'Driemaasstede' nadert tienjarig jubileum h DE HAVENLOODS -VOORDEELACTIE Kunstwerken vinden sponsors 'Allemaal leugens' Reanimatie- cursus Schelto Patijn spreekt bij P.v.d. A. Schiedam Ruilbeurs Open dag Ter Schie' Poppenspel Festiviteiten ook bestemd voor wijkbewoners Theatercafé Collecte Leger des Heils f mm Filmclub Weeën- Remgroep Koopje! forte Jjaafimport EDITIE 9, DINSDAG 10 FEBRUARI 1987, 36e JAARGANG, NR. 6 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Fabri: geleerde, priester en haringreder SCHIEDAM— Het Stede lijk Museum Schiedam bezit verscheidene kunstwerken die dringend gerestaureerd moeten worden. Aangezien de financiële middelen hier voor ontbreken probeert men sponsors te vinden. Tot op heden is dit voor drie kunstwerken gelukt. Tevens lopen er nog enige opties, waarover men binnenkort duidelijkheid hoopt te krij gen. Eén van de kunstwerken waarvoor zich reeds een sponsor heeft aangemeld is het schilderij waarop mees ter Servaesz Pietersz. Fabri staat afgebeeld. Dit uit 1552 daterende olieverf-schilde rij is het oudste werk uit de collectie van het Stedelijk. Het stuk, waarvan niet be- kens is wie het schilderde, heeft niet alleen waarde voor kunstliefhebbers maar wordt tevens beschouwd als een document van de stads geschiedenis. Op het schilderij staat Fabri, die in 1500 werd geboren, afgebeeld als geleerde. Daarnaast was hij priester en haringreder. Bij zijn overlijden, in 1564, liet hij een'aanzienlijk vermogen na aan het mede door hem ge stichte oude-manhuis. Opmerkelijk detail aan het kunstwerk is een tweede, la ter bijgeschilderd, jaartal (1597). Dit werd aange bracht als herinnering aan het feit dat toen de stad de verantwoording voor het oude-manhuis overnam. Het schilderij van Fabri en alle overige voor sponsoring in aanmerking komende kunstwerken zijn nog tot 16 februari te bezichtigen in de expositie 'Kunstwerken zoe ken sponsors'. De tentoon stelling in het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat 112 is gratis toegankelijk van dinsdag tot en met zaterdag, van 10.00 tot 17.00, en op zondag, van 12.30 tot 17.00 uur. SCHIEDAM— In Kluphuis Zuid, aan de Zwartewaalse- straat 16, wordt vrijdag 27 fe bruari een reanimatiecursus gegeven. Tijdens de, van 19.00 tot 22.00 uur durende, cursus avond wordt men vertrouwd gemaakt met de reanimatie- techniek. Deze wordt ook ge oefend op speciale poppen. Reanimatie omvat een combi natie van handelingen die le vensreddend kunnen zijn bij hartstoringen. De kosten voor de cursus bedragen f 25,- per persoon. De deelnemers die nen minstens veertien jaar oud te zijn. Voor nadere informatie of op gave kan men zich wenden tot Kluphuis Zuid, telefoon 4267297. A Fietsenstalling in oude brandweer- Informatiegids voor 55-plussers Oud FCN-trainer naar Aeolus A DWS handhaaft zich in degradatie duel 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM De Commissa ris van de Koningin voor Zuid-Holland, Schelto Patijn, komt donderdag 12 februari naar Schiedam. Hij zal, tij dens de op deze datum plaats vindende ledenvergadering van de PvdA-Schiedam, spre ken over de wenselijkheid van het referendum. Iedereen die belang in dit onderwerp stelt, dus ook niet PvdA-leden, is welkom. Schelto Patijn (geboren 13-8- 1936) studeerde rechten in Utrecht. Na een verblijf in de Verenigde Staten werd hij medewerker van Buitenlandse Zaken. Zijn specialisatie op het terrein van het recht van internationale organisaties leidde naar promotie tot doc tor, op een proefschrift over het Europees Parlement. Pa tijn was daar lid van, van 1973 tot 1979. Tevens was hij, tot het moment dat hij Comissaris van de Koningin werd, lid van de Tweede Kamer. De lezing van Schelto Patijn begint rond 21.15 uur. Na af loop is er gelegenheid voor discussie en kunnen er vragen worden gesteld. De ledenvergadering van de PvdA-Schiedam vindt plaats in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Men kan hier vanaf 20.00 uur terecht. SCHIEDAM— In het dien stencentrum 'De 4 molens' aan de Nieuwe Damlaan wordt zondag 15 februari een ruilbeurs gehouden. Er kunnen munten, postze gels, prentbriefkaarten en eerste-dag enveloppen geruild worden. Het is mogelijk