Woonwagenbewoners Kerkweg weigeren te vertrekken Feest rond van Speijk: Plechtig, ontroerend en druk Drie Heren zingen over kakkerlakken en liefde GRIFFIJN 5EÜ5 DRIES Toneelspel in Passage Theater Primes Juliana zeer gewaardeerde gast Molenmerels geven concert SchiedamsNieuwsblad Parallelweg als 'noodoplossing' bevalt niet Activiteiten Trefpunt-oost Glenn Foster in Havenkerk SCHIEDAM 'De Molenme rels' verzorgen morgen, woensdag 19 november, een lunchconcert in het diensten centrum 'De 4 molens' aan de Nieuwe Damlaan. De uitvoe ring duurt van 13.00 tot 14.00 uur. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. STOOKWIJZER 1. vorig jaarverbruik 2. Streefverbruik van 10/11-16/11 3. Slree(verbruik vorige week 4. Totaal streefverbruik tot nu toe Wegener Huis-aan-huisbladen B.V.. HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00 -17.00, dinsdag t/m donderdag 8.30 - 17.00, vrijdag 8.30 - 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aanhuis in Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan-hu|s in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010- ACCÓUNTMANAGER: G.H.Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010- 4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED M.Ames en L.Visser CORRESP. Schiedam, R. Koppenha gen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent: Vlaardingen: P Spek (010- 4.352.615). Schiedams: Susan de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980,3000 BZ Rotter dam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Intertanden/Sprei- groep. Bezorgklachten tel. 010 - 4.699.201 DE HAVENLOODS- DINSDAG 18 NOVEMBER 1986 47-496 Dries gaat graag artistiek te werk om uw bedrijfswagen(s) te beletteren en/of te illustreren. Volgens üw of Dries z'n ontwerp. Vakkundig én snel. SPAANSEPOUXR m ue pnnses krijgt bloemen van Henkie en Samira. kers en medewerkers van nu was er 's avonds een groot feest in recreatiecentrum Oos- tervant. SCHIEDAM „Ik ga niet vrijwillig naar de Parallel weg. Het is gewoon a-soci aal om ons in die hoek te willen wegstoppen. Mijn vrouw is er al dagenlang van over haar toeren. Ver halen als 'het is toch maar een noodoplossing', lap ik aan mijn laars, want nie mand durft te zeggen hoe lang die 'noodoplossing' dan wel gaat duren". Aldus vertelt de duidelijk geëmo tioneerde Y.A. Hiemstra. De heer en mevrouw Hiemstra wonen al circa 14 jaar aan de Kerkweg, in een salonwagen. Deze werd daar neergezet in de tijd dat Hiemstra bij de firma Oisterwijk werkte. Het terrein aan de Kerkweg deed toen dienst als opslagplaats voor materialen. Om te voor- Directeur Bergman van het Kinderhuis: „Het leuke van deze dag was dat ons kinder huis in het hart van vele Rot terdammers een speciale plaats bleek in te nemen. Men formuleerde dat als: „In het Kinderhuis was het niet zo best. Maar thuis was het nog veel slechter". Als je er van uit gaat dat niemand voor zijn plezier in zo'n huis zit, valt het dus nog wel mee, kregen we van veel mensen achteraf nog een complimentjes". Prinses Juliana ontvangt het boekje „100 Jaar kind in huis". Scène uit 'Agnes van God' (foto: Jutka Rona) SCHIEDAM Linda van Dyck, Henny Orri en Marie- Louise Stheins spelen vrijdag 21 november 'Agnes van God' in het Passage Theater. Het stuk speelt zich af in een klooster, waar een dode baby gevonden is. Een vrouwelijke politie-psychiater {Linda van Dyck) tracht te achterhalen wat er gebeurd is. Ze stuit daarbij op Agnes, een jonge non die de baby klaarblijke lijk heeft gebaard. Deze lijkt zich daar echter niets meer van te herinneren. Het waas van geheimzinnigheid wordt nog dichter door de houding van de Moeder-overste, die Agnes volledig in bescher ming neemt. Desondanks slaagt de psychi ater erin steeds dieper tot het mysterie door te dringen. Maar dat gaat wel gepaard met het ontstaan van twijfels over leven en wetenschap, ge loof en ongeloof en het won der van het bestaan. Op Broadway werd 'Agnes of God' diverse seizoenen met groot succes opgevoerd. Het stuk werd als gevolg daarvan onderscheiden