'Driemaasstede' viert tienjarig bestaan 5f° GRIFFIJN 5SJJJÜLLJ F. Kinderfeest in Novotel 'En VOORT gaat ie weer' Koopje! Blijspel met allure Schiedams Nieuwsblad Horror in Videocafé Feestweek sluit met grote braderie Computercursus voor kinderen aanmport Thee- dansant Vrouwen in gesprek over discussiëren Openbaar slachthuis snel gesloopt Jjaarimpórt Lunchconcert DE HAVENLOODS- DINSDAG 7 APRIL 1987 15-496 STOOKWIJZER 1Vorig jaarverbruik 2. Streefverbruik van 30/3 t/m 5/4 3. Streefverbruik vorige week 4. Totaal streefverbruik tot nu toe 600 m3 700 m3 900 m3 1000 m3 1200 m3 1300 m3 200C 220C 2400 2600 m= 133 m3 107 m3 184 m3 143 m3 201 SCHIEDAM Het Videoca fé, aan de Nieuwstraat 12, vertoont zaterdag 11 april een aantal horrorfilms. De video's gaan om 20.30 uur aan. Donateurs hebben gratis toegang. De kosten om dona teur te worden bedragen f 5.- per seizoen. WATERWEG/NOORD Het regional verpleeg tehuis 'Driemaasstede', aan de Voorberghlaan te Schiedam-noord, viert deze week (van 6 tot en met 11 april) op grootste wijze het tienjarig bestaan. Di verse van de hiertoe geor ganiseerde activiteiten zijn, in het kader van de wens om meer toenadering met de omwonenden te krijgen, ook bestemd voor belangstellenden van 'bui ten'. Hoogtepunt daarvan De feestweek is afgelopen maandag gestart met jubile um-activiteiten op de afdelin gen. Vandaag, 7 april stond er een bustocht door de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis op het programma. Morgen wordt er in de tuin van 'Driemaasstede' een, cir cus opgebouwd. Voor de drie voorstellingen zijn tevens om wonenden uitgenodigd. Don derdag en vrijdag zijn er: een symposium, een sportdag en feestavond voor het personeel en allerhande interne festivi teiten voor de bewoners. Sluitstuk en hoogtepunt van de feestweek is ongetwijfeld de braderie. Deze wordt aan staande zaterdag, van 10.00 tot circa 16.00 uur, gehouden in de grote rond van het ver pleeghuis liggende tuin. Op de braderie treft men kramen aan met kelding, oude am bachten (waaronder Hindelo pen- en Assendelft schilde ren), snuisterijen, enzovoorts. Tevens wordt er een stafme dewerkersconcours gehouden, zal er een portretknipper aan wezig zijn en zijn er allerlei versnaperingen verkrijgbaar. Speciaal voor de kinderen komt er een ouderwetse, door pony's voortgetrokken, ca- roussel. Bovendien zal ook clown Ricky de hele dag op het terrein aanwezig zijn om groot en klein te vermaken. Tijdens de braderie vindt, rond half twee in de middag, ook de prijsuitreiking plaats Tijdens de braderie wordt ook een standwerkers concours gehouden. Het verpleeghuis 'Driemaasstede' van de fotowedstrijd. Hoewel men vanzelfsprekend hoopt op een lentezonnetje gaat de braderie ook bij slecht weer door. In dat geval ver plaatst men de activiteiten ge woon naar binnen. Belangstellenden die per auto naar de braderie komen, raadt men aan de door borden aan gegeven route naar een par keerplaats te volgen. jÉST Clown Ricky is de hele dag aanwezig om de kinderen tt New Look Hair Styling Gel met pompje, 4 sterktes nu voor f.2,89 new IóoK aardingen Hoogstr. 159 telefoon 010- 434 31 81 Schiedam LangeKerkstr.17 telefoon 010- 426 Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00 -17.00, dinsdag t/m donderdag 8.30 - 17.00, vrijdag 8.30 - 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan-hi in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010- 4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H.Adams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010- 4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M.Ames en L.Visser CORRESP. Schiedam, R. Koppenha gen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent: Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615). Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980,3000 BZ Rotter dam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep. Bezorgklachten tel. 010 - 4.699.201 SCHIEDAM In diensten centrum Woudhoek wordt zondag 12 april een thee-dan sant gegeven waarvóór alle 55-plussers zich kunnen opge ven. Kaarten zijn vrijdag a.s. verkrijgbaar aan de balie van het centrum aan het Heyer- mansplein 35, dat tussen 9 en 12 uur geopend is. CARAMELLA'S Denk aan de strippenkaart. BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH SCHIEDAM 'Gebrekkig luisteren naar elkaar' is het onderwerp van de thema avond die de taakgroep activi teiten van het vrouwenont moetingscentrum Barrika woensdag 15 april houdt. Onder leiding van docente dramatische expressie, Bertie van Gerwen, wordt dit thema op speelse wijze behandeld.' Deelneemsters krijgen op drachten en misschien wordt alles op video vastgelegd. Woensdag 13 mei krijgt dit thema een vervolg. Het onder werp is dan 'duscussiëren'. Ook deze avond staat onder de leiding van Bertie van Ger wen. Beide avondjen beginnen om 20.00 uur, Barrika is vanaf 19.30 uur geopend. Het vrou wenontmoetingscentrum is te vinden in de Lange Kerk straat 62. SCHIEDAM Ruim zeventig kinderen, in de leeftijd van 4 tot en met 13 jaar, hebben za terdag 4 arpil genoten van een grandioze space-party. Ze waren hiertoe uitgenodigd door 'Novotel Rotterdam- Schiedam'. Het programma van de space- party bevatte tal van leuke spelletjes en activiteiten. Deze draaiden allen om het onder werp 'de ruimte'. Zo was er onder meer en meteorieten- spel opgezet waarbij de kin deren tussen ronddwarrellen- de ballonnen (de meteorieten) door moesten laveren. Daar naast kregen ze volop gele genheid zich creatief uit te le ven met tekenmaterialen en vingerverfkon er naar video films gekeken worden en mocht iedereen een robot en een raket maken. Vanzelfsprekend werden ook de hongerige maagjes en dor stige kelen regelmatig voor zien van lekkere hapjes en li monade. Aan het eind van het feest werd er, tot grote vreug de van de jonge gasten, zelfs op patat en ijs getracteerd. Bovendien kregen alle kinde ren bij vertrek als herinnering nog een ballon en een plantje mee. Terwijl de jonge gasten met schitterende oogjes huis waarts keerden vertelde di recteur W. Reimers van Novo tel: „Een feest als dit komt voort uit een stukje, op de toe komst gericht, beleid. De kin deren van nu zijn immers de gasten van straks. Daarnaast is het een prima manier om naar buiten te brengen wat hier allemaal kan en dat is veel meer dan men denkt". Drempelvrees Nader ingaand op de moge lijkheden die Novotel allmaal biedt vervolgt Reimers: „De Tijdens de space-party was er voor de kinderen van alles te doen. aanduiding hotel bezorgt veel mensen drempelvrees. Ze zijn bang hier alleen welkom te zijn als logé. Niets is minder waar. We beschikken bijvoor beeld over een voor iedereen vrij toegankelijk restaurant. Tevens hebben we diverse zaaltjes, van klein tot groot, waar feesten gevierd kunnen worden. Die kunnen varieëren van een intiem etentje of een simpele receptie tot een uitge breid bruiloftsfeest. Wat de menu's betreft. Die worden altijd in overleg sa mengesteld. Stel