Kookcursus voor mannen van 55 iaar en ouder GRIFFIJN Fats Domino naar Europa voor uitgebreid tournee Feestmiddag kleurplaat- inzenders 'Drie is teveel' op Passage podium Zwaar oefenprogramma Asvion Filiaal Bondsspaarbank heropend Schiedams Nieuwsblad 'Ik heb er gewoon een hobby bijgekregen' Muziek en humor in De Teerstoof 'Blazing Bison': Toptrekker inAhoy' Filmclub In Rotterdam'. 29 maar DE HAVENLOODS DINSDAG 27 JANUARI 1987 5-497 SCHIEDAM— De Stich ting Huishoudelijke Voor lichting start 13 februari, in samenwerking met de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk, een nieu we kookcursus voor man nen van circa 55 jaar en ouder. De lessen worden gegeven op vrijdag, van 11.30 tot 13.30 uur, in een lokaal van scholengemeen schap 'Schieland' aan de Nieuwe Damlaan 762. Tij dens de cursus leren de deelnemers hoe een maal tijd samengesteld en bereid moet worden. De mannnen die in oktober '86 aan de cursus begonnen zijn voelen zich inmiddels pri ma in de keuken thuis. Eén van de cursisten de heer Her- sbach, heeft zelfs zoveel ple zier in het koken dat hij te genwoordig iedere zondag de maaltijd bereidt. Nauwlet tend zijn erwtensoep in de ga ten houdend vertelt hij: "Dit is geweldig. Ik heb er^gewoon een hcübby bijgekregen*. "Nou nee, mijn hobby zal het nooit worden", reageert de naast hem m een pannetje roerende heer Vaz Dias. "Toch heb ik er geen spijt van dat ik de cursus heb gevolgd. Je weet immers nooit waar je voor komt te staan. Stel dat je vrouw in het ziekenhuis komt te liggen. Elke dag nassie of bamie lijkt me dan ook niet zo Voor deze groep keukenprinsen zit de kookcursus er bijna o Navraag bij de andere cursis ten leert dat het merendeel de kooklessen om soortgelijke re denen volgt. "Mijn vrouw is nu nog goed gezond, maar geen mens weet immers wat er in de toekomst gaat gebeuren. Ik wil, als dat nodig is, voor haar kunnen zorgen" en "Als je kan koken ben je tenminste niet zo afhankelijk van ande ren", klinkt er keer op keer. Ondanks het feit dat de heren de kooklessen dus voorname lijk om praktische redenen volgen vinden ze het toch jam mer dat de cursus bijna is af gelopen. "Konden we maar blijven zitten", grapt één van de keukenprinsen met een spijtig gezicht. Ook lerares v.d. Akker kijkt met veel ple zier op de lessen terug. "De mannen waren stuk voor stuk zeer geïnteresseerd. Ze stel den volop vragen en dat vind ik erg leuk". Mannen die belangstelling voor de in februari startende kookcursus hebben kunnen zich voor opgave of nadere in formatie wenden tot de Stich ting Raad voor het Bejaarden- werk, telefoon 4731976. CENTRALE VERWARMINGS/Cx' AIRCONDITIONING Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00 -17.00, dinsdag t/m donderdag 8.30 17.00, vrijdag 8.30 - 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doom/P. Bakker/J. Pareer WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Nwe Vlaardingse Courant elke dinsdag hui igen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 ACCOUNTMANAGER: G.H.Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010- 4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M.Ames en L.Visser CORRESP. Schiedam, R. Koppenha gen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent: Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615). Schiedams: Susan de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980,3000 BZ Rotter dam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep. Bezorgklachten tel. 010 - 4.699.201 SCHIEDAM Circa zeven tig kinderen van 4 tot en met 8 jaar, hebben zaterdag 24 januari in het ONS-gebouw aan de Van Heekstraat van wege hun deelname aan de