0 DE HAVENLOODS Voodopvangcentrum mag Ideze mor ICMD niet helpen Schiedams Nieuwsblad Ontdek je plekje in Schiedam VOORDEELACTIE-i IJspret goed begonnen Activiteiten De Erker Noorse sokken Strooizout honderc procent duurder Hoe blijf ik mijn gewicht de baas? Dijkshoorn ontdekt nieuw hoortoestel STEENGOED!!! Schieland Galerie Nog geen ijsbaan Kroonenberg in Podium 5o) DONDERDAG MAAR Tekort aan professionele hulpverleners voor 7 x 24 uurs bereikbaarheid Sjoeltoernooi De Woudhoek Clowns middag j"7.i c onIe°P'"iming Kruisverenigingen bundelen krachten The Ditch EDITIE P, i DONDERDAG 15 JANUARI 1987, 36e JAARGANG NR. 2 ,w ISO', ooe JMMTOjMINta inm. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 De koude trotserend, bonden vele schaatsliefhebbers deze week de ijzers weer onder. Gewapend met ijsmutsen, been- en oorwarmers en hier en daar een platvinkje, waagden jong en oud zich op het gladde ijs. Ondanks dat het ijs niet op alle plaatsen even betrouwbaar was zag men op vrijwel alle vijvers, grachten, plassen en vaarten horden schaatsers. Voor de verkopers van schaatsen schijnen de gouden tijden weer aangebroken te zijn. Met name de populariteit van ijshockeyschaatsen en sticks lijkt toegenomen te zijn. Veel beginnelingen staan nog wat wankel op het smal le staal en moeten de eerste slagen met een valpartij be kopen. Maar een oud gezeg de leert dat met vallen en opstaan veel bereikt kan worden. Doorzetten dus maar! Hoewel de nuchtere Friezen nog niet overvallen zijn door de jaarlijkse terugkerende Elfstedenkoorts, de strenge vorst laat hen Syberisch koud, maakt de rest van Ne derland zich op voor lange af standstochten SCHIEDAM In muziekcafé Podium aan de Lange Haven speelt zaterdag 17 januari de band Kroonenberg op. Deze formatie is een enigszins ge wijzigde voortzetting van de voormalige Free Lance-band. De groep bestaat uit de oude ritmesectie van Herman Brood. Te zien en te horen zijn Ad van de Ree op drums, G. Carlsberg op bas, Eric de Boer op toetsen. Philip Kroonen berg neemt de zang en het gi- taarwerk voor zijn rekening. De muziek van kroonenberg is te omschrijven als Motown Sound. Dit is rock met soul invloeden. Aanvang: 22.00 uur. Voor zondag 18 januari is nog geen programma bekend. Kijk volgende week naar de gele couponpagina's in deze krant SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker willen enkele medewerkers een sjoelclub opzetten. Het gaat hierbij om recreatief sjoelen. Afhankelijk van de deelnemers kan er later wellicht in wedstrijdverband gesjoeld worden. MUZIEKINSTRUMENTEN OPRUIMING 10 tot 40% KORTING Koop nu uw electr. piano, key board, orgel, piano, synthesi zer, ritmecomputer, p.a. instal latie, multitrack-opname-appa- ratuur, gitaren, versterkers, ef fecten, blaasinstrumenten, drumstellen, bekkens, percus sion, basgitaren, enz. enz. alles tegen SUPERLABE PRIJZEN!!! OP OP PETER VERSPUIJ MUZIEKINSTRUMENTEN Gebroken Meeldijk 123 Barendrecht Tel. 01806-12171 300 meter vanaf NS station Binnenkort start er in De Er ker ook een basiscursus don kere kamer. De cursus is spe ciaal bedoeld voor mensen, die geen of weinig ervaring hebben in het werken in een donkere kamer. In korte tijd leert men zelfstandig films ontwikkelen, contactdrukken maken en foto's afdrukken. Ook wordt aandacht besteed aan de techniek en het plaat selijk doordrukken. De kosten bedragen 60 gulden, exclusief materiaal. Voor kinderen is er een foto cursus van acht weken. Kin deren leren foto's ontwikkelen en maken samen een klein hoorspel. Ook gaan zij een vi deofilm maken. De kosten be dragen 7,50 gulden per maand. De cursus wordt op