Tien jaar Jeugdland' in Stedelijk Museum «deze krant KAAS DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIEn Na televisie-uitzending wandelen door binnenstad DAAR IS BAS WEER! Koffieconcert Rijnmondband Vogels in moeilijk heden Bijscholing ondernemers Foto-expositie, speurtocht en kindervoorstelling Theatercafé Kijk donderdag naar de gele couponpagina's In deze krant [<O)D0NDERDAG MAAR JWST2 PAGINA'S. Sopraan ii museumau Activiteiten 55-plussers heehuke EXTRA BELEGEN HEEL KILO cl» nu a, uiiNOurvd £.u JMHUMiii i -»u/, owe ünnnwHIVU, nr». o <U Schiedams Nieuw sblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Avro 'ontdekt' Schiedam WATERWEG/NOORD Het Avro-televisieprogram- ma 'Ontdek je plekje' dat vanavond (dinsdag 20 janu ari) om 23.30 uur via Neder land 1 wordt uitgezonden is gewijd aan Schiedam. Als gebruikelijk krijgen belang stellenden de zondag na de uitzending (25 januari) de gelegenheid een en ander met eigen ogen nader te be kijken. Ter gelegenheid van de Avro/VW-wandeling is het Schiedamse VVV-kantoor, aan de Buitenhavenweg 9, op zondag 25 januari van Ook de Havenkerk is te bezich tigen. 12.00 tot 16.00 uur geopend. Men kan daar dan het voor de wandeling benodigde materiaal verkrijgen. De route voert langs een groot aantal historische ob jecten, waarvan verscheide ne voor het publiek zijn opengesteld. Enige hiervan zijn: het zelden te bezichti gen Zakkendragershuisje, de Havenkerk en het Natio naal Coöperatieve Museum, de Havenkerk en het Natio naal Gedistilleerd Museum. Tevens is het mogelijk een kijkje te nemen bij het Ste delijk Museum, de galeriën 'De Essentie', 'De Keerzij de', 't Koetshuys' en 'Hach- mang Moesman' en druk kerij Bruno Cauwe. Wie tus sendoor iets wil drinken of eten in de diverse, speciaal kË - ~v De wandeling voert langs tal voor deze gelegenheid op zondag geopende, restau rants langs de wandelroute terecht. n mooie plekjes. Het is de bedoeling dat de Zieken Omroep Schiedam, via de kabel, een verslag van het gebeuren geeft. WATERWEG/NOORD Als gevolg van de aanhou dende vorst worden bij het Vogelasiel Schiedam dage lijks verzwakte vogels ge bracht. Het merendeel hiervan zijn watervogels (eenden, meerkoeten, meeuwen en reigers) die op open water zijn aangewe zen om voedsel te vinden. Een en ander heeft er toe geleid dat (in overleg met de vogelwerkgroep van de K.N.N.V. afdeling Water weg-Noord, de Dierenbe scherming Nieuwe Water weg te Vlaardingen en de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren afd. Schiedam) is besloten op beperkte schaal tot win- tervoedering van vogels over te gaan. Men zal zich daarbij in hoofdzaak rich ten op grote concentraties watervogels in de buiten de stad gelegen gebieden. De Dierenbescherming Nieu we Waterweg neemt de om geving van Vlaardingen voor haar rekening. Op de overige plaatsen wordt door vrijwilligers van het Vogelasiel Schiedam en de vogelwerkgroep van de K.N.N.V. gevoederd. Aangezien er heel wat voedsel nodig is, verzoekt men een ieder oud brood, zaden, appels, peren, enzo voorts af te geven op een der volgende adressen: Dierenasiel 'Nieuwe Wa terweg' aan de v. Linden v.d. Heuvellweg 2 te Vlaar dingen, Vogelasiel Schie dam op het volkstuinen complex 'Vijfsluizen', Die rentehuis 'Hargahoeve' aan de Sportlaan 2 te Schiedam of het hoofdbureau van Po litie aan de Lange Nieuw- straat 55 te Schiedam. Wie een financiële bijdrage wil storten kan dit doen op gironummer 5674152 ten name van de Stichting Vrienden van het Vogela siel Schiedam, onder ver melding van 'Wintervoer- dering'. WATERWEG/NOORD On dernemers in het midden- en kleinbedrijf, uit Rotterdam en omgeving, kunnen zich aan melden voor een serie studie bijeenkomsten. De onderwerpen waaraan aandacht wordt geschonken zijn: gewijzigde ondernemers- vormen en -technieken, fisca le problemen, de mogelijkhe den van automatisering en management, juridische en notariële structuren en de problemen rond stadsvernieu wing. De bijeenkomsten vinden plaats op 26 januari en 2,9,16 en 23 februari, steeds van 19.30 tot 22.30 uur, in 'Engels' aan het Stationsplein te Rot terdam. De kosten voor deel name bedragen, in totaal f 275,-. Leden van 'Handel en Nijver heid' krijgen reductie. Aanmeldingen kunnen ge schieden bij de Rotterdamse Ondernemersvereniging 'Handel en Nijverheid', Post bus 30092, 3001 DB Rotter- SCHIEDAM— „Het leek ons een goed idee om deze wijze te laten zien wat er in die jaren zoal gebeurd is. Voor oud-medewerkers en deelnemertjes is het een leuke terugblik. Ouders en opvoeders, die in Jeugdland alleen maar uit de verhalen van hun kinderen kennen, biedt