Cyprus-promotie in hartje Rotterdam Miranda Ouborg scoort zesmaal szc- Jaar concert Hoefslag naar 'winterverblijf 14.000 gulden voor Bacolod Hilton mikt op families Schakel tussen drie continenten Huursubsidie Pollux werd hard aan een kunstgrasveld Schiedams Nieuwsblad 'Bitch'bij de Instuif zwemmen ROTTERDAM Terwijl de sneeuw zich als voorbo de van de winter al aan dient, is in hartje Rotter dam een stukje Cyprus ge creëerd. Wie de sfeer wil proeven van dit gastvrije eiland in de Middellandse zee, kan van 2 tot en met 12 december in Hilton te recht. Ruim 250 kilo eet waar, variërend van Griek se koffie tot kruiden als ko riander, is naar Nederland geexporteerd om de Rot terdammer een indruk te geven van de typisch Cy priotische keuken. Of men gedurende die periode nu de bar binnenloopt, a la carte eet of aan het uitgebrei de buffet deelneemt, alles in Hilton is op Cypriotische leest geschoeid. Behalve de geïm porteerde produkten is ook een kok vanuit Cyprus over gevlogen die kan instaan voor de authenticiteit van de ge rechten. Wat leidt een internationaal hotel als Hilton om een derge lijke Cyprus-promotie in Rot terdam te organiseren? „Het mes snijdt daarbij aan twee kanten. Door samen te werken met KLM en het Cypriotische Verkeersbureau kunnen aller lei Specialiteiten op goedkope wijze naar Nederland uitge voerd worden, terwijl deze ac tie tevens mensen attendeert op Cyprus als vakantieland. Aan een dergelijke promotie verdien je echter geen cent". Herman Ehrlich, food and be verage manager, bij Hilton Rotterdam, heeft in juni '86 de eerste contacten gelegd voor de Cyprus-promotie. Om een en ander zijn beslag te geven brachten Ehrlich en chef-kok Ludwig Briolas eind oktober een werkbezoek aan Cyrpus. In twee dagen tijd moesten de menu's samengesteld, diverse recepten uitgewisseld en be sproken worden welke pro dukten in Holland verkrijg- Chef-koks Janos Katos (links) en Ludwig Briolas nemen de ingrediën ten door van de diverse gerechten. INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN Broersveld 140 3111 LK Schiedam Telefoon: 010-26.99.57. Trots laat Katos zijn collega het buffet zien, waarvan de recepten nu ook in Rotterdamse handen zijn. De republiek Cyprus be vindt zich 3300 kilometer van Amsterdam, een eiland dat als een schakel tussen drie continenten Europa, Azië en Afrika in de Mid dellandse Zee ligt. De be schaving gaat 9.000 jaar te rug waarbij Alexander de Grote, Grieken, Feniciërs, Romeinen, Kruisvaarders en Venetianen hun sporen ach terlieten. Ook is Cyprus de bakermat van de mytholo gie: Aphrodite, de godin van de liefde en schoonheid, ont stond hier uit het schuim van de zee. Vanwege het milde klimaat ook in de winter is een bezoek aan dit eiland de moeite waard. De schitte rende natuur, de pittoreske dorpjes met zijn gastvrije in- woners en de smakelijke Cy priotische gerechten zullen velen bekoren. Toeristische informatie over Cyprus is verkrijgbaar bij het verkeersbureau aan de Prinsengracht 600 te Am sterdam, tel. 020-246944. moeite met de Cypriotische gerechten. Wat ik dadelijk in december probeer te bereiken is de echte, goede sfeer van Cyprus in het eten te brengen, zodat het precies zo smaakt als hetgeen men op het eiland zelf kan eten". Ontmoetingsplaats Herman Ehrlich vult Briolas aan: „Sommige produkten zijn niet geschikt voor het Ne derlandse publiek. Zo is er een bepaald merk wijn dat zeker niet zal aanslaan in Rotter dam. Desondanks laat ik een aantal flessen overkomen om het totaal beeld compleet te krijgen". De opzet van deze Cyprus- promotie is zo meent Ehr lich het publiek de kans te geven gezellig uit te gaan. „Het idee leeft nog dat men in het Hilton alleen maar kan slapen. Het hotel zou eigenlijk meer als ontmoetingsplaats moeten fungeren, een gelegen heid waar men even een kop koffie of een borrel drinkt. Onze markt ligt niet