Bouw van verpleeghuis in januari van start DE HAVENLOODS r VOORDEEL AKTIE- Op de foto met Sinterklaas Burgemeester als chauffeur Kerststukjes maken Exotische cadeautjes Bibliotheek vroeger dicht 'Driemaasstede' werft personeel in België Sollicitatie-training Computercur sus voor de jeugd Concert in Stedelijk Poppenspel 'De Aanslag' bij Filmclub H. Gretelaan afgesloten Burgerzaken gesloten Koffie concert Extra koopavonden EDITIE 9, DINSDAG 2 DECEMBER 1986, 35e JAARGANG, NR. 49 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 ../N BESTELWAGEN MET V|JÜ, RUIMTE? Vèfimeijér all you need.in compact discs 't is compatD tklinCX) perfeCb Heriien Stenberg Christmas dè\e maand 2.^ 75 SCHIEDAM— Het kopen van leuke exotische ca deautjes is niet uitsluitend weggelegd voor mensen die wereldreizen maken. Ook BEL DAN SNEL NAAR CityHent AUTOVERHUUR MEER INFORMATIE TEL.010 - 4 12 61 66 (onder het Shell-gebouw, Hofplein) Couwenburg 58 - 3032 AG Rotterdam 9 V/at is nu leuker dan met Sint op de foto te staan. Groenoordschool opent deuren voor peuters SCHIEDAM De openbare basisschool 'Groenoord' biedt in Noord wonende peuters de gelegenheid op de foto te gaan met Sint en Piet. De actie van de school, waaraan diverse winkeliers meewerken, start woensdag 3 december. Zowel bij de winkels aan de Laan van Bol'Es als bij het winkelcen trum 'De Kethel' treft men dan, tussen 14.00 en 15.00 uur, Sint Nicolaas met een aantal knechten aan. Zij hebben voor alle peuters iets lekkers bij zich en een bon die recht geeft op een foto. Het maken van de foto's ge schiedt op 5 december, tus sen 11.15 en 12.00 uur, in de dependance van de Groe- noord-school aan de Peter van Anrooylaan 5. Voornaamste reden om deze actie te organiseren is dat kinderen die nog geen vier jaar zijn doorgaans weinig gelegenheid krijgen Sint in het echt te ontmoeten. „De ouderen", zo stelt het actie comité, „zien Sinterklaas en zijn knechten tijdens hun bezoek aan de school. In overleg met de Goedheilig man is nu besloten dat hij langer blijft om ook de peu ters uit de wijk in staat te stellen bij hem op bezoek te komen". SCHIEDAM In verband met de Sint-Nicolaasviering zijn alle vestigingen van de Gemeenschappelijke Openba re Bibliotheek Schiedam op 5 december vanaf 16.00 uur ge sloten. WATERWEG/NOORD Bijna tien jaar nadat de aanvraag werd ingediend heeft de stichting verpleeg huizen Nieuwe Waterweg- Noord toestemming van het Rijk gekregen voor een uitbreiding van circa 180 bedden. Het nieuwe ver pleeghuis, dat in twee fa sen zal worden gereali seerd, wordt gebouwd in de Steendijkpolder te Maassluis. Begin januari '87 gaat de eerste paal de grond in. In het najaar van '88 hoopt men de eerste 120 bedden in gebruik te kun nen nemen. Het regionale verpleeghuis 'Driemaasstede', aan de Voor- berghlaan te Schiedam, telt 279 bedden en 80 dagbehan delingsplaatsen. Kort nadat deze in 1976 in gebruik geno men waren, bleek al dat dit aantal voor de toekomst on toereikend was. Een behoefte onderzoek wees uit dat de te korten zouden oplopen van circa 195 in 1985 tot ruim 245 in 1990. Op grond van deze conclusies werd de aanvraag om uitbreiding ingediend. De directeur-beheerszaken van 'Driemaasstede', de heer J.P. Hagenaars: „Tengevolge van de bezuinigingen zijn ons voorlopig niet meer dan 120 verpleeghuisbedden toege kend. We verwachten dat er daar begin '90 nog 60 bijko men. Afgaande op onze huidi ge wachtlijst (van 160) zou je 9 Er is dringend behoefte aan geschoold personeel. zeggen dat de problemen dan dus zijn opgelost. Niets is minder waar. Uit een onderzoek in Vlaar- dingen is namelijk gebleken dat alleen daar al 80 niet inge schreven gegadigden voor een plaats in een verpleeghuis zijn. Het gaat daarbij voorna melijk om nog thuiswonende mensen. Daarnaast verblijven er in