Martinit laat het na rust afweten tegen Zwerver:l-4 Geroutineerd Succes verslaat Harga in een spannende derby DWS niet tang voor UVG Zwemmen om de Schiedamse titel SchiedamsNieuwsblad i)f Kijken naar Postduiven Scholieren lopen voor Unicef Sportnieuws naar redactie Shotokan-stage: een groot succes Kampioenschap voor 'De Reling' Finale in SFC- kantine DE HAVENLOODS DINSDAG 25 NOVEMBER 1986 48-502 SCHIEDAM— De korfballers speelden dit weekeinde betreft alles mogelijk leek. Suces was uiteindelijk de hun eerste wedstrijd in de zaalcompetitie. Inde Margriet- gelikkigste. Het achttal van trainer Ad van Dalen ver hal werd direct al een onvervalste derby afgewerkt tussen sloeg de équipe van Rob Potter met 5-4. De derde Schie- Succes en harga. Beide ploegen maakten er zondagmid- damse vereniging ODI begon de nieuwe competitie met dag een spannende wedstrijd van, waarin wat eindstand een overwinning op Vanonta. SCHIEDAM Donder dagavond wordt in de Mar griethal de bekerwedstrijd tussen de handbalsters van DWS en UVG gespeeld. Aanvang van de ontmoe ting is 19.30 uur. Als het aan DWS ligt krijgt UVG het alles behalve ge makkelijk donderdag avond. „We zijn aan elkaar ge waagd", aldus Lenie Zand bergen, speelster van het eerste dames team van DWS. „Ze moeten er bij UVG zeker niet op rekenen dat we het cadeau gaan ge ven. Want UVG is echt geen ploeg die er met kop en schouders bovenuit steekt". Wel heeft UVG op papier de beste kansen, want het team van trainer Leon Luysterburg speelt een klasse hoger dan de dames van DWS-trainer Nol Ver- hoeff. Maar in een derby speelt er natuurlijk veel meer mee dan handbalkwaliteiten al leen. Opmerkelijk in de strijd tus sen de Schiedamse korfballers was het grote aantal strafwor- pen. Aan Harga-zijde kwamen alle vier de treffers uit strafwor- pen en bij Succes werden drie van de vijf doelpunten van de 'stip' gescoord. In de eerste helft bleef de stand lang 0-0. Tegen de ver wachting in domineerde Har ga het spel door lang aan te vallen. En nadat Ronald Bijl de kans had gehad om Succes uit een strafworp aan de leiding te brengen, werd het overwicht van Harga alleen maar groter. Ton van Kints kreeg in één minuut twee strafworpen te nemen. Hij benutte er één van, en bracht Harga zo op een 0-1 voorsprong. Ruim vijf minu ten later vergrootte uitblink ster aan Harga-zijde, Nicolet- te Rissema, de marge tot 0-2. Gelijkmaker Succes zou echter voor het rustsignaal nog op gelijke hoogte komen. Ed de Jong schoot van afstand de eerste door de korf en in de laatste minutt zorgde aanvoerder Theo Gorissen voor 2-2. Na het wisselen van korf was het nogmaals Ton van Kints die Harga aan de leiding bracht. Nicolette Rissema was Succes rekende na rust af met Harga, dat juist in de eerste helft het spel had bepaald. niet correct afgestopt en kreeg een strafworp mee. Daarna ging Succes het spel hoe langer hoe meer bepalen, ook al omdat Harga verzuim de een grotere voorsprong te SCHIEDAM De Schiedam se zwemvereniging 'De Wa tervrienden' organiseerde af gelopen zondagmiddag de open Schiedamse Zwemkam- pioenschappen. In het Sport- fondsenbad aan de Burge meester Knappertlaan werd in totaal op maar liefst 31 ver schillende onderdelen gestart. De jongste deelnemertjes (tot 12 jaar) kwamen onder meer uit op de 25 meter schoolslag en borstcrawl. De overige deelnemers zwom men in de volgende leeftijds groepen: 13 en 14 jaar, 15 en 16 jaar en 17 jaar en ouder. Het meest spektakulaire