kleurwedstrijd die in okto ber '86 ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de drinkwaterleiding in Schiedam, is gehouden. Naast 'klein' publiek had clown 'Malle Mat' deze mid dag ook een twintigtal vol wassen toeschouwers. ONS- voorlichter Mari Dinge- nouts: „Verscheidene Ouders vonden het programma blijkbaar zo leuk dat ze ble ven kijken tot het afgelopen was. Ook de kinderen, want daar ging het toch om, von den het prachtig. Ze hebben, niet één uitgezonderd, van het begin tot het eind ge boeid zitten kijken. Vanzelf sprekend had 'Malle Mat' in de voorstelling wat grappen met water opgenomen. Te vens deed de clown spelle tjes met de kinderen, maakte hij muziek, enzovoorts". De feestmiddag, in het ge bouw van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam werd gecompleteerd met verrassingen als: een glas li monade, een koek, puzzeltje en stickers. De komende maanden heeft het waterleidingbedrijf van de ONS overigens nog een tweetal uit het jubileum voortvloeiende activiteiten op het programma staan. Dit zijn: op 25 februari een be zoek aan de Bereplaat (met de inzenders van de kleur plaat in de leeftijd van 9 tot en met 12) en op 25 maart een tocht naar de Biesbosch (met de prijswinnaars van de rebus). SCHIEDAM— In theater 'De Teerstoof' treedt vrijdag 30 en zaterdag 31 januari Samba Salad op met het programma 'Dressing'. Hoofdpersoon in deze ritmi sche komedie is een zekere Charlie Jones. Het dagelijks leven van de jongeman wordt danig verstoord door zijn be schermengel zonder vleugels. Het resultaat van dit alles is dat hij zich onder psychiatri sche behandeling moet stel len. Na \het volgen van ver scheidene therapieën wordt Charlie genezen verklaard en Herman Link, die Charlie op de planken zet, is in staat van niets een grap te maken. De artiest wordt in dit kader vaak vergeleken met Danny Kaye. De voorstelling begint op bei de dagen om 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 9.-. Pashouders (CJP of Pas-65) krijgen f 1.50 reductie. Plaats bespreken is mogelijk via tele foonnummer 426945 tussen 12.00 en 16.00 uur. ROTTERDAM— Het Sport- wedstrijdverloop tot gevolg paleis Ahoy' gaat op zaterdag heeft. Daarenboven zal het 7 februari een primeur bele- dankzij de totaal vernieuwde ven. Dan zal een Amerikaanse sleepwagen mogelijk zijn om toptrekker met een motorver- nog spectaculairdere treks te mogen van niet minder dan laten zien dan tot nog toe het 8500 pk, geleverd door vijf al- geval was. coholmotoren, het inmensc Van deze negende editie van gebouw op zijn grondvesten de jaarlijkse indoorwedstrijd laten schudden. In nauwelijks in Ahoy' worden twee sessies meer dan tien seconden zal dit gehouden, één 's middags om monster, met de toepasselijke 13.00 uur en één 's avonds om naam 'Blazing Bison', een last 19.00 uur. van meer dan 20 ton over de SCHIEDAM Het Passage Theater biedt het publiek za terdag 31 januari de klucht 'Drie is teveel'. De hoofdrol in dit stuk, dat evenals vijfen twintig jaar geleden volle za len trekt, wordt op de planken gezet door Joop Doderer. De regie is in handen van de man die 'Drie is teveel' schreef, Jan Blaaser. Het stuk speelt zich in de wo ning van de familie 's Grave- sande, die bezoek verwacht uit Amerika. Op de betreffen de dag gebeurt er een 'onge val'. De huisknecht valt van de trap. Als vervanger wordt een verwarmingsmonteur, een zeker Driekus, aangesteld. De man doet zijn best, maar... De voorstelling begint om 20.15 uur. De toegangskaar ten kosten f 20.