bejaardentehuizen en ziekenhuizen ook nop een flink aantal personen die daar eigenlijk niet thuis horen. Wanneer we deze mensen vroegen waarom ze niet bij ons ingeschreven stonden was het antwoord steevast: Er is toch geen plaats. Hoewel we dat niet kunnen ontkennen hebben we al deze gegadigden alsnog aangeraden zich te la ten inschrijven. Alleen op die manier kun je immers de wer kelijke behoefte aan bedden aantonen'. Personeelsgebrek Door deze capaciteitsproble men verblijven in de verpleeg tehuizen bijna uitsluitend zeer urgente gevallen. Het re sultaat is dat men veel ge schoold personeel nodig heeft. Daaraan is, ondanks de hoge werkloosheid, een groot te kort. Hagenaars: „Ook voor de opleidingen zijn onvol doende mensen te krijgen. We hebben hierdoor zelfs een groep, die in december zou starten, moeten annuleren. Momenteel zijn we al aan het werven in België". Op de vraag aan welke eisen men, om tot de opleiding te worden toegelaten, moet vol doen antwoordt de directeur: „We zoeken voornamelijk jon geren vanaf 17 jaar, die mini maal een MAVO- of LHNO- diploma hebben. Dat het mo menteel niet lukt deze te vin den is mijns inziens voor een deel te wijten aan de gebeur tenissen van enige jaren terug. Toen dreigde een flink aantal net afgestudeerde verpleeg kundigen zonder werk te ko men. Die situatie is inmiddels, hoe ongeloofwaardig het mis schien klinkt, dermate veran derd dat er thans een groot tekort aan gediplomeerde zie kenverzorgenden en verpleeg kundigen is. Wie nu aan de opleiding begint is dan ook verzekerd van werk. Alleen al in Maassluis krijgen we er im mers zo'n 120 160 arbeids plaatsen bij". De nieuwbouw Het nieuw te bouwen ver pleeghuis in de Maassluise Steendijkpolder komt midden in een woonwijk te liggen. Deze keuze is gedaan uit het oogpunt van integratie. In dit kader is de recreatie- dan wel ontmoetingsruimte ook vlak bij de ingang gepland. Het nieuwe verpleeghuis krijgt twee vleugels, met twee bouwlagen. Elke vleugel biedt plaats aan zes groepen, van 10 bewoners. Al deze groepen krijgen een eigen woonkamer, sanitaire voorziening en ruim te voor berging van voorraad en dergelijke. Verder tellen de units 1 vierpersoons-, 2 twee persoons- en 2- of 3 éénper soonskamers. De behandelruimten en overi ge voorzieningen (waaronder 9 Het verpleeghuis Driemaasstede SCHIEDAM Vrouw en Ar beid Nieuwe Waterweg Noord beeft een sollicitatietraining georganiseerd. Zowel vrou wen die betaald werk zoeken als vrouwen die van baan wil len veranderen kunnen hier aan deelnemen. Enige voor waarde is dat men vóór het volgen van de training weet in welk beroep men wil gaan werken. De sollicitatietraining telt vijf bijeenkomsten. Deze zijn op 8, 15. 22 en 29 januari en 5 fe bruari, steeds van 9.00 tot 12.00 uur. Er komen diverse onderwerpen aan bod zoals: het analyseren van een adver tentie, oefenen van een tele foongesprek, een sollicitatie brief schrijven, het oefenen van een sollicitatiegesprek en praktische zaken als arbeids overeenkomsten en -voor waarden. De training wordt gegeven in het Vrouwenontmoetingscen trum Barrika aan de Lange Kerkstraat 62 te Schiedam. De deelname-kosten voor de totale cursus bedragen f 35,-. Dit is inclusief lesmateriaal en koffie. In Barrika is tevens kinderopvang aanwezig. Voor nadere informatie over de sollicitatietraining, of aan melding, kan men zich wen den tot: Vrouw en Arbeid NWN, Jan van Avennestraat 32, 3117 PR Schiedam, tel. 010-4260150. SCHIEDAM— In wijkcen trum 'De Erker' gaat binnen kort een nieuwe reeks compu tercursussen voor de jeugd van start. Jongens en meisjes vanaf ne gen jaar leren tijdens de twaalf lessen omvattende cur sus het toetsenbord gebrui ken, het scherm indelen en programma's uit te werken. Tevens wordt ingegaan op de plaats die de computer in de maatschappij inneemt. Naast een cursus voor begin ners is er ook een voor gevor derden opgezet. De lessen zijn op dinsdag- en woensdagmid dag van 16.00 tot 17.