VCS veegt de vloer aan met de lijstaanvoerder Rijswijk maakt einde aan aspiraties Spirit-dames Chloor speelt zwemmers parten bij recordpoging HBSS kansloos tegen 1 IVO Eerste ronde over een week ©Schiedams Nieuwsblad Tiende zege Feestelijke afsluiting nederlaagserie Blessure Hengst Voorrondes beginnen 6 april op rij Sportnieuws naar redactie Simpele winst Juventus Klaverjassen bij Excelsior'20 Bastiaanse en Heusdens aan kop DVOgaat renoveren de HAVENLOODS Meer dan 700 biljarters maakten voor de nederlaagserie ruim caramboles. drukte van belang was. Jan Koning, voorzitter van St. Jozef blikte tevreden terug "op dit toernooi. „Wij zijn als bestuur dan ook vast van plan om er vol gend seizoen (bij het eerste lustrum) nog een groter festijn van te maken. Er zijn nu zelfs al verzoeken binnen voor deelname van buiten deze provincie". De nederlaagserie is ge wonnen door de biljartver eniging IJsselmonde. De Woudhoek eindigde op de vierde plek, de spelers van de ANBO werden vijfde, Krijt op Tijd eindigde als achttiende en De 4 Molens als twintigste. SCHIEDAM In de volle oude zaal van het Blauw huis vond afgelopen woensdag de' prijsuitrei king plaats van de door de biljarters van De Kromme Keu georganiseerde neder laagserie. Er zijn het afge lopen half jaar in totaal 480 wedstrijden gespeeld door 720 biljarters. Names de Bondsspaarbank reikte Alex Rodi de prijzen uit in het pand van socië teit Sint Jozef. De afslui ting van dit toernooi werd overigens door de be stuursleden van alle deel nemende verenigingen bij gewoond, waardoor het Gé Hengst is wederom ge ruime tijd uitgeschakeld vanwege een nieuwe bles sure aan zijn toch al zwak ke knie. Na maanden uit de roulatie te zijn geweest speelde Hengst sinds kort weer in het eerste van Spi rit. De hockeyer heeft nu opnieuw zijn knie dusda nig verdraaid, dat trainer Herman Terra het seizoen zonder hem moet afmaken. Evenals bijna alle andere zwemmers moest Irene van der Laan haar poging al na drieënhalf uur opgeven; ze had toen 11.950 meter afge legd. De temperatuur van het water was zaterdag dermate dat de zwemmers na drie uur last kregen van de boven het water hangende chloorgassen; ze besloten het voor gezien te houden. Jammer vindt organisator W. ten Hove dat wel. „Maar dit is iets wat we als vereniging niet in de hand hebben. Voor het overige is het festijn prima verlopen. De duo's bijvoor beeld bleken een succes". Voor het eerst dit jaar konden SCHIEDAM— De voor rondes van het Schiedams Kampioenschap voor A-ju nioren beginnen op maan dagavond 6 april. Het is de vijfde keer dat voetbalver eniging Martinit deze titel strijd organiseert en dat maakt het geheel nog fees telijker. Een andere reden voor de organisatie om te vreden te zijn is het feit dat de belangstelling voor het toernooi nog altijd goed is te noemen. Er nemen dit jaar dertien verenigingen deel aan het kampioenschap en de elf tallen zijn in twee poules ingedeeld. De nummers twee van elke poule spelen op 18 mei om de derde en vierde plaats terwijl een dag later (19 mei) de finale op hét programma staat. Aan het Kampioenschap voor A-junioren doen de volgende clubs mee: De mos, DHS, Excelsior'20, HBSS, Hermes DVS, PPSC, Martinit, Schiedam, SFC, SVDPW, SVV, Ursus en WK. SVV verdedigt dit jaar de vorig behaalde titel. Deze wisselbeker is eerder al ge wonnen door DHS (1983) en Hermes DVS (1984 en 1985). van de eerste divisie terecht