©DE HAVENLOODS Brandweer en politie valt geen laksheid te verwijten Schiedams Nieuwsblad VOORDEELACTIE Toch nog verrast door gladheid \BIHSTO STEENGOED!!! EHBO maakt overuren De Erker Expositie Speelfilm door kinderen Kennismaken met computers Bonden ontzenuwen negatieve geruchten Muziek in Videocafé Thee-dansant \tfOOR GROOT /cm Programma Theaters Vrouwencafé weer open Jeugdbieb blijft in Oost Programma Podium 0 onzeopruiming Expositie in galerie Hachmang en Moesman Jazzcafé The Ditch Abel, film met subtiele humor De Goudsbloem EDITIE P, DONDERDAG 5 FEBRUARI 1987, 36e JAARGANG NR. 5 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM-VLAARDIN GENDe gladheid van afgelopen dinsdagochtend heeft voor heel wat onge lukken en ongemakken ge zorgd. Op de wegen ont stonden enorm lange files door aanrijdingen. De ver keersdienst in Driebergen sprak over een ware chaos op de wegen. De meeste au tomobilisten werden ver rast door gladheid veroor zaakt door opvriezende re gen. De botsingen bleven be perkt tot blikschade. Zo werden er tussen 7.00 en 11.00 uur zeven aanrijdin gen bij de Schiedamse poli tie gemeld. Hoofdinspec teur Besseling noemt dit aantal beduidend hoger dan normaal. Volgens hem houden de automobilisten te weinig rekening met de risico's die de gladheid met zich meebrengt. „Ondanks de gladde wegen nemen deelnemers aan het verkeer niet de moeite om 's mor gens iets eerder op te staan en eerder van huis te gaan. Er wordt even hard gere den als altijd en met een weggesteldheid van afgelo pen dinsdag is dat niet he lemaal verantwoord. Zijn Vlaardingse collega hoofdinspecteur R. Meijer onderschrijft dit. Hij zegt: „Men onderschat altijd nog de mate van gladheid, het is echter maandagavond nadrükkelijk vermeldt dat men er rekening moest houden. Het was dus geen verrassing; men had het kunnen weten" aldus Meij er. In Vlaardingen werden eveneens zeven aanrijdin gen gemeld en twee onge vallen met de fiets. Ook de E.H.B.O. van het Schie- landziekenhuis en het Holy Topdrukte bij de EHBO's Ria Barendse van het Schielandziekenhuis sprak' van een topdrukte bij de Eerste Hulp. In de loop van de middag kon zij nog geen exact aantal fractuur-be handelingen melden omdat ze haar handen vol had aan de onfortuinlijken. Hoofdverpleegkundige Van Oosten van het Holy Ziekenhuis maakte mel ding van een groot aantal botbreuken. Om twee uur had men reeds dertig men sen behandeld. SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker in de Jan var Avennestraat start binnen kort een cursus bloemschik ken. De cursus bestaat uit tien Aandacht wordt besteed het opmaken van een vaas of schaal, het versieren van een cadeau, het maken van corsa ges en kleine bruidsboeketten. De kosten bedragen 45 gul den, exclusief materiaal. In de Erker kan men ook te recht voor beat-ballet. Deel nemers vanaf zestien jaar kunnen iedere dinsdagavond met de voetjes van de vloer. De contributie bedraagt tien gulden per maand. Op zaterdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur en op woensdag avond van 21.30 tot 22.30 uur kunnen badmintonliefheb- bers in het wijkcentrum een shutteltje slaan. Hiervoor be taalt men tien gulden per maand. SCHIEDAM Diensten centrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan toont in de maanden februari en maart een expositie van olieverfschilderijen. De doe ken werden gemaakt door de heer Van der Vlies uit Schie dam. De tentoonstelling is dagelijks te zien tussen 9.00 en 16.30 uur. Véirmeijef Frankie goes to Vehmeijer SCHIEDAM De fotograaf Chris Scholte maakt binnen kort met kinderen uit de wijk west een korte speelfilm. De kinderen kiezen eerst een onderwerp waarover de film zal gaan. Behalve dat de kin deren zelf het onderwerp kie zen, spelen zij zelf ook een rol in de film. Verder leren de kinderen opnamen maken en omgaan met een camera. De kosten bedragen f 7,50 per mahnd. Voor