gratis taxaties te laten verrichten. De ruilbeurs begint om 13.30 uur. Er is vrij toegang. ft Tijdens de open dag worden ook groepslessen gegeven. SCHIEDAM— Scholenge meenschap 'Ter Schie' (voor Lager Technisch Onderwijs, Lager Huishoudleijk en Nij verheid Onderwijs en Indivi dueel Technisch Onderwijs) houdt zaterdag 14 februari een open dag. Men krijgt daarbij aan de hand van een tentoonstelling (van leermiddelen en werk stukken) en groepslessen (van verschillende vakken) gele genheid een goed beeld van de school te krijgen. Tevens is er informatiemateriaal verkrijg baar over de vele vervolgmo gelijkheden. Belangstellenden kunnen in beide schoolgebouwen, aan de Mgr. Nolenslaan (van 10.30 tot 12.30) en aan de Valerius- straat (van 10.00 tot 12.00 uur) terecht. SCHIEDAM Kinderen van 4 tot 10 jaar kunnen zaterdag 14 februari, in theater 'De Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12, gaan kijken naar het pop penspel 'Roessie en Manou'. Roessie is een paardje dat vroeger in het heelal woonde. Hij had toen vleugels en was bevriend met de Grote Beer. Roessie zou graag naar het heelal terug willen maar dat kan niet omdat hij geen vleu gels meer heeft. Na enige tijd lukt het het paardje een paar vleugels te lenen van de ooie vaar. Daarmee gaat hij, verge zeld van zijn vriendinnetje Manou, op weg. Het programma begint om 14.30 uur. De kaartjes kosten f 3,50. Zij kunnen worden ge reserveerd, van 12.00 tot 16.00 uur, via telefoonnummer 4269455. SCHIEDAM— Het regio nale verpleeghuis 'Drie maasstede' bestaat tien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt, door een speciaal hiertoe opge richte feestcommissie, een activiteitenprogramma sa mengesteld. Dit gaat plaatsvinden in de week van maandag 6 tot en met zaterdag 11 april. De stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg-Noord startte in 1971, in een achter het toenmalige Gemeentezie kenhuis gelegen gebouw, een verpleeghuis met veertig bed den. Vijf jaar later werd deze voorziening, bij dé in gebruik name van 'Driemaasstede', opgeheven. 'Driemaasstede' is een regio naal verpleeghuis met 279 bedden en 80 dagbehande lingsplaatsen. Tevens verzorgt men er dagelijks de nodige warme maaltijden voor in Noord wonende mensen die, om een of andere reden, niet zelf kunnen koken. (De ver spreiding van de maaltijden wordt georganiseerd door de Stichting Gecoördineerd Ou derenwerk). Het verpleeghuis, dat is om ringd door een grote tuin, staat aan de Voorberghlaan, in Woudhoek-noord. Hoewel het midden in een woonwijk ligt, blijft het toch een wat geïsoleerde positie innemen. Aangezien men hierin graag verandering wil brengen, worden tijdens de jubileum- Programma Eén der leden van de feest commissie, Steven de Geest: „We denken dat de jubileum viering een prima middel is om een grotere toenadering tot de wijkbewoners te be werkstelligen. In dit kader hebben we bijvoorbeeld een fotowedstrijd, circusvoorstel ling en een braderie/fancy fair op het programma staaq. Stuk voor stuk activiteiten die zo- onze bewoners en het I Het verpleeghuis 'Driemaasstede' personeel als de omwonenden zijn opgezet. Daarnaast staan er natuurlijk ook dingen te gebeuren, waar onder een bustocht door de regio, die echt alleen bestemd zijn voor de bewoners. Tevens is er een aparte feestavond ge organiseerd voor het perso neel. Echt vast staat het jubi leumprogramma overigens nog niet, want er wordt nog SCHIEDAM In het theater café van de Passage, 'De Ten der', worden donderdag 19 fe bruari jazzklanken rondge strooid door Centrechord. De nog jonge, in '86 opgerichte, groep speelt voornamelijk eigen stukken. Centrechord bestaat uit: Peter Broekhuizen (tenor- en sop raansax). Coert Zonneveld (trompet), Kino Haitsma (pia no), Frank Uyttebroeck (bas) en Ad de Jong (drums). Het optreden in 'De Tender' begint om 20.30 uur. De toe gang tot het theatercafé is gratis. ROTTERDAM Het Leger des Heils houdt van 15 fe bruari tot 1 maart de lande lijke collecte. Dit jaar staat de inzameling in het teken van het 100-jarig bestaan van het Leger in ons land. Ook nu weer is de opbrengst bestemd voor de sociale hulpverlening. In bijns 100 evangelisatie- posten korpsenvan