0 DE HAVENLOODS Promotiefilm over Schiedam draagt bij tot positief beeld krant Schiedams Nieuwsblad -VOORDEEL flKTIE- ■Wagai—-«rfBbr MISLIK w Nooy's Volkstheater brengt oud stuk in muzikaal jasje Filmclub presenteert Revolution van Prince Kleuren foto's Voordelige vergroting The Ditch Vrijwilligers taallessen Uitbreiding is in de pen Animatiefilms Uitvoering 'Oase' in Woudhoek Tuintjes voor woonboten Sensationele Dienstknecht MÊÊÊ^^a^^^mmÊmÊÊmmÊÊmÊ^mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm^mmÊÊm 9r 5W4?5 9P5 49* VROOM DREESM ANN EDITIE P, DONDERDAG 11 DECEMBER 1986, 35e JAARGANG NR. 50 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-15, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM In het Passa ge Theater is zaterdag 13 decmeber het Nooy's Volks theater te zien met het stuk 'Boefje'. Dit toneelstuk is een nieuwe muzikale bewer king van Jaap van de Poll naar de beroemde roman van M.J. Brusse. 'Boefje' is een pakkend, vro lijk en soms ontroerend ver haal. Het speelt zich allemaal af in 1903, maar toch kan men er veel van deze tijd in terug vinden: de 'verloedering' van de jeugd en hoe dat allemaal op te vangen. Boefje, een voornamelijk door zijn moe der opgevoed schooiertje van 14 jaar, groeit op voor galg en rad. Thuis vindt hij niet de liefde van een 'normaal' gezin, niet de warmte waar hij nu juist zo'n behoefte aan heeft. Zijn schooltijd was al vroeg voorbij en zo heeft hij nu al lerlei baantjes. Tenminste, als het hem uitkomt, want liever zwerft hij wat door de stad met zijn vriendjes, bedelend en alles stelend wat los en vast zit. Ook 's nachts komt hij lang niet altijd braaf naar huis. En als de wijkagent zich ermee bemoeit, neemt Boefje hem op zijn eigen komische manier in de maling. Het kan niet uit blijven op een gegeven ogen blik komt Boefje in aanraking met iemand van de kinderbe scherming. Deze begrijpt hem, probeert hem te bereiken. Hij ziet wel degelijk al het kattek- waad, maar moet soms toch onbedaarlijk om Boefje la chen. Tot deze een streek uit haalt, die hem voor de rechter brengt. Zou die de oplossing vinden om zo'n schoffie een volwaardig lid van de maat schappij te laten worden. Fragment uit 'Boefje' Sinds 1923 is de rol van Boefje steeds door een vrouw ge speeld. De bekendste is wel Annie van Ees, die meer dan 1500 keer als Boefje het toneel op ging. Nu wordt de rol door een jongen gespeeld, Maurice Bavelaar. Verder zijn onder ander te zien IJf Blokker, Conny Vandenbos en Herbert Joeks. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 20,-, 16,- en 12,- gulden. Hou ders van een CJP of Pas 65 krijgen vier gulden reductie. SCHIEDAM— In Jazzcafé The Ditch speelt morgen avond, vrijdag 12 december het Arie Kuit Quintet. Dit ta lentvolle zestal heeft vorige week een nieuwe langspeel plaat opgenomen bij Max Bol- leman, in de jazzwereld geen onbekende naam. Het Arie Kuit Quintet speelt Bebop in de stijl van Charly Parker. Aanvang: 21.30 uur. Zaterdag 13 december treedt het Chapter II Trio in The Ditch op. Dit trio begeleidt regelmatig Toots Thielemans, wanneer deze een toemee door Nederland maakt. Aan vang: 14.30 uur. Zondag 14 december is het in The Ditch weer tijd voor Di xieland muziek. Het optreden wordt verzorgd door de Gin Town Jazzband. Aanvang: 14.30 uur. SH0WBUR0 voor mode-evenementen (o.a. nacht van de mode) door het hele land. Bij gebleken geschiktheid op name in het showteam. Audi ties vrijdag 12 dec. 19.00 - 22.00 uur, in de vrije academie, Oosthavenkade 42. Voor informatie kunt u bellen: maandag t/m vrijdag 12.00-17.00 MAASLAND EVENEMENTEN SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker worden regel matig Nederlandse taallessen voor^ buitenlanders georgani seerd. Deze lessen, die druk bezocht worden, worden ge geven door vrijwilligers. Het aantal vrijwilligers is ech ter te klein om aan de vraag te kunnen voldoen. Daarom wil De Erker in contact komen met mensen, die in hun vrije tijd Nederlandse taallessen willen geven. De cursussen worden gegeven in groepjes van