is. „Het was de allerbeste wed strijd die we ooit hebben ge speeld. De sterke perioden van de laatste weken, zaten nu allemaal achter eïkaar. We hebben ze echt afgedroogd", aldus een duidelijk nagenie tende Berwers. De meeste problemen had de lijstaanvoerder met de sterke Schiedamse blokkering, voor al op de rechtsvoor-positie was er geen doorkomen aan. Daarbij teisterde Wim Hoog- endoorn de Geevers-defensie SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk om telefonisch berichten door te bellen via nummer 4352911. SCHIEDAM Vooraf stond vast dat de volley ballers van De Blaak- se/VCS het moeilijk zou den krijgen in het duel met koploper Geevers P&P. Geevers staat immers op het punt om naar de ere divisie te promoveren, ter wijl de Schiedammers zich hooguit tevreden zullen kunnen stellen met een tweede plaats door de slechte seizoenstart. Met een kinderlijk gemak sloe gen de volleyballers van Tom Berwers hun oppo nenten van het kastje naar de muur en na iets meer dan een uur was de wed strijd al afgelopen: 3-0. De setstanden geven aan dat VCS geen spaan heel liet van de koploper die onder meer international Teeuwissen in hun gelederen hebben. Het werd achtereenvolgens 15-1, 15-9 en 15-4, waardoor de ontmoeting na achtenzestig minuten verleden tijd was. VCS was oppermachtig en troefde Geevers P&P vooral af met de ijzersterke blokkering. Direct in de eerste set nam de thuisploeg een 7-0 voor sprong; 5 punten daarvan werden rechtstreeks gescoord uit de blokkering. „We blokten ze echt stuk", zegt Tom Berwers. „Daarmee hebben we enorm veel ge scoord". VCS droogde zaterdag de toekomstige ere-divisionist Geevers P&P af met 3-0. met zijn onhoudbare sprong- service, waarmee hij veelvul dig scoorde. „Het klinkt misschien gek, maar onze aanval draaide za terdag nog het minste maar ja we hoefden ook nauwelijks aan te vallen. Onder aanvoering van de op alle fronten uitblinkende Pe ter van de Gugten zette VCS de opmars naar de tweede plaats in de eerste divisie voort. De zege op de toekom stige ere-divisionist was de tiende op rij. Sinds de onder breking met kerst en oud en nieuw heeft VCS geen een keer meer verloren. Met het spel dat de ploeg za terdagmiddag in de Fahren- heitstraat liet zien, werd dui delijk dat een positie in de top VCS neemt na deze verrassen de overwinning de derde plaats in in de ranglijst. De achterstand op de nummer twee BOVO is vier punten en VCS moet nog drie wedstrij den spelen waaronder de der by met Vlaardingen. SCHIEDAM Hoewel de ontmoeting tussen de basket ballers van Juventus en La- kers eerder dit jaar maar nipt door de Schiedammers was gewonnen, lieten de spelers van Leo de Baas dit keer wei nig heel van hun Rotterdamse opponenten. Juventus zege vierde met 92-62 over Lakers, van oudsher de aartsrivaal. Minder beladen was de wed strijd van de Juventus-dames tegen Devel Devils. De ploeg van Patrick Koopman ging ruim ten onder tegen het ho ger genoteerde Devel Devils: 61-86. Heel gemakkelijk heren van Juventus dus Van Lakers. Eigenlijk beslisten de Schiedammers het duel al in de eerste helft, want halver wege was het verschil al 54- 26. SCHIEDAM Ondanks ver schillende blessure-perikelen wonnen de hockeyers van Spi rit het belangrijke duel met Groen Geel. Omdat ook As- vion een overwinning boekte, staan de twee Schiedamse ploegen nu boven de twee hekkesluiters in de eerste klasse. Spirit won met 0-1 van