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. De deel namekosten voor de cursus bedrag f 42.50. Voor nadere informatie of in schrijving kan men terecht in 'De Erker' aan de Jan van Avennestraat 32, telefoon 4267767 of 4263161. SCHIEDAM De sopraan Iris Giel verzorgt op uitnodi ging van de vrienden van het Stedelijk Museum op woens dag 3 december een gastcon- cert in de aula van het Stede lijk. Iris Giel wordt begeleid door de pianist Reinild Mees. Het optreden begint om 12.30 uur en duurt ongeveer een half uur. De toegang en de koffie zijn gratis. SCHIEDAM Kinderen van circa 4 tot 10 jaar kunnen za terdag 6 december, om half drie in de middag, gaan kijken naar het poppenspel 'Jan Klaassen en de Sint'. Jan Klaassen heeft de dag na Sint's verjaardag uitsluitend belangstelling voor zijn ca deautjes. Hij merkt daardoor in het geheel niet dat Katrijn genoeg heeft van de poppen kast en met vakantie wil. Ze besluit uiteindelijk maar al leen te gaan. Inmiddels heeft Jan het plan opgevat om Sin terklaas te gaan zoeken. Hoe zou dat aflopen? De voorstelling vindt plaats in theater 'De Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12. De toegangs kaartjes kosten f 3,50. Ze kun nen worden gereserveerd via telefoonnummer 4269455 (tussen 12.00 en 16.00 uur). SCHIEDAM— Bij de Film club Schiedam wordt vrijdag 5 december 'De Aanslag' ge draaid. Regisseur Fons Rade maker maakte deze film naar de gelijkmatige bestseller van Harry Mulisch. Het verhaal begint met een dramatische gebeuren in 1945. De ouders en broer van Anton Steenwijk werden toen door een represaillemaatregel van de Duitsers gedood. Jaren later ontdekt hij bij stukjes en beetjes wat er die nacht pre cies is gebeurd. De film, met in de hoofdrollen Derek de Lint en Monique v.d. Ven, begint om 21.30 uur. De zaal in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 is vanaf 20.30 uur open. Dona teurs betalen f4,- toegang. Wie nog geen donateur is be taalt f 5,- (voor dit bedrag is men een heel seizoen lid en heeft men tevens toegang tot de eerste film). in Schiedam zijn* namelijk allerlei met de hand ver vaardigde kunst- en ge bruiksvoorwerpen uit Azië, Afrika en Zuid-Amerika verkrijgbaar. Men treft deze aan in de Wereldwin kel, aan de Hoogstraat 76 h. Naast cadeau-artikelen worden in de zaak ook an dere producten uit derde wereldlanden verkocht zo als: koffie, thee, rietsuiker, vruchtensappen, wijn en honing. Wie in de Wereld winkel koopt, steunt daar mee tegelijkertijd het ont wikkelingsland waaruit het product afkomstig is. De Wereldwinkel Schie dam is geopend op: don derdag van 19.00 tot 21.00, vrijdag van 13.00 tot 16.00 en zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM Het tussen de Parkweg en de Damlaan gele gen deel van de Burgemeester Honnerlage Gretelaan krijgt een nieuw wegdek. In verband hiermee wordt het verkeer omgeleid via de Park weg, Noordvestsingel en Damlaan. Deze omleidings route is met oranje borden aangegeven. Mits het weer een beetje meewerkt verwacht men het karwei binnen zes weken gereed te hebben. A Feestelijke opening clubgebouw Rijn mondband A De Berini's ocafé A Sportkampioenen op het stadskantoor A Handbalsters 'de derby' A Schiedams onder- onsje tussen Olym pus en Demos 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— De afdeling burgerzaken van het stads kantoor is van 24 december tot en met 4 januari gesloten voor het publiek. Het bureau van de burgerlijke stand is echter tussen kerst en oud en nieuw geopend op maandag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 december, even als op 2 januari. De openings tijden zijn van 9.00 tot 