderensoos in geldnood Bazar De Tender Het aanbrengen van de platen is in volle gang. vf Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Nog vier nachtjes slapen t Aanstaande zaterdag zet Sinterklaas voet aan wal in Schiedam. SCHIEDAM De boot met Sinterklaas en zijn Pieten is in aantocht. Mits er geen on verwachtse dingen meer ge beuren (zoals het opsteken van een grote storm) zet het Spaanse gezelschap zater dag 22 november voet op Schiedamsc bodem. Van zelfsprekend is er dan feest in de stad. Evenals andere jaren zal het schip met Sint Nicolaas via de Buitenhaven (men ver wacht daar rond 13.00 uur te zijn) en de Lange Haven naar het centrum varen. Aan boord bevindt zich dan ook reed^ de Gustoband. Circa kwart voor twee wordt afgemeerd ter hoogte van de Korenbeurs. Vandaar loopt de Sint, voorafgegaan door de Jeugdrijnmond en bege leid door vele Pieten, naar het Stadhuis aan de Grote Markt. Ongetwijfeld heeft de Sinterklaasliedje spelen de muziekvereniging Am- brosius daar dan al voor de juiste stemming gezorgd. Na de officiële ontvangst, door de burgemeester, op het Stadhuis maakt de Goedheiligman een feeste lijke tocht door het centrum. Sint Nicolaas zal hiertoe te gen half drie in een open rijtuig plaatsnemen. Voor de koets loopt de Rijnmond band. De stoet wordt geslo ten door een paardetram met kinderen. De te volgen route is: Grote Markt, Hoog straat, Broersvest tot Hema- plein en retour. Tot slot van deze voor hem toch vermoeiende dag biedt Sinterklaas alle kinderen de gelegenheid hem persoonlijk te begroeten. Dit is mogelijk van 16.00 tot 17.00 uur in het Stadhuis. v ROTTERDAM SCHIEDAM In het dien stencentrum 'De Woudhoek' aan het Heijermansplein, treedt donderdag 20 novem ber het Gewestelijk Seniore norkest op. Het concert begint om 14.00 uur. De zaal is vanaf 13.30 uur open. De entree (inclusief een consumptie) bedraagt f 2,50. SCHIEDAM Het tussen de Dr. Zamenhofstraat en de Lorentzlaan gelegen deel van de Hogenbanweg wordt opgehoogd. Niet zo als dat gebruikelijk is met zand maar met polystyree- n(ofwel piepschuim)pla- ten. Voor deze methode is gekozen om te voorkomen dat er problemen ontstaan met de funderingen van de SCHIEDAM— In wijkcen trum 'De Erker', aan de Jan van Avennesstraat, wordt vrijdag 21 november een speelgoed- en kledingbeurs gehouden. Het aangeboden speelgoed dient compleet en van goede kwaliteit te zijn. De te verkopen kleding (winter en sportkleding zowel voor kinderen als volwassenen) moet schoon en modieus zijn. Een ieder die iets te koop wil aanbieden wordt verzocht vooraf te bellen naar nummer 4267767 of 4263161. Men krijgt dan een nummer toege wezen dat, samen met de ge vraagde prijs, op de goederen moet worden aangebracht. ter plekke staande flats. Tot nu toe is in Schiedam nog niet eerder op grote schaal van de mogelijkheid om met polystyreen op te hogen ge bruik gemaakt. Wethouder Zijdeveld: „Ook landelijk ge zien is het absoluut nog geen standaard methode. In dit ge val leek het echter de enige juiste oplossing. Ophogen met zand is onverantwoord. Het bewijs daarvan is jaren gele den geleverd bij de aanleg van de Horvathweg. Een, achter deze staande, flat werd toen geheel van de funderingen ge duwd en moest worden ge sloopt". Om te voorkomen dat iets der gelijks zich zou herhalen is nu, zodra bleek dat er opge hoogd moest worden, eerst een grond- en funderingson- derzoek verricht. Dit wees uit het gebruik van zand niet overal wenselijk was. Zand weegt namelijk zo'n 1700 kg per kubieke meter (polysty reen slechts 15 kg). Dit ge wicht, zo werd berekend, zou een te hoge zijwaartse druk op de funderingspalen veroorza ken. „Zoekende naar een lichter, geschikt materiaal stuitten we op polystyreen. Door dit te ge bruiken zal de bestaande be lasting op de fundering zelfs verminderen". Werkwijze De ophogingswerkzaamheden aan de Hogenbanweg starten met het graven van een diepe put, waarin de polystyreen platen worden gelegd. Hier over gaat een oliebestendig doek. De heer J. van Ooster hout, chef afdeling weg- en waterbouw van de gemeente In