- Hoewel Steve Jaske het afge lopen jaar pas voor het eerst met de Blazing Bison in de Amerikaanse competitie mee draaide, wist hij in de eind rangschikking van de vier verschillende gewichtsklassen waarin hij uitkomt, toch met een al een derde en drie vierde plaatsen te bezetten. En dat wil wat zeggen in het ongelo felijk sterke deelnemersveld in de Verenigde Staten, waar een trekker met ruim 8500 pk vermogen al geen echte uit zondering meer is. In Ahoy' zal Jaske demonstre ren dat hij in verschillende ge wichtsklassen kan rijden, door één of meer van de vijf Arias motoren in korte tijd in- of uit te bouwen. Overigens belooft de wed strijd in Ahoy' dit jaar een ware Europese topontmoeting te worden. De beste trekkers uit Nederland, Groot-Brittan- nië, Frankrijk en West-Duits- land zullen aan de start ver schijnen. Deelnemers uit de andere Europese landen zulen er niet meer bij zijn. Zij heb ben de enorme ontwikkeling aan de top niet kunnen bijbe nen. Bovendien wordt er nu ge werkt met een nieuwe wed strijdformule, die het afgelo pen seizoen al werd beproefd. Een formule die niet alleen inhoudt dat de trekkers in meer klassen kunnen uitko men, maar die ook een vlot SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam draait vrijdag 30 januari 'De Komediant' met Freek de Jonge in de hoofdrol Deze Nederlandse film van Casper Verbnrugge gaat over het leven van een succesvolle komiek die op zoek is naar zijn eigen identiteit. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal in gebouw 'De Teerstoof' aan de Nieuw- straat 12 is vanaf 20.30 uur open. Donateurs betalen f 4.- entree. Wie nog geen donateur is, betaalt f 5.-. SCHIEDAM De heren- hockeyers van Asvion be reiden zich met een druk oefenprogramma voor op de tweede helft van de veldcompetitie. Trainer Huub van Riggelen heeft in de maand februari acht oe fenwedstrijden op het pro gramma staan naast de normale trainingen. Op 1 februari speelt Asvion tegen Krimpen. Zaterdag 7 februari staat de hockeyers een drieluik in Rotterdam te wachten waar onder meer tegen de Delftse Stu denten wordt gespeeld. De dag erna is het sterke Leo- nidas de opponent van de Schiedammers. In het weekeinde daarop zijn Rand wij ck en Rotter dam 11 de tegenstanders en weer een week later ko men de hockeyers in actie tegen Kieviten en AMHC. De reeks oefenwedstrijden wordt besloten in het weekeinde van 27 februari Ook in de competitie ontmoeten Leonidas en Asvion elkaar. Asvion en 1 maart, met wedstrij- oefent deze maand twee keer tegen de Rotterdamse koploper uit de eerste den tegen Leonidas en klasse. KZII. SCHIEDAM Het filiaal van de Bondsspaarbank, aan de Peter van Anrooylaan 80, is vrijdag 16 januari heropend. De heer J.W. Rutgers, voorzit tervan het bestuur van de Ne derlandse Spaarbankbond, overhandigde daartoe een en veloppe met inhoud aan de voorzitter van de Stichting Vrienden van de Hargahoeve, mevrouw A. Kreber. Zaterdag 17 januari hield men open huis in de verbouwde vestiging. De jeugd werd daarbij geamuseerd door Pino de Spaarbankvogel en met het 'Ren je Rot' spel. Tevens was er een kraam waar warme chocolademelk werk geschon ken. O 'The Fat Man1. ROTTERDAM 'The Fat Man', 'Mr. Rhythm Blues, 'The King of the Big Beat', 'The Innova tor of Rock Roll', 'Fats of Blueberry Hill' en 'No.l Muscial Ambassa dor of New Orleans'. Bijnamen die duiden op één en dezelfde persoon, die bij zijn leven reeds een legende is: Fats Do mino. De zanger/pianist doet in het voorjaar een uitgebreid tournee. Bij gestaan door een orkest met twaalf muzikanten geeft Gats Domino in to taal 22 concerten in de landen Ierland, Groot- Brittanië, Nederland, België, West-Duitsland, Zweden en Noorwegen. De Amerikaanse musi cus komt op 29 maart naar het sportpaleis