JU VLOS in haar sas met Otik Florcs Bondsspaarbanken slaan handen ineen W"ntlK Scholing Burgemeester opent Stadsarchief Streekmuseum houdt traditie in stand Gezellige bijeenkomst FNV-jubilarissen Vriendschap met Filippijnen krijgt meer inhoud Huisvuil rond de feestdagen Oliebollenloop Cursus co-counselen Vellekoop Kledingactie succesvol Poppentheater 'Globedorus' Wens aan zieken Basketbal voor de jeugd in de kerstvakantie Voorzichting met vuurwerk PPSC-jeugd de zaal in BELOOFD: Burgelijke stand Kerst expositie Parkeergarage geopend DINSDAG 23 DECEMBER 1986 52-490 Wij bieden een schakclkursus wis- en natuurkunde aan (3 a 4 maanden). Om deel te kunnen nemen aan de opleiding clektronika (ca. 9 maanden) of tekenaar werktuigbouw (ca. 6 maanden). Doelgroep - ingeschrevenen bij het GAB - leeftijd tot 30 jaar - opleidingsniveau lts-b of mavo (zonder wis- en natuurkunde). Toelating geschiedt op basis van testresultaten. Aanmelding voor 16 januari 1987 bij het Arbeids bureau Rotterdam Zuid-West Slinge 303 (gevestigd in wijkgebouw de Larenkamp) tel. 010-4100166. Gewestelijk Arbeidsbureau Rotterdam SCHIEDAM/VLAARDIN- GENDe Bondsspaarban ken van Schiedam en Vlaar dingen zijn met ingang van 1 januari 1987 gefuseerd. Ze zetten hun activiteiten vanaf dat moment voort onder de noemer Stichting Bonds spaarbank Schiedam-Vlaar- dingen. De officiële akte van overdracht is donderdag 18 december om 17.00 uur, door de Raden van Commissarissen en Bestuur ondertekend. Dit gebeurd in het Schiedamse districtkantoor aam de Lange Nieuwstraat 195. Doel van de fusie in de tot stand koming van een nog uit gebreidere en kostenbespa rende, klantgerichte service. Hiertoe zal het huidige perso neelsbestand worden uitge breid met een twintigtal ge specialiseerde medewerkers. Dat het samengaan niet het gevolg is van problemen bij één van der banken bewijzen de verstrekte cijfers. Deze ge ven aan dat het gezamenlijk eigen vermogen meer dan 100 miljoen gulden bedraagt, of wel 14,5 procent van het ba- lanstitaal. Historie De Bondsspaarbank Schie dam is opgericht op 4 januari 1820, door het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Na lange tijd in de consistorie van het St. Ja- cobsgasthuis gehuisvest te zijn geweest, werd een eigen pand gekocht aan de tegen woordige Hoogstraat. Het eer ste bijkantoor, in de Alida Be waarschool, aan de Lelie straat, opende in 1905. De Vlaardingse vestiging is iets jonger. Deze werd opge richt op 16 augustus 1823. De bank was, door de jaren heen, gevestigd in de Weeskamer op het Raadhuis en twee aan de Schiedamseweg gelegen pan den. Aan de Van Hogendor- plaan verrees in 1955 het eer ste bijkantoor. VLAARDINGEN Dat het bezoek van de kordate Filippijnse Otik Flores de vriendschapsband tussen Vlaardingen en Barolod op de Filipijnen heeft verste vigd is een feit dat zeker is. Voor de VLOS, de Stich ting voor Ontwikkelings samenwerking, die de band vanuit Vlaardingen coördi neert, is haar aanwezig heid een geweldige impuls om zich nog meer dan voorheen in te zetten voor mensenrechten op de Filip pijnen. „We hadden in onze stoutste dromen niet verwacht dat ze een dusda nige vertegenwoordigster zouden sturen. Niks is haar ontgaan, ze is kritisch, vol hardend en weet heel goed waar ze mee bezig is", vat VLOS-medewerker Bim Oppenheim het optreden van de Filippijnse samen. dingen Bacolod Cities Friendships Ties and Coope ration (VBCFTC) is inmiddels beëindigd. Zij zal pas op 4 januari naar de Filippijnen te rugkeren omdat een aantal Nederlandse mensenrechten organisaties haar verzocht heeft uitleg te geven over de recente ontwikkelingen in haar land. Haar bezoek aan Vlaardingen heeft ertoe geleid dat scholen gemeenschappen in de regio zich gaan inzetten om de vriendschapsband meer in houd te geven. Zo zullen leer lingen van Spieringshoek ver taalwerk Nederlands-Engels voor de VLOS verrichten, scholengemeenschap Prof. Casimir wil volgend jaar een actie ten behoeve van de on derwijzersvakbond ACT-BA in Bacolod. Spieringshoek gaat bovendien volgend haar meewerken aan een actie voor een visserijproject in Bacolod voor vier vissersboten en Scholengemeenschap Groen van Prinsterer haalde tijdens een actie voor een landbouw programma f 14.000,- op. Op de slotavond van haar offi ciële bezoek maakte de Raad van Aangeslotenen