dat er ie mand komt die 25 jaar ge trouwd is en het leuk vindt de gasten hetzelfde diner aan te bieden als op de trouwdag, zo iets is dan best te regelen. Wat voor veel mensen ook prettig om te weten, is dat we diverse faciliteiten voor kin deren hebben. In het hotel is bijvoorbeeld een speciale kin derhoek, Verder staan er bui ten wat speelobjecten zoals een glijbaan en een schommel, is er een groot grasveld en be schikken we over een mooi open zwembad. Voor al deze dingen geldt dat iedereen die hier te gast is, of dat nu voor enige uren of weken is, er vrij gebruik van kan maken. Tot slot zou ik nog willen zeg gen, laat mensen die inlichtin gen over een of ander wensen rustig contact met ons opne men. Wij, en daarmee bedoel ik al ons personeel, zijn altijd bereid vrijblijvend nadere in formatie te verstrekken". Novotel Rotterdam-Schic- dam, aan de Hargalaan 2 te Schiedam, is telefonisch be reikbaar via nummer 010- 4713322. SCHIEDAM Kinderen vanaf negen jaar kunnen bin nenkort in wijkcentrum de Erker terecht voor een com putercursus van tien lessen. In de cursus raken de kinde ren vertrouwd met het gebrui ken van een computer. Zij le ren het toetsenbord gebrui ken, schema's indelen en al lerlei programma's uitwerken. Ook maken zij zelfcorrigeren de programma's op het gebied van rekenen, optellen, verme nigvuldigen, delen en opper vlakte en omtrek berekenen. Ook wordt aandacht besteed aan de relatie tussen de mens en de computer en aan de plaats die de computer in de maatschappij inneemt. Zo zijn de lessen een ondersteuning van de studie op de basis school. De cursus wordt gegeven op de dinsdag- en woensdagmid dag. De kosten bedragen 42,50 gulden voor tien lessen. Voor inschrijvingen en nadere in formatie kan men contact op nemen met het wijkcentrum, Jan van Avennestraat 32, tele foon 4267767 of 4263161. CARAMELLA'S Denk aan de strippenkaart. BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 tel. 426.88.83 Extra punten woningzoekenden SCHIEDAMIn de ru- briek van het Instituut Soci- aal Raadslieden die vorige week in het Schiedams Nieuwsblad stond, was een fout geslopen. De Raadslie- den gaven hierin informatie over woonruimteverdeling, Z en over het aantal punten Z dat een woningzoekende Z kan krijgen. Vermeld werd dat het colle- ge van burgemeester en wet- "I houders in bijzondere geval- - len 60 punten extra konden toekennen. Dit moet echter vijftig punten zijn. Hiervoor onze excuses. Meer informatie over woon ruimteverdeling is verkrijg baar bij bureau huisvesting of bij de Sociaal Raadslie den, Rroersveld 140, tel. 4269957. 0 De spelers van het blijspel 'Benjamin in het leger'. SCHIEDAM Toneellief hebbers kunnen vrijdag 10 april in het Passage Theater, gaan genieten van 'Benjamin in het leger'. Met dit stuk won toneelschrijver Neil Simon CARAMELLA'S Denk aan de strippenkaart. BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH SCHIEDAM— Het Passage Theater biedt het publiek za terdag 11 april desgewenst weer een compleet avondje uit. Dit bestaat uit: een thea terdiner, een optreden van Jenny Arean en een drankje na afloop van de voorstelling in de bar. Het theaterdiner wordt, tus sen 17.45 en 18.15 uur, geser veerd in de Roo Roosenzaal. Voor het 5-gangendiner be taalt men f 35,- per persoon. Belangstellenden wordt aan geraden vooraf te reserveren. Om 20.15 uur begint de voor stelling. Op het programma staat een solo-optreden van Jenny Arean. Tijdens haar show, getiteld 'En VOORT gaat ie weer', brengt Jenny zo wel mooie luisterliedjes als vlijmscherpe teksten van Ro bert Long, Dimitri Frenkel Frank en Jan Boerstoel. De toegangskaarten voor de voorstelling kosten f 22,-, f 19,- pf f 16,-. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen f 3,- reductie. Speciaal voor de mensen die 'En VOORT gaat ie weeer' het gezellig vinden na het pro gramma nog even wat te drin ken, is de bar van het Passage Theater tot 24.00 uur ge opend. Wie plaatsen wil bespreken (foto: Jan Swinkels). voor het optreden van Jenny Arean kan dit doen door tus sen 12.00 en 16.00 uur te bel len naar telefoonnummer 4269563 (ook voor het diner kan men via dit nummer re serveren). van het openbaar slachthuis, aan de Slachthuislaan, defini tief gesloten of de slopersha mer sloeg toe. Reden voor deze haast? Leeg staande gebouwen hebben, zo is reeds meerdere malen ge bleken, een grote aantrek kingskracht voor de jeugd. Uitgaande van dit gegeven en wetende dat zich in het pand enige diepe afvalputten be vonden, waar binnengedron gen kinderen al spelend in zouden kunnen vallen, vond het gemeentebestuur het wen selijk het pand zo snel moge lijk te laten slopen. Wat er straks met de vrijkomende grond gaat gebeuren is nog niet bekend. Wellicht komen er woningen, al dan niet in combinatie met bedrijven. STYLIN Silkience haargellak pompje a 200 ml. nu voor f.5,50 Vlaardingen Hoogstr. 159 telefoon 010- 434 31 81 Schiedam Lange Kerkstr.17 telefoon 010- 426 82 89 CENTRALE VERWARMINGS rfï AIRCONDITIONING Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- er lijohthehandelinqs-industrie IMERCURIUSSTRAAT 41, VLAARDINGEN, TEL. 010-4342211a VLAARDINGEN— Met 'Tiento de Ier tono' van An- drès de Sola opent organist Aad Zoutendijk donderdag het wekelijks lunchconcert. Het programma vermeldt ver der werken van Matthias Weckmann, Francois Coupe- rin en Dietrich Buxtehude. De uitvoering vindt plaats tussen 12.45 en 13.15 uur in de Grote Kerk. een Tony Award (een jaarlijks uit te reiken onderscheiden). Reden voor de beroemde re gisseur Karl Guttmann om dit blijspel op de planken te laten zetten ter gelegenheid van zijn vijftigjarig toneeljubileum. De 73-jarige Karl Guttman werd geboren in Wenen. Hij zette daar vijftig jaar geleden ook voor het eerst voet op to neel. Vanaf 1950 woont en werkt Guttman als régisseur in Nederland (hij regisseerde onder meer de Europese pre mière van 'Het dagboek van Anne Frank'). Tevens was hij jarenlang directeur van Het Zuidelijke Toneelgezelschap Ensemble, Guttman is onder scheiden met de Ridderorde van Oranje Nassau. Het stuk 'Benjamin in het le ger' is geschreven als vervolg op 'Memoires van een Benja min'. Het thans vertoonde blijspel speelt zich af in een legerplaats in Mississippi,- waar recruten worden klaar gestoomd voor deelname aan de Tweede Wereldoorlog. Eén van de jongens is Benjamin, die vindt dat het nu tevens tijd is geworden om zich op het slappe koord der liefde te be-' geven. De rol van Benjamin wordt, evenals dat in het eerste dëel het geval was, op de planken gezet door Paul Röttger. An dere bekende medespelers1 zijn: John Leddy (Koos uit 'Zeg 'ns Aaa'), Huub Stapel (Flodder en De Lift) en Leon- tien Ceulemans (NOS-jeugd- journaal). Het toneelstuk begint om 20.15 uur. De toegangskaar ten kosten f 15,-. Pashouders (CJP en Pas 65) krijgen f 2,50 reductie. Kaarten kunnen worden gereserveerd, tussen 12.00 en 16.00 uur, via tele foonnummer 4269563.

De Havenloods | 1987 | | pagina 3