met de Tony Award. De voorstelling in het Passage Theater begint om 20.15 uur. De toegangskaarten kosten f 15,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f 12,50. Sans Rancune In de Roo-Roosenzaal van het Passage Theater wordt zater dag 22 november de éénacter Sans Rancune opgevoerd. Een zwangere vrouw met een feministische vriendin en twee potentiële vaders staan centraal in dit boeiende en ko mische stuk van Wim T. Schippers. De voorstelling vangt aan om 20.30 uur. De toegang be draagt f 12,50 (voor pashou ders f 10,-). Plaatsbewijzen voor beide to neelstukken kunnen worden gereserveerd via telefoon nummer 4269563 (tussen 12.00 en 16.00 uur). CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 010-434.22.11, VLAARDINGEN ficiele herdenkingsgedeelte plaatsvond was de staatsse cretaris van Justitie mevrouw Korte van Hemel. Zij belichtte nog eens enkele aspecten van de komende be zuinigingsmaatregelen die de kinderhuizen, welke binnen kort overgaan van het Minis terie van Justitie naar het Mi nisterie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur gaan treffen. Tijdens de receptie bewoog prinses Juliana zich vrij en zeer belangstellend onder de aanwezigen. Zij had hier na drukkelijk om verzocht. Op haar terugreis deed zij nog even het Kinderhuis aan. Van wege de overstelpende drukte werd van binnengaan afge zien. Van 600 tot 700 belangstellen den bezochten het 'open' kin derhuis. Onder de aanwezigen bevonden zich veel oud-bewo ners en werkers. Er speelden zich dan ook ontroerende ta ferelen af. Eén oud-bewoner was zelfs helemaal uit Salt- Lake City overgevlogen. Voor oud-bewoners, oud-wer- komen dat deze werden ont vreemd of beschadigd gingen de Hiemstra's erbij wonen. In september '82 werd de op dat moment 20 jaar bij Oister wijk in dienst zijnde heer Hiemstra ontslagen. Begin '83 liet zijn ex-werkgever weten dat hij het terrein met ingang van 1 juni verlaten moesten hebben. Hiemstra: „Oister wijk kon niet anders omdat de gemeente Schiedam ze dwingt het terrein schoon op te leve ren. Naar ze zeggen, omdat er een park moet komen. Ik heb toen gezegd, geef me maar een andere standplaats, maar die was er niet volgens de ge meente. Wel heeft men ons di verse malen woningen aange boden. Die waren alleen nooit geschikt. Als je jaren buiten woont, wen je immers niet meer in de stad". Aangezien de familie Hiem stra het stuk grond aan de Kerkweg in juni '83 nog altijd niet verlaten had, kwam het tot een kort geding. Daarin werd door de president be paald dat het terrein uiterlijk 15 november '86 leeg moet zijn". Inmiddels heeft de raadsman van de heer Hiemstra, P. van Leeuwen van het Advokaten- collectief Schiedam, stukken gevonden die aantonen dat zijn cliënt van huis uit altijd woonwagenbewoner geweest is. Als gevolg daarvan zijn de Woonwagenwetbepalingen op hem van toepassing, hetgeen betekent dat hem een nieuwe standplaats moet worden toe gewezen. Hiemstra denkt die zelf reeds gevonden te hebben aan de Joppelaan. „Maar ook daar mogen we, zelfs als noodop lossing, niet staan. Het past niet in het bestemmingsplan. Ze kunnen net zo goed zeggen: We dwingen je lekker toch om naar de Parallelweg te gaan, want daar komt het gewoon op neer". Reactie Zoals dat met dit soort kwes ties meestal het geval is, heeft de Gemeente Schiedam een andere visie op de zaak. De heer R. v.d. Noll, van de afde ling Algemene Zaken: „De Kinder huis van Speijk en iedereen die daar mee te maken heeft, kijkt terug op een heel bijzondere dag. Vrij dag 14 november werd het 100-jarig bestaan gevierd met een officieel en minder officieel gedeelte. Zeer ge waardeerde aanwezige was Prinses Juliana die gedu rende het gehele program ma blijk gaf van haar nog steeds aanwezige interesse in mensen. Twee bewonertjes van het kinderhuis, Henkie Molendijk en Samira Abdul, boden de prinses bij aankomst een fraai boeket aan. Ook kreeg zij daarna het boek '100 jaar kind in huis' ten geschenke. Onder de diverse sprekers in de Laurenskerk, waar het of- Een propvol open