van de VLOS en Otik de balans op in Oppenheim: „Duidelijk werd toen dat de vriendschapsband steviger is aangehaald maar dat het verschil tussen een rijk land en een land waar honger heerst toch een belasting is voor die vriendschapsband. Wat wij voor hun doen, doen we in onze vrije tijd. Bij hun is het een kwestie van leven of dood. Zij verwachten van ons een volkomen solidariteit om te vechten voor het naakte be staan. Wij willen dat allemaal wel maar dat gaat toch zeer moeilijk". „Ondanks benarde situatie op de Filippijnen hebben we wel gemerkt dat het een zeer vro lijk volk is dat hard werkt, „Otik voegt er aan toe dat werken voor de bevolking ook entertainment is en omdat ze zoveel lachen, veel langer kunnen werken. „Wat ook opvalt besluit Bim Oppenheim is dat ze een onbe- Otik Flores: „Werken is voor ons entertainment en omdat h lachen, kunnen we veel langer werken". vangenheid hebben, bijna kinderlijk onschuldig zijn en dat heeft mij wel aangespro ken". De Vlos-medewerker hoopt dat de band er toe leidt dat er ook en culturele uitwisseling gaat plaatsvinden. Ria Chin van de VLOS concludeert dat het de Filippijnse bevolking enorm veel goed doet dat er aan de andere kant van de wereld mensen zijn die met hen meeleven. Voor Ria zit het er misschien in dat zij het ko mend haar een reis naar de Filippijnen gaat maken. MAASSLUIS/MAAS LANDIn verband met de feestdagen zijn er wijzigingen aangebracht in het ophalen van het huisvuil. In Maassluis zijn de donder dagroutes (Sluispolder-West, Steendijkpolder en het gebied ten noorden van de Westland- seweg) van eerste kerstdag en nieuwjaarsdag verplaatst naar de voorafgaande woens dagen 24 en 31 december. De vrijdagroute in Sluispolder- oost wordt twee keer een maandagroute: in plaats van tweede kerstdag wordt er ge reden op 29 december en in plaats van 2 januari een verplichte vrije dag voor het gemeentepersoneel op 5 ja nuari. De dienst van gemeentewer ken vraagt nadrukkelijk de zakken met huisvuil niet eer der dan aan het begin van de dag waarop ze worden opge haald, aan de rand van het trottoir of op de verzamel plaats neer te zetten. In Maasland wordt de route van donderdag 25 december gereden op zaterdag 27 de cember. Er wordt op die dag alleen in de ochtend opge haald, vanaf 7 uur, zodat het huisvuil vroeg buiten moet staan. De route van donder dag 1 januari is verplaatst naar vrijdag 2 januari. Vooral tijdens de feestdagen moet het huisvuil binnen blij- SCHIEDAM— Zaterdag 27 december houdt Hermes DVS weer de traditionele oliebol lenloop. Om 11.00 uur starten de jong ste Hermes-leden en om 13.30 uur beginnen de senioren aan de prestatieloop rond het Har- gapark. Deelname is gratis. WATERWEG-NOORD Wie niet geheel tevreden is met zichzelf of meer te weten wil komen over het eigen inner lijk, kan in januari deelnemen aan een basiscursus co-coun selen. Via deze lessen leert men de eigen mogelijkheden ontwikkelen. In een co-counsel basiscursus worden diverse technieken geleerd die men op zichzelf en zijn/haar counselpartner kan toepassen. Met behulp van deze technieken kunnen de deelnemers in een veel direc ter contact komen met hun emoties. Men leert haar/zijn gevoelens te uiten, angsten te overwinnen en meer van het leven te genieten. Voor mensen die met zichzelf in de knoop zitten en behoefte hebben aan psychiatrische- of psychologische zorg, is deze cursus niet geschikt. De lessen vinden plaats op 23, 24, 25 januari en 6, 7, 8 februari in Rotterdam. A. Herweyer te Vlaardingen verstrekt desgewenst infor matie over de cursus co-coun selen via tel. 010 - 4743707. VLAARDINGEN Burgemeester Van Lier heeft afgelopen maandagochtend het verbouwde stadsarchief geopend. Na ruim drie maanden is de verbouwing en herinrichting van het gebouw vrijwel voltooid. Er zijn verrijdbare archiefrekken in de bewaarruimte geplaatst, de zolder is ingericht tot restauratie-atelier en de expositieruimte, de studiezaal en de topografische historische collectie zijn nu elders in het gebouw. Op 23 december a.s. wordt de studiezaal van het stadsarchief weer open gesteld. De openingstijden zijn enigszins gewijzigd: dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.30 uur; donderdag van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 22.00 uur. de markt anno 1745 waar dan al