De Rietzeilers bouwen nieuwe Prinsenwagen in leze krant DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIE-, 1 3 Beethovenflatbewoners willen duidelijkheid Schrijversavond in Videocafé Zuid beveiligt zich |lllil| L Feestavond oud CJV-ers Etsen in DeEssentie' Salon drie Maas steden Meedoen aan optocht kost niets Poppenspel 'De Tender' Schiedamse plekjes Jeugdland speurtocht Geen dansen in 4 Molens Cursus over voeding en gewicht KLASSE OCCASIONS VOOR DISCOUNTPRUZEN! EDITIE 9, DINSDAG 27 JANUARI 1987, 36e JAARGANG, NR. 4 tfjj Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM „We willen nu wel eens weten waar we aan toe zijn. Na zo'n twee jaar praten lijkt dat me toch niet te veel gevraagd. Ook tegenover de mensen die hier komen kunnen we het niet maken dat er nog altijd niets gedaan is. Maar wat moeten we? Zolang woningbeheer ons niet vertelt wat zij voor hun rekening ne men, kunnen wij immers ook niets doen". Aldus vertelt de duidelijk geïrriteerde voorzit ter van de bewonersvereni ging van de Beethovenflat, J. v. Eersel. Onderwerp van gesprek is de onder de flat gelegen ontmoe tingsruimte. Hierin komen di verse malen per week oudere wijkbewoners (vanaf 55 jaar) bijeen om wat te praten, kaar ten, bingo te spelen, aan gym nastiek te doen, enzovoorts. De ruimte is ingericht met door de bewoners afgestaan meubilair. Ook voor het be heer dragen ze zelf de zorg. Hieruit ontstond enige jaren geleden ook het plan de ruim te nóg gezelliger te maken. Van Eersel: „We namen er contact over op met woning- beheer en hoorden toen dat er gewerkt werd aan een groot onderhoudsplan. Daarin zou ook de kelder, onze ontmoe tingsruimte, worden meege nomen. Het was dus verstan diger als we dat afwachtten. We zijn nu echter zo'n twee jaar en heel veel gesprekken verder en weten nog altijd niet wat er boven ons hoofd hangt". Navraag bij Gemeentelijk Woningbeheer wijst uit dat het uitstel grotendeels te wij ten is aan onvoorziene facto ren. Adjunct-directeur W. Meijboom: „Tijdens het over leg met de bewoners over het groot onderhoudsplan kwa men er klachten naar voren over scheurvorming. We heb ben dat, alvorens we verder plannen uit zijn gaan werken, eerst door deskundigen laten onderzoeken. Tengevolge hiervan werd alles vertraagd. Op het moment dat we tech nisch wisten wat er moest ge beuren werden we geconfron teerd met een gewijzigde sub sidie-regeling. Deze is derma- Diverse malen per week komen er groepen ouderen in de ontmoetings ruimte onder de Beethovenflat bijeen. te ongunstiger dat het, ten aanzien van de plannen, fi nanciële consekwenties heeft. We zijn dus opnieuw aan het rekenen geslagen en hopen er eind maart uit te zijn. Direct daarna worden de beowners verder geïnformeerd en kun nen we gaan overleggen wat er concreet gaat gebeuren. WATERWEG/NOORD Het CJV-Schiedam rond de festi viteiten in het kader van het 100-jarig bestaan af met een slotavond voor oud-leden. Men rekent daaronder mensen die tussen circa 1970 en 1983 lid waren. De feestavond wordt gehou den op 28 februari aanstaan de, vanaf 20.00 uur, in het ver enigingsgebouw aan de Lange Haven 129 te Schiedam. Be langstellenden dienen zich vóór 14 februari op te geven. Dit kan schriftelijk, doormid del van een briefkaart naar: Postbus 3066, 3101 EB Schie dam, of telefonisch bij: André v.d. Berg tel. 4265540, Oscar Nauman tel. 4702991, Marcel Prinsen tel. 4378770 of Bram v.d. Tuyn tel. 4264599. Één der tentoongestelde werken (gemengde techniek) van Dorine Stam de Jonge SCHIEDAM