Ahoy'. Fats Domino, die bij de burge- lijke stand staat ingeschreven als Antoine Domino, werd op 26 februari 1928 in New Or leans, Louisiana geboren. New Orleans geldt als de ba kermat van de jazz en rhythm blues en heeft naast Fats nog tal van andere grootheden in de muziek voortgebracht, zoals Louis Amstrong, Little Richard, Lloyd Price, Lee Dorsey en Ray Brown. Fats Domino, de benjamin van een gezin met negen kin deren, leerde het pianospel op jeugdige leeftijd van zijn zwa ger Harrison Verrett en maak te spoedig deel uit van plaat selijke orkestjes. Aanvanke lijk combineerde hij het musi ceren met allerlei baantjes. Zo was hij achtereenvolgens grasmaaier, hulpje in een zaagmolen en arbeider in een fabriek. Met zeventien jaar kreeg Fats zijn eerste betaalde job als muscius, toen hij voor drie avonden in de week werd aan genomen als pianist in de band van Billy Diamond, die toentertijd in de Hideaway Club te New Orleans speelde. Daar kwam Fat Domino in 1949 in aanraking met Lew Chudd (president van het Im perial-label) en trompettist- /componist/bandleider Dave Bartholomew, die hem een platencontract aanboden. Fats werd met laatstgenoem de spoedig goede vrienden. Tezamen vormen zij sindsdien één van de meest succesvolle songwriterduo's in de wereld. De muziekstijl die ze met hun rhythm blues hebben ont wikkeld, wordt bestempeld als 'big beat music' en 'rock roll? Kenmerkend voor die stijl is de swingende begelei ding, het overheersende pia nospel en de slechts één octaaf omvattende zangstem van Fats, die zijn stem haast als een instrument gebruikt. Dat de muziek van Fats Do mino tijdloos is bewijst zijn grootste hitsingle 'Blueberry Hill'. Twintig jaar na de oor spronkelijke release, in 1956, haalde het nummer in Europa nogmaals de top van de hit lijsten. 'Blueberry Hill' is één gucces van een indrukwellen- de reeks hits die Fats Domino op zijn naam schreef. Andere zeer bekende nummers zijn bijvoorbeeld: 'Going To The River', 'Ain't It A Shame', 'Blue Monday', When I'm Walkin', 'Whole Lotta Lo ving', 'I Want To Walk You Home', 'There Goes My Heart Again', 'My Girl Josephine', 'Jambalaya (On The BayOu)', Red Sails In The Sunset', 'Be My Guest' en 'Walking To New Orleans'. Overigens was het duo Domi no/Bartholomew ook verant woordelijk voor successen van vele artiesten, zoals Pat Boone, Johnny Burnette, Ric ky Nelson, Buddy Holly, Chuck Berry, Trini Lopez, Jerry Lee Lewis, Ronnie Haw kins, The Searchers, The Band, Bobby Vee, Cliff Ri chard en Litte Richard. Fats Domino heeft gedurende zijn carrière tot dusver 284 studionummers opgenomen, die op 28 elpees zijn terug te vinden. Daarnaast zijn er van hem 13 live-albums en circa 112 verzamelelpees op de markt gebracht. Na The Beat les en Elvis Presley bezit Fats de grootste collectie gouden platen aller tijden. De zanger- /pianist heeft in totaal onge veer 100 miljoen platen ver kocht. Ter illustratie: van zijn nieuwe live-elpee, getiteld' 'His Greatest Hits', gingen er alleen in de Verenigde Staten al in twee maanden tijd ruim-1 500.000 exemplaren over de* toonbank. Fats Domino, sinds 1949 ge-i huwd met Rose Mary en dei trotse vader van vier dochters en vier zonen, is van grote be- tekenis geweest voor de inter- nationale muziekindustrie. Reden voor Jerry Wexler om de sympathieke Fats Domino, die nog steeds gedurende elf f maanden vn het jaar wereld- wijd optreedt, te eren in een' op te richten 'Hall of Fame' in de Verenigde Staten. Zijn I standbeeld prijkt straks naast die van andere grootheden, zoals Sam Cooke, Elvis pres- ley, Ray Charles en Jerry Lee Lewis.

De Havenloods | 1987 | | pagina 3