inschrijvingen of nadere informatie kan men contact opnemen met wijk centrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, telefoon 42.67.767 of 42.63.161. SCHIEDAM De Stichting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord (SSSN) geeft vanaf maandag 23 februari op bijna alle werkdagen compu ter-kennismakingscursussen voor jongeren vanaf 10 jaar. De cursussen worden gehou den in wijkcentrum 'De Blau we Brug' aan het Bachplein. De cursussen zijn op begin nersniveau en duren elk 13 weken. Er wordt gewerkt met Commodore 64 computers. De kosten variëren van 10 tot 25 gulden. Belangstellenden kunnen tij dens kantooruren telefonisch inlichtingen krijgen onder nummer 47.02.207. Inschrij ven is alleen mogelijk voor in woners van Schiedam-Noord. SCHIEDAM— De Schie damse brandweer en poli tie hebben bij de tragische brand van afgelopen zon dag, die aan de 23-jarige John Groeneweg en zijn éénjarig zoontje Raymond het leven kostte, adequaat gehandeld. Dit hebben banden die in de alarmcen trale van de brandweer zijn opgenomen overduide lijk aangetoond. De eerste melding bij de brandweer kwam om 11.14.40 uur bin nen en vier minuten later was de eerste wagen op de plek des onheils. Hiermee werden afgelopen maan dag de geruchten ontze nuwd als zou de brandweer en politie te laks hebben gereageerd. Maandag togen ongeveer der tig vrienden en bekenden van John Groeneweg, allen 27- MC'ers, naar het stadskantoor om naar aanleiding van de fa tale brand te pleiten voor één centraal stedelijk alarmnum mer. Burgemeester Reinier Scheeres, hoofdcommissaris Piet van den Hengel en brand weercommandant Arie ^letaal werden in allerijl opgetrom meld om met de verontrusten te praten. Tijdens het gesprek bleek dui delijk dat paniek één van de grootste vijanden bij de brand is geweest. Brandweercom mandant Metaal: "De eerste melding kwam bij ons vrij laat binnen. Door de paniek heeft men niet meteen gebeld. En toen de brand al flink op gang was, dacht iedereen van ieder een dat hij wel gebeld zou hebben. De brand was al min stens tien minuten aan de gang toen bij ons de eerste melding binnenkwam". De melding kwam van een vrouw uit de Lorentzlaan. Deze lezing van het gebeuren, dat met behulp van de banden aan te tonen is, staat haaks op dat van Mari Koppeschaar die ooggetuige van de brand was. Eerder deze week beschuldig de hij politie en brandweer van laksheid. Volgens zijn zeggen was de brand al veel eerder gemeld: "De buurman heeft om iets over elven de brandweer al gebeld. Hij komt razend op mij af en zeg: Van de brand weer moet ik eerst de politie bellen. Dat is toch belache lijk". Bij de brandweer is deze mel ding onbekend en is op de banden dan ook niet terug te vinden. Volgens hoofdcom missaris van politie Van den Hengel zou het wel eens kun nen dat de buurman een ver keerd nummer gedraaid heeft. "Op grond van de ter beschik king zijnde gegevens is het verkeerd om politie en brand weer te beschuldigen". Burgemeester Scheeres liet de groep weten dat ook al zou er afgelopen zondag een centraal alarmnummer zijn geweest, Burgemeester Scheeres, brandweercommandant Arie Metaal en hoofdcommissaris v( Hengel in gesprek met de 27-MC'ers. de tragische dood van John Groeneweg en zijn zoontje niet voorkomen had kunnen worden. Brandweercomman dant Metaal bevestigde dit: "De brand sloeg al uit de ra men toen wij kwamen, het was daardoor onmogelijk bin nen te komen. Maar de hele operatie heeft wel in het teken van de redding gestaan". Toch wilde de groep toezeg gingen van Scheeres over een centraal alarmnummer. De burgemeester liet weten dat een landelijk alarmnummer (0011) in voorbereiding is en dat de gemeente Schiedam al eerder er bij de minister op aan gedrongen heeft om dit nummer snel in te voeren. De 27-MC'ers willen echter een plaatselijk nummer, in ieder geval tot de tijd dat het lande lijke nummer