In galerie 'De Essentie' aan de Korte Kerk straat 9 kan men tot en met 12 februari werk van Véronique Dectercq en Dorine Stam de Jonge bekijken. De uit België afkomstige Ve- ronique Declercq studeerde in '86 af aan de Academie voor Beelde Kunsten in Rotterdam. De kunstenares maakt haar etsen en grafische werken het liefst op handgeschept papier. DorinqiStam de Jonge toont in de expositie, deels realistische en deels abstracte, etsen en werken met gemengde tech nieken. Galerie 'De Essentie' is vrij toegankelijk op donderdag en vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur, donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zater dag van 12.00 tot 17.00 uur. WATERWEG/NOORD Het Stedelijk Museum Schiedam exposeert van 27 februari tot 30 maart de 'Sa lon van de drie Maassteden 1987'. Beeldende kunstenaars die woonachtig zijn in Schie dam, Vlaardingen of Maas sluis kunnen voor deze ten toonstelling, maximaal drie, werken inzenden. De beoor deling geschiedt door een toelatingscommissie be staande uit: mevrouw J.M. Hirschel-Hoeufft (namens de Artotheek Vlaardingen), mevrouw Ria Janse (namens Gemeentemuseum Maassluis), de heer Hans Paalman (directeur Stede lijk Museum Schiedam) en twee niet uit de regio afkom stige beeldende kunstenaars. Kunstenaars die werk ter beoordeling willen aanbie den en hiervoor, nó 1 februa ri, nog geen uitnodigings brief en reglement hebben ontvangen kunnen zich wen den tot: het Stedelijk Mu seum Schiedam, Hoogstraat 112, 3111 HL Schiedam, te lefoon 010-4269066. SCHIEDAM „Inschrijf geld betalen om aan de op tocht deel te nemen is er niet meer bij. Winkeliers en bedrijven kunnen dit jaar dus, net zoals dat reeds gebruikelijk was voor verenigingen en parti culieren, gratis mee doen. Het enige dat wij als tege moetkoming vragen is dat men de meerijdende auto's (zowel personen- als vrachtauto's) carnavalesk optuigt. Op die manier moet het mijns inziens luk ken een goede carnavalss feer in de stad te kweken". Bas Kornet, één der leden van het onlangs opgerichte senio ren-convent van de Schie- damse carnavalsvereniging 'De Rietzeilers', ziet het al bij na voor zich. Een grandioze optocht, die publiek trekt uit heel de regio. „Nergens in deze omgeving wordt immers iets dergelijks georganiseerd", onderbouwt hij zijn stelling. Eén ding is zeker, aan 'De Rietzeilers' zelf zal het niet liggen want die zijn al weer geruime tijd in touw om het feest tot een succes te maken. Niet alleen organisatorisch maar ook daadwerkelijk. Het bewijs daarvan wordt gele verd op zaterdag 28 februari, tijdens de optocht. Hierin zal namelijk een splinternieuwe Prinsenwagen meerijden. Eén der bouwers, Ron Dries: „De oude wagen was echt hele maal op. Die is nog uitsluitend geschikt voor de schroothoop. We hebben, voor de bouw van een nieuwe, een kale aanhan ger gekocht. Daarop is een, trapsgewijs omhoog lopende, bak gebouwd die ruimschoots plaats biedt aan de Prins en zijn gevolg. Aan dit karwei zijn we, met zes zeven man, ruim tien avonden bezig ge weest". „Dat ons dat in zo korte tijd gelukt is", vult een andere Rietzeiler aan, „is wel te dan ken aan het feit dat we deze werkplaats (van autoschade- herstelbedrijf Dries) mogen gebruiken. We hebben hier immers allerlei gereedschap en dergelijke bij de hand". Proosje Hoewel het opbouwen van de wagen inmiddels gereed is, betekent dit niet dat de bou wers nu met armen over el kaar kunnen gaan zitten. Het gevaarte moet immers ook nog worden opgetuigd met een embleem, het carnavals-motto