0DE HAVENLOODS dan een 'uitkeringsfabriek' Sociale Dienst wil meer zijn Schiedams Nieuwsblad rVOORDEEL AKTIE - Jeugdland werpt blil op afgelopen tien jaar My fair lady te groot voor Passage Theater Tientallen guldens sfeer voordeel 90 Jaar termeulen ckZMrSbr Uitgeweken naar Zuidpleintheater Woody Allen Feestelijk jaar voor huisvrouwen bij Filmclub Bob en Bert in De Tender Thema-avond vredesopvoeding WD viert Nieuwjaar Vrouwen cursus De 4 Molens Cliënten wijzen op scholing en vormingsmogelijkheden9 I t dat pakt verrassend uit vanaf SCHITTERT OOK IN 1987 meubelen en tapijten met zoveel meer voordelen! SCHIEDAM In dien stencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan wordt zondag 11 januari een ruilbeurs gehouden. Het gaat hier om munten, postzegels, prentbriefkaar ten en eerste-dag-envelop- pen. Tevens is er de moge lijkheid één en ander gratis te laten taxeren. Aanvang: 13.30 uur. Véfimeijer compact discs van ABCBt/mZ SCHIEDAM Bureau Jeugdland begon tien jaar ge leden namens de gemeente Schiedam met het organiseren van wijkgerichte vakantieac tiviteiten. Om de burgers van Schiedam een indruk te geven van wat er de afgelopen tien jaar voor de jeugd georgani seerd is, is er van donderdag 22 januari tot en met zondag 1 februari een tentoonstelling te zien in het Stedelijk Museum. De titel van de expositie is, hoe kan het ook anders: '10 jaar Jeugdland in de wijken'. De tentoonstelling wordt don derdag 22 januari om 20.15 uur officieel geopend door wethouder Hafkamp. Speciaal voor de jeugd is er op woensdag 28 januari tussen 14.00 en 16.00 uur een speur tocht door het museum, waar bij leuke prijzen te winnen zijn. Alle deelnemers krijgen een attentie. De tentoonstelling wordt 1 fe bruari met een kindervoor stelling afgesloten. De kinde ren die aan de speurtocht heb ben meegedaan mogen gratis naar binnen. De kindervoor stelling begint om 14.00 uur. I Ook dit jaar zal er voor de jeugd weer van alles te doen zijn ti Jeugdland. SCHIEDAM Degenen, die gerekend hadden op een avondje 'My fair lady' in het Passage Theater, dat voor aanstaande zaterdag ge pland stond, komen bedro gen uit. De voorstelling gaat niet door. Het hoofd van de technische dienst van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen kwam na een werkbezoek aan het theater tot de conclusie dat er onop losbare problemen bestaan met het changeren van de cors en het op- en afgaan van de zestig man tellende cast. Het Passage Theater wilde de bezoekers echter niet ge heel teleurstellen en vond het gezelschap bereid om voor de Schiedammers een extra voorstelling te geven in het Zuidpleintheater. Deze voorstelling wordt woens dag 14 januari gegeven om 20.15 uur. Het tekstboek van een musi cal ligt aan de basis van het bestaan van een show. Het verhaal is immers de kern, waarop de hele productie wordt gebouwd. Het be roemde duo Rodgers en Hammerstein poogde al eens een muzikale versie van George Bernard Shaws 'Pyg malion' op touw te zetten, maar moesten later afhaken. Lerner en Loewe vonden echter in 'The Britisch Social manners' voldoende ritmi sche en muzikale kwaliteiten orh 'Pygmalion' om te zetten in een musical. Zo ontstond 'My fair lady'. Pygmalion is één van de mooiste, romantische to neelstukken ooit geschreven en aangezien Alan Jay Ler ner de originele versie op de voet volgde werd My fair lady een van de meest inte ressante, ontroerende en li teraire musicals die Broad way gekend heeft. De musical wordt opgevoerd door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen dat in 1969 werd opgericht. Inmiddels heeft dit ballet een stevige internationale reputatie ver worven. Sinds 1984 staat het pi de rollen van professor gezelschap onder leiding van Valery Panov. Hij was ooit sterdanser van het vermaar de Kirov Ballet in Lenin grad. Met de komst van Pa nov kreeg het Koninklijk Ballet een sterk eigen gelaat, 'nieuw klassiek' op het hoog ste niveau, met in de pro gramma-keuze een voorkeur voor groots opgevatte avondvullende balletten. De voorstelling begint 14 janua ri om 20.15 uur. Kaarten zijn te koop aan de kassa van het Zuidplein, telefoon 4815844, tussen 10.00 en 17.00 uur. EDITIE P, DONDERDAG 8 JANUARI 1987, 36e JAARGANG NR. 1 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 ,Je hebt de plicht om mensen de weg te wijzen". dan degene die om hulp komt, ben je toch min of meer ver plicht om de weg te