de directiekeet werd uitgelegd Schiedam: „Dit doek zorgt er voor dat de polystyreen niet kan worden aangetast door olie, benzine en dergelijke. Het materiaal is namelijk wel uitstekend bestand tegen wa ter maar niet tegen oliehou dende stoffen. Die lossen de polystyreen op. Aangezien het hier onder een rijbaan wordt aangebracht moet daar dus terdege rekening mee gehou den worden". Bovenop de afgedekte platen wordt vervolgens een flinke laag zand aangebracht. Deze moet er meer voor zorgen dat de polystyreen niet omhoog komt. De chef afdeling bestra ting, de heer Goudswaard: „Bij een hoge grondwater stand liggen de platen in het water. Doordat ze zo licht zijn zouden ze kunnen gaan drij ven met het gevolg dat de straat omhoog komt. Het ge wicht van het zand voorkomt dit. Verder komen door de zandlaag ook alle leidingen (gas, water, electrisch, tele foon) te lopen. Het zou immers niet zo handig zijn om die on der de platen te leggen want dan kom je er als het nodig is veel te moeilijk bij. Nu ligt alleen het riool er onder en aangezien dat pas vernieuwd is zijn er op dat punt geen problemen te verwachten. wat er allemaal te gebeuren staat. hier, want dan lukt het wel licht dit karwei voor de kerst te klaren". Woonwagenbewo ners Kerkweg gaan niet vrijwillig weg. Toneelvoorstellin gen in Passage Theater. gjfe Hockeyderby digt onbeslist g& Geen nieuwe stunt van Demos en 'CN'66 yCN'66 A HV1 lp sluit 30 HVK behoudt aan sluiting met de top 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week (Exclusieve verlichting zoals: messing, tiffany, kristal enz. Ook specialist in messing tafels VAN MEER excluslcrc lerllcntlni ...HUUR DAN SNEL 'N BESTELWAGEN VAN^i CityH $0^*^ AUTOVERHUUR MEER INFORMATIE TEL.010 - 4 12 61 66 (onder het Shell-gebouw, Hofplein) Couwenburg 58 - 3032 AG Rotterdon SCHIEDAM White Nights' is de titel van de film die vrij dag 21 november wordt ge draaid bij de Filmclub Schie- De kijkers maken in dit ver haal kennis met een uit Rus land gevluchte balletdanser. Jaren later komt deze door een vliegtuigongeluk weer in zijn vaderland terecht. De KGB pakt hem op en koppelt hem aan een in Rusland wo nende, gedeserteerde, soldaat uit de VS. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal in gebouw De Teerstoof, aan de Nieuw- straat 12, is vanaf 20.30 uur open. De toegang bedraagt f 4,- (voor donateurs) en f 5,- (voor zie nog geen lid is). SCHIEDAM Een groot Deze werd dit maal gehouden aantal ondernemers heeft in Klaverstede 3, aan de De donderdag 13 november een Brauwweg 38. Tijdens de bij- bezoek gebracht aan de door eenkomst werd onder meer de de gemeente Schiedam geor- pas gereed gekomen Schie- ganiseerde bedrijvenmiddag. dam promotiefilm vertoond. De bedrijvenmiddag in Klaverstede werd druk bezocht. De heer Vredebregt, hoofd van de afdeling Economische Aangelegenheden: „De film is prima ontvangen. Over de middag zelf waren eveneens uitsluitend positieve geluiden te horen. De door het P.G.G.M. beschikbaar gestel de ruimte in Klaverstede was ook prima geschikt voor dit doel. Veel ondernemers ble ken overigens nog nooit in het gebouw te zijn geweest en stonden verbaasd over de mo gelijkheden die het biedt. Er zijn namelijk al ruimten te huur vanaf circa 150 vierkan te meter". Op de bedrijvenmiddag waren informatiestands aanwezig van: de brandweer, politie, Openbare Nutsbedrijven, de dienst Gemeentewerken, bu reau Voorlichting, de afdeling Economische Aangelegenhe den, het Gewestelijk Arbeids bureau, de dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond en het departement Schiedam van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. SCHIEDAM In het Vo gelasiel zitten elf jonge eendjes. Op zich is zoiets natuurlijk niet zo bijzon der, maar wel in deze tijd van het jaar. De kuikens verblijven er inmiddels meer dan een week. Mevrouw Van der Hoek: „Ze zitten lekker warm onder de lamp en krijgen goed te eten. Buiten zouden ze het momenteel gewoon niet redden. Nor maal gesproken worden er in deze tijd van het jaar ook geen eenden geboren maar het, voor