Onenigheid en irritaties hinderpaal voor opbouwwerk DE HAVENLOODS VUUKUttLAKIlE' Meer werkgelegenheid, minder woningbouw Twee exposities Schieland Galerie SPETTEROPRUIMING Burchthuys Interieur Orgelconcert Uitkering Oude wijken zouden dwarsliggers zijn Vrouwen cursus Ziekenom roep op de kabel Expositie in De Woudhoek Beethoven en Chopin De 4 Molens Zijreflectie van fietsen mm RESERVEER DAN NÜ ALVAST 'N WAGEN Kom snel en pak enorm voordeel. Let op de advertentie a.s. donderdag in De Havenloods/Het Zuiden. >4 - Tel. 010-473.83.93 Ridderkerk -Noordenweg 87 - Tel. 01804-23371 Vrijdag koopavond. Maandag gesloten Nieuw Beljerland - Ridder van Dorpstraat 16 - Tel. 01869-2888 Vrijdag koopavond. Maandag gesloten Krimpen a/d Lek - Tiendweg 45 - Tel. 01807-11001 (grens Krimpen a/d IJssel t.h.v. Algerabrug) tDITIL 9, DINSDAG 6 JANUARI 1987, 36e JAARGANG, NR. 1 Q Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Rijnmond in 1985 SCHIEDAM De werkgelegenheid in het Rijnmondgebied is in de periode mei 1984 - mei 1985 toegenomen. Er was sprake van een toename met ruim vierduizend werkzame mensen. Een op merkelijke ontwikkeling als men bedenkt dat de werkgelegenheid sinds 1978 elk jaar daalde. De günstige wending die de werkloosheid in 1985 en 1986 nam, leidde tot een daling van het werkloos heidspercentage van 18.7 naar 16.1 procent. Deze cij fers zijn bekendgemaakt door de provincie Zuid- Holland. Uit dezelfde cijfers blijkt dat het aantal voltooide woningen in 1985 sterk is teruggelopen. Er werden dat jaar minder dan zeven duizend nieuwbouwwo ningen opgeleverd. Vooral de huursector moest het ontgelden. In het Rijn mondgebied werd men ge confronteerd met een leeg standspercentage van vier procent. De uitworp van zwavel dioxide door bedrijven in de regio nam in 1985 af met twintig procent. Ten op zichte van 1974 was er zelfs sprake van een halvering van de uitstoot. De oorza ken van de daling zijn met name verwerking van laag- zwavelige aardoliën, struc turele energiebesparende maatregelen, verhoogde in zet van aardgas en de in stallatie van gasturbines. Vorig jaar is slechts één keer waarschuwingscode 3 afgekondigd. In totaal wer den achtduizend klachten Er werden in 1985 minder dan zevenduizend nieuwbouwwoningen opgeleverd in het Rijnmondgebied. ingediend inzake overlast. In tachtig procent van de gevallen betrof het klach ten over stankoverlast, de overige klachten hadden betrekking op geluids- en stofoverlast. De meeste klachten waren afkomstig uit Hoek van Holland. SCHIEDAM De serie orgel concerten die dit jaar in de aula van het Stedelijk Mu seum gehouden wordt, opent zaterdag 17 januari met een bespeling van het uit 1773 da terende Hess-orgcl door de Rotterdamse organist Gerard Legierse. Deze organist behoort tot de jonge garde afgestudeerde leerlingen van het Rotterdams Conservatorium uit de orgel klas van André Verwoerd en is reeds een aantal jaren werk zaam als orgel-docent aan verschillende muziekscholen. Als vaste organist en koordiri gent is Legierse verbonden aan de H. Michaël- en Cle- menskerk in Rotterdam-Zuid. Op het programma van zater dag 17 december staan wer ken van Bach. Uitgevoerd worden alle acht Preludia en Fugae, aangevuld met een aantal koraalbewerkingen. Het concert begint om 15.00 uur en duurt ongeveer drie kwartier. De toegang is gratis. t Problemen voor het opbouwwerk Nu verplicht op elke fiets bres voor volwas seneducatie A Geslaagd volley baltoernooi bij VCS 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week B C ityHgnt autoverhuur MEER INFORMATIE TEL.010 - 4 12 61 66 (onder het Shell-gebouw, Hofplein) Couwenburg 58 - 3032 AG Rotterdom SCHIEDAM Jongeren van 18 tot en met 20 jaar die hun studie of beroepsopleiding vlak voor de zomervakantie beëindigd hebben, kunnen met ingang van 1 januari 1987 een beroep doen op een RWYV- uitkering. Teneinde het mogelijk te ma ken dat de uitkering tijdig wordt uitbetaald verzoekt men hiervoor in aanmerking komende jongeren contact op te nemen met de G.S.D., tele foon 4732111 (tussen 8.30 en 12.30 uur). SCHIEDAM— De bewo nersverenigingen van de wijken oost, west en zuid hebben het gevoel op het gebied van het opbouw werk niet meer serieus ge nomen te worden door de verantwoordelijke wet houders. Na twee jaar pra ten en onderhandelen is het