in gebruik is. Een nummer dat makkelijk te onthouden is, "zoiets als het nummer van de Openbare Nutsbedrijven", zei woord voerder van de groep Henk Verkerk, "op het HEKA-plein hebben wij aan voorbijgan gers gevraagd wat het alarm nummer van de> politie en brandweer was. Men wist het niet, maar wel dat van de ONS". Burgemeester Scheeres vindt de invoering van een Schie dams nummer noodzakelijk. Hij raadt de mensen aan het alarmnummer van de politie of de brandweer uit het hoofd te leren, het maakt namelijk niets uit welke dienst in een dergelijk geval gebeld wordt. A De bedrijvigheid in Rijnmond zit in de lift. Dit blijkt uit een enquête van de Kamer van Koophan del. A Oost behoudt de jeugdbibliotheek A De spelers van MVC's eerste he renteam zijn gemid deld pas zeventien 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Het Videocafé verzorgt zaterdag 7 februari een optreden van het Trio Cor Witjes en Manus Mans. Het trio bestaat uit vier Rot terdamse jongens, die van al les en nog wat spelen als er maar gevoel in zit. Zij staan garant voor een avond rock 'n roll, country, smartlappen en calypso. Het optreden begint om 22.30 uur, de zaal is vanaf 21.30 uur geopend. De toegang bedraagt 5 gulden. Het Videocafé is ge vestigd in gebouw de Teer- stoof in de Nieuwstraat. SCHIEDAM Diensten centrum De Woudhoek aan het Heijermansplein organi seert zondag 15 februari een thee-dansant. De middag begint om 13.30 uur. De kaarten bedragen slechts één gulden en zijn op werkdagen verkrijgbaar aan de balie van het centrum tussen 9.00 en 12.00 uur. alléén deze week bij Bristol ROTTERDAM Binnenweg 20 (t/o Termeulen) I Zuiderterras winkelc. Zuidplein I SCHIEDAM Theatercafé De Tender in het Passage Theater verzorgt vanavond een optreden van het Vera Vingerhoeds Kwartet. Dit viertal speelt voornamelijk eigen werk. De stijl varieert van jazz tot funk met vrijere improvisaties en liedjes. Aan vang: 20.30 uur. De toegang is gratis. Woensdag 11 februari is er in het Passage Theater een jeugdvoorstelling getiteld 'Kop op en lach'. Sonja en Henk zijn twee verlopen caba retiers. De laatste repetitie van hun revue verloopt alles behalve vlekkeloos. Sonja ontdekt een volle beurs en gaat er vandoor. Nu moet Henk in z'n eentje de première zien te redden. Aanvang: 14.30 uur. De toegang be draagt 3,50 gulden. Jules Deelder treedt vrijdag 6 en zaterdag 7 februari op in theater De Teerstoof met zijn programma 'Ja, Deelder'. Zijn tweede programma zal in de basis niet veel afwijken van zijn eerste productie. 'Ja Deel der' besteedt aandacht aan de nationale en internationale voetbalwereld, politiek, actu ele zaken. Aanvang: 21.00 uur. De toegang bedraagt 15 gulden. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen 2,50 gulden reductie. Zaterdag 7 februari is in De Teerstbof het poppentheater van Marianne Rijpma te zien met het programma 'Dwaal lichtjes', Johannes heeft een wens, dat er een wonder zal gebeuren. Het wonder ver schijnt als een libelle, die hem veel moois laat zien. Dan krijgt Johannes van Oberon een geschenk en van Wistik Jules Deelder (foto: AM.C. Fok) een raadsel. Hij wordt nieuwsgierig en gaat op zoek Aanvang: 14.30 uur. De toe gang bedraagt 3,50 gulden. SCHIEDAM In het vrou wenontmoetingscentrum Bar- rika in de Lange Kerkstraat wordt vanavond een spelle tjesavond gehouden. Er kan gekozen worden uit onder andere dammen, scha ken, rummikub, sjoelen, scrabble en verschillende kaartspelen. Het ontmoe tingscentrum is vanaf 20.30 uur geopend. Op veler verzoeK is vanaf 8 februari het vrouwencafé weer open op zondagmiddag van 16.00 tot 20.00 uur. Vrou wen zijn ook welkom op de caféavond op donderdag van 20.30 tot 24.00 uur. Tijdens de markt op vrijdag is er in Bar- rika de wekelijkse koffie-in- loop van 10.00 tot 16.00 uur voor een praatje of informatie over het een en ander. f SCHIEDAM Oost zit met ingang