het Le ger des Heils bieden heilsol daten de helpende hand aan mensen in acute nood, aan bejaarden en alleenstaan den. Die hulpverlening wordt gesubsidieerd. Om het werk voort te kunnen zetten komt men ieder jaar met de collectebus langs. SCHIEDAM— Dé theater productie-maatschappij 'Ka trijn' (van André van den Heuvel en Kitty Janssen) brengt zaterdag 14 februari 'Allemaal leugens' in het Pas sage Theater. Dit spannende toneelstuk van Hugh White- more werd in 1984, in Londen, bekroond als het beste van het jaar. Er zijn inmiddels overal ter wereld voorstellingen van gegeven. In 'Allemaal leugens' maakt het publiek kennis met Barba ra en Bób die met hun dochter Julie in een voorstad van Lon den wonen. Op zekere dag krijgt het gezin bezoek van een inspecteur van de Contra spionage. Deze verzoekt hen, 1 I Scène uit het ton voor enige uren, een uitkijk post te mogen installeren in de kamer van Julie. Omdat, vol gens de inspecteur, het lands belang er mee gemoeid is stemt de familie toe. De uren worden echter weken. Wanneer blijkt dat de beste SCHIEDAM 'Amore Tossi- ca' luidt de titel van de film die vrijdag 13 februari wordt gedraaid bij de Filmclub Schiedam. De film speelt zich af in de Italiaanse badplaats Ostia Pier. Vier daar wonende junks trachten dagelijks hun shots te verkrijgen. Hierdoor raken ze betrokken bij prostitutie en criminaliteit. Ze proberen af te kicken en dromen over een ander leven. Het lukt ze echter niet zich aan hun milieu te onttrekken. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Niéuw- straat 12, is vanaf 20.30 uur open. Donateurs betalen f 4,- toegang. Wie nog geen dona teur is betaalt f5,-. üstuk 'Allemaal leugens' (foto: Andre Beekman) vrienden van Barbara en Bob, het aan de overzijde wonende echtpaar Kroger, onderwérp van verdenking zijn wordt de situatie onhoudbaar. Spoedig daarna worden Helen en Peter Kroger gearresteerd. Ze be landen in de gevangenis en worden na enige jaren uitge wisseld tegen Engelse spion nen. Voor Barbara zijn de proble men daarmee niet van de baan. Zij blijft zich een vrien den-verrader voelen. Het stuk begint om 20.15 uur. De toegangskaarten kosten f 20.-, f 16.- en f 12.-. Houders van een Pas 65 of CJP krijgen f 4.- reductie. Reserveringen kunnen geschieden, van 12.00 tot 16.00 uur, via telefoon nummer 4269563. WATERWEG/NOORD Een aantal, op verscheide ne plaatsen in Nederland wonende, vrouwen waar aan tijdens de zwanger schap via een infuus weeën-remmende-midde- len zijn toegediend heeft een Rem-groep opgericht. Doel van deze groep is er achter te komen of bij hen gerezen verdenkingen, om trent niet onderkende bij werkingen, terecht zijn. In verband hiermee verzoekt men zoveel mogelijk vrou wen die een dergelijk mid del toegediend hebben ge kregen, contact op te ne men met het secretariaat van de groep. Men kan dit doen door te schrijven naar: de Rem-groep, Burg. Verwielstraat 4, 5141 BD Waalwijk. SCHIEDAM Brigitte Kaandorp verschijnt vrijdag 13 en zaterdag 14 februari op *de planken van theater 'De Teerstoof' met haar program ma 'De Diva'. Tot zij in 1983 het Cameret- tenfestival won, was Kaan dorp vrij onbekend. Vanaf dat moment is haar naam echter steeds meer te horen. De caba retière kan zelfs reeds bogen op twee optredens voor de VPRO-televisie. In 'De Diva' speelt Brigitte een zeer succesvolle zangeres. Deze heeft de handen vol aan het regelen van haar optre dens. Tussen dit alles door wordt ze belaagd door een wat plakkerige buurvrouw die een trekharmonica bespeeld. Een en ander leidt tot gespannen verhoudingen. De voorstelling begint, op bei de dagen, om 21.00 uur. De toegang bedraagt f 12 50 Pas- Brigitte Kaandorp als de Diva (foto: Andre Beekman). houders (CJP en Pas 65) krij- worden besteld, tussen 12.00 gen f 2,50 korting. Kaarten en 16.00 uur, via telefoon voor het programma kunnen nummer 4269455. Zodra er meer bekend is, bij voorbeeld ten aanzien van het reglement van de fotowed strijd, zal de feestcommissie nadere informatie verstrek ken. WELLA HAARLAK Vlaardingen Hoogstr. 159 telefoon 010- 434 31 81 Schiedam Lange Kerkstr.17 telefoon 010- 426 82 89 geldig tot a.s.woensdag

De Havenloods | 1987 | | pagina 1