wijzen". Het uitbrengen van het rap port 'Op weg naar 1990' is een eerste aanzet tot mogelijke veranderingen. Afhankelijk van de reacties (politiek en uit het participan- tenoverleg) zal duidelijk wor den welke wensen wel, en welke niet uitvoerbaar zijn. Over een week komt de notitie in de commissie voor energie besparing, milieu sociale dienst en stadsontwikkeling aan de orde en binnen drie maanden zijn de eerste reac ties bekend. SCHIEDAM De Schiedam- se afdeling van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen bestaat dit jaar 70 jaar. De huisvrouwen laten dit heu glijke feit niet zomaar voorbij gaan en organiseren in dit feestelijke jaar veel bijzonde re activiteiten. Zo is er volgende week don derdag, 15 januari, een dis cussie over het thema 'de vrouw in het jaar 2012'. De discussie staat onder leiding van mevrouw G. Egbers-Bau- müller. Woensdag 28 januari kan men een dia-serie zien over de Rot terdamse Laurenskerk, ter wijl dinsdag 17 februari een rondleiding in deze kerk geor ganiseerd wordt. De dia-serie begint om 10.00 uur en wordt gehouden in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155. Voor nadere inlichtingen over de verschillende activiteiten kan men zich wenden tot me vrouw Van Wolde, telefoon 4731656. Prachtige M-store gemaakt van een perfekte kwaliteit franse bouclé met 30 cm hoge kant. In wit of écru. Nu met tientallen guldens opruimingsvoordeel. 300x200 cm van .459:- voor 124.- 400x200 cm van 490"- voor 165.- 500x200 cm van 22&: voor 199.- 600x200 cm van,270.- voor 240.- 700x200 cm van J20- voor 280.- Bijpassende store 210 cm hoog per meter voor 36.50 SCHIEDAM,De meest re cente en hooggeprezen film 'Hannah and her sisters' van Woody Allen draait vrijdag 9 januari bij de Filmclub. Drie sportwethou ders en één burge meester zien om en blikken vooruit. A Henny Caro op de bres voor educatie voor volwassenen. Kritisch zelfonder zoek bij Sociale Dienst. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Bob en Bert (foto: Auke Bergs ma). SCHIEDAM Theatercafé De Tender start volgende week donderdag 15 januari het nieuwe jaar met eeri optre den van het duo 'Bob en Bert'. Dit kaalgeschoren duo maakt in het hele land furore. Overal trekken deze muzikanten be kijks met hun contrabas en ukelele. Het tweetal speelt over het algemeen Engelstali ge liedjes uit de 40er en 50er jaren. Aanvang: 20.30 uur. De toegang is gratis. Binnenkort maken Bob en Bert een gram mofoonplaat met het Rotter damse duo de Berini's. het GAB hier niet of nauwe lijks aan toe komt". Omdat de Sociale Dienst op dat moment de enige over heidsinstantie is die nog con tact heeft met de cliënt, vindt men in Schiedam dat de GSD deze mensen moet kunnen ad viseren en helpen. Zijdeveld: „Wanneer je hebt vastgesteld wat de cliënten wensen, moet je daar als orga nisatie op inspelen. Want wanneer je de weg beter weet SCHIEDAM De Schiedam- se liberalen houden dinsdag 13 januari een nieuwjaarsin- stuif voor leden en belangstel lenden. Iedereen is van harte welkom, ook degenen die geen lid van de WD zijn. De instuif wordt gehouden in zaal Irene, Nieuwe Haven 155 en begint om 20.00 uur. SCHIEDAM In het vrou wenontmoetingscentrum 'Barrika', aan de Lange Kerk straat 62, start 9 januari een cursus voor vrouwen van veertig jaar en ouder. Tijdens de bijeenkomsten wordt geza menlijk bekeken welke voor delen deze leeftijd heeft en op wat voor activiteiten men zich desgewenst kan richten. De cursus is steeds op vrijdag, van 9.30 tot 11.30 uur. De deelnamekosten, voor de acht bijeenkomsten, bedragen f20,-. Wie meer informatie wenst of zich wil opgeven kan bellen naar Mies Derks, telefoon 4749907. SCHIEDAM Vredesopvoe ding is het onderwerp van de thema-avond die de taak groep Activiteiten van de Schiedamse Vrouwenemanci patie Organisatie donderdag 15 januari organiseert in het vrouwenontmoetingscentrum Barrika. Leidraad van deze avond is een videofilm, waarop de kin derpsychologe Lea Dasberg haar mening geeft over dit veelzijdige onderwerp. De taakgroep wil vooral vrou wen, die zich nauw bij dit on derwerp betrokken voelen de gelegenheid geven zich te in formeren. Marianne Willems, coördina trice van 'Vrouwen voor vre de' begeleidt de avond en gaat onder meer in op geweldloos en geweldadig gedrag. De Openbare Bibliotheek ver leent medewerking door het beschikbaar stellen van boe ken, die enerzijds op het kind