opbouwwerk in de wij ken nog steeds niet goed van de grond gekomen. Volgens de bewonersvere nigingen is dit te wijten aan de 'arrogantie van de politiek'. De affaire rond het opbouw werk begon twee jaar geleden toen het werkgeversinstituut SS WO (Stichting Schiedam Werkgeversinstituut) opgehe ven werd. De bewonersvereni gingen hebben'zo hun vraag tekens bij de opheffing: „Het werkgeversinstituut moest onder duistere omstandighe den worden opgedoekt. Zo zouden ze schulden hebben, die niet meer te overbruggen waren en meer van dat soort fraais. Deze insinuaties wer den ergens uit een duim gezo gen". Omdat er op het ophouwwerk bezuinigd moest worden, dienden de opbouwwerkers in de wijken ook stedelijk te gaan functioneren. Om hier organisatorisch gestalte aan te geven, werd gezocht naar een nieuwe vorm. Deze nieu we werkvorm zou een goede samenwerking moeten garan deren. Eensgezindheid Er werd een nieuwe instelling, het SJVOS (Stedelijk Instituut Voor Opbouwwerk Schiedam) in het leven geroepen. In deze nieuwe stichting zouden de vijf Schiedamse wijken parti ciperen. Met de stichting wil de de gemeente eensgezind heid onder de wijken bereiken wat het opbouwwerk betreft. Men wilde de wijken op één lijn krijgen. De oude wijken oost, west en zuid haddén al opbouwwerk en vreesden dat dat door het onderhandelen en praten bin nen het SIVOS in het gedrang zou komen. „Volgens de oude wijken mocht er géén gat val len, waardoor werknemers hun baan zouden kwijtraken. Hier begon al de trammelant. Eigenlijk had het SIVOS bij voorbaat al geen kans van sla gen", aldus vertegenwoordi gers van de drie oude wijken. Naar de mening van de bewo nersverenigingen werden tij dens de onderhandelingen tel kens weer oude koeien uit de sloot gehaald en oude irrita ties op tafel gelegd. Dit stond de eis van de gemeente om op één lijn te komen in de weg. Na een lange en moeizame sollicitatieprocedure werden de namen van de nieuwe op bouwwerkers bekend. Op dat zelfde moment stapten Nieuwland en Centrum uit het SIVOS-bestuur en eisten een nieuwe sollicitatieprocedure. Bovendien eisten zij van de overige bewonersverenigin gen dat er onafhankelijke SI- VOS-bestuursleden zouden komen. Mensen dus die niet direct bij de bewonersvereni- gingen betrokken waren. De oude wijken wilden absoluut geen nieuwe sollicitatieproce dure op gang zetten. Door dit geharrewar en heen en weer gepraat werd men het niet eens met als gevolg dat de subsidie uitbleef. Bestuursleden Ook de samenstelling van het SlVOS-bestuur leverde de no dige moeilijkheden op. Verte genwoordigers van de oude wijken maakten zich nogal boos over het feit dat in het bestuur Jan Schlarmann aan gesteld werd. Hij is voorzitter van de bewonersorganisatie Nieuwland, de vereniging die onafhankelijke bestuursleden geëist had. Volgens anderen is Schlarmann onafhankelijk, omdat de organisatie Nieuw land niet de status van bewo nersvereniging heeft. D,e verantwoordelijke wet houder voor het opbouwwerk, Hafkamp, vond het welletjes en zei dat de oude wijken nu maar eens de strijdbijl moes ten begraven. Een opmerking die bij de bewonersverenigin- gen van de oude wijken in het Wethouder Hafkamp: „De oude wijken moeten de strijdbijl m begraven". verkeerde keelgat schoot: „Toen de oude wijken dit zei den, moesten zij eerst op één lijn komen met elkaar. Hier wordt duidelijk met twee ma ten gemeten". „Wist de politiek werkelijk niet dat er gedonder zou ko men door de aanstelling van de heer Schlarmann?" Volgens de oude wijken zijn goede onderhandelingen en gemaakte afspraken door de politiek om zeep geholpen. „Dat is geen onderhandelen, maar iemand aan het lijntje houden". SCHIEDAM In het vrou wenontmoetingscentrum 'Barrika', aan de Lange Kerk straat 62, start 9 januari een cursus voor vrouwen van veertig jaar en ouder. Tijdens de bijeenkomsten wordt geza menlijk bekeken welke voor delen deze leeftijd heeft en op wat voor activiteiten men zich desgewenst kan richten. De cursus is steeds op vrijdag, van 9.30 tot 11.30 uur. De deelnamekosten, voor de acht bijeenkomsten, bedragen f20,-. Wie meer informatie wenst of zich wil opgeven kan bellen naar Mies Derks, telefoon 4749907. SCHIEDAM Het program ma van de Schiedamse Zie kenomroep is met ingang van 1 januari nu ook op de kabel te ontvangen. De uitzendingen