0 3 33^ I 'Ontdek je plekje' zet Schiedam te kijk «deze krant DE HAVENLOODS r VOORDEEL flKTI E- /De Brett! Sfeervol feest rond de kerstboom Volkstoneel speelt 'Boefje' Gymzaal wordt gesloopt Kerstmaaltijd NOF-concert Animatiefilms in Videocafé Speciale wandeltocht op zondag 25 januari Schiedamseweg tijdelijk dicht Kinderkarateclub doet examen Kerstactiviteiten voor ouderen uit Oost Shell-opdracht voor Rosemount Vrienden vergaderen Ruilbeurs Peuterspeelzaal 2 en 3 heeft ander bestuur Tuintjes bij woonboten EDITIE 9, DINSDAG 9 DECEMBER 1986, 35e JAARGANG, NR. 50 SchiedamsNieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 De route loopt onder meer langs de historisch rijke Lange Haven. De Grote Kerk is eveneens te bezichtigen... maakt. Deze loopt ruwweg vanaf het VW-kantoor aan de Buitenhavenweg langs de his torisch rijkbedeelde Lange Haven en de Dam naar Schie dams trots, de molens. Via de Grote Markt, Lange I ...net als de Schiedamse mo- Kerstraat, Broersvest en Hoogstraat komen de wande laars uiteindelijk weer terug op de Lange Haven. Vanzelfsprekend worden ze, door middel van een speciaal voor dit doel ontworpen tekst, onderweg voortdurend gewe zen op de bezienswaardige objecten die men passeert. Dit kunnen zowel historische ge bouwen als zich in een pand bevindende zaken zijn. Ten einde de route zo aantrekke lijk mogelijk te maken heeft de WV-directeur alle eigena ren dan wel beheerders van degelijke objecten verzocht de wandelaars de gelegenheid te bieden deze te bezichtigen. De tijd waarop dit dient te gebeu ren loopt van 12.00 tot 17.00 Afgaande op de tot nu toe bin nengekomen reacties kan worden gesteld dat de wande ling zowel voor geboren en ge togen Schiedammers als men sen van elders interessant wordt. SCHIEDAM Bij de Peuter speelzaal 2 en 3 heeft zich een bestuurswijziging voorge daan. Tengevolge hiervan zijn een aantal contactadressen veranderd. Voor de administratie en op gave van nieuwe peuters voor 2 en 3 dient men zich in het vervolg te wenden tot: Ellen Mc.Illveen, W. Andriessen- laan 37, 3122 JJ Schiedam, te lefoon 010 - 4706179. Het adres van de secretaresse luidt: Josée van Suijdam, Koggeschip 64, 3123 BK Schiedam, telefoon 4710371. SCHIEDAM Het oude gymnastieklokaal aan de An- thonie Muijsstraat wordt half december gesloopt. Het hier door vrijkomende terrein zal voorlopig als extra speel plaats voor de openbare basis scholen 'Erasmus' en 'Goeman Borgesius' worden ingericht. Wat er naderhand met het stuk grond gaat gebeuren is afhankelijk van de renovatie plannen die er voor beide scholen bestaan. De gemeente zou deze graag in 1989 gerea liseerd zien. Tot op heden heeft het ministerie van on derwijs en wetenschappen echter nog geen toestemming voor de renovatie verleend. Maart '87 wordt er door dè betrokken partijen over dit onderwerp verder gepraat. k Uln&Mfl 31 SCHIEDAM— In het dien stencentrum 'De Woudhoek" aan het Heijermansplein wordt zondag 21 december een kerstmaaltijd geserveerd. Deze begint om 17.00 uur met een borreltje vooraf. De deelnamekosten bedragen f 20,- per persoon. Men dient zich vooraf aan te melden. Er kunnen maximaal 92 mensen meetafelen. SCHIEDAM In het Passage Theater wordt zondag 14 de cember een, door de Neder landse Orgel Federatie geor ganiseerd, concert gegeven. Het bekende 'Standaart' thea terorgel zal worden bespeeld door Gerard de Waardt. Gerard de Waardt verzorgde reeds diverse malen concerten in onder andere Schiedam, Rotterdam, Amsterdam en Middelburg. Daarnaast is hij als stadsbeiaardier werkzaam in Maassluis, Tholen, Sint Maartensdijk en Rotterdam (tweede). Aan de Muziek school Hoeksche Waard te Mijnsheerenland kent men hem als leraar electronisch or gel. De bespeling in het Passage Theater begint om 10.30 uur. De kassa is vanaf 9.30 uur open. De entree bedraagt f 9,-. NOF-leden, 65-plussers en houders van een CJP betalen, op vertoon van hun pas f 5,-. Kinderen tot en met twaalf jaar hebben, mits ze onder ge leide zijn, gratis toegang. Kaarten voor het concert zijn vanaf heden verkrijgbaar bij P. Foncke, v. Ruysdaellaan 35a te Schiedam, telefoon 4263957. SCHIEDAM— Het Videoca fé, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, houdt zaterdag 13 december een the ma-avond over animatiefilms. De video's gaan ora 20.30 uur aan. In totaal worden er vier beroemde films vertoond die tegenwoordig nog zelden te zien zijn. Videocafé is open vanaf 20.00 uur. Donateurs hebben gratis toegang. De kosten om donateur te worden bedragen f 5,- per seizoen. Exclusieve verlichting zoals: messing, tiffany, kristal enz. Ook specialist in messing tafels VAN MEER lijk kerstfeest gevierd. Alle voornoemde activiteiten duren van 10.00 tot 12.00 uur. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met Trefpunt Oost, telefoon 4621089, of de wijkpost van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk, telefoon 4264195. Mensen die graag zouden willen komen maar problemen met vervoer heb ben wordt eveneens aangera den naar de wijkpost te bel len. Lampionoptocht en samenzang In de optocht rijdt een arrestee met hoge gasten mee. SCHIEDAM— Tijdens de eerstvolgende koopavond (donderdag 11 december) wordt de verlichting in de kerstboom op de Koemarkt ontstoken. Als gebruikelijk zal deze handeling worden verricht door de heren Scheeres (burgemeester van Schiedam) en Cuppens (di recteur van Sandvik Neder land bv). Het feest, rond het ontsteken van de kerstverlichting, vangt om circa zeven uur aan op de Grote Markt bij het oude Stadhuis. Vandaar trekt een stoet van kinderen met lampionnen over de Hoogstraat. In de optocht, die wordt voorafgegaan door de harmonie van Harpe Davids, rijdt tevens een ar restee mee. Hierin zulten burgemeester Scheeres, de heer Cuppens en... de Kerst man plaatsnemen. Rond tien voor half acht ar riveert de stoet bij de boom op de Koemarkt. Zodra de lichtjes hierin branden wordt er, met medewerking van het kinderkoor Jong Be gin, een korte samenzang gehouden. De harmonie van 'Harpe Davids' zorgt voor de muzikale begeleiding. Be langstellenden die mee wil len zingen kunnen ter plek ke een stencil met de tekst van de liedjes verkrijgen. Route Als gebruikelijkis er ook in onze stad, op de zondag na de uitzending, een wandelroute langs de diverse getoonde plekjes en objecten uitgezet. Aangezien de bestaande stadswandeling door Schie dam flink verouders was, heeft de VW een nieuwe ge- SCHIEDAM Het tussen de Beatrixlaan en de Zwaluwen laan gelegen deel van de Schiedamseweg is dinsdag 16 december, van 8.00 tot 17.00 uur, afgesloten voor alle ver keer. Deze maatregel is nood zakelijk in verband met rooi- ïngswerkzaamheden. Langs de Schiedamseweg staan circa zeventien bomen die er slecht aan toe zijn. Aan gezien hierdoor gevaar be staat voor tak- en stambreu- ken moeten ze gerooid wor den. De weggehaalde exem plaren zulten worden vervan gen door hazelaars. Het verkeer zal gedurende de werkzaamheden worden on geleid via de Zwaluwenlaan en Churchillweg. Deze route zal met borden worden aange geven. SCHIEDAM De kinderka rateclub van clubhuis Oost gaat a.s. woensdag op voor het examen voor de eerste band. Drie maanden lang hebben twaalf kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar geTraind om aan het examen mee te kun nen doen. Het examen wordt tussen 18.30 uur en 20.00 uur afgenomen in het clubhuis aan de Oosterstraat 86. SCHIEDAM— In Trefpunt Oost, aan de Celsiusstraat, worden elke woensdagmorgen activiteiten voor oudere wijk bewoners georganiseerd. De komende bijeenkomsten staan in het teken van de Kerst. Morgen, op 10 december, kun nen er onder leiding van me vrouw Collignon kaarsen worden versierd. Voor het be nodigde materiaal wordt ge zorgd. Men betaalt hiervoor twee gulden per kaars. Woensdag 17 december wor den er kerststukjes gemaakt. Wie hieraan mee wil doen be taalt, inclusief het materiaal, f 5,-. Men dient zelf een bakje mee te brengen waarin het stukje gemaakt kan worden. Op 24 december wordt er in Trefpunt Oost een gezamen- SCHIEDAM Rosemount B.V. te Schiedam (specialist in apparatuur voor meet- en re geltechniek) heeft van Shell Nederland Raffinaderij B.V. te Rotterdam een opdracht ontvangen voor het leveren van electronische meetappa ratuur ter waarde van onge veer 1,2 miljoen gulden. Deze apparatuur, zo'n 500 drukopnemers, wordt toege past in de Hyconinstallatie die op het terrein van Shell Pernis in aanbouw is. Men verwacht dat binnenkort nog enkele vervolgorders voor dit project worden geplaatst. A Na de feestdagen afslanken via cur sus van Stichting Huis- ïoudelijke Voorlich- ing. A Plannen voor he- ropbouw van molen De Palmboom'. A SFC debuteerd ver dienstelijk in de lerde klasse. A VCS heeft het moeilijk. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De vereniging 'Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam' houdt morgen (woensdag 10 decem ber) de jaarlijkse ledenverga dering. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, wordt gehouden in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Tijdens de vergadering dienen twee nieuwe bestuursleden gekozen te worden. Er is voor gesteld hiervoor de héren S. Rosman en J.H.S.M. de Beer te benoemen. Zij vervangen de aftredende Bob van der Wel en Aad Buitendijk. SCHIEDAM— In het dien stencentrum 'De 4 molens' aan de Nieuwe Damlaan wordt zondag 14 december, om 13.30 uur, een ruilbeurs gehouden. Men kan er terecht met mun ten, postzegels, prentbrief kaarten en eerstedag envelop pen. Tevens is het mogelijk taxaties te laten verrichten. De toegang tot de ruilbeurs is gratis. SCHIEDAM „We heb ben tot nu toe al vele posi tieve reacties ontvangen", zegt een tevreden WV-di recteur Pillard. Een aantal eigenaren en beheerders van historische gebouwen en objecten zal de deuren op 25 januari 1987 open zetten. Directe aanleiding voor het verzoek om be langstellenden deze gele genheid te bieden, is het Avro-televisieprogramma 'Ontdek je plekje'. De afle vering die in de week van 19 januari wordt uitgezon den zal namelijk geheel ge wijd zijn aan Schiedam. Pillard: „Het is zeker dat de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat alsmede Interbook en de kerk van Maasbach aan de Lange Haven die dag ge opend zulten zijn. Ook druk kerij Bruno Cauwe in de Wal- vischsteeg, die antiek mate riaal heeft staan, zal vrij toe gankelijk zijn voor belang stellenden". SCHIEDAM— Verscheidene bewoners van aan de Willems kade liggende woonboten krijgen, op de oever voor hun boot, een tuintje. De circa negen meter brede tuinen worden afgezet met een heg. Het is mogelijk dat de eigenaren tevens toestemming krijgen om een fietsen/berg hok in de tuin te plaatsen. Voor de boten die ter hoogte van de Groenelaan liggen ko men geen tuintjes maar par keerplaatsen. Deze zijn nodig voor de ter plekke te bouwen winkelvestiging van Albert Hein en een veertigtal nieuwe woningen. -HUUR DAN SNEL 71 BESTELWAGEN VAN^jfjgi CityHgnt AUTOVERHUUR MEER INFORMATIE TEL. 010 - 4 12 61 66 (onder het Shell-gebouw, Hofplein) Couwenburg 58 - 3032 AG Rotterdam ondersteunt de samenzang. meter hoge, groene gevaarte is afkomstig uit Luxemburg. Het vervoer naar Schiedam is geregeld door het Vlaar- dingse bedrijf Jaq. Verkuil. meer naar school en heeft af en toe een baantje. Nooit voor lang want hij zwerft liever, bedelend en stelend, met z'n vriendje door de stad. De nachten brengt hij regelmatig elders door. Wanneer de wijk agent zich met hem bemoeit, neemt Boefje hem in de ma ling. Het gevolg is dat hij on der toezicht van de kinderbe scherming komt te staan. Des ondanks haalt de jongen toch weer iets uit, waardoor hij voor de rechter moet verschij nen. Maurice Bavelaar speelt de rol van Boefje. De overige hoofd rollen worden op de planken gezet door Carry Tefsen, Dolf de Vries en Conny Vandenbos. De voorstelling begint om 20.15 uur. De toegangskaar ten kosten f20.-, f 16.- of f 12.-. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f 4.- reductie. Plaatsbespreken is mogelijk, tussen 12.00 en 16.00 uur, via telefoonnummer 4269563. Het kinderkoor Jong Begin' Evenals in vorige jaren heeft de gemeente Schiedam de kerstboom wederom ten ge schenke gekregen van Sand- vik-Nederland bv. Het 13 SCHIEDAM— Het Neder lands Volkstoneel speelt za terdag 13 december 'Boefje' in het Passage Theater. Het uit 1923 daterende toneelstuk, dat een bewerking was van de roman van M.J. Brusse is aan gepast aan deze tijd. Boefje, die voornamelijk door z'n moeder wordt opgevoed, groeit op voor galg en rad. Hij is veertien jaar oud, gaat niet Carry Tefsen speelt Boefjes moeder.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1