huis in de van Speijkstraat. De heer en mevrouw Hiemstra bij hun salonwagen aan de Kerkweg. SCHIEDAMIn het buurt centrum 'Trefpunt-oost', aan de Celsiusstraat 2,worden elke dag activiteiten georga niseerd. Voor al deze dingen kunenn zich nog mensen op geven. Ook vrijwilligers die bereid zijn met een of ander te helpen zijn van harte welkom. Op maandag staan er een naaicursus (van 13.30 tot 16.00 uur) en fotoclub (vanaf 19.30 uur) op het programma. Dinsdag, van 14.00 tot 16.00 uur is er creativiteit voor vrouwen. De woensdagmiddag is gere serveerd voor de jeugd. Zij kunnen dan van twee tot vier meedoen met een kinderbin go, disco, playbackshow, han denarbeid, enzovoort. Woens dagavond rollen de bingo-bal letjes voor de volwassenen (van 19.30 tot 23.00 uur). Yogalessen kunnen worden gevolgd op vrijdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. Zaterdag, van 13.00 tot 16.00 uur is er disco- en break dance. SCHIEDAM In theater De Teerstoof kan men komend weekeind kijken en luisteren naar het 'Mathilde Santing Ensemble' en de '3 Heren'. Mathilde Santing is in enige jaren uitgegroeid tot een in heel Europa bekende zange res. Behalve aan haar stem dankt zij dit ook aan haar sterke persoonlijkheid. Na het winnen van de Knokke Cup in 1985 (de Nederlandse ploeg bestond toen uit Astrid Serie- se, Julya Loco en Mathilde Santing) slaagde Mathilde erin de juiste muzikanten voor een vast ensemble te vinden. Ze brengt hiermee een pro gramma dat is gevuld met veelal bekende melodieën. Het optreden vindt plaats op vrijdag 21 november, om 21.00 uur. De toegangskaar ten kosten f 15,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f 12,50. 3 Heren Zaterdag 22 november vullen 3 heren (Joost Belinfante, De 3 Heren Fred Piek en Friedrich Hlé- watch) het Teerstoof podium. Zij maken muziek en zingen over: een subtropische vrucht, de relatie dynosaurus/draak, Adam, kakkerlakken en de liefde. Het programma vangt aan om 21.00 uur. De entree bedraagt (foto: Auke Bergsma). f 12,50. Pashouders (CJP en Pas 65) betalen f 10,-. Plaatsbewijzen voor de voor stellingen in theater De Teer stoof aan de Nieuwstraat 12 kunnen worden gereserveerd, tussen 12.00 en 16.00 uur, via telefoonnummer 4269455. heer en mevrouw Hiemstra weten al sinds '79 dat ze niet aan de Kerkweg kunnen blij ven staan. Nu is het dan zover gekomen dat ze er, vanwege de 'Vierde fase park Kethel', echt weg moeten. Omdat we weten dat er op 2 december aanstaande een uitspraak wordt gedaan omtrent hun verzoek als echte woonwagen bewoners te worden erkend, hebben we hen als noodoplos sing een standplaats aan de Parallelweg (waar de wagens van de kermisexploitanten al tijd staan) aangeboden. Daar is namelijk water en stroom. We zijn zelfs bereid er, geheel gratis, een wagen met toilet bij te plaatsen. Tevens hebben we andere op lossingen aangedragen. Het is bijvoorbeeld ook mogelijk dat de heer en mevrouw Hiemstra tijdelijk in een woning trek ken". december blijkt dat de familie Hiemstra inderdaad tot de échte woonwagenbewoners behoort, het verzoek om een standplaats moeten gaan be handelen. Tot dan toe bieden wij een noodoplossing, zoals „We slaan hun wagen en ove rige spullen dan voor ze op, tot er een standplaats is ge vonden. Momenteel is dat ech ter geen zaak voor de gemeen te, maar van de Provincie. Deze zal namelijk, indien op 2 Mathilde Santing. we dat ook doen wanneer ie mands huis afbrandt. De heer en mevrouw Hiemstra hoeven er dus echt niet bang voor te zijn dat die noodoplossing, zonder dat ze dat willen, over gaat in iets blijvends". SCHIEDAM— De bekende Amerikaanse evangelist Glenn Foster spreekt dinsdag 25 november in de Havenkerk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Iedereen die wil ko men luisteren is welkom. Zondags worden er regelma tig filmmiddagen gehouden. Deze duren van 13.00 tot 16.00 uur. Wie nadere informatie over een der activiteiten wenst of zich wil aanmelden, kan hier toe terecht bij Joop van Swie- ten, telefoon 4621089.

De Havenloods | 1986 | | pagina 3