en verscheidene leuke versier selen. Zo zal men komend jaar onder meer Schiedam eigen 'Proosje' (een schepping van Harr Wiegman) op de wagen aantreffen. Aangezien het houden van een optocht toch altijd de nodige kosten met zich brengt zijn 'De Rietzeilers' thans naarstig op zoek naar sponsors. Ze denken daarbij aan bedrijven die, bijvoorbeeld, de kosten van een muziekkorps willen betalen. Ook kleine giften en beschikbaar gestelde prijzen, voor de beste deelnemers aan Iedereen mag gratis aan de optocht meedoen. de optocht, zijn van harte wel- melden, wordt om organisato- kom". rische redenen verzocht zo Een ieder die er zin in heeft spoedig mogelijk contact op te aan de optocht deel te nemen, nemen met één der volgende of zich als sponsor aan wil personen: Jan van Haren, tel. 4701352; Piet Dries, tel. 4159433 of 4700123; Luud Snel, tel. 4266877 of 4730030 en Jan Schlarmann, tel. 4738878. De nieuwe Prinsenwagen zelf is klaar. Nu de versierselen nog. SCHIEDAM Marijke Hoe- weler en Kosmo Sylvester zijn zaterdag 31 januari te gast in het Videocafé. De schrijversa vond is als gewoonlijk georga niseerd in samenwerking met de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek en de plaatselijke boekhandelaren. Kosmo Sylvester is een Schie- damse amateur-schrijver. Hij opent de avond met een voor dracht van eigen werk. Marijke Hoeweler debuteerde als schrijfster met de verha lenbundel 'Tranen van nie mand'. Achttien jaar later verscheen haar tweede boek, de roman 'Van geluk gespro- De schrijfster Marijke Hoewe ler (foto: Steye Raviez). ken'. De schrijfster: „Ik heb dat boek in één roetsj geschre ven. Het gaat eigenlijk van zelf. In het begin heb ik nog betrekkelijk ik de hand wat er gaat gebeuren. Na een pagina of dertig niet meer. Dan is het boek de baas en kun je de mensen onmogelijk meer van karakter laten veranderen". De schrijversavond begint om 20.30 uur. Het Videocafé, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is vanaf 20.00 uur open. De toegang be draagt f 5,-. Plaatsbewijzen kunnen worden gereserveerd bij Trix de Leeuw, telefoon 4730562 (tussen 19.00 en 20.30 uur). SCHIEDAM De poppen speler Otto v.d. Mieden komt zaterdag 31 januari naar 'De Teerstoof' met de voorstelling 'Appelpan, meneertje dan'. Appelplan voert de toeschou- wertjes in dit stuk mee door zijn "prentenpoësiefantasie- boek'. Het programma is ge schikt voor kinderen van circa 4 tot 10 jaar. Het poppenthea ter begint om 14.30 uur. De toegangskaartjes kosten f 3.50. Ze kunnen worden be steld via telefoonnummer 4269455 (tussen 12.00 en 16.00 uur). SCHIEDAM De Barend Pe tersen Band vult het theater café van de Passage donder dag 29 januari met Hard-bob klanken. 'De Tender' is vrij toegankelijk vanaf 20.30 uur. SCHIEDAM— Een lange rij wachtenden voor het VW-kantoor. Een Lange Haven die zwart zag van de wandelaars. Een record aantal museum bezoekers en overvolle horeca-gele- genheden. Dit alles 'over kwam' onze stad zondag 25 januari als gevolg van het Avro-televisie-programma 'Ontdek Je Plekje'. WV-directeur Pillard schatte het aantal 'ontdek kers' aan het eind van de middag op minstens 6000. Pillard: „het is ongeloof lijk. Er waren mensen uit heel het land, van Gronin gen tot Limburg". Dat het drukker was dan menigeen had vermoed bleek uit het aantal be schikbare wandelroutes. Nog voor het VW-kantoor, waar ze f2,- verkocht werden, sloot was er niet één meer verkrijgbaar. Er werden zelfs gebruikte rou tebeschrijvingen, van te rugkerende