on derdeel was de wisselslag es tafette, waarbij jongens en meisjes (wederom in verschil lende leeftijdsgroepen) elkaar beconcurreerden op onder meer de 25 meter borstcrawl, In het Sportfondsenbad werden zondag de Schiedamse kampioen schappen gehouden. vinderslag en rugcrawl. gelegenheid van het 25-jarig De Schiedamse kampioen- bestaan van zwemvereniging schappen vonden plaats ter 'De Watervrienden'. nemen. Ka thy Posthoorn maakte het derde Succes- doelpunt. Nauwelijks drie minuten later kwam Succes voor de eerste keer op voorsprong dankzij een door Ed de Jong gemaakte strafworp, nadat Nel Mayer foutief was afgestopt. In deze fase was Succes dui delijk de betere ploeg, maar desalniettemin had Harga voldoende kasnen om in de wedstrijd te blijven. Koos van Leeuwen, Onno Sluimer, Ed Pak en Nicolette Rissema mis ten echter juist het zo noodza kelijke beetje geluk om de bal door de korf te laten gaan. En Succes bleek geroutineerd genoeg om de voorsprong niet uit handen te geven. Wel bracht Onno Sluimer de stand op 4-4, maar niet lang daarna bepaalde Ronald Bijl de eind stand op 5-4. ODI Tegen Vanonta kende ODI een allesbehalve gemakkelijke start van de nieuwe competi tie. Ruststand was 2-2 en pas na de pauze slaagde het acht tal van Hennie Nieman erin een beslissende voorsprong te nemen. Dat was lang niet eenvoudig. Vanonta verzamelde zich rondom de korf en ODI moest dus vooral via afstandsscho ten scoren. Maar het afstands schot liet de Schiedammers in de steek, waardoor de score maar langzaam opliep. Hans Seip en Ronald de Kruijff scoorden elk twee keer. SCHIEDAM— Uniek voor Schiedam was het bezoek dat de Japanse karate grootmees ter Agio Nagai dit weekeinde aan de stad bracht. Vanuit het gehele land waren shotokan- karatcka's naar de sportzaal aan de Fahrenhcitstraat geko men om daar een stage te vol gen bij de Japanse sensei. Zaterdag bezochten ruim honderd sporters ningsstage van Agio De tweede dag was de stelling wat minder, maar desondanks kijken de organi satoren van trainingsweek- eind terug op een geslaagd initiatief. „Het is een groot succes ge weest. Vanuit Groningen, Boxmeer en zelfs uit Duits land maakten karateka's hun opwachting. Nagai oefende verschillende programma's en technieken met ze en verder konden ze een vrij gevecht met hem houden", aldus een woordvoerdster van de 'Rij zende Zon". Twee jaar geleden werd deze vereniging opgericht na een bestuursconflict binnen de reeds bestaande karateclub Het maakte zaterdag niet uit hoe oud de karateka's waren. Ingedeeld in groepen van witte- of zwarte-band houders, kregen de sporters trai ning van Agio Nagai. 'Fuki Yama'. Inmiddels is de 'Rijzende Zon' de grootste Schiedamse shotokan-karate- vereniging met 60 leden. Het was voor het eerst dat een Japanse grootmeester een der gelijk 'werkbezoek' bracht aan Schiedam. Agio Nagai is houder van de zevende dan en gaf zaterdag en zondag trainingen aan ka rateka's van zes tot 35 jaar. Shotokan is een onderdeel van karate dat veel lichaamsbe-, heersing vraagt. SCHIEDAM Postduiven vereniging 'De Vrijheid' heeft vrijdag en zaterdag een ten toonstelling van jonge duiven. In het clubgebous aan de Nieuwe Haven (op de hoek van de Hagastraat) zijn er op 29 en 30 november in totaal rond de tweehonderd duiven te zien, waaronder verschil lende winnaars van eerste prijzen op andere tentoonstel lingen. Vrijdag 29 en zaterdag 30 no vember is de duiven-tentoon stelling vanaf 13.00 uur gratis