lantaarns staan. VLAARDINGEN Het Streekmuseum is vrijdag 26 december geopend. Met de openstelling op tweede kerst dag wordt een al tien jaar du rende traditie in stand gehou den. Elk jaar blijken velen 's middags de oude boerderij aan de Kethelweg te bezoe ken. Jan Anderson van het Streek museum: Telkens draait het uit op een reünie van oud- Vlaardingers die na het be- Behalve de vaste opstelling van de winkeltjes is een spe ciale expositie ingericht over het licht getiteld 'Licht in de duisternis'. Ook zijn litho's van Jan Toorop te bekijken, evenals de opstelling met oude blikken voorwerpen. Belangstellenden zijn welkom tussen 14 en 16 uur. 116 jaar ervaring in kaasverkoop... Dat proefje! Hoogstraat 120 Vlaardingen tel. 010-4344016 MAASLAND De actie van de Stichting Kleding Inzame ling Charitatieve Instellingen (KICI) is een succes geworden. De organisatie zegt dit mede te danken aan de spontane medewerking van de bewo ners in de gemeente Maas land. De opbrengst van de actie wordt voor de helft aange wend om hulpbehoevende ge zinnen van Nederlandse af komst in Indonesië met een maandelijkse ondersteuning te helpen (1370 gezinnen) en voor de andere helft voor pro jecten in het Afrikaanse Ko ninkrijk Lesotho. Volgend jaar hoopt de stich ting weer in Maasland in te zamelen. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00 -17.00, dinsdag t/m donderdag 8.30 - 17.00, vrijdag 8.30 - 16.00 uur Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoort: DE HAVENLOODS DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 traat 122, 3 ingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010- 4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H.Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010- 4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post MAASSLUIS: Nico v.d. Marei (privé tel. 01899-23570). REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED: J.Deijbel. RED: M.Ames en L.Visser SPORTREDACTEUR: G.Verver (01899-17787). ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980.3000 BZ Rotter dam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Sprei- 010 - 4.699.201 SCHIEDAM Kinderen van circa 4 tot 10 jaar kunnen za terdag 3 januari in theater De Teerstoof, gaan kijken naar het poppenspel 'De man met het witte masker'. In deze voorstelling voert de vogel Globedorus de toe- schouwertjes mee naar Japan. Een in dttwarae land wonende man met BGO Wtt masker zorgt voor het nodige avontuur. Het programma begint om 14.30 uur. De toegangskaart jes kosten f 3,50. VLAARDINGEN Op Oude jaarsavond verzorgt de Zie ken- en Bejaardenomrpep (ZBOV) een programma voor patiënten van het Holyzieken- huis. Familie, vrienden en kennissen kunnen dan de bes te wensen overbrengen aan hen die de jaarwisseling in het ziekenhuis moeten doorbren- Voor dit programma is alléén op die avond een telefoon nummer beschikbaar. Tussen 19.30 en 22.45 uur kan men via 010 - 4741811 een wens doorbellen. De jeugd van Vlaardingen in de Kerstvakantie terecht in de sporthal Westwijk om kennis te maken met de basketbalsport. VLAARDINGEN— Het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardin gen organiseert in samen werking met de Neder landse Basketbal Bond morgen een basketbal-cli- nic in de sporthal West- wijk. Aan deze demonstra lie zullen een aantal Ne derlandse topspelers en coaches hun medewerking verlenen. Op het gevarieer de basketbal-programma staat o.a. balbehandeling, basketbaltechnieken en een basketbal-circuit. Daarnaast worden er ook onderlinge wedstrijden ge speeld. Als er nog tijd over blijft, wordt als afsluiting van de dag een All-Star- demonstratiewedstrijd ge speeld tussen de aanwezige topspelers en de coaches. Deze basketbal-clinic krijgt op 30 en 31 december een vervolg in een school- loernooi, waarvoor al een aantal scholen hebben in geschreven. Wie met de basketbal-sport kennis wil maken is dit een ideale ge legenheid. Belangstellen den in de leeftijdsklasse tussen 12 en 17 jaar zijn van harte welkom. Het in schrijfgeld bedraagt één gulden. Voor meer infor matie kan men terecht bij het bureau sportieve recre atie van de gemeente Vlaardingen, tel. 4.35.58.88. VLAARDINGEN De leden van de Industriebond FNV die in '86 hun jubileum gevierd hebben, kunnen terugzien op een geslaagde jubilarissen- Daarna