Wj Schiedams Nieuwsblad Sint Nicolaas bezoekt winkelcentra in Noord Delfland gaat lozingen schadelijke stoffen te lijf DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIE - 'Vreemd genoeg' Turks-Islamitische boeken voor wisselcollectiedienst Bingodansant Modeshow Koopavonden Sint Nicolaas Kunstmarkt in Stedelijk Museum Bestrijdingsmiddelen worden gebruikt in glastuinbouw Jubileum-bijeenkomst Wetenschappelijke Kring Bewaakte fietsen stalling RESERVEER DAN NÜ ALVAST 'N WAGEN EDITIE 9, DINSDAG 25 NOVEMBER 1986, 35e JAARGANG, NR. 48 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Zaterdag brengt de Goedheiligman een bezoek aan Schiedam-Noord. SCHIEDAM— In het dien stencentrum 'De Woudhoek' aan het Heijermansplein rol len vrijdag 28 november, vanaf 20.00 uur, de bingobal letjes. Tussen de ronden door is er gelegenheid om een dans je te maken. De bingo-dansant staat in het teken van het 'heerlijk avond je' dus wie weet wat er alle maal te gebeuren staat. Iedereen is welkom. De toe gang is gratis. SCHIEDAM Sinter klaas is er weer. Netjes op tijd zetten de Goedheilig- man en zijn pieten zater dag 22 november voet aan wal in Schiedam. Ze wer den verwelkomd door hon derden kleine en grote be langstellenden. Vooral laatstgenoemden viel het op dat Sint in het afgelo pen jaar, wellicht door de ook op zijn schouders drukkende bezuinigingen, kleiner was geworden. De dag van zijn aankomst bracht Sint Nicolaas als ge bruikelijk in het centrum door. Maar dat betekent niet dat hij de andere wijken ver geet. Zaterdag 29 november brengen Sint en zijn pieten bijvoorbeeld een bezoek aan Schiedam-Noord. Ze starten hun tocht door de wijk om 11.00 uur bij boerde rij Landvreugd. Vandaar gaat de stoet via de Sweelincksin- gel en W. Pijperstraat naar de Laan van Bol'es alwaar het gezelschap te voet een aantal winkels bezoekt. Rond 11.50 uur vervolgt men de rit om over de Churchillweg. Prinses Beatrixlaan, Schiedamseweg en Zwaluwlaan naar het 'Hof van Spaland' te rijden. Hier zullen Sinterklaas en zijn knechten geruime tijd vertoe ven. In de middag (13.25 uur) trek ken de Spaanse gasten verder naar winkelcentrum 'De Ke- thel'. De route daarheen loopt, vanaf het Bachplein, via de Mozartlaan en Vivaldilaan. Om kwart over twee vangt het laatste deel van de tocht aan. De stoet begeeft zich dan over de Borodinlaan, van Dalsum- laan en Gildeweg naar het Geuzenplein voor een bezoek aan winkelcentrum 'De Woudhoek'. Het feest in Noord wordt af- SCHIEDAM Beatballet en een show van zelfgemaakte kleding staan vanavond(dins- dag 25 november) op het pro gramma van wijkcentrum 'De Erker'. De show begint om 19.00 uur. De toegang is gra tis. SCHIEDAM In verband met de Sinterklaasviering mo gen de winkeliers in Schiedam extra koopavonden op: vrij dag 28 november en maandag 1, dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 december. A Cadeau voor reu- mapatiëntenvere- "ging A 'Hoefslag' geduren- de wintermaanden naar leegstaande hal A Margriet Eshuijs i Passage Theater A Martinit geeft snel- le voorsprong weg. A Zaalseizoen is be- gonnen met span- ïcnde derby. A Japanse groot- meester in Schie- llockey viert leest. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 Marijke Nekeman SCHIEDAM Marijke Neke man brengt vrijdag 28 en za terdag 28 november de voor stelling 'Vreemd genoeg' in De Teerstoof. Een mislukte aan passing en 'gekte' staan cen traal in dit programma. Het optreden begint op beide avonden om 21.00 uur. De toe gang bedraagt f 9,-. Pashou ders betalen f 7,50. Reserveren voor de voorstel ling in theater 'De Teerstoof', aan de Nieuwstraat 12, is mo gelijk via telefoonnummer 4269455 (tussen 12.00 en 16.00 uur). Officiële overhandiging in Moskee VLAARDINGEN Het Hoogheemraadschap Delfland is bezorg over het hoge gehalte aan fosfaathoudende bestrij dingsmiddelen in het oppervlaktewater. Metingen die sinds 1985 worden verricht in geven aan dat het totale gehalte aan deze stoffen boven de maximale waarde ligt zoals vastgelegd in het waterkwaliteitsplan Zuid-Hol land. Incidenteel wordt deze maximale waarde zelfs en kele tientallen malen overschreden. Ht Hoogheemraad schap Delfland wil nu bevoegdheden hebben