van 1 maart, wanneer het jeugdfiliaal van de biblio- SCHIEDAM Muziekcafé Podium aan de Lange Haven presenteert zaterdag 7 februa ri een optreden van de groep 'Mumbo Jumbo'. Begonnen als een band die vooral caraïbische muziek speelde is Mumbo Jjimbo uit gegroeid tot een gro^p, waar van de muziek het best te om schrijven is als 'Urban Big- Band Rock'. Aanvang 22.00 uur. Zondag 8 februari is er in Po dium weer een zogenaamde 'Alles Is Mogelijk Avond'. En zoals de titel al aangeeft, is het programma vooraf niet te geven. theek aan de Archimedes- straat gesloten wordt, niet he lemaal zonder jeugdbiblio theek. De vestiging aan de Lo rentzlaan wordt met ingang van die datum ook openge steld voor kinderen tot 10 jaar. De oudere jeugd wordt aange raden naar de jeugdbiblio theek aan de Korte Haven te gaan. De keuze voor hen is hier veel groter dan in de Lo rentzlaan. De eerste weken van maart krijgt de uitlening in filiaal Oost een feestelijk tintje. Elk kind dat zich laat in- en over schrijven krijgt een kleine at tentie. De sluiting van de bieb aan de Archimedesstraat hangt sa men met de gevorderde nieuwbouw van de Sint Jan Aloysiusschool en loopt voor uit op de bouw van een nieu we hoofdbibliotheek op het Stadserf. f1 meubelen en tapijten SCHIEDAM In galerie Hachmang en Moesman aan de Lange Haven 50 is vanaf zondag een tentoonstelling te zien van Henderickx en Rein- har.lt. Ze laten schilderijen zien, tekeningen, objecten en plastieken. De tentoonstelling heet 'Krrrrrt'. De werken die tentoongesteld worden zijn twee en drie dimensionaal uit gevoerd. Het is een ongebrui kelijke manier van exposêren: De opening zal verricht wor den door onder andere de be kende Schiedamse kunstenaar Diet Wiegman. 'Krrrrt' is nog tot en met 7 maart te zien in de Schiedamse galerie. De ope ningstijden van Hachmang en Moesman zijn van woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM Het jazzweek- einde in The Ditch begint vrij dag 6 februari met een optre den van 'Dazzlin'. Deze groep heeft een uitgebreid repertoi re dat zich uitstrekt van dixie land en mainstream tot en met rock 'n roll. Dazzlin' staat onder leiding van Ben Vrauwdeunt op saxo foon en klarinet. Aanvang: 21.30 uur. De toegang be draagt 5 gulden. Zaterdag 7 februari is het Ben van Dungen Quartet te zien en te horen in The Ditch. Ben van Dungen op tenorsax heeft al vele jazzprijzen op zijn naam staan. Hij wordt begeleid door Rob van Bavel, toetsen, Mark van Rooy, bas en Hans van Oosterhout, drums. Aanvang: 21.30 uur. The Ditch is geves tigd aan de. Korte Haven 9. SCHIEDAM— Bij de Film club draait morgen, vrijdag 6 februari, de Nederlandse speelfilm 'Abel', het debuut van filmregisseur Alex van Warmerdam. Abel is 31 jaar en woont nog steeds bij zijn ouders, Victor en Duif. Als er tegen de zin van vader een televisie in huis komt, wordt Abel op straat gezet. Abel dwaalt door de stad en komt in contact met Zus, die een geheime verhou ding met- Victor heeft. Een confrontatie kan niet uitblij ven. In de hoofdrollen zijn te zien Alex van Warmerdam en Olga Zuiderhoek. Aanvang: 21.30 uur, de zaal gaat om 20.30 uur open. De toegang bedraagt 4 gulden voor donateurs. Donateur worden kost 5 gulden per sei zoen, inclusief de toegang voor de eerste film. De Film club is te vinden in de Teer stoof. SCHIEDAM Muziekcafé 'De Goudsbloem' in de St. An- nazusterstraat, presenteert zaterdag 7 februari in samen werking met het Popcircus uit Rotterdam een optreden van de groepen 'The Detectives' en 'Stash The Loot'. 'The Detectives' speelt eigen werk, aangevuld met blues- rock covers van onder andere ZZ Top en Rory Gallagher. Stash The Loot bestaat uit drie Kaapverdianen en drie Nederlanders. Zij maken ori ginele reggae in de betekenis van eerlijk en creatief. Aanvang: 22.00 uur. De toe gang bedraagt 2,50 gulden.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1