twee of drie personen. Wie meer informa tie hierover wil kan met De Erker bellen, telefoon 42.677.67 of 42.631.61. Yélfmeijéf Te koop: 30.000 compact discs Herdien Stenberg Christmas diye maand 2^ SCHIEDAMDe promotie film, die Harr Wiegman en Goof Kroeze in opdracht van de gemeente, de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel Schiedam en enke le serviceclubs in de zomer van dit jaar maakten, is een succes geworden. Tijdens de bedrijvenmiddag, die in no vember werd gehouden ging de film in première en werd goed ontvangen. Motto van de film is: Schiedam, een leuke stad om te wonen, te werken en te leven. De makers van de film zijn er in geslaagd Schie dam op haar voordeligst op de gevoelige plaat vast te leggen. De gemeente is zo tevreden over deze film, dat overwogen wordt nog eens twee minuten aan de film vast te knopen. Deze twee minuten zullen voornamelijk gevuld worden met promotiebeelden voor het bedrijfsleven. Tevens is men momenteel bezig met het ma ken van een Engelse versie van de film. „Schiedam wordt vaak afge schilderd als een zwarte stad, waar niets kan. Er bestaat van de stad een tamelijk negatief beeld. Het beleid van de ge meente is er de laatste jaren op gericht dit beeld om te gooien. Daartoe is er de laat ste jaren veel gedaan. Deze film past geheel in deze filoso fie", zegt Harr Wiegman. Beperkte tijd De film duurt slechts acht mi nuten, maar de voorbereiding en het werk dat er in is gaan zitten is 'niet te filmen'. De gemeente wilde een film over een dynamische stad en kwam zelf ook met een hele verlang lijst van onderwerpen die er in moesten. „Toch moesten we een selectie aanbrengen, want je bent beperkt in de tijd, maar we hebben het idee dat wij in die beperkte tijd Schie dam heel breed in beeld heb ben gebracht", meent Goof Kroeze. Uniek bij het maken van de film is de manier waarop de items zorgvuldig achter el kaar zijn geplaatst. Harr: „Elk item is van tevoren gete kend. Tijdens het filmen is er wat dat betreft niets geïmpro viseerd. Er is voor zoiets nu eenmaal een beperkt budget en het materiaal is erg duur dus je kunt niet zomaar in het wilde weg gaan filmen". Improviseren Als men de film bekijkt, beseft men nauwelijks wat een werk en improvisatietalent er bij het maken aan te pas is geko men. „De gemeente wilde dat het Beatrixpark ook gefilmd werd. Het weer speelde echter niet mee. Telkens was het enorm bewolkt of het regende. Een probleem daarbij is dat wij moesten werken met een filmploeg, die we telkens voor een geplande filmdag hadden ingehuurd. Als je dan een dag uitgekozen hebt, kun je moei lijk iedereen weer gaan afbel len. Wij hadden 14 september als filmdag voor het Beatrix park gepland. Tot overmaat van ramp was het weer een duistere dag. De meteo van Harr Wiegman en Goof Kroeze brachten Schiedam op haar voordeligst in beeld. Zestienhoven gebeld. Het zou opklaren. Wij met de hele ploeg naar het Beatrixpark, maar daar liep helemaal nie mand", vertelt Harr Wieman lachend. „Maar dat kun je na tuurlijk niet verkopen". Het improvisatietalent van zijn compagnon kende op dat ogenblik geen grenzen en hij kwam na verloop van tijd te rug met een hele horde men sen achter zich aan. „Ik dacht, als de mensen niet naar het park gaan, breng ik ze er maar heen. Ik heb ik de hele straat aangebeld en gevraagd of ze even mee wilde gaan naar het Beatrixpark. 't Was een hele optocht. Wat het weer betreft hebben we echt moeten woe keren met de mooie dagen die er waren". Rustiek Kethel Schiedam op haar mooist blijkt toch niet overal even makkelijk te filmen te zijn als het lijkt. „Als je bijvoorbeeld de Lange Haven gaat filmen, moet je constant opletten dat de lelijke plekken, zoals het verbrande gebouw bij de Vis markt uit het beeld blijven. Zo moest ook 'rustiek Kethel' erin. Tijdens het filmen bleek het rustieke soms ver te zoe ken te zijn. Om de zoveel mi nuten een razende trein en constant auto's. We hebben die auto's ook moeten tegen houden, want het is geen ge zicht als er fietsers rustig door rustiek Kethel rijden en ze worden bijna van de sokken gereden door voorbij snellen de auto's". Niet elk beeld in de film is Zie verder pagina 50-379 Het college van Burgemeester en Wethouders doet een voorstel om de Som- melsdijksestraat niet te slopen. Twee Schiedam mers maken in op dracht van de gemeente een promotiefilm, die tot nu toe overal in zeer goede aarde is gevallen. A De voorzitter van de Vlaardingse sportclubs zingen op 10 januari het hoogste lied. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM 'Animatie films' is het onderwerp van de thema-avond die in het Video café zaterdag 13 december ge houden wordt. Op de video worden vier be roemde getekende films ver toond, die nu zeider meer er gens te zien zijn. De eerste twee films starten om 20.30 uur. De zaal is geopend vanaf 20.00 uur. Het Videocafé is ge vestigd in gebouw De Teer- stoof, Nieuwstraat 12. SCHIEDAM Het bejaar denkoor 'Oase' (Ons Advies Samen Eén), dat het koor van dienstencentrum De Woudhoek genoemd mag worden, geeft dinsdag 16 de cember een kerstconcert in het dienstencentrum. Aanvang: 20.00 uur, de zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Kaarten kosten 2,50 gulden en zijn op de avond verkrijg baar aan de zaal. SCHIEDAMAan de Willemskade in Zuid is men onlangs gestart met de aanleg van tuintjes voor de bewoners van de woonboten. Voor de woonboten aan de Willemskade aan de kant van de brug naar de Stadhouderslaan komen geen tuintjes, daar komen alleen parkeerplaatsen. Dit met het oog op de toekomsti ge winkelvestiging van Albert Heyn en de veertig woningen, die in 1987 daar gebouwd gaan worden. Naar verwachting zal het werk in februari afgerond zijn. SCHIEDAM Rond de kerstdagen wordt er in de Ha- venkerk een aantal kerstdien sten gehouden door de Johan Maasbach Wereldzending. De serie begint zondag 21 de cember met een kerstwij- dingsdienst. Dit wij dingsfeest begint om 10.00 uur. 's Avonds is er een kerstmusi cal getiteld 'De sensationele dienstknecht'. Ook de tradi tionele kerstnachtdienst ont breekt dit jaar niet. Dinsdag 24 december om 21.00 uur is het bij Maasbach zover. Me dewerking wordt verleend door de gospelgroep 'Zion'. Eerste kerstdag is er dan het grote kerstfeest, dat om 15.00 uur begint. De kinderen van de zondagsschool voeren een speciaal voor deze gelegen heid ingestudeerd kinderspel op. kom even langs enmaak gratis kans op 'n MlERCEDES190 brabus SCHIEDAMBij de Film- Avenue Club live-optredens echter niet tevreden over Re- Aanvang: 21.30 uur, de zaal is club draait vrijdag 12 decern- verzorgt. De zanger, Prince, is volution en verlangt dat het geopend vanaf 20.30 uur. De ber de muziekfilm 'Purple het onberekenbare middel- repertoire aangepast wordt, toegang bedraagt vier gulden Rain' met in de hoofdrol het punt van de band. Zij spelen wat de band weigert. Pa na voor donateurs. Donateur fenomeen Prince. een ongewoon mengsel van een dramatische gebeurtenis worden kost vijf gulden per Het verhaal draait om de band funk, rock en rythm blues. in zijn privéleven gaat Prince seizoen, inclusief de toegang Revolution die in de First De eigenaar van de club is overstag. voor de eerste film Het krestiefite- Zötftje- (rn h/èdef/andi VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG PRIJSTREFFER VRIJDAG-ZATERDAG Gezellig Doos met 30 gotische kaarsen. In diverse kleuren. Totaal 270 branduren. Gebreid Vers van 't mes sy Jong belegen Goudse kaas. Per kilo nl.~ Kalenders/ Agenda's Shawl met franje. 150 cm Lang. 25 cm Maand kalender Breed. Acryl. In diverse regimental strepen W eekplanner Met notitieruimte. Ideaal vooropruw Grootformaat 10x10 I 10x13 Standaardformaat 9x115 1 9x13 Lambswool Pullover met raglan- mouw en ronde hals. In o.a. zwart, oker geel, rood, Sfeervol Tafellaken met kerstdessin. 100% Katoen. Grote maten v< 130 x 160 cm &Ï5 19.- 160 cm rond 22.- IOntwikkelen 3.50_J Ook geldig op de koopavond. vanaf30 x Een afdruk van 20 x 28 cm van uw leukste negatief. Geldig t/m donderdag 15 januari.

De Havenloods | 1986 | | pagina 1