gericht zijn en anderzijds een steun voor volwassenen kun nen zijn. De thema-avond begint om 20.00 uur. Barrika is te vinden in de Lange Kerkstraat 62. Vrouwenontmoetingscentrum Barrika. In de hoofdrollen zijn naast Woody Allen zelf ook Michael Caine, Mia Farrow en Mau reen Ó'Sullivan te zien. De projector gaat om 21.30 uur lopen, de zaal is vanaf 20.30 uur geopend. De toe gang bedraagt vier gulden voor donateurs. Donateurs van de Filmclub kost vijf gul den per seizoen, dit is inclu sief de toegang voor de eerste film. De Filmclub is gevestigd in gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Allen toont weer het leven in de grote stad. Een kaleidosco- pische wirwar van gebeurte nissen en relaties tussen men sen. De losse verhaaltjes wor den tijdens de jaarlijkse fami liefeestjes bij pap en mam in een groter kader geplaatst. SCHIEDAM In diensten centrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan wordt zon dag 11 januari een vrij-entree georganiseerd. Muzikale me dewerking wórdt verleend door het showkorps van O.B.K. met blazers, tamboers en majorettes. Gelijktijdig is er in de kaartzaal een ruil beurs van munten en postze gels. Woensdag 14 januari is er in 'De 4 Molens' een lunchcon cert dat verzorgd wordt door het Gewestelijk Senioren Or kest. De uitvoering duurt van 13.00 tot 14.00 uur. De toe gang is gratis. Zondag 25 januari is er van 13.30 tot 16.00 uur een thé- dansant. SCHIEDAM De Ge meentelijke Sociale Dienst (GSD) wil af van het stem pel 'uitkeringsfabriek' en wil zich met veel meer din gen gaan bezighouden dan het strekken van uitkerin gen. Dat valt op te maken uit het rapport 'Op weg naar 1990' dat deze week werd uitgebracht. Wethou der Chris Zijdeveld noem de de notitie van de GSD „Bijzonder. Zeker gezien de manier waarop het tot stand is gekomen". 'Op weg naar 1990' is namelijk het resultaat van een uitge breid zelfonderzoek dat binnen de Sociale Dienst is gehouden. Het doel van de nota. is de aanbevelingen die worden gedaan zoveel mogelijk uit te voeren en zo het functioneren van de dienst te verbeteren. L. Cok is een van de mensen die aan de tot standkoming van het rapport waarin het eigen functioneren kritisch onder de loep wordt genomen, heeft mee gewerkt. Maar zegt hij: „Het uitgangs punt is altijd de cliënt ge weest. We moeten mensen op de meest effectieve en snelste manier een uitkering geven. Behalve het waarborgen van de inkomens willen we ons meer bezig gaan houden met het bieden van toekomstpers pectieven voor de cliënten". In 'Op weg naar 1990' wordt gewezen op de volgende mo gelijkheden waarmee mensen die bij de GSD komen, gehol pen zouden kunnen worden: bevorderen van vormings- en scholingsmogelijkheden, ver dere uitbouw van de activitei ten van het huidige bureau vervangend werk in het ta kenpakket van de sociale dienst. Aanvragen Met name de laatste jaren werd de dienst overspoeld met aanvragen voor een uitkering, terwijl ook de nieuwste stel selherziening enige aanpas singen van GSD-zijde vraagt. Verantwoordelijk wethouder Zijdeveld: „De dagelijkse pro blematiek is vaak zo belang rijk dat er geen mogelijkheden zijn om de zaken zo op te zet ten dat je het beter aankunt. Het is daarentegen een morele plicht om de service op een zo'n hoog mogelijk niveau te brengen en dus moet je ook wanneer je onder druk staat tijd vrijmaken om orde op za ken te stellen". En de wethouder vervolgt: „We hebben onze ogen en oren wijd open en proberen wat aan de kritiek die er op de GSD is te doen". Ook bij medewerkers van de Sociale Dienst bleek de be hoefte te bestaan om van het stempel 'uitkeringsfabriek' af te raken. „Door |de opleiding van de medewerkers aan te passen, moeten we langzaam maar zeker een 'uitkeringsbe- drijf' worden", legt directeur G.A.A. Smits uit. De kern waar de nieuwe aan pak om draait is het verbeter de contact met de cliënt, waardoor misverstanden over moeilijke en vaak onduidelij ke wetten worden voorkomen. Adviseren „En dan boek je tijdwinst, waardoor je bijvoorbeeld eer der mensen kunt adviseren", aldus de GSD-directeur. „Mensen wijze op scholings- en vormingsmogelijkheden hoort officieel natuurlijk thuis bij het arbeidsbureau. In de praktijk blijkt echter dat De Sociale Dienst op weg naar 1990. Van links naar rechts: directeur Smits, stafmedewerker Cok en wethouder Zijdeveld.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1