om de ver vuilers van het oppervlaktewater een verbod op te leggen om bepaalde verontreinigende stoffen te lozen. Voor een belangrijk deel is de verontreiniging toe te schrijven aan de tuinders in het Westland die de bestrij dingsmiddelen gebruiken op hun gewas. Dijkgraaf mr. A.P. van den Berge zegt hierover; „Er moet een wetswijziging komen om die indirecte lozingen tegen te gaan". Paal en perk stellen „In de wet op de verontreini ging oppervlaktewater staat dat het verboden is om be paalde verontreinigende stof fen te lozen maar dat heeft geen betrekking op het ge bruik van de middelen in de glastuinbouw, die eerst in de grond komen en daarna in het oppervlaktewater. Het is wel duidelijk dat er dringend paal en perk gesteld moet worden aan het gebruik van bepaalde bestrijdingsmiddelen. We zit ten hier in het dichtsbevolkte gebied van Nederland dat te vens het meest waterrijke ge bied is. Voor een belangrijk deel zijn we afhankelijk van de tuinbouw. Met die combi natie in het achterhoofd moe ten we een zo groot mogelijke voorzichtigheid betrachten. Je moet de mensen als het ware opvoeden", aldus de dijkgraaf van Delfland. Watervlooien Een volledig beeld van de aard en de omvang van de ver ontreiniging met fosfaathou dende bestrijdingsmiddelen in het oppervlaktewater heeft het Hoogheemradschap nog niet. Wel is er aangetoond dat er schadelijke stoffen als pa- rathion, diazinon en dichloor- vos in het water zitten. Deze stoffen kunnen het zenuwstel sel aantasten van alle organis men. „De styoffen worden wel vrij goed afgebroken aldus Delfland maar de gemeten ge halten kunnen echter wel lei den tot sterfte van vooral de lagere organismen zoals wa tervlooien. Vissterfte is nog niet geconstateerd. Overleg Het Hoogheemraadschap is van plan op korte termijn overleg te voeren met de tuin bouworganisaties over een be perking van het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Verder is extra geld beschikbaar ge steld om het onderzoek naar fosfaathoudende bestrijdings middelen in Delflands opper vlaktewater uit te breiden. Het gebruik van chloorhou- dende bestrijdingsmiddelen waaronder DDT vertoont vol gens Delfland een dalende tendens. De afgelopen jaren wordt slecht incidenteel de maximale waarde in lichte mate overschreden. Deze stof fen kunnen echter wel in zeer lage concentraties schadelijke effecten veroorzaken die in het milieu niet of nauwelijk worden afgebroken Het Hoogheemraadschap wil bevoegdheden hebben om vervuilers van het oppervlaktewater een verbod op te leggen bepaalde verontreinigende stoffen die schadelijke effecten kunnen hebben te lozen. SCHIEDAM/VLAAJtDIN- GEN De Wetenschappelij ke Kring te Schiedam en Vlaardingen houdt woensdag 26 november, ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan, een feestelijke bijeenkomst. Deze vindt plaats in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 te Schie dam. Tijdens de jubileuma vond zullen Prof. Mr. P. San ders (emeritus hoogleraar aan de Erasmus Universiteit) en mevrouw Ria Janse (oud-me dewerkster van Boymans-van Beuningen) nader ingaan op het onderwerp. De lezing be gint om 20.00 uur. De wetenschappelijke Kring werd vlak na de Tweede We reldoorlog opgericht door ide alistische academici. Deze stelden zich tot doel de ont wikkelingen in de wetenschap op de voet te volgen. Men or ganiseerde hiertoe regelmatig informatieve bijeenkomsten. Door de jaren heen sloten zich naast academici ook andere geinteresseerden bij de Knjng De voorzitter van de Weten schappelijke Kring te Schie dam en Vlaardingen, de heer H.P.L. Coenen: „De vereni ging telt momenteel circa honderd leden. Het zijn men sen die op de hoogte willen blijven van wat er in de we tenschap leeft. We komen daartoe ongeveer zes maal per jaar, op maandagavond, bij een. Aan het van het seizoen wordt een programma opge steld van gevarieerde onder werpen zoals: wetenschap, cultuur, economie, historie, fi losofie, enzovoorts. Tijdens de bijeenkomst krijgt men een toelichting over het onder werp, kan men vragen stellen en is het mogelijk discussies aan te gaan". Een ieder die nader kennis wil maken met de activiteiten van de Wetenschappelijke Kring