november, warme weer heeft de na tuur blijkbaar flink op de kop gezet". Op de vraag of het om één nest gaat, antwoordt de echtgenote van de beheer der van het Vogelasiel „Dat denk ik niet, want ze zijn verdeeld over een aantal dagen hier naar toe ge bracht". Hoewel de winter nog ver lijkt, staat men bij het Vo gelasiel toch al in de start blokken om eventuele dan optredende problemen het hoofd te kunnen bieden. Grote zorg daarbij is de verre van rooskleurige fi nanciële situatie waarin het asiel verkeert. Schiedamers die hier iets aan willen veranderen kunnen dit doen door een bijdrage te storten üe jonge eendjes hebben het in het Vogelasiel prima naar hun op gironummer 5674152 of bankrekeningnummer 457506210, beiden ten name van: de Stichting Vrienden van het Vogel asiel. SCHIEDAM Wil je er uit zien als een clown, indiaan, zeerover of ander figuur? Dat alles is mogelijk tijdens het schminkfestijn dat zaterdag 22 november wordt gehouden in De Teerstoof. Aansluitend is er als gewoonlijk een leuk clownsprogramma. Kinderen die geschminkt wil len worden kunnen hiertoe vanaf 13.30 uur in het theater terecht. Een uur later (14.30 uur) begint de voorstelling van Woutje en Gapi. De twee clowns hebben een tover drankje waar je heel raar van gaat doen. Er zullen dus best veel gekke dingen gebeuren. De kaartjes voor de middag kosten f 3,50. Wie zeker wil zijn van een plaatsje doet er verstandig aan vooraf te re serveren. dit is dagelijks mo gelijk, tussen 12.00 en 16.00 Dolle pret tijdens een eerder gehouden schminkfestijn. stoof is te vinden in de Nieuw- straat, op nummer 12. Het enige dat eigenlijk nog te gen kan zitten is het weer. Ik hoop dat dat nog een poosje goed blijft, zowel voor de werkmensen als de bewoners SCHIEDAMDe soos van de Anbo-Schiedam Algemene Nederlandse jij: Bond voor Ouderen) moet j£ dringend worden opge- jij; knapt. Om dat te realiseren ijij is veel geld nodig. Meer ijij dan er is. Vandaar heeft de ijij ouderenbond, via het maandblad, ook een beroep i£ gedaan op de leden om al- jij; len een bijdrage te storten. ;i;i De Anbo-Schiedam is ge- jiji huisvest in het zogeheten ;i;i 'Blaauw-Huis' aan de Lan- ;j;j ge Nieuwstraat. Dit oude ;j;j pand is er reeds jaren i;i; slecht aan toe. Aangezien i;i; er geen andere geschikte i;i; ruimte te vinden was, be- j;j; sloot de gemeenteraad on- g langs twee jaar achtereen 30.000,- uit te trekken om het gebouw uitwendig op te i;i knappen. ij; Anbo-secretaris D. Krom- i;i menhoék: „De binnenkant komt {jus geheel voor onze eigen rekening. Dat bete- jij kent dat er een groot be- drag op tafel moet komen. Alleen de nieuwe, verlaag- i:i de, plafonds kosten immers al kapitalen en dat is pas het begin. Aangezien we geen subsidie krijgen zit er voor ons niets anders op dan alle leden te vragen een steentje bij te dragen, 'jij Vanzelfsprekend zijn ook ij? giften van niet-leden van harte welkom want, hoe- ijij wel we niet van bedelen houden, iedere gulden is er een". Stadsgenoten die de Anbo- jij? Schiedam financieel willen ij? ondersteunen kunnen dit jij doen door een bijdrage te storten op gironummer jij 692395 ten name van Anbo-Schiedam, onder vermelding van: bijdrage opknapbeurt. SCHIEDAM In huize Fran cois Haverschmidt vindt mor gen een bazar plaats. Tussen 14 en 19 uur is iedereen wel kom. De bewoners van dit be jaardentehuis aan de Prins Bernhardlaan 40 bieden o.a. handwerken, geborduurde ta felkleden, curiosa en zelfge maakt gebak te koop aan. Het speelgoed en de kleding dienen vrijdag 21 november tussen 9.00 en 11.30 uur bij De Erker te worden afgeleverd. De verkoop vindt plaats van 13.30 tot 16.00 uur. Tussen 17.30 en 18.30 uur kunnen de niet verkochte spullen worden terugge'haald en wordt de op brengst uitgekeerd (van die opbrengst gaat 20 naar 'De Erker' om de organisatiekos ten te dekken). SCHIEDAM lp het theater café van de Passage, 'De Ten der', speelt donderdag 20 no vember het Rein de Graaff- /Dick Vennik kwartet. De mu ziek begint om 20.30 uur. De toegang is gratis.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1