wandelaars, doorverkocht. Behalve op straat en in de te bezichtigen historische objecten was het ook in de langs de route liggende ho- reca-ondernemingen ra zend druk. Op de vraag hoe de deelne mers het hier vonden, ant woordde Pillard: „We kre gen na afloop niets dan po sitieve reacties. Ook dege nen die echt iedere week aan zo'n stadswandeling meedoen waren dot-ent housiast en juist die groep vormt, naar mijn mening, toch een prima maatstaaf". A Open Squash Kamp een succes. A DWS nog in de race om de eerste plaats. G-team bij HBSS. gfc Kookcursus voor mannen van 55 jaar en ouder. A Joop Doderen op de planken van het Passage Theater. A Filmclub draait 'De komediant'. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— Ter gelegen heid van et 10-jarig bestaan van Jeugdland wordt morgen (woensdag 28 januari) tussen 14.00 en 16.00 uur een speur tocht gehouden door het Ste delijk Museum aan de Hoog straat 112. Alle kinderen kun nen hier gratis aan meedoen. Na afloop krijgen de deelne- mertjes een toegangskaartje voor de kindervoorstelling waarmee de jeubileumviering zondag 1 februari in de aula van het museum, wordt afge sloten. Dit programma begint om 13.30 uur. SCHIEDAM De dansavond die morgen, woensdag 28 ja nuari in het dienstencentrum de 4 Molens gehouden zou worden, gaat wegens de slech te weersomstandigheden niet door. De eerstvolgende op 11 ferua- ri, gaat eveneens alleen door als het weer redelijk is. VLAARDINGEN/SCHIE- DAMDe Kruisvereniging in Vlaardingen en Schiedam start binnenkort een cursus rondom voeding en gewicht. Behalve aan het uitwisselen van ervaringen wordt aan dacht besteed aan informatie over voeding, beweging en ge wicht. Onderwerpen die kun nen worden behandeld zijn onder andere: Wat is de zin van het Hollywood-dieet of brooddieet. Zwem ik die moorkop er in een uurtje af en hoeveel vet bevat mijn li chaam. Cursisten die zelf vra gen hebben kunnen deze na tuurlijk ook stellen. De cursus wordt in Schiedam gehouden op 5,12,19 en 26 februari aan de Van Swindesingel 40 van 20.00 tot 22.00 uur en in Vlaardingen op 4,11,18 en 25 februari aan de Marisstraat 2 van 9.30 tot 11.30 uur. Om teleurstellingen te voorko men: de cursus is niet bedoeld om af te vallen. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij de Kruisvereniging in Schiedam, telefoon 4739900 of in Vlaardingen, telefoon 460061. Aanmelden is moge lijk tot 30 januari. SCHIEDAM In Schiedam- Zuid is een plan ontwikkeld dat moet leiden tot een veili ger woonomgeving. Aan de tot stand koming hiervan werk ten mee: de Bewoners Vereni ging Schiedam Zuid, de SSSW, Gemeentelijk Woning beheer, de afdeling Voorko ming Misdrijven van de Schiedamse Politie en de af deling Civiele Werken van de Gemeente. Tijdens de besprekingen is men overeengekomen dat de SSSW en Woningbeheer bij renovatie en nieuwbouw meer aandacht zullen gaan beste den aan inbraakveilig hang en sluitwerk. Het toezicht houdende en uitvoerende per soneel zal hieromtrent uitge breid worden geïnstrueerd. Bestaande woningen zullen bij verhuizingen extra worden gecontroleerd. Huurders van de SSSW, waar binnenkort iemand langskomt om onderhoudsklachten te verhelpen, kunnen voor het beveiligen van de ramen die venklauwen krijgen. Met Ci viele Werken is overeengeko men dat men, via hooravon- den voor bewoners, de este- rende knelpunten in de woon omgeving op gaat sporen. T Goede sloten en raamsluiters maken een huis minder inbraakgevoe- l'g- -Zéér tijdelijk- (zie pagina 5-175)

De Havenloods | 1987 | | pagina 1