te bezoeken. Een halve eeuw hockey bij Spirit. SCHIEDAM Leerlingen van de openbare scholen gemeenschap 'Buiten de Veste' hebben met een hardloopwedstrijd in het Limburgse Heerlen dui zend gulden voor Unicef opgehaald. De hardloop wedstrijd ging over twee afstanden: de 3 en de 5 ki lometer. Winnaar werd Maurice van Wijk. De atletiekontmoeting is een evenement tussen de Schiedamse scholenge meenschap 'Buiten de Ves te' en 'Sintermeerten' uit Heerlen. Beide scholen organiseren jaarlijks een zogenaamde World Runners Loop. De deelnemers laten zich door bedrijven, vrienden, buren en kennissen sponsoren en lopen op deze manier geld bijeen voor een goed doel. In juni waren de Limburg se leerlingen in Schiedam, en nu reisde Schiedam dus naar Heerlen. Alle deelne mers volbrachten de cross loop en de totale opbrengst kwam op dertienduizend gulden. Het bedrag is bestemd voor een Unicef-project in Mo zambique waar straatkin deren geholpen worden. Inmiddels zijn de voorbe reidingen van de volgende World Runners Loop in Schiedam al weer in volle gang. Het is de bedoeling dat An gela Groothuizen (Dolly Dots) het startschot komt lossen, de organisatoren hopen op een groot aantal deelnemers en een verdub beling van het eindbedrag van de eerste Schiedamse loop. In juni van dit jaar werd er elfduizend gulden bijeen gebracht. Leerlingen van 'Buiten de Veste' op weg naar Heerlen. SCHIEDAM Het was dit g weekeinde feest bij de hoc- keyers van Spirit, Spirit bestaat vijftig jaar en ter gelegenheid van dit feeste- g lijke feit was er in de kanti- ne in het Harga-park za- tcrdagmiddag een receptie. Uit handen van een oud-lid van Spirit kreeg het huidi- ge bestuur van de club de officiële bondsvlag over- handigd. De bondsvlag is een vlag die alleen wordt aangeboden aan verenigin- gen die een halve eeuw be- staan. jij Verder maakten veel leden, g oud-leden en mensen die op een andere manier met de hockeyclub te maken hebben ,gehad hun op- g wachting tijdens de recep- tie. Het feest werd zater dagavond voortgezet in he: Kasteel van Rhoon. SCHIEDAM Berichten voor deze sportpagina kunt u sturen naar de sportredactie van het Schiedams Nieuws blad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingcn. Het is ook moge lijk om telefonisch berichten te geven via nummer 4352911. Sinds de verhuizing naar het pand aan de Singel gaat het de tafeltennissers van 'De Reling' voor de wind. Ht eerste team komt volgend jaar uit in de eerste klasse. SCHIEDAM— Voor het Veliinga heeft de gehele eerst in het twintig jarig competitie slechts twee bestaan van tafeltennisver- partijen verloren, en verle- eniging 'De Reling' heeft den week behaalde hij een het eerste team de afgelo- belangrijke zege in de zes pen week een kampioen- de partij, schap in de wacht gesleept. Behalve Peter Veliinga Het kampioenschap in de wordt het eerste team van tweede klasse van de afde- 'De Reling' gevormd door ling Rotterdam werd zeker Theo van de Bie en Koos gesteld door de 8-2 over- Veliinga. winning op Amroba. De Schiedamse tafelten- Dankzij de bij de eerste nisclub kan ook op het plaats behorende promotie, jeugdfromt een bijzonder speelt het eerste team van succesvol seizoen afron- 'De Reling' volgend jaar in den. Op dit moment kun de eerste klasse. nen namelijk maar liefst Uitblinker in de laatste drie van de vier groepen partij was Peter Veliinga. kampioen worden. SCHIEDAM „Je neemt er wat van mee". Dat is motto waaronder