werden enkele bingo ronden gedraaid, waarvoor de hoofdprijs beschikbaar was gesteld door de vakantiestich ting Euroase. Het 1-mei or- bijeenkomst. In zaal Triangel kest stond borg voor de muzi- werden vrijdagavond 113 le den in het zonnetje gezet, waarbij het 60-, 50-, 40- kale omlijsting van deze avond. Daarnaast oogstte de groep geestelijk gehandicapte jarig lidmaatschap van deze muzikanten veel succes, onder Vlaardingse vakbond her dacht werd. De jubilarissen en hun part ners kregen een gezellig pro gramma voorgeschoteld, voorafgegaan door een toe spraak van bondspenning- meester Ako van der Veen. Hij feliciteerde de Vlaardingers namens het bondsbestuur met hun jubileum. leiding van de heer Lucardie, directeur van de Sociale Werkplaats te Maassluis, speelden de muzikale werkne mers enkele nummers voor het publiek. Verdere informatie over de activiteiten van de Industrie bond FNV via tel. 010- 4355815. MAASSLUIS Het afsteken van vuurwerk mag op oude jaarsavond van 20 uur tot nieuwjaarsdag 02 uur. Buiten deze zes uren is het volgens de Algemene Plaatselijke Veror dening verboden. •j>: verkoop van het vuurwerk is toegestaan van zaterdag 27 tot en met woensdag 31 de cember, alleen door winkels die daarvoor een vergunning hebben. Op het Kerkeiland, langs de Haven in het indu striegebied binnen de lijn Keucheniusstraat - Troelstra- weg - Elektraweg mag geen vuurwerk worden verkocht, vervoerd of bewaard, laat staan afgestoken. Veel mensen, vooral zieken en ouderen en ook dieren onder vinden veel hinder van vuur werk. De gemeente adviseert daarom het afsteken tot een korte tijdsruimte te beperken. Het gebruik van vuurwerk is alleen verantwoord met de grootste voorzichtigheid en na goede voorzorg. Kinderen kunnen er beter niet aan be ginnen. SCHIEDAM Ook deze kerstvakantie hoeft de PPSC- jeugd zich niet te vervelen. De jeugdcommissie van de voet balvereniging heeft een aantal niet alledaagse activiteiten voor de pupillen junioren ge organiseerd. De gehele jeugdafdeling is woensdag 24 december te gast bij tafeltennis /ereniging De Reling. Tussen 10.00 en 15.00 uur maken de Schiedamse voetballers uit wie zich de ko mende tijd kampioen tafelten nis mag noemen. In Sporthal Oost wordt er za terdag 27 december tussen 9.30 en 12.30 uur een pupil- lentoernooi gehouden en op oudejaarsdag gaan de PPSC- meisjes en -junioren bowlen. Als afsluiting van de vakan tieweek is er vrijdag 2 januari wederom een onderling voet baltoernooi in Sportzaal Oost. De pupillen voetballen van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur komen de meis jes en de junioren in actie. Ook enthousiaste voerballers die nog geen lid zijn van PPSC kunnen zich via de volgende telefoonnummers aanmelden voor dit toernooi: 4704701, 4261092 en 4260855. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel. 010-435 35 33 MAASLAND Behalve op de kerstdagen en op nieuw jaarsdag zijn de gemeentese cretarie en het bureau ge meentewerken ook op vrijdag 2 januari voor het publiek ge sloten. Alleen voor aangiften van ge boorten of overlijden is het bureau van de burgelijke stand zaterdag 27 december van 9 tot 10 uur geopend. Voor hetzelfde doel kan men vrij dag 2 januari, eveneens tussen 9 en 10 uur, terecht op de af deling dienstverlening. SCHIEDAM In het verzor gingscentrum 'Frankenland' aan de Sint Liduinastraat 10, kan men tot en met vrijdag 2 januari een Kerstexpositie be kijken. Hierin treft men reprodukties van ikonen aan (gemaakt door Th. v.d. Linde) en een serie zeefdrukken over 'Leven en dood in de mythologie' (van Jack de Deugd). De tentoonstelling is alle da gen vrij toegankelijk van 9.00 tot 22.00 uur. VLAARDINGEN— Wethou der B. Goudriaan heeft afge lopen vrijdag de parkeergara ge aan de Afrol officieel ge opend. Goudriaan die tevens president-commissaris is van de BV Parkeergarage Vlaar dingen deed dat door met een oldtimer de met papier afge sloten parkeergarage in te rij den. Hij werd daarbij verge zeld door wethouder Van der Velde en twee commissarissen van de besloten vennootschap Het gezelschap reed daarna naar de bovenste verdieping en kwam vervolgens met een bouwlift weer naar beneden. Tot 5 januari 1987 kan men de auto in de garage parkeren. Het parkeertarief wordt daar na een gulden per uur.

De Havenloods | 1986 | | pagina 3