alleen in Hillegersberg of Schiebroek maar in de gehele regio. We mikken op een gewoon lokaal publiek, families etc.", aldus de Hilton-woordvoerder. "Door het organiseren van dergelijke activiteiten als de CyprusWeek hopen we de mensen op dit aspect van het Hilton attent te maken. Eigenlijk moet je dit hotel zien als een soort enter tainment-centrum in de stad. Wij beogen niet de populari sering van het Hilton, maar meer het aanvaardbaar ma ken van een kort bezoek aan dit uitgaanscentrum aan het Weena". Bij het Instituut Sociaal Raadslieden Schiedam kan elke inwoner van Schiedam terecht, die vragen of pro blemen heeft op sociaal/juri disch terrein. De beide raadsvrouwen geven infor matie en advies over o.a. werk en werkloosheid, ar beidsongeschiktheid, kin derbijslag, echtscheiding, huisvesting en huurprijzen, studiefinanciering, konsu- mentenzaken, belasting, schuldsanering. De geboden hulp is gratis. Deze keer gaat het over huursubsidie. Nog tót 1 januari 1987 kunt u huursubsidie aanvragen voor de periode van 1 juli 1986 tot 1 juli 1987. U kunt in aanmerking komen voor huursubsidie als uw huur te hoog is voor wat u verdient. De overheid betaalt dan een gedeelte van die huur voor u. Óf u huursubsidie krijgt, hangt af van hoeveel u en uw huisgenoten verdienen en hoe hoog de huur is. Er wordt ook gekeken of u in een 'passend' huis woont. Als u namelijk kiest voor een duur huis, terwijl een goed kopere woning beschikbaar is, dan hoeft de overheid u geen huursubsidie te geven. Om huursubsidie te krijgen, moet u 18 jaar of ouder zijn, in een zelfstandige woning of in een wooneenheid (bij voorbeeld een studentenflat) wonen en u mag niet in de vermogensbelasting vallen. Dit laatste geldt ook voor uw partner en huisgenoten. Er wordt gekeken naar het be- lastbaar 'gezinsinkomen' over 1985. Dat gezinsinko men is zowel uw inkomen, als het inkomen van uw partner en huisgenoten. Van de huisgenoten telt f 7.000,- per persoon niet mee. De huur die geldt voor de huursubsidie is de kale huur voor de woonruimte, inklu- sief bepaalde servicekosten. Als uw huishouden bestaat uit twee of meer personen, mag het gezinsinkomen niet hoger zijn dan f 36.000,- om in aanmerking te komen voor huursubsidie. De huur mag niet lager zijn dan f 251,67 en niet hoger dan f 685,- per maand. VLAARDINGEN De hockeyvereniging Pollux werkt hard om de benodig de gelden bijeen te krijgen voor de realisering van een kunstgrasveld in de Broek polder. Het bestuur hoopt volgend jaar het nieuwe seizoen te beginnen op kunstgras. Vooral financieel moet de Broekpolderclub een top prestatie leveren. De aan leg van een kunstgrasveld kost inclusief een lichtin stallatie en een hekwerk 480-duizend gulden. 190- Duizend gulden moet de ploeg zelf op tafel brengen en dat moet gebeuren via diverse acties waaronder een loterij. Dan wil Pollux een tien-jarige lening af sluiten van 110-duizend gulden. Over het resteren de bedrag van 290-duizend gulden is het bestuur in on derhandeling met de ge meente Vlaardingen. Door de aanleg van een kunst grasveld kan er de komen de jaren veel geld uitges paard worden op het on derhoud van één of twee grasvelden. De loterij, waarbij 600 lo ten van honderd gulden in omloop zijn gebracht, lijkt een succes. Het merendeel van de loten is verkocht. Het bestuur komt zo lang zamerhand niet met lege handen bij de gemeente om te komen tot die noodzake lijke aanleg van dat kunst grasveld, dat van levensbe lang is voor Pollux. DE HAVENLOODS N Naambordjes van kiezelsteen Grint en kiezelsteentjes hebben vaak een mooie struc tuur en fraaie kleuren. Ze zijn heel gemakkelijk op houten plankjes te plakken en vor men dan originele geschenk- jes. Met behulp van Jczc; steentjes kunnen uiteraard allerlei mozaïeken worden gemaakt, maar wie een der gelijk ontwerp te moeilijk; vindt, kan ook de naam van de ontvanger op een plankje