W 3 Dat telt stevig aan. bondsspaarbank S Amerikaans blijspel in Passage Theater Tweede solo-programma van Jenny Arean Nieuwe exposities Schieland Galerie Sportinstuif voor 55 plussers voordelig halogeen Info-winkel Oost gesloten Thee-dansant mm A n» Timmerkamp voor de jeugd Fancy Fair Horror in Videocafé PERZISCHE TAPIJTEN nu met 25-50% KORTING PERZISCHE- BERBER en CHINESE TAPIJTEN Toertocht naar Aalsmeer De Goudsbloem Trimmen in Beatrixpark Klaverjassen met pasen Zomerzegels weer te koop Filmclub DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 APRIL 1987 De cast van 'Benjamin in het leger', (foto Lemaire) SCHIEDAM— John Leddy, beter bekend als Koos Dob belsteen in de populaire tv- serie 'Zeg 'ns Aaa', Huub Sta pel, Leontien Ceulemans en Paul Röttger voeren de 9- SSCHIEDAM Voor ouderen boven de 55 jaar wordt in de zomermaanden, vanaf 6 mei tot half septem ber, een sport- en spelinstuif in de buitenlucht georgani seerd op het handbalterrein van U.V.G. De bedoeling is om onder des kundige begeleiding verschil lende spellen en spelen te be oefenen. Alles aangepast aan de ouder wordende mens. Ge speeld worden onder andere play fit hockey, badminton, scoop, handbal, softtennis, jeu de boules, diabolo, slagbal, korfbal en allerlei oude spe len. Om aan de instuif deel te ne men is geen speciale kleding nodig, sportschoenen zijn al voldoende. De kosten bedra gen één gulden per keer. Er wordt iedere woensdagmid dag van 13.30 tot 15.30 uur gesport. Voor meer informatie kan men bellen met Bureau Sportzaken van de gemeente, telefoon 42.60.500, toestel 287. hoofdige cast aan in 'Benja min in het leger', het, naar velen zeggen, beste blijspel van de succesvolle Ameri kaanse toneelschrijver Neil Simon. Het stuk wordt vrijdag 10 april in het Passage Theater opgevoerd. In een groot aantal scènes, die elkaar als in een show met veel vaart opvolgen, maakt het publiek het wel en wee mee van zes Amerikaanse jongens, die in een legerkamp worden klaargestoomd voor deelname aan de Tweede We reldoorlog in Europa. Dit ge beurt onder de hardhandige leiding van een keiharde ser geant (John Leddy). Eén van de recruten is Benjamin die het tijd vindt van een jongen een man te worden. Het stuk wordt geregisseerd door Karl Guttman, die met deze voor stelling zijn 50-jarig toneelju bileum viert. Aanvang: 20.15 uur. De toe gang bedraagt 15 gulden. Houders van een CJP of Pas- 65 krijgen een rijksdaalder re ductie. Halogeen vloer/leeslamp. Volledig verstelbaar door 2 buigveren. Met energie besparende halogeen lamp. (12 V-20 W.) en vei ligheidstrafo. Hoogte ca. 130 cm. Kies uit zwart en wit. van 1493S voor zolang voorradig SCHIEDAMDe informa tiewinkel aan de Van Leeu- wenhoeckstraat is sinds 1 april niet meer in gebruik bij het projectteam stadsvernieu wing Schiedam-Oost. Het afgelopen jaar is gebleken dat bewoners en andere be langstellenden bij stadsver nieuwing in Oost met hun vra gen of opmerking gemakkelij ker de weg weten te vinden naar het stadskantoor, dan naar de informatiewinkel. Bo vendien heeft het instituut on dersteuning bewoners in stadsvernieuwingsgebieden te kennen gegeven de ruimte graag te willen gebruiken. Het instituut heeft dan ook met ingang van 1 april de huur van het pand SCHIEDAM— In diensten centrum De Woudhoek aan het Heijermansplein wordt aanstaande zondag weer thee-dansant gehouden, waarop verschillende soorten dansmuziek gedraaid wordt. De bedoeling van een thee dansant is dat mensen boven de 55 jaar zich gedurende een middag op de dansvloer kun nen bewegen. Kaarten voor