de maandagmiddag VLAARDINGEN— De Stichting Noodopvang- centrum Vlaardingen mag geen maatschappe lijk werkers uitlenen aan het ICMD (Inter confessioneel Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening). Het College van B en W heeft besloten het verzoek van het Noodopvangcen- trum om het ICMD te hulp te schieten, af te wijzen. Het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening gaat volgens een wettelijke regeling die per 1 janua ri van kracht is gegaan, werken met zes profes sionele hulpverleners in de 7 x 24 uurs bereik baarheid. Met ingang van 1 mei zal dit volledig geeffectueerd worden. Het ICMD dat tot die tijd volledig afhankelijk is van vrijwilligers, vindt dit een zeer krappe bezetting en zag het aantal beroepskrachten graag uitgebreid met nog eens drie maat schappelijk werkers. „We hebben tot het uiterste onderhandeld om er meer mensen bij te krijgen", aldus de leidinggevende maatschap pelijk werker van de ICMD, A.L.J. van de Mortel. „Dit is tot nu toe niet gelukt". Ontoereikend Het Ministerie van WVC heeft vier miljoen gulden uitgetrok ken om een landelijk goed op gezet bereikbaarheidsnet op te zetten, zodat mensen in psycho-sociale nood dag en nacht terecht kunnen bij pro fessionele hulpverleners. Het ICMD heeft hieruit, evenals andere instellingen op het ge bied van Algemeen Maat schappelijk Werk subsidie ge kregen. Het Vlaardingse cen trum vindt dit bedrag echter ontoereikend. van het volledige aantal uren. Bovendien zijn de beroeps krachten niet allemaal full-ti mers. Als blijkt dat we het werk overdag nauwelijks aan kunnen zullen we dat direct rapporteren aan de gemeen te", aldus Van de Mortel. Het Noodopvangcentrum is van mening dat de 7 x 24 uurs bereikbaarheid onvoldoende professioneel kan draaien en bood, uit collegialiteit, aan, voor één jaar drie medewer- Snurken kers beschikbaar te stellen. Volgens Van de Mortel komt de bereikbaarheid overdag in gevaar omdat medewerkers die buiten kantoortijd bereik baar zijn hun zogenaamde 'snurken' overdag moeten compenseren. „Als je de pech hebt dat je bovendien 's nachts ook moet uitrukken betekent dat een compensatie „Dit zou een herverdeling van de subsidiegelden inhouden en volgens de ministeriële re geling mag dat niet". De ge meente Vlaardingen zou het tekort eventueel uit eigen middelen kunnen betalen maar daar is hoogst waar schijnlijk geen geld voor", al dus Van de Mortel. A Juventus laat jeugdtraining be ter op elkaar aanslui ten door basketball- werkplan^^ DSS '26 geen kan didaat voor inwo- ning bij Satelliet. A Modelbouwvereni ging Schiespoor kampt met problemen rond de huisvesting. A Jongeren op stu diereis naar Nica- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Winterwarme noorse sokken met 25% wol. Nu 3 gulden voordeliger. Maten 39/42 en 43/46. Van voor zolang voorradig Wilt u adverteren in de scholenspecial van 22 januari a.s. Inlichtingen tel. 010-4699 456/458 SCHIEDAM De sneeuwval van vorige week verraste de Openbare Nutsbedrijven blijkbaar, want de prijs van een zak strooizout ging de eer ste dag dat het sneeuwde met honderd procent omhoog. Be taalde men verleden week woensdag voor twaalf uur nog een rijksdaalder voor tien kilo zout, na twaalven moest men vijf gulden neertellen. ONS-voorzitter Dingenouts vindt de prijsverhoging ge- SCHIEDAM De AVRO-te- levisie heeft afgelopen zater dag in Schiedam opnamen ge maakt voor het televisiepro gramma 'Ontdek je plekje'. VLAARDINGEN-SCHIE- DAM Patat met mayonaise, gevulde koeken, slagroomge bakjes, ijs en chocola zijn lek- kermakende dikmakers, die voor de aanzet van menig ve trolletje