Groen Geel terwijl Asvion hel op de derde plaats staande Warande versloeg. De dames van Spirit verloor van Rijs wijk, en de Asvion-dames pakten twee punten door van Cartouche te winnen. Na een zwak begin waarin Spirit 4 strafcorners tegen kreeg, kwam het team van Herman Terra beter in de wedstrijd. Tot de rust hielden beide keepers hun doel schoon, maar in de tweede helft stelde Spirit de zege vei lig door een mooie solo van Jan-Bart Vollebregt. Op aangeven van Frans Hengst gaf Vollebregt de Groen Geel-defensie het na kijken waardoor de Schie dammers dit harde degrada tieduel in hun voordeel afslo ten. Bij Spirit viel Rob Leemans uit; hij werd verdienstelijk vervangen door Henk-Willem van der Kamp, de fysiothera peut van het nationale dames elftal. Asvion-Warande Een snel openingsdoelpunt van Mark Hoornick gaf As vion de mogelijkheid om wat afwachtender te gaan hockey en. Op aangeven van Mark Lomans had Hoornick dé Schiedammers op voorsprong gebracht. Warande kwam via een strafcorner op gelijke hoogte: nog voor rust zorgde Ronald Jacobs (eveneens uit een strafcorner) voor 2-1. Ook direct na de pauze begon Asvion sterk. Cees Leys be loonde het overwicht van het elftal van Huub van Riggelen door de ploeg na een mooie solo op een 3-1 voorsprong te zetten. De marge had nog gro ter kunnen zijn maar de Schiedamse aanval was niet nauwkeurig genoeg in de af werking. De rust verdween uit het As- vion-spel toen Warande tien minuten voor tijd 3-2 scoorde, maar desondanks kwam het team de laagste tien minuten ongeschonden door. Rijswijk-Spirit Uitgeschakeld voor de strijd om het kampioenschap en twee blessures erbij. Dat is het resultaat van de wedstrijd die de Spirit-dames van Rijswijk verloren. Frans Hengst zag zijn speelsters sterk starten, maar nadat steunpilaar Annet Asvion heeft nu een voorsprong van vier punten op nummer drie Spirit. Hengst met een enkelblessure uitviel ging het bergafwaarts. Ruststand was 1-0 erl Spirit verloor uiteindelijk met 2-0. De blessurelijst bestaat nu uit Marlies van de Pluym, Dineke Boutkam, Marloes van Tuyl en Annet Hengst. Asvion-dames De dames van Ronald Jacobs hadden een moeilijke middag tegen Cartouche. In een slech te wedstrijd wist Asvion des ondanks winnend uit de strijd te komen door met 1-2 te win nen. Het eerste doelpunt kwam van de stick van Pauli ne van der Bilt uit een straf- bal. Overigens had de thuisploeg voor die tijd al de leiding ge nomen. Puur op inzet keerden de Schiedamse hockeysters vervolgens het tij. Uit een on overzichtelijke situatie tikte Annemiek van der Bilt de bal in het doel waarna Carola Stöver nogeens extra tegen het hout^loeg. Keepster Han- neke Pijper redde in het laat ste kwartier de wedstrijd voor Asvion door achtereenvolgens een strafbal en een break-out te keren. SCHIEDAM - Ö'.J Excel sior'20 wordt er op 17 april om eieren geklaverjast. De zo genaamde eieren-drive begint om 20.00 uur in clubgebouw 'De Toekomst', op Thurlede. Ongeacht de scores, maken de deelnemers altijd kans op een prijs. SCHIEDAM Tijdens de in- haalronde voor het damkam pioenschap van Schiedam boekte Ron Heusdens in de hoofdklasse een overwinning op Dirk van Schaik. Dankzij deze overwinning voert Heus dens samen met Piet Basti aanse de ranglijst aan. Overigens werd de partij tus sen diezelfde Bastiaanse en Rob van Eijk afgebroken bij een voordelige stelling voor Van Eijk. In de eerste klasse kwamen