het de kans alsnog nader met onze activiteiten kennis te maken". Zo verklaren Joop van Broekhoven en Riet Immerzecl de opzet van de tentoontelling '10 Jaar jeugdland in de wijken', die van 22 januari tot en met 1 februari in het Stedelijk Museum te bekijken is. Dat de door de Gemeente gefi- nancieerde vakantieactivitei ten van Jeugdland in een dui delijke behoefte voorzien, be wijzen de vele deelnemertjes. Coördinator Joop van Broek hoven: „Overal waar de bus met onze medewerkers en ma teriaal verschijnt, staat wel een groep kinderen te wach ten. Beter bewijs dat onze aanpak (wijkgericht werken) nog altijd voldoet is er mijns inzien niet". Ander positief punt van Jeugdland is dat kinderen langs deze weg kennis maken met allerlei soorten creativi teit, culturele zaken zoals to neelvoorstelling en sport en spel. „Hoe belangrijk dat is blijkt wel uit het feit dat via jeugdland een fietscrossclub is ontstaan", haal wethouder Hafkamp op. „De behoefte hieraan werd immers tijdens de vakantieactiviteiten ont dekt". Reden genoeg dus, zo meen den alle betrokkenen, om het behalen van het tweede lus trum op gepaste wijze te vie- Activiteiten Bij het opzetten van de jubile um-activiteiten is men er van uitgegaan dat deze zowel voor de jeugd als ouders/opvoeders toegankelijk moesten zijn. Al dus ontstond het idee van een tentoonstelling. De officiële opening hiervan wordt don derdag 22 januari, om 20.15 uur, verricht door wethouder Hafkamp. In de expositie treft men onder andere spellen, de cors en heel veel foto's aan. Joop van Broekhoven en Riet Immerzeel zijn dagenlang bezig geweest met het uitzoeken en inlijsteI foto's. zal dezer dagen op taj plaatsen in de stad te bel deren zijn. Joop van Broekhoven: „Hl een schitterende poster. kinderen erop staan echt del voor Jeugdland. Daar/ doel ik op de diverse naticl liteiten, want aan onze act! teiten doen altijd allerlei 1] deren mee". Wethouder Hafkamp vl hieraan toe: „De opdrff voor de affiche is bekoJ uit het potje dat de gemel jaarlijks voor dit soort dirf ter beschikking stelt. Hiel is onder meer ook de ml schildering op het Vrief schapsplein betaald". Bij I kiezen van het ontwerp v de Jeugdland-poster is re ning gehouden met het feit I deze wel verschillende kef gebruikt moet kunnen 1 den. Woensdag 28 januari wordt er in het kader van '10 Jaar jeugdland' een speurtocht door het Stedelijk Museum gehouden (de deelname hier aan is gratis). Kinderen die mee willen doen kunnen vanaf 14.00 tot 16.00 uur in het mu seum terecht. Vanzelfspre kend zijn er enkele prijzen te winnen. Bovendien krijgen alle deelnemertjes een toe gangskaartje voor de kinder voorstelling, in de aula van het museum, waarmee het Jeugdland-jubileum op zon dag 1 februari (om 13.30 uur) wordt afgesloten. Het 10-jarig bestaan van Jeugdland is tevens aanlei ding geweest voor het maken van een nieuwe affiche. Het gekozen ontwerp, van de Schiedamse kunstenaar Mi chel Snoep en Peter Hellmons, Grote en kleine Schied.1 Affiche mers die de tentoonstellf over Jeugdland in het Stef lijk Museum, aan de Hol straat 112, willen bezichtig kunnen daartoe terecht: donsdag tot en met zater^ van 10.00 tot 17.00 u zondag van 12.30 tot 17l uur. De toegang is gratis. I SCHIEDAM In het theater café van de Passage 'De Ten der', speelt donderdag 22 ja nuari het Trio Jan Kuiper. Het trio bestaat uit drie win naars van de podiumprijs: Jan Kuiper (gitaar), Wolter Wier- bos (trombone) en Paul van Kemenade (altsax). De forma tie was onder meer te beluis teren tijdens het North Sea Festival. Het optreden in 'De Tender' begint om 20.30 uur. De toe gang is gratis. SCHIEDAM In de aula I het Stedelijk Museum 1 men zondag 25 januari luil ren naar een liederenrecil Deze wordt ten gehore bracht door de sopraan Hi neke Kaasschieter. De pial te Josephine van Stekell burg zorgt voor de muzila begeleiding. I Het programma vermeldt 1 deren op muziek van onl andere Schumann en Wolf uitvoering begint om Aanbouw 'Kame leon' feestelijk in gebruik genomen Open Huis bij Mo del spoorwegvere- niging 'Schiespoor' A Dans vult Passage poduim Veel belangstel ling voor toer tocht. A VCS zet stijgende 1 lijn voort. gfc Verlies Juventus- dames. WK tijdens de winterstop. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAMIn 'Trefpunt Oost', aan de Celsiusstraat 2, is elke woensdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur iets te doen voor oudere wijkbewoners. De toegang tot de ochtenden is gratis. Morgen, 21 januari, kan men onder leiding van_ mevrouw 'lignon nyj GEEN 13.98 MAAR" De Rijnmondband en

De Havenloods | 1987 | | pagina 1