deze middag zijn op werkda gen van 09.00 uur tot 12.00 uur aan de balie van het dien stencentrum verkrijgbaar. To taal worden 110 kaarten uit gegeven. De toegang bedraagt slechts één gulden. Inclusief een warme consumptie. Woensdag 15 april is er in het dienstencentrum een optreden van de Rotterdamse Accorde onvereniging 'Philharmoni- ca'. Dit orkest brengt een ge varieerd programma. Dit pro- geamma wordt bij de toe gangskaarten verstrekt. De toegang bedraagt een rijks daalder. Aanvang: 20.00 uur. De Zaal is vanaf 19.00 uur geopend. SCHIEDAM Na het succes van het eerste soloprogramma 'Gescheiden vrouw op oorlogspad' staat Jenny Arean aanstaande zaterdag op de planken van het Passage Theater met haar tweede pro gramma 'En voort gaat ie weer'. Meer nog dan in haar eerste show heeft Jenny Arean hierin de kans om alle facetten van haar veelzijdige talent ten to nele te voegen. Het strijdbare van 'Gescheiden vrouw' heeft daarbij plaats gemaakt voor wat mildere toon. Na meer ingetogen luisternummers barst zij in de tweede helft van haar programma onstuit baar los. Lyrische en hilarische num mers volgen elkaar in hoog tempo op. Haar sprankelende persoonlijkheid en fabelachti ge techniek bezorgen het pu bliek een heerlijke theatera vond. Voorafgaand aan de voorstelling is er een theater diner in de Roo Roosenzaal. Het diner begint tussen 17.45 en 18.15 uur. De kosten van dit diner bedragen 35 gulden. Reservering is in combinatie met de voorstelling mogelijk. Het optreden van Jenny Arean begint om 20.15 uur. De toe gang bedraagt 22, 19 of 16 gulden. Houders van een CJP of Pas 65 krijgen drie gulden reductie. JennyArean tijdens haar voor stelling 'En voort gaat ie SCHIEDAMMarian Kie- vits uit Ridderkerk exposeert haar werk, brond en kera miek, in de vitrines van de Schieland Galerie aan de Stadshouderslaan. Marian Kievits begon haar ar tistieke loopbaan als keramis te en maakte figuratieve, deels geabstracteerde vormen. La ter heeft zij zich gespeciali seerd in het maken van bron zen portretten en het vervaar digen van exclusieve relatie geschenken. Zij maakt onder andere voor het gemeentehuis van Ridderkerk een portret van koningin Beatrix. Haar ontwerpen werden vrijer en speelser en daardoor bijzon der om in brons te gieten. In de Schieland Galerie aan de BK-laan exposeert Klaas- henk Blonk uit Dordrecht zijn zeefdrukken. Zeefdrukken heeft het voordeel ideeën en invallen vrij snel en spontaan uit te voeren, terwijl de prijs relatief laag kan blijven. Zeefdruk Blonk verwerkt in de zeef drukken zijn maatschappijvi sie en -analyse, zonder dat het werk hierdoor te zwaarwich tig of provocerend wordt. Blonk blijft zoeken naar even wicht tussen vormen, kleur, tekst en beeld om hiermee de kijkers te prikkelen tot na denken over de ontwerpen die zo gestalte krijgen. De galerie aan de Stadhou derslaan is dagelijks van 9.00 tot 20.00 uur, BK-laan is de expositie op werkdagen te zien van 9.00 tot 17.00 uur. Beide exposities duren tot en met vrijdag 15 mei. SCHIEDAM— Het timmer kamp op het Hoofdplein in Zuid werd vorige week ge opend. Jongens en meisjes tussen zes en twaalf jaar kun nen er terecht voor allerlei ac tiviteiten. Ook dit jaar worden er weer hutten gebouwd en kan op de crossbaan gefietst worden. In de paasvakantie mogen de kinderen zelfs vuurtje stoken, bakken en braden. Een con tainer op het terrein is als handarbeidruimte ingericht. Het timmerkamp is 's maan dags geopend van 16.00 tot SCHIEDAM— In de Marti- nuskerk aan de Willem An- driessenlaan wordt zaterdag a.s. een fancy fair/rommel markt gehouden. Tussen 11 en 16 uur kan zowel jong als oud hier deelnemen aan diverse activiteiten. Materiaal voor de rommel markt is nog welkom. Wie spulletjes beschikbaar wil stellen, kan deze vrijdag tus sen 14 en 20 uur inleveren bij de kerk. De opbrengst is bestemd voor het Visserijproject ten behoe ve van het eiland Nagros bij de Filippijnen, waaraan de Oecumenische Vastenactie Schiedam-Noord zes weken lang steun geeft. 