Onderkomen van ANBO feestelijk heropend DE HAVENLOODS r VOORDEEL AKTIE-i Schiespoor hield open huis Jules Deelder in De Teerstoof Kluphuis Oost start cursus 'Volwassenen op herhaling' Filmclub Theatercafé De Tender Poppenspel Wesp gesloten Instuif voor ouderen Sloopplannen veranderden in opknapbeurt Amnesty-avond in Stedelijk Museum SIVSVV i A< 'Sr Jules Deelder (foto: A.M.C. Fok). SCHIEDAM In Kluphuis Oost, aan de Galileïstraat 86, start binnenkort een cursus voor volwassenen die hun kennis willen ophalen of ver groten. Bij veel volwassenen is de kennis van het Nederlands en op het gebied van rekenen weggezakt. Dit blijkt onder meer uit problemen die ont staan wanneer er een formu lier moet worden ingevuld of bij het uitrekenen van de be nodigde hoeveelheid behang, vloerbedekking, enzovoorts. Mede hierom is het lespro gramma van de cursus 'Vol wassenen op herhaling' ook voornamelijk gericht op Ne derlandse-taal en rekenen. In dien hier voldoende belang stelling voor is wordt tevens aandacht besteed aan geschie denis, aardrijkskunde, maat schappijleer of biologie/mi lieu. Het werktempo wordt af gestemd op de cursisten. De lessen zijn op maandag ochtend, van 9.15 tot 11.30 uur. Er wordt gestart op maandag 9 februari. De deel namekosten bedragen: f 10,- inschrijfgeld en vervolgens f 1,50 per keer (inclusief kof fie). Voor belangstellenden is er morgen, woensdag 4 februari om 10.00 uur, een informatie ochtend in Kluphuis Oost. Te vens kan men voor nadere in formatie of aanmelding bellen naar nummer 4735435 (op maandag, woensdag en don derdag). Even vragen naar Elske Geleedst. EDITIE 9, DINSDAG 3 FEBRUARI 1987, 36e JAARGANG, NR. 5 Ul Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam draait vrijdag 6 fe bruari de Nederlandse speel film 'Abel'. Abel is een 31-jarige jonge man die nog bij zijn ouders woont. Wanneer hij,tegen de zin van zijn vader, een televi sie in huis haalt wordt Abel op straat gezet. Dwalende door de stad meekt hijkennis met een zekere Zus. De vrouw blijkt een geheime verhouding met zijn vader te hebben. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat 12 is vanaf 20.30 uur open. Voor donateurs be draagt de toegang f 4,-. Wie nog geen donateur is betaalt f5.-. bouw waarin de Anbo gehuis vest is in het verleden heeft gehad. Mevrouw Krikke: „Oorspronkelijk was het een school. Vervolgens werd Tu- berova er gehuisvest. Ook so ciale zaken, wat toen nog maatschappelijk hulpbetoon heette, heeft er een tijd inge zeten. Daarna kwamen er ouderen. Eerst alleen mannen, later ook vrouwen. Thans ge beurt er iedere dag van alles in dit gebouw zoals kaarten, biljarten, volksdansen, gym nastiek, enzovoorts Toezeggingen Aansluitend aan de toespra ken opende wethouder Wieg man, op verzoek vn het Anbo- bestuur, het 'bedelhuis' (een grote, naar het Blauwhuis ge maakte, spaarpot). Dit bleek, n« telling, een bedrag van i 3.795,30 te bevatten. Inmid dels waren er reeds diverse giften van andere zijden bin nengekomen, waaronder een zeer royale van f 1.000,- van het voormalige Volksgebouw. Ook wethouder Wiegman zeg de de Anbo, namens het ge meentebestuur, een financiële bijdrage toe. Wiegman: ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 De Tender is geopend vanaf 20.30 uur. De toegang is gra tis. De treinen kregen de meeste belangstelling. door met het gevolg dat alle treinen stil kwamen te staan. Met hulp van spoedig aanwezige ONS-medewer- kcrs werd het probleem ver holpen. JA Stichting Europa Kinderhulp op zoek naar gastgezin- A Badminton-toer- |L nooi hij Arma 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week 5S ind oplage Vera Vingerhoeds SCHIEDAM In het theater café van de Passage, 'De Ten der', kan men donderdag 5 fe bruari luisteren naar het Vera Vingerhoeds Kwartet. Hiertoe behoren: Vera Vinger hoeds (saxofoon en zang), Joost Buis (trombone), Wil- bert de Joode (contrabas en