verwerken. De steentjes moeten daar voor eerst op kleur worden ge-— sorteerd en schoongemaakt. Het beste kan men, voordat men met plakken begint, d<r steentjes op een plankje in hef! I juiste model leggen. Gebruik in ieder geval een goede lijm om td voorkomen dat een bordje na enige tijd nog maar de helft van de naam bevat. Wanneer de 1 steentjes zijn vastgeplakt en do lijm is gedroogd, moet het ge- heel worden overgeschilderd met een doorzichtige buiten-; lak, die bij iedere vcrfwinkel to i koop is. Overigens lenen niet alleen namen, maar natuurlijk ook huisnummers zich uitstekend j vooreen dergelijk kiezelplank- Je Replica maakt exacte kopieën Sinds kort is er een pro- dukt in de handel, waarmee men zelf kopieën kan maken van duim, vinger of het voet je van een baby. De werkwij- 1 ze voor het maken van der gelijke afdrukken is vrij een voudig. Replica is niets anders dan 15 een poeder. Het wordt ver- :j: optstajlt. Dpor er nog een zak-*)1; 15'jpoeder aan toe te voegen, :5 veranderd de substantie in cn- 15 kele minuten in een rubber- ij: achtig geheel. Wanneer men er 5- dan gedurende enige minuten', •j: een duim insteekt, ontstaat. iji een mal. In die mal wordt weer 5i fijn gips, kaarsvet of koud.' I 5; emaille gegoten en de kopie is, 5; klaar. DINSDAG 25 NOVEMBER 1986 VLAARDINGEN De hand balderby tussen de dames van WIK en de Hollandiaan ein digde zondagmiddag in een sfeervolle sporthal Westwijk onbeslist, 6-6. Een juiste uislag, omdat de dames van De Hollandiaan in de eerste helft domineerde en WIK dui delijk in de tweede helft de sterkste ploeg was. Beide ploegen ontlopen elkaar op de ranglijst ook niets. De twee Vlaardingse handbalploegen behaalden uit zes wedstrijden ook zes punten. In sporthal Westwijk werd het een span nende wedstrijd, die pas enke le minuten voor tijd beslist werd. Miranda Ouborg scoor de voor De Hollandiaan alle zes de doelpunten. Het sportprogramma van a: staande weekeinde ziet er als volgt uit: Zaterdag: Voetbal: Zwaluwen - HVO, Vlaardingen - DORR, Rockanje - Satelliet, SC Bot lek - DVO, TSB - BVCB, DSS - LRC en CION - Melissant. Zondag: Fortuna - Olympia, Delfia - VFC, De Hollandiaan - Schipluiden en SC de Roef - RKWIK. Korfbal: Zaterdag: Oranje Nassau - Tjoba (sporthal Westwijk 19.40 uur), Spirit - De Kapellen (sporthal West wijk 16.00 uur). Zondag: Vlaardingen - OSCR (sporthal Westwijk 16.45 uur). SCHIEDAM Bij de Instuif treedt zondag 30 november de groep Bitch op. De band speelt muziek van onder andere: de Rolling Sto nes, de Beatles en de JCinks. Aanvullend draait D.J. John oude hits uit de jaren '60-'70. De avond begint om 20.30 uur. De toegang tot de zaal (in za lencentrum Irene aan de Nieuwe Haven 155) bedraagt f5,-. SCHIEDAM De zwemmers van SZC waren in goede doen tijdens de competitiewed strijd in Rozenburg. Bijna alle Schiedamse zwem mers verbeterden hun per soonlijke records. Gerrie Buys, Maurice Pouw en Stefanie van Oyen keerden bovendien in het bezit van een medaille terug naar Schie dam. Gloworm nachtlampje Voor baby's en peuters ligt er in de speelgoedwinkels en baby-speciaalzaken een Glo worm muzikaal nachtlamp je, dat een slaapliedje speelt als je aan het koordje trext. Tijdens het afspelen gaat de Gloworm branden en bewe gen de TwinkelPinkels op de maat van de muziek. Druk op de schoorsteen en de Glo worm fungeert als nacht- 1 amp je als de baby 's nachts **"vëfzorj3K moet" wórden of -Uioost nodig heeft (f 50,-j. Pieppopjes Leuk zijn ook drie schatti ge kleine pieppopjes, die op maat gemaakt zijn voor ba byhandjes en een piep laten horen als je erop drukt. Er is een Glo Bug, een Glo Worm en een Glo Baby. Uit de col lectie Playskool. Ze kosten 12,50 per stuk. baar zijn of uit Cyprus geïm porteerd moeten worden. Terwijl de zon om 9 uur 's- ochtends buiten al lonkt, wordt in het Hilton Cyprus de gerechten besproken die men op het