Bart Quist en Jan Luiten re mise overeen. Matthieu Smit blijft hierdoor aan de leiding in deze klasse. Een klasse la ger (in de tweede klasse) staat Jan Lucassen op de eerste plaats als gevolg van zijn laat ste overwinning op Imro De start van Juventus was voorspoedig en dat kwam vooral omdat de spelers zich de moeizame wedstrijd eerder dit seizoen nog goed herinner den. Via 19-5 bouwde het team van De Baas aan een re gelmatige overwinning. De baas kon zich zelfs permitte ren om de junioren veel speel tijd te geven. Na rust verslapten de Schie dammers enigszins. Lakers verkleinde de marge tot 75-54, maar werd vervolgens weer teruggewezen door de Schie dammers die hun lengte-voor- deel goed gebruikten. Patrick Koopman scoorde 24 punten en Edwin Quadt 22. Juventus-dames Ook de dames van Juventus kwamen goed uit de start blokken (11-2). In tegenstel ling tot de herenselectie kon den zij hun voorsprong op De vel Devils niet behouden. Dit vooral omdat het verdedigend niet klopte. De Zwijndrechtse tegenstan der strafte dit af en had bij de pauze al een 26-46 voor sprong. Hoewel het na rust verdedigend wel goed in el kaar zat, bleef de achterstand op het bord staan omdat de Schiedamse basketbalsters te gehaast in de aanval gingen. Bij de jeugdige dammers heeft Bram van der Leije voorlopig de béste papieren op de eind overwinning. Van der Leije versloeg in een rechtstreeks duel Miranda Hueting die nu samen met Patrick Bruinsel de tweede Dlaats moet delen. Het lange afstand zwemfestijn w SCHIEDAM Voor de vierde keer hielden 'De Watervrien den' dit weekeinde een lange afstand zwemfestijn. In het Sportfondsenbad namen hon derdvijftig zwemmers deel aan het evenement waarbij zij tussen de drie en vijf uur in het water konden vertoeven. Eén van de deelneemsters was Irene van der Laan, de beken de sportster die al verschillen de keren het Kanaal heeft overgezwommen. Van der Laan was naar het bad aan de Burgemeester Knappertlaan gekomen om te proberen haar eerder geves.- tigde record (19.425 meter in vijf uur) te verbeteren. tweetallen zich aanmelden; om het half uur moesten zij elkaar afwisselen. Het Haagse duo T. Kion en C. de Waal zwommen bijelkaar ruim 18 kilometer en werden eerste. Bij degenen die twee uur zwommen vestigde de heer Kramer een nieuw record door 8.200 meter te zwemmen. De reacties van de deelnemers waren positief en dus denken de 'Watervrienden' al weer een beetje aan het volgende lange afstand zwemfestijn. Waarschijnlijk wordt dat weer in het buitenbad gehou den, dit als gevolg van de pro blemen met het chloor in het water. VLAARDINGEN De voet balvereniging DVO is aan de voorbereidingen begonnen om het clubgebouw aab de Mara thon weg op te gaan knappen. Er staat heel wat op het pro gramma. Voorzitter Joop de Ridder liet onlangs de leden weten welke plannen er uitge voerd moeten gaan worden. „Alle houten raampartijen en deurkozijnen moeten ver nieuwd worden in hardhout, waarbij meteen gekeken wordt of er isolerende begla zing aangebracht kan worden. Ook alle houten buitenwan den worden voorzien van iso lerend materiaal, verder moe ten er voorzieningen getroffen worden voor hèt onderbren gen van enkele dames-elftal len en wordt de douche-in stallatie gewijzigd", laat Joop de Ridder weten. „Hiermee zijn we er natuur lijk nog niet", gaat de DVO- voorzitter verder. „Er zullen nog tientallen kleine klusjes moeten worden