worden ver zorgd op dinsdag-, woensdag en donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Op dinsdag en donderdag is er een pop-ver- zoekplatenprogramma en op woensdag een klassiek-ver- zoekplatenprogramma. Tij dens de uitzendingen kunnen platen worden aangevraagd. Het telefoonnummer is 4260000. Met deze uitbreiding kunnen nu ook voor zieken, die thuis liggen platen worden aange vraagd. De Ziekenomroep is te vinden op FM 94.1 Mhz. Deze informatie is ook te vin den op het info-kanaal van de gemeente. MEDEDELING In verband met een nieuwjaars bijeenkomst van al onze mede werkers sluiten onze kantoren a.s donderdag (8 januari) reeds om 15.30 uur. Ons hoofdkantoor blijft tot 17.15 uur telefonisch bereik baar. WEGENER H.A.H.-BLADEN B.V. SCHIEDAM In het dien stencentrum De Woudhoek exposeert mevrouw Korpers- hoek in januari haar handge maakte wandkleden. De wer ken hangen in de zaal van het centrum en zijn dagelijks ge durende de openingstijden vrij te bezichtigen. De ten toonstelling duurt tot 22 janu ari. Het dienstencentrum is geves tigd aan het Heijermansplein 35, tel. 4709555. SCHIEDAM Liefhebbers van klassieke muziek kunnen morgen, woensdag 7 januari, in het museum terecht bij een optreden van de pianiste Ine ke Kok. Zij voert werken uit van Beethoven en Chopin. Ineke Kok, die reeds verschil lende malen in het museum optrad, begon haar pianostu die op 9-jarige leeftijd en ver volgde deze aan het Rotter- dams Conservatorium onder leiding van 1st van Hadju. In 1976 behaalde zij de onder wijsakte B en een jaar later het einddiploma solospel. Verder studeerde zij bij Geor ge van Renesse, maakte een studiereis naar Wenen en was verschillende malen in radio programma's te horen. Het concert van Ineke Kok be gint om 12.30 uur. De toegang is gratis. De glazuren stelt zij samen uit acht grondstoffen waaraan metaaloxydes worden toege voegd voor de verschillende kleuren. De werken van Iene Vonk zijn dagelijks te zien tussen 09.00 en 20.00 uur. SCHIEDAM In diensten centrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan wordt zon dag 11 januari een vrij-entree georganiseerd. Muzikale me dewerking wordt verleend door het showkorps van O.B.K. met blazers, tamboers en majorettes. Gelijktijdig is er in de kaartzaal een ruil beurs van munten en postze gels. Woensdag 14 januari is er in 'De 4 Molens' een lunchcon cert dat verzorgd wordt door het Gewestelijk Senioren Or kest. De uitvoering duurt van 13.00 tot 14.00 uur. De toe gang is gratis. Zondag 25 januari is er van 13.30 tot 16.00 uur een thé- SCHIEDAM De Schieland Galerie toont tot en met 14 februari werken van Mans Mees en Iene Vonk. Mans Mees werd in 1918 ge boren. Na werkzaam te zijn geweest in totaal andere bran ches dan de kunst, liet hij zich vier jaar na zijn pensionering inschrijven aan de Vrije Aca demie in Rotterdam. Daar volgde hij voornamelijk lessen van Annie Goddijn en Bob Kemper. Zijn werk is te zien in de polikliniek aan de B.K.- laan. De expositie is op werk dagen te bezoeken van 9.00 tot 17.00 uur. Iene Vonk stelt haar kerami sche sculpturen ten toon in de galerie aan de Stadhouders laan. Bij haar werken gaat Iene Vonk uit van menselijke vormen. De figuren worden uitgerekt, geabstraheerd of .buiten proportie voorgesteld. Haar recentste werk is geïn spireerd op pre-historische vruehtbaarheidsbeeldjes, zo als de Venus van Willendorf. Ineke Kok achter de piano. VLAARDINGEN Nog niet alle fietsen in Nederland zijn voorzien van zijreflectie. Het blijkt dat op de nieuwe wette lijke maatregel welke in houdt, dat fietsen vanaf 1 ja nuari 1987 voorzien moeten zijn van zijreflectie, nog traag wordt gereageerd. Op het ogenblik is ongeveer 25 procent van de fietsen van zij reflectie voorzien, terwijl het hiervoor bestemde materiaal al lang in de handel is. De fietsenhandel verwacht daar om dat op korte termijn een grote vraag naar dit materiaal zal ontstaan. „Niet alleen voor Er wordt traag gereageerd op de wettelijke regeling, die verplicht dat fietsen zijreflectie moeten hebben. de veiligheid maar ook om het in de rij moeten staan wach ten te voorkomen, verdient het aanbeveling zo snel moge lijk de fiets van de voorge schreven zijreflectie te laten voorzien", zo laat de Stichting Fiets weten.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1