wordt uitgenodigd voor de ju bileumavond in het Stedelijk Museum. Tevens kan men zich voor nadere informatie wen den tot het secretariaat: M.J. Spier-Walraven, W. d. Zwij gerlaan 48, telefoon 4268031. SCHIEDAM In het Stede lijk Museum wordt ook dit jaar weer een kunstmarkt ge houden. Als gebruikelijk is deze gepland vóór pakjesa vond. Op de verkoop-tentoon stelling zijn allerlei leuke en exclusieve geschenken te koop zoals sieraden, keramiek, te keningen en schilderijen. Ter gelegenheid vSn de kunst markt komen in de entreezaal van het Stedelijk kraampjes te staan. Deze worden ingericht door de, circa twintig, deelne mende kunstenaars, hieronder bevinden zich onder meer de Schiedammers Ad van Otter- loo en Henny van Leeuwen. Ook 'de Moerbei' (een kera misten collectief), 'Arta' (met grafiek) en de landelijk be kende keramiste Yvonne taeinveld zullen op de ver koop-tentoonstelling aanwe zig zijn. De kunstmarkt is op zaterdag 29 november, van 11.01) tot 20.00 uur. Het Stedelijk Mu seum, aan de Hoogstraat 112, is als altijd gratis toeganke lijk. Op de kunstmarkt zijn allerlei leuke en exclusieve geschenken te koop. gesloten met een vrij toegan kelijke kindervoorstelling van 'De Rode Schoentjes' in het dienstencentrum 'De Woud hoek' aan het Heijermans plein. Deze begint om 16.00 uur. De Teerstoof Ook het poppentheater in 'De Teerstoof' staat zaterdag 29 november in het teken in de verjaardag van de Goedheilig man. Het programma, dat wordt verzorgd door Kees Hu- sen, begint om 14.00 uur. De speciale Sinterklaaspoppen- kast is geschikt voor kinderen van circa 4 tot 10 jaar. En wie weet... komt ook de echte Sin terklaas wel even kijken naar zijn poppen-collega. De toegangskaartjes voor de voorstelling in theater 'De Teerstoof, aan de Nieuwstraat 12, kosten- f 3,50. Ze kunnen worden besteld via telefoon nummer 4269455 (tussen 12.00 en 16.00 uur). Sinterklaas is er weer. SCHIEDAM De wissel collectiedienst van de Open bare Bibliotheek Schiedam beschikt sinds zaterdag 22 november over 117 Turks-Is lamitische boeken. Oor spronkelijk waren deze ei gendom van de Schiedamse Turks-Islamitische vereni ging. De wisselcollectiedienst draagt onder meer de zorg voor de verspreiding van lec tuur in het Schieland Zie kenhuis. Speciaal ten behoe ve van de daar verblijvende Turkse patiënten heeft de Turks-Islamitische vereni ging besloten hun collectie boeken, met informatie over de achtergrond en beleving van de Islamitische geloof, aan deze afdeling van de Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek af te staan. Behalve in het ziekenhuis zullen de nieuwe aanwinsten ook uit worden geleend in de bibliotheek-filialen Nieuw- land en Zuid. De overhandiging van de collectie geschiedde op offi ciële wijze in de Moskee aan het Raam. De heer M. Yil- maz, de voorzitter van de Turks-Islamitische Vereni ging in Schiedam, schonk daar de eerste exemplaren aan mevrouw Chr. Zondag, het hoofd van de wisselcol- lectiedienste van de Openba- [)e heer Yilmaz overhandigt de eerste boeken aan mevrouw Zondag. re Bibliotheek Schiedam. CityHent AUTOVERHUUR MEER INFORMATIE TEL.010 - 4 12 61 66 (onder het Shell-gebouw, Hofplein) Couwenburg 58 - 3032 AG Rotterdom SCHIEDAM Met ingang van donderdag 27 novem ber treft men op de Broers- vest, ter hoogte van de Hema, een bewaakte fiet senstalling aan. Deze biedt plaats aan circa 100 fiet sen. De stallingskosten be dragen f 0,75 (voor een fiets) en f 1,25 (voor een bromfiets). De stalling is tot stand ge komen in pauwe samen werking met de initiatief nemer, de heer J. Stout- handel (die in de zomer maanden een fietsenstal ling bij zwembad Groenoord beheert) en ver schillende gemeentelijke diensten. De strook trottoir waarop de stalling komt wordt met dranghekken afgezet. Te vens komen er fietsklem- men en wordt er, als onder komen voor de beheerder, een caravan geplaatst. De fietsenstalling is voor lopig geopend op: maan dag, dinsdag en woensdag van 12.00 tot 18.00 uur, donderdag van 12.00 tot 21.00 uur en vrijdag en za terdag van 9.00 tot 18.00 uur. Ook op de extra koop avonden rond Sinterklaas en Kerst is de stalling open.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1