de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging de komende weken weer de spel regelwedstrijd voor de jeugd houdt. De eerste bijeenkomst was gisteravond in de Demos- kantine. De overige wed strijd-avonden zijn op 3 en 8 december. Op 3 december vindt de bij eenkomst plaats in de kantine van Schiedam en de finale avond wordt gehouden in de SFC-kantine. Er strijden dit jaar 52 jongens en meisjes om de prijzen die met deze spelregelwedstrijd zijn te winnen. In de Demos kantine kwamen Demos en WK met twee teams uit. SFC, DHS en SVDPW namen deel met een ploeg. De komende avonden zijn HBSS met 3 teams vertegen woordigd, HBSS met 2 en Hermes DVS met een ploeg. Aanvang van alle bijeenkom sten is 19.00 uur. Dirk Hoogenboom blijft optimistisch SCHIEDAM Ondanks een snelle openingstreffer, zijn de voetballers van Martinit er niet in geslaagd voor een verrassing te zor gen tegen het aanzienlijk hoger genoteerde Zwer vers. Omdat het elftal van trainer Dirk Hoogenboom met lege handen achter bleef na de ontmoeting op sportpark Thurlede, bevin den de Schiedammers zich nog altijd in de onderste regionen van de rangschik king. Martinit heeft vijf punten uit elf wedstrijden. Zwervers won zondag met 1-4. Zeker geen positie van waar uit de komende wedstrijden met vertrouwen tegemoet ge keken kunnen worden. Maar Dirk Hoogenboom toont zich wel degelijk optimistisch. "Ik denk wel dat we uit de degradatiezone komen. Vijf punten uit elf wedstrijden is niet veel, maar er zijn veel ploegen in deze afdeling die er net zo slecht voorstaan als wij". Martinit is onder meer inge deeld bij stadgenoot DHS, beide komen uit in de derde klasse C. Thurlede-ploeg de verdedi ging goed dicht houden, maar toen Zwervers eenmaal met 1- 2 de leiding had genomen, liep de score snel op. In de twintigste minuut kwam Martinit met 1-2 achter. Dirk Hoogenboom liet zijn verdedi ging toen één tegen één spe len, met alle risico's vandien. "Als je achter staat ga je 'va banque' spelen en echt alle ri sico's nemen die er te nemen zijn. Het achterin één tegen één spelen maakt daar deel van uit". Riskant Door deze riskante speelwijze kreeg Zwervers kansen om de score op te voeren tot 1-4. "Er is natuurlijk een nadeel. Als je met drie spelers probeert de bal te veroveren, komt er een overmacht aan spelers voor de keeper te staan wanneer het Ondanks het snelle doelpunt van Kees Hoogwerf, verloor Martinit met duidelijke cijfers van Zwervers. mls 8aat Kees Hoogwerf zorgde zon dagmiddag voor het snelle openingsdoelpunt in de wed strijd tegen Zwervers. Al in de eerste minuut rondde Hoog werf een 'een-tweetje' met Leen Korengevel af: 1-0. Diezelfde Korengevel had wat later in de eerste helft eén goede kans om de voorsprong te vergroten tot 2-0, maar de Schiedammer kopte de bal op de lat. Misverstand In de zesentwintigste minuut maakte Zwervers gelijk, door goed te profiteren van een misverstand tussen de beide Martinit-verdedigers Her mans en Brust. Tot het rustsignaal kwamen beide èlftallen niet meer tot scoren, maar na het wisselen van helft kwam Zwervers be ter in zijn spel. Dat blijkt ook uit het score verloop. Aanvankelijk kon de De doelpunten van Zwervers vielen in de dertigste- en de vijfendertigste minuut. Dirk Hoogenboom: "We hebben een goede eerste helft ge speeld en een wat mindere tweede helft. Na rust hebben we ook eigenlijk geen echte scoringskansen meer gehad. In de eerste helft hadden we dat wel".

De Havenloods | 1986 | | pagina 9