basgitaar) en Bart v. Helsdin- gen (drums en steelpan). Het viertal speelt grotendeels eigen werk, in diverse stijlen. Wethouder Wiegman opende onder het toeziend: oog van een groot aantal-Anbo-leden het 'bedelhuis'. „Daarnaast krijgt u nog iets van de inrichting. Als zoon van een kunstenaar wilde ik, alvorens iets aan te schaffen, echter eerst de ruimte zien waarin het moest komen". Tot slot overhandige de wet houder, namens de Anbo- Schiedam, een envelop met inhoud aan de vrijwilligers (Nico Slingerland, Berry Slin gerland en Paolo Ricciardi) die maandenlang in het ge bouw aan het werk zijn ge weest. Het drietal zelf vond hetgeen ze gedaan hebben eigenlijk niet zo bijzonder. Eén van hen: „Je kunt mensen klimmen. Daar krijg je onge- van deze leeftijd toch niet lukken van. Om dat te voorko meer op hoge ladders laten men hebben wij het g SCHIEDAM De poppen- speelster Marianne Rijpma vertoont zaterdag 7 februari, om 14.30 uur, het programma 'Dwaallichtjes' in theater De Teerstoof. Hoofdpersoon in het verhaal is Johannes, die wenst dat er een wonder gebeurt. Zijn wens wordt verhoord door de komst van een libelle. Deze laat hem heel veel moois zien. De kaartjes voor het poppen spel, dat geschikt is voor kin deren van 4 tot 10 jaar, kosten f 3,50. Ze kunnen worden be steld (tussen 12.00 en 16.00 uur) via telefoonnummer 4269455. SCHIEDAM Het jongeren- pand Wesp, in het Bachbos, is voor geruime tijd gesloten. Directe aanleiding hiervoor is een in de nacht van 17 of 18 januari ontstane breuk in de waterleiding. Aansluitend aan de hieruit voortvloeiende re paratie- en herstelwerkzaam heden zal het nodige achter- stalligonderhoud worden ver richt. SCHIEDAM In 't Trefpunt Oost', aan de Celsiusstraat 2 wordt morgen, woensdag 4 fe bruari, van 10.00 tot 12.00 uur een instuif voor ouderen ge houden. Tijdens de bijeenkomst kan men kaarten, biljarten, een spelletje doen of gewoon ge zellig praten bij een kopje koffie. De toegang tot de instuif is gratis. Raadsleden geven tips en vertrouwen SCHIEDAM Talloze Schiedammers zijn zaterdag 31 januari een kijkje wezen nemen in het clubgebouw van 'Schiespoor' aan de Dwarsstraat 33. De model- spoorwegvereniging had het 'Open Huis' onder meer ge organiseerd om te tonen hoe slecht hun huisvesting is. Het merendeel van de bezoe kers stond daar overigens niet al te lang bij stil. Zij hadden meer belangstelling voor de voortrazende mo deltreinen. Rond de grote baan waren heel de middag belangstel lenden te vinden. De Schies poor voorzitter: „Naast de- geen die komen omdat het voor de kinderen leuk om te zien is, zijn er ook heel wat echte hobbyisten geweest. Enige daarvan hebben zich direkt als lid aangemeld. Te vens zijn er verscheidene raadsleden wezen kijken. Die waren stuk voor stuk zeer positief en hebben ons tips gegeven over de wijze waarop we verder moeten handelen. Ze hebben ons daarmee weer vertrouwen gegeven in de toekomst". Héél even heeft het er overi gens naar uitgezien dat het open huis de mist inging. Op een zeker moment sloeg na melijk de hoofdzekering dreigde pand te redden. Tege lijkertijd werd een actie ge start met het doel geld in te zamelen voor een inwendige opknapbeurt. Hoewel de Anbo-Schiedam nu dus over een schitterend opge knapt onderkomen beschikt, is de afdeling geenszins van plan op haar lauweren te gaan rusten. Dit bleek onder andere uit toespraak van voorzitter Arie van Loenen. Na het uit spreken van zijn vreugde over hetgeen thans, met medewer king van het gemeentebe stuur, bereikt is zei deze onder meer: „Nederland vergrijsd. De overheid heeft daarom het Flankerend Ouderenbeleid uitgevonden. Daarbij wordt er van uitgegaan dat ouderenbe leid uitgevonden. Daarbij wordt er van uitgegaan dat ouderen zo lang mogelijk zelf standig blijven wonen. Om dat te reliseren moeten alleen wel voldoende middelen be schikbaar worden gesteld, want anders is dit