festival in Rotterdam kan proeven. De bespreking wordt bijgewoond door Janos Katos, chef-kok aldaar en een lokale legende. Volgens zijn werkgever is Katos de beste advertentie voor Cyprus. Hoe wel hij welhaast geen oplei ding heeft genoten, lijkt in Katos alle eigenschappen van Cyprus vertegenwoordigd: gastvrij, sympatiek en op culi nair gebied één van de besten. Variatie De Cypriotische keuken is rijk aan variatie. Door de ligging van het eiland in de oostelijke hoek van de Middellandse Zee hebben verschillende gerech ten een oriëntaalse smaak. De 'mezzeh' is daar een goed voorbeeld van. Wie gedurende de Cyprus-promotie in Hilton gaat eten kan bij het Mezzeh- buffet kiezen uit circa tien koude gerechten als gevulde wijnbladeren, vismoes, sala des en warme specialiteiten als bijvoorbeeld gegrillde Cy priotische kaas, gehaktballe tjes, vissouvlakia en gefri tuurde inktvis. De Mezzeh is bedoeld als voorgerecht, maar menigeen zal ervoor moeten waken met deze heerlijke hapjes de eetlust te stillen. De diverse hoofdgerechten (moussaka, gemarineerd var kens-, schaaps- en lamsvlees, kip, biefstuk met zilveruitjes in azijn en rode wijn) èn nage rechten zijn het meer dan waard om de Mezzeh met mate te nuttigen. Chef-kok Ludwig Briolas zegt 'geluk te hebben en semi- Griek te zijn. „Ik heb geen SCHIEDAM De vereniging paardrijden voor gehandicap ten 'De Hoefslag' gaat met in gang van 30 november ge bruik maken van een aan de Polderweg 208 gelegen hal. Doordat de eigenaar deze aan de vereniging ter beschikking heeft gesteld is het mogelijk de lessen ook in de winter maanden voort te zetten. Bij 'De Hoefslag' rijden per week zo'n honderd gehandi capten. Zij komen via de dag verblijven, in groepsverband, of particulier. Aangezien de vereniging nog altijd niet over een overdekte manege be schikt, moeten de lessen wan neer het gaat vriezen worden stopgezet. De komende winter zal dat echter, dankzij het aanbod om de leegstaande hal te gebruiken, niet nodig zijn. Zaterdag 30 november trek ken de leden van 'De Hoef slag' in een kleine optocht naar het, weliswaar tijdelijke, overdekte onderkomen om er het Sinterklaasfeest te vieren. Nadere informatie over het paardrijden voor gehandicap ten bij 'De Hoefslag' is ver krijgbaar via de telefoonnum mers 4713246 en 4231227. Ook mensen die bereid zijn als vrijwilliger de helpende hand te bieden kunnen zich daar opgeven. liet zomerfeest bij 'De Hoefslag' werd opgeluisterd door echte cowboys. Deze maal is Sinterklaas aan de beurt. SCHIEDAM— De muziek vereniging OBK (Oefening Baart Kunst) geeft zaterdag 12 december het jaarlijks con cert. Aan dit feestelijke ge beuren, dat plaatsvindt in bet Passage Theater, werken alle afdelingen mee. OBK beschikt over een Har monieorkest, Showkorps, ma- joretten-peletons (junioren en senioren) en de groep Los Amigos. Tijdens het concert treden al deze afdelingen zo wel afzonderlijk als gezamen lijk in het voetlicht. Het programma begint om 20.00 uur. De toegangskaar ten kosten f 2,50. Wie jonger is dan 18 en ouder dan 65 be taalt f 1,50. De voorverkoop van plaatsbewijzen geschiedt vanuit het clubgebouw van OBK aan de Mgr. Nolenslaan 89. Men kan daar terecht op maandag-, dinsdag-, woens dag- en donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en op za terdagvan 10.00 tot 13.00 uur. VLAARDINGEhf— Op de Groen van Prinsterschool werd afgelopen zaterdag ten batevan het Filippijnse vis sersstadje Bacalod een groots opgezette bazar gehouden. Al lerhande snuisterijen werden door de lerlingen van de school aan de man gebracht. Tevens werd er een fototen toonstelling gehouden over de Filippijnen en het leven van de Filippijnse vrouw. De leer lingen hadden voordat de ba zar was begonnen al vijfdui zend gulden ingezameld. Na de bazar werd dit bedrag met nog eens negenduizend gulden aangevuld.

De Havenloods | 1986 | | pagina 5