17.00 uur en 's woensdags van 13.00 tot 17.00 uur. In de paasvakantie zijn er extra openingstijden. Dan kunnen kinderen ook op dinsdag, don derdag en vrijdag terecht van 10.30 tot 16.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen slechts twee kwartjes. Om dit alles in goede banen te leiden zijn er hard vrijwilligers nodig. Kin deren blijken het leuk te vin den wat hulp en aandacht te krijgen bij het bouwen van hutten en andere activiteiten. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij Annelies de Goort in het clubhuis Zuid. Telefoon 4267297. SCHIEDAMGriezelen is het thema van de avond die het Videocafé aanstaande zaterdag houdt. Verschillen de bloedstollende en de eet lust ontnemende horrorfilms op video worden vertoond tijdens deze griezelavond. De eerste films starten om 20.30 uur. De toegang is voor donatuers gratis. Het Video café is te vinden in de Nieuwstraat. Prachtige collectie Op al onze toch al scherp geprijsde tapijten Rubensplein 12 - Schiedam - Tel. 010-4261975 TOTALE LEEGVERKOOP van enorme grote voorraad Wegens reorganisatie moet alles met spoed weg. Wij kunnen ook vele namen en prijzen noemen maar dat heeft geen zin, als u de kwaliteiten niet heeft gezien. Een bezoek aar onze zaak is beslist de moeite waard. HASSAN CO Schieweg 129 (Hoek Bergselaan) ROTTERDAM - Telefoon 4667282 SCHIEDAM— De toerclub Rijnmond fietst op zondag 12 april richting Westeinderplas- sen. De tocht heeft een lengte van 140 km en start om 8 uur kerk HERV. GEMEENTE: Grote Kerk: 10.00 uur de. W.H. den Ouden, R'dam. 17.00 uur ds. P. Ver- maat. Maassluis Opstandingskerk: 10.00 uur ds. L. de Ru. Bethelkerk: 9.15 uur ds. J.D. Wuister AulaChr. Huish. school: 10.30 uur ds. J.D. Wuister. HERV. GEMEENTE KETHEL: Dorpskerk: 10.00 uurds. P. Lootsma, Krimpen a/d IJssel. St. Martinuskerk: 9.30 uur ds. F. Ka lis, donderdag 16-4 20.30 uur ds. F. Kalis. De Ark: 19.00 uur ds. Chr. Brakema. NED. PROTESTANTENBOND: Westvest 92, ds. H.J. Bos - Schiedam 16-4 ds. H.J. Bos. JOHAN MAASBACH WERELDZEN DING: Vrijdag 10 april: 20.00 uur dhr. B. de Jong. r dhr. Zondag 12 april: 10.00 uur Dhr. E. Holder. HERV. EVANGELISATIE OP GE- REF. GRONDSLAG: Schieland, ds. J.J. Poort - Oisterwijk. 17.00 uur in de Grote Kerk ds. P. Vermaat, Maassluis. SCHIEDAM Muziekcafé De Goudsbloem aan de St. Annazusterstraat presenteert zaterdag II april een optreden van de Belgische rythm en blues formatie 'The Crew'. Deze band trad al eerder op in het muziekcafé en oogstte toen veel succes. The Crew speelt al zo'n zeven jaar en is beïnvloed door onder andere Mama Thornton, Johnny Lee Hooker Denise LaseÜe en Sam and Dave. De ruig en rouw klinkende zangeres An neke de Bruyn, winnares van het NOS-bluesfestival, is voor bluesliefhebbers zeker geen onbekende. Zij wordt begeleid door Van de Bruyn op gitaar, Herman Peeters op gitaar, Pieter van Boogaert op bas en John van Vessum op de drums. Het optreden begint om 22.00 uur. De toegang be draagt 3,50 gulden. van de wielerbaan in sport park Harga. De rit wordt begeleid door er varen fietsers, die ervoor zor gen dat de snelheid de 25 km/u niet