beleid niet meer dan een ordinaire bezui niging. Wij trachten daar als Anbo tegen op te boksen". Terugblik Vice-voorzitter Tinie Krikke blikte bij de heringebruikna- me nog even achterom. Ze wees daarbij onder andere op de diverse functies die het ge- SCHIEDAM Jules Deelder brengt vrijdag 6 en zaterdag 7 februari zijn nieuwe program ma 'Ja Deelder!' in theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. Tijdens deze voorstelling be steedt de Rotterdamse artiest aandacht aan: de nationale en internationale voetbalwereld, politiek, actuele zaken, enzo voorts. Zijn manager dhr. Val- lentgoed zorgt weer voor de nodige bijstand. Het programma begint op bei de dagen om 21.00 uur. De toegangskaarten kosten f 15.-. Pashouders (CJP en Pas-65) krijgen f 2,50 reductie. Plaat sen reserveren is mogelijk via telefoonnummer 4269455 (tussen 12.00 en 16.00 uur). Van donderdag 5 tot en met zondag 15 februari wordt in alle hallen van het Rai-complex aan het Europaplein in Amsterdam de tweejaarlijkse personenautotentoonstelling gehouden. Op 69.000 m2 stellen 122 exposanten hun auto's, accessoires en rndere op de auto betrekking hebbende artikelen ten toon. Er zijn 59 merken uit 15 landen present. De tentoonstelling is dagelijks van 10 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur geopend. Op zaterdagen en zondagen is het RAI-complex tijdens de avonduren gesloten. De toegangsprijs bedraagt 13,- per persoon. Houders van PAS-65, kinderen beneden de 12 jaar onder geleide en groepen betalen ƒ10,- per persoon. Wie alleen gedurende de avond de RAI wil bezoeken betaalt ƒ10,- of (het gereduceerde tarief van) 7,50. Zie de speciale RAI pagi na's in deze krant. SCHIEDAM Amnesty In ternational, de organisatie die zich overal ter wereld inzet voor naleving van de mensen rechten, bestond in 1986 vijf entwintig jaar. Naar aanlei ding hiervan werden door le den van de Schiedamse kunst klas werken vervaardigd. De collectie is donderdag 12 fe bruari vanaf 19.30 uur, tijdens een door Amnesty-Schicdam georganiseerde avond, te be zichtigen in het Stedelijk Mu seum. Nèast door de kunstklas ge maakte kunstwerken treft men in de tentoonstelling een beschilderd doek aan. Dit door Chilenen vervaardigde kunstwerk is gebruikt bij de begrafenis van de adjunct-die recteur van een technische- school, die door een speciaal commando is doodgeknup peld. De tekst op het in één nacht geschilderde doek luidt „Wij laten ons niet overmees teren door het kwade. Wij kie zen voor het leven". Het programma van de Am- nesty-avond vermeldt nog di verse andere activiteiten zo als: eer; .optreden van de Am- nesty-theatergroep, een toe lichting over de huidige situa tie in Chili door een zojuist uit dit land teruggekeerd Amnes- ty-lid en een optreden van een volksdansgroep. Tevens is er de hele avond gelegenheid kaarten te ondertekenen en versturen naar regeringen van landen waar de mensenrech ten worden overtreden. Men hoopt, via de verzonden kaar ten, verbetering te brengen in het lot van gewetensgevange nen. De Amnesty-avond in het Ste delijk Museum duurt tot circa 22.30 uur. Belangstellenden bebben vrij toegang. De vrijwilligers die de inwendige opknapbeurt voor hun rekening namen werden verrast met een enveloppe met inhoud. Het in Chili vervaardigde doek dat op 12 februari in het Stedelijk Museum te zien is. met een feestelijke her-in- gebruikname. De daarbij behorende officiële hande ling werd verricht door wethouder A.G. Wiegman. Dat de Anbo-Schiedam feest kon vieren is overigens wel te danken aan de strijdvaardig heid van de leden. Deze slaag den er namelijk in het oor spronkelijk met sloop be- SCHIEDAM Het onder komen van de Schiedamse afdeling van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, het zogenaamde Blauwhuis aan de Lange Nieuwstraat 181, heeft een grote opknapbeurt gehad.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1