12.00 uur. De opening geldt uitslui tend voor de aangifte van ge boorte en overlijden. SCHIEDAM— „Nee toch". Aldus reageerde vrijdag 28 november G. van Veen toen hij de chauffeur ontwaarde die hem en zijn vrouw naar het ONS-gebouw aan de Van Heekstraat zou brengen. De afhaler bleek dan ook nie mand minder dan burgemees ter Scheeres te zijn. Gerard van Veen nam afgelo pen vrijdag, na een dienstver band van 36 jaar, afscheid van de gemeente Schiedam. Gedu rende die tijd was hij chauf feur op allerlei rijdend mate riaal zoals: de ziekenwagen, bibliotheekbus, de jeep die de wagen van de schooltandver- zorging trok, de vuilnisauto en de stadhuiswagen. Met deze laatste wordt de auto be doeld waarmee burgemeester en wethouders zich, indien nodig, naar een of andere be stemming laten vervoeren. Een taak die de, van de Vut regeling gebruik makende, Van Veen altijd met veel plichtsbesef heeft vervuld. Een reden voor burgemeester Scheeres om de rollen, op de dag van ht afscheid, eens om te draaien. Dat niet alleen de huidige burgervader veel waardering heeft voor zijn scheidende chauffeur bleek tijdens de re ceptie. Onder de vele belang stellenden die hem de hand kwamen drukken, bevonden zich namelijk ook oud-burge meester Te Lo en mevrouw SCHIEDAM De sopraan Iris Giel geeft morgen, woens dag 3 december, een koffie concert in de aula van het Ste delijk Museum aan de Hoog straat. Op het programma staan wer ken van Moussorgsky en Obradors. De muzikale bege leiding is in handen van de pianist Reinild Mees. Het con cert duurt van 12.30 tot 13.00 uur. De toegang en koffie zijn gratis. De directeur-beheerszaken van 'Driemaasstede', de heer J.P. Hage naars. een toko, kapsalon, bank- /postkantoor en ruimten voor het personeel) zijn centraal gesitueerd evenals de keuken, linnenkamer, technische dienst en dergelijke. Ten overvloede kan nog wor den vermeld dat de grond waarop gebouwd gaat worden beslist schoon is. Men heeft op dit punt het zekere voor het onzekere genomen en zelf een onderzoek laten verrichten door een onafhankelijk bu- Het vooruitzicht op meer bed den heeft er overigens niet toe geleid dat directeur Hage naars de toekomst met minder zorgen tegemoet ziet. Integen deel. „De geweldige bezuini gingen nekken ons bijna. Ik werk nu al 10 jaar in deze sector maar zo erg als nu, heb ik het nog nooit meegemaakt. We staan echt met onze rug tegen de muur. Vooral wat be treft de zorgverlening zie ik de toekomst dan ook niet zonnig is". SCHIEDAM— In Klubhuis Zuid, aan de Zwartewaalse- straat 16, kunnen op dinsdag 16 en donderdag 18 december kerststukjes gemaakt worden. Deze activiteiten, waarbij deskundige leiding aanwezig is, duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Voor materiaal wordt ge zorgd. De deelnamekosten voor één avond bedragen f 10.- per persoon. Dit is in clusief van het te gebruiken materiaal. Belangstellenden worden ver zocht zich vooraf aan te mel den bij Klubhuis Zuid, tele foon 4267297. SCHIEDAM Ook dit jaar zijn er in verband met sinter klaas en kerstmis weer extra koopavonden voor de koop lustigen. Alle winkels zullen dan tot 21.00 uur geopend zijn. En wie op het laatste ogenblik ontdekt een goede buur, ken nis of ver familielid met sin terklaas vergeten te zijn, kan altijd tot en met donderdag 4 december 's avonds nog snel even inko pen doen. De laatste extra koopavonden zijn op vrijdag 16, maandag 22 en dinsdag 23 december. 9 De rollen werden voor één keer omgedraaid. Lems (zij kwam names haar elders verplichtingen hebben de echtgenoot. Het echtpaar Van Veen was de dag na het afscheid nog dui delijk onder de indruk van de gebeurtenissen. Van Veen: „Het is gewoon overvoorstel- baar. We hebben zo'n fijne dag gehad, dat is met geen pen te beschrijven".

De Havenloods | 1986 | | pagina 1