zorgen. Alleen een uitgebalanceerd dieet kan er voor zorgen dat deze weer verdwijnen. Om nu zonder te lijnen het gewicht de baas te blijven organiseert de Kruis vereniging de cursus 'Rondom voeding en gewicht'. Behalve aan het uitwisselen van ervaringen wordt aan dacht besteed aan informatie over voeding, beweging en ge wicht. Gesprekspunten zullen zijn: Wat is de zin van het Hollywood-dieet of brood- dieet? Zwem ik die moorkop er in een uurtje af? Hoevel vet bevat mijn lichaam? Cursisten die zelf vragen hebben kun nen deze eveneens aan de orde stellen. De cursus wordt in Schiedam gehouden op 5, 12,19 en 26 februari aan de Van Swinde- singel 40 van 20.00 tot 22.00 uur en n Vlaardingen op 4,11, 18 en 25 februari aan de Mari- straat 2 van 9.30 tot 11.30 uur. Het geheel staat onder des kundige leiding en de kosten bedragen f 15,- voor leden en f 17,50 voor niet-leden. Om teleurstellingen te voorko men: de cursus is niet bedoeld om af te vallen maar er wor den natuurlijk wel een aantal mogelijheden gegeven om zelf het gewicht de baas te blijven. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Kruisvere niging in Schiedam, telefoon 4739900 of in Vlaardingen te lefoon 4600611. Aanmelden is mogelijk tot en met 30 janua- SCHIEDAM Dienstencen trum De Woudhoek aan het Heijermansplein organiseert het komende seizoen weer een sjoeltoernooi. Er wordt ge speeld volgens het afvalsy- steem. Het toernooi wordt in drie middagen afgewerkt. Dit ge beurt op 3, 10 en 17 februari van 13.30 to 16.30 uur. Vanaf vandaag kan men zich elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur opgeven aan de balie van het kantoor. De kosten bedra gen 3,50 gulden, inclusief een warme consumptie. Het programma wordt dins dag 20 januari uitgezonden. De daaropvolgende zondag, 25 januari, wordt in Schiedam de AVRO/VW-wandeling ge houden. Voor deze wandeling is het kantoor van de VW zondag 25 januari geopend van 12.00 tot 16.00 uur. Veel beheerders en eigenaren van historische panden heb- Ifen positief gereageerd op de suggestie om tijdens de wan deling de monumenten voor het publiek open te stellen. Zo kan men een bezoek brengen aan drukkerij Bruno Cauwe, waar oude machines, die voor de ambachtelijke boekdruk kunst werden gebruikt te zien zijn. Verder zijn opengesteld: galerie de Keerzijde, Inter- book International BV, het zakkendragershuisje, het Na tionaal Coöperatie Museum, molen De Vrijheid, galerie De Essentie, de Grote Kerk, waar André Verwoerd het orgel be speelt, het Stedelijk Museum en het Nationaal Gedistilleerd Museum met het proeflokaal. Ook kan men een kijkje ne men in galerie 't Koetshuys, De Havenkerk en galerie Hachmang en Moesman. Voor de inwendige mens zijn verschillende culinaire gele genheden speciaal voor deze wandeling open. De zieken omroep doet van de wande ling verslag. Het is de bedoe ling dit verslag met impressies van wandelaars via de kabel uit te zenden. X til Tijdens een bezoekje aan het Sationaal Gedistilleerd Museum kan i kennismaken met één van Schiedams oudste ambachten, het stoken Rustpunt in de wandeling is de Grote Kerk in de Lange Kerkstraat waar men kan genieten van het orgelspel van onder andere André SCHIEDAM Kinderen, die een prijs hebben gewon nen in de kleurwedstrijd van de Openbare Nutsbedrijven worden volgende week maandag getracteerd op een clownsmiddag. De clown Malle Mat en de watermannen van de ONS hebben tal van malle grap pen te vertellen. De prijs winnaars mogen allemaal ie mand meenemen. VèfTmeijer Mo^art en Madonna doen het op CD SCHIEDAM De audiciens van Dijkshoorn Brillen heb ben een hoortoestel ontdekt