verricht, waarbij wij natuurlijk reke nen op de medewerking van de leden. Enkele leden hebben zich al gemeld, maar nog lang niet genoeg. We zijn van plan om in de maanden mei en juni het karwei uit te voeren", be sluit Joop de Ridder. SCHIEDAM HBSS heeft het moeilijk dit jaar. Dat werd zaterdag weer bewezen toen de Schiedammers het op eigen terrein opnamen tegen het Vlaardingsc HVO. De Harga-ploeg verloor kansloos van het oppermachtige IIVO, toch al één van de betere ploegen in deze afdeling. „We zijn weggespeeld", weet ook Ger Hoogerwerf, de HBSS-trainer. „Het grootste probleem is dat er op dit moment teveel jongens uit vorm zijn. Zaterdag haalde er eigenlijk geen een z'n normale niveau". Toch kan Hooger werf zich beroepen op het feit dat zijn selectie een ware blessuregolf over zich heen heeft gekregen. Maar liefst vijf spelers komen tot het einde van dit seizoen niet meer in actie: Rob Ros- man, Roel den Hartog en Leen Rademaker zijn geblesseerd. Ton Gunter en Bas van der Leije zijn gestopt door andere omstandigheden. Wout Griep completeerde de rij van afwe zigen. In tegenstelling tot de anderen verwacht Hooger werf dat hij binnenkoort weer meesüeelt. In dé wedstrijd tegen HVG kende HBSS de eerste helft geen problemen. Die kwamen pas toen Duran Bingel één mi nuut voor de rust (0-1) de bal op de paal schoot en de gelijk maker dus de Schiedamse neuzen voorbij ging. Problemen Tot een kwartier na de pauze kwam er geen verandering in deze stand. Oog in oog met de HVO-sluitpost miste Bierhui- zenj vervolgens de kans ('Een dot van een kans') op de eerste HBSS-treffer. HVO hervatte het spel snel en scoort wel aan de andere kant van het veld: 0-2. Het derde HVO-doelpunt kwam op een zelfde wijze tot stand: in plaats van een HBSS-score krijgen de Schiedammers juist een treffer tegen. „We zitten nu in een moeilijke periode; iets wat we nog nooit hebben meegemaakt", zegt Hoogerwerf. „Het is geen re den voor paniek, maar je zult altijd zien dat als je minder speelt, dat. je dan ook pech hebt bij de afwerking van het soort kansen dat wij zaterdag kregen" Omdat HBSS dit weekeinde zonder punten bleef staat de ploeg nog altijd in de onderste regionen. HBSS is vijfde van onderen met een voorsprong van vier punten op de eerste degradatiekandidaat en heeft dus nog enkele punten nodig om de finitief uit de zorgen te raken. Dramatisch „Over de nederlaag tegen HVO hoeven we niet drama tisch te doen. Het loopt nu eenmaal niet denderend bij ons. Als elftal hebben we te recht verloren, want juist te gen ploegen bij ons. Als elftal hebben we terecht verloren, want juist tegen ploegen als HVO en Zwaluwen Vlaardin gen breekt het je op dat je op belangrijke momenten tekort komt". SCHIEDAM De organi satie van het eerste Schie damse voetbalkampioen schap heeft de definitieve data vastgesteld waarop de wedstrijden in de eerste ronden worden gespeeld, het belangrijkste gedeelte van het programma zal op 31 maart worden afge werkt. De laatste dag van maart worden de volgende ont moetingen gespeeld: Schie- dam-Excelsior '20, Hermes DVS-SFC, Olympus-GSS, DRZ-SVDPW (zo), Demos- PPSC, Martinit-Ursus en SVDPW (za)-FCN'66. De wedstrijd tussen Schie damse Boys en WK stat voor dinsdag 7 april ge pland. Entree is een rijks daalder, maar leden van eigen verenigingen hebben vrij toegang. Ook Demos e precies over een n de Schieaamse uieisinja uie

De Havenloods | 1987 | | pagina 5