overschrijdt. Ook zullen zij pechvogels behulp zaam zijn. Deelname is voor iedereen, die over een goede conditie en een trim- of race fiets beschikt, mogelijk. Vanaf half acht kan men zich aanmelden. Deelname kost f3,-. Meer informatie Aad van der Zalm, tel. 010 - 4357266. SCHIEDAMDe sportraad van Schiedam organiseert iedere dinsdag trimmen en joggen in de buitenlucht. Iedereen vanaf zestien jaar kan aan deze manier van fit blijven deelnemen. De start is bij de gymnastiekzaal aan het Faassenplein, waar ook was- en kleedgelegenheid is. Het trimmen en joggen gebeurt in de buurt van het Beatrixpark. Bij slecht weer wordt er in de gymnastiekzaal zelf getraind. Er wordt gesport tussen 18.30 en 20.00 uur. De kosten be dragen een rijksdaalder per keer. SCHIEDAM— In diensten centrum De 4 Molens wordt woensdag 15 april een paas klaverjas concours gehouden. Kaarten voor dit concours zijn bij de klaverjas-commissie verkrijgbaar tegen betaling van 3,50 gulden. Er wordt ge speeld van 13.30 tot 16.00 uur. Ook kan er in het diensten centrum gedansd worden. Dt is op de woensdagen 22 en 29 april. De voetjes kunnen dan van 19.00 tot 22.30 uur van de vloer. Directeur Hamers koopt de eerste zomerzegels. SCHIEDAM De Zomer- zegelactie 1987 startte afgelo pen dinsdag in het postkan toor aan de Lange Nieuw straat. De directeur van het postkantoor, de heer N.H.C. Hamers, kocht de eerste ze gels. De Stichting Comité voor de Zomerpostzegels wil met be hulp van de verkoop van de zomerzegels en andere artike len projecten helpen realise ren op het gebied van de volksgezondheid, welzijn en cultuur. De postzegels van dit jaar hebben als onderwerp 'monumenten van bedrijf en techniek'. De ontwerper van de zegels is Reynoud Homan uit Amsterdam. De serie be staat uit drie zegels. Voor de postzegelverzamelaars zijn er in beperkte oplage maximum- kaarten en speciale eerste dag enveloppen te koop. De zegels zijn verkrijgbaar in de postkantoren aan de Lange Nieuwstraat, de Mgr. Nolens- laan en aan het Bachplein. SCHIEDAM— De Filmclub draait morgen, vrijdag 10 april, de Franse speelfilm 'Ho tel des Ameriques' van regis seur André Techiné. Het verhaal gaat over Gilles en Hélène. Door een auto-on geluk komen zij met elkaar in contact. Na deze eerste ont moeting doet Hélène alle moeite om Gilles verder te ontwijken. Gilles is echter ge fascineerd en vastbesloten om het geheim van de stille, koele en vooral eenzame Hélène te ontsluieren. In de hoofdrollen zijn te zien Catherine Deneu- ve en Patrick Dewaere. De film begint om 21.30 uur. De zaal is vanaf 20.30 ge opend. Toegang bedraagt voor donateurs vier gulden. Dona teur van de Filmclub worden kosten vijf gulden per seizoen, inclusief de toegang voor de eerste film. De Filmclub is ge vestigd in gebouw de Teer- stoof in de Nieuwstraat. Hoe u over 15 jaar zo'n 20.000,- rijker kunt zijn. U hoeft niet rijk te zijn om te wel eventjes zo'n 12.000,- op de rekening en de zaak is geregeld. kunnen sparen. Met elke maand bank! eafh klein bedragje komt u ook al En na vijftien jaar heeft u een heel eind. Stel, dat u maande- maar liefst 20.000,-! Dat telt dus lijks 75 gulden opzij kunt leggen, stevig aan. Dat kunnen wij ook au- Na een tijdje bent u daar hele- tomatisch voor u verzorgen. Elke maal aan gewend. Maar bij een maand een klein bedrag van uw rente van 5% heeft u na tien jaar salarisrekening naar de spaar- «MHnr» I mISImi* Daar wordt u automatisch wijzer van. Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Schiedam Vlaardingen spaarbank

De Havenloods | 1987 | | pagina 17