met een ingebouwde batterij- tester. Onder het klepje waar de batterij zit is een lampje gemaakt, dat als men het klepje optilt gaat branden wanneer de batterij nog goed is. Dit hoortoestel is een zoge naamde in-het-oor toestel van het merk Oticon, dat zo ge maakt wordt dat het precies in het oor past. Het voordeel boven het ach- ter-het-oor toestel is dat er niets meer achter het oor zit. Ook de plaats van de micro foon is beter, waardoor de drager minder last heeft van windgeruis. CiCZMUWjtet1 meubelen en tapijten WATERWEG NOORD De kruisverenigingen Maassluis, Schiedam en Vlaardingen hebben het besluit genomen de krachten te bundelen en medio 1987 één organisatie te vormen voor het kruiswerk in SCHIEDAMDe Schieland Galerie toont tot en met 14 februari werken van Mans Mees en Iene Vonk. Mans Mees werd in 1918 ge boren. Na werkzaam te zijn geweest in totaal andere bran ches dan de kunst, liet hij zich vier jaar na zijn pensionering inschrijven aan de Vrije Aca demie in Rotterdam. Daar volgde hij voornamelijk lessen van Annie Goddijn en Bob Kemper. Zijn werk is te zien in de polikliniek aan de B.K.- laan. De expositie is op werk dagen te bezoeken van 9.00 tot "7.00 uur. ene Vonk stelt haar kerami- che sculpturen ten toon in de jalerie aan de Stadhouders- aan. Bij haar werken gaat Iene Vonk uit Van menselijke vormen. De werken van Iene Vonk zijn dagelijks te zien tussen 09.00 en 20.00 uur Door de bundeling van des kundigheid zal de nieuwe or ganisatie nog beter in staat zijn dan de "huidige atzonöei lijke verenigingen, om in de komende jaren in te kunnen gaan op de vele nieuwe vragen om hulp in de thuissituatie. Wijkverpleegkundigen en consultatiebureau-artsen zul len hun diensten onveranderd blijven aanbieden. De be stuursbesluiten zullen nog worden voorgelegd aan de le den van de betrokken vereni gingen. rechtvaardigd: „Toen bleek dat er behoorlijk vraag was naar strooizout, hebben we de prijs nog eens nader bekeken. Het bleek dat wij bijna een rijksdaalder onder de kost prijs verkochten. De verkoop prijs moesten we drastisch bijstellen". Bij de groothandel kost een zak vijf gulden en een kwar tje. De ONS verkopen het zout dus tegen 'gereduceerde' prijs. Wanneer de gladheid ernsti ger wordt gaat het strooizout op de bon. Dan kan men per persoon niet meer dan twee zakjes kopen. Grote bedrij ven, die hun stoepen en par keerterreinen schoon willen houden, wordt aangeraden het zout meteen bij de groot handel aan te schaffen. SCHIEDAM Het Peter Guidi Quartet treedt morgen avond, vrijdag 16 januari op in jazzcafé The Ditch aan de Korte Haven. Peter Guidi is één van de grote saxofonisten van deze tijd. Hij wordt begeleid door pianist Rob van Bavel, bassist Mark van Rooy en de huisdrummer van The Ditch, Kees van Krugten. Aanvang: 21.00 uur. Toegang: 5 gulden. Zaterdag 10 januari zal Maai ke Nicola een live optreden in The Ditch verzorgen. Zij wordt muzikaal bijgestaan door Koos Wiltenburg op bas, Klaus Flenter op gitaar en Fred Krens op drums. Aan vang: 21.00 uur. De toegang bedraagt 5 gulden. Het weekeinde wordt in The Ditch afgesloten met dixie- landmuziek op de zondagmid dag. Dan treedt het Frits Ka- tee Quartet op. Aanvang: 14.30 uur. De toegang is gra- Schiedam lijkt het vooralsnog zonder ijsbaan te moeten doen De strenge vorst van de afgelopen dagen ten spijt is de baan aan de Schiedamseweg nog steeds niet opgespoten. Slechts een hobbelig, bevroren stuk weiland is te zien. Schaatsers zullen genoegen moeten nemen met bevroren vijvers in het Beatrix- park, plassen en grachten.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1