Feestelijk startsein woningbouw in Zuid DE HAVENLOODS Prijsuitreiking kleurwedstrijd Zestig jaar schoolwerktuinen En nu als een haas naar ter Meulen! )E"haÏen«>0DSQ1 Dinsdag april a.i Wijkpost Oost weekje dicht Hulpmiddelen voor ouderen Wethouder en 'buurvrouw' slaan officiële paal Denk nu aan uw nabestaanden met de 50+ Polis van 't Hooge Huys 'N HUURAUTO OPMAAT? Informatie-tentoonstelling voor 55-plussers Expositie 'De Gemeente' Poppenspel EDITIE 9. DINSDAG 14 APRIL 1987, 36e JAARGANG, Nr. 16 <2 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. a HET n Uitgave om naar UIT te kijken. (vervroegde sluittijd voor advertenties 15-4 14.00 uur. Reserveringen 010-4699911). Rietzeilers' sluiten carnavalsseizoen af De pnjswinnaartjes de Rietzeiler-kleurwedstrijd. SCHIEDAM— De Schie- damse carnavalsvereniging 'De Rietzeilers' heeft de fes tiviteiten voor het seizoen '86-'87 afgesloten met de prijsuitreiking van de kleur wedstrijd. Dit geschiedde vrijdag 10 april in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Van de door 'De Rietzeielrs' verspreide kleurplaten kwa men er 450 retour. Al deze deelnemertjes hebben in middels een kleine attentie ontvangen. Daarnaast wer den er 29 troost- en 4 hoofd prijzen uitgereikt. De win- naartjes van de hoofdprijzen waren: Bojoura Snijder (5 jaar), Ehenaida (7 jaar), R. Suvaal (8 jaar) en Robert v. Hulst (11 jaar). De jongste inzendster, Bojoura, mag met een klas kinderen pof fertjes komen eten in het pannekoekhuis 'De Vijver'. De overigen wonnen een dekbedovertrek. Nog even terublikkend op het afgelopen seizoen stel den 'De Rietzeilers' vast dat alles weer prima is verlopen. Door de vrije deelname en diverse nevenactiviteiten was de optocht beter en gro ter dan ooit tevoren. De op richting van het senioren convent heeft eveneens een duidelijk positieve werking gehad. Woordvoerdster Ly- dia Vewaal: „We gaan dus zeker op deze voet verder. Vandaar denken we er over een commissie 'Voor de Franje' (ofwel het organise ren van nevenactiviteiten) op te richten". SCHIEDAM De wijkpost Oost van de Stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk, aan de Franklinstraat 11a, is van 20 tot en met 24 april wegens vakantie gesloten. Voor dringende zaken kan men in deze periode contact opnemen met het Stedelijk Bureau. Dit is bereikbaar via telefoonnummer 4731976. Met ingang van maandag 27 april is er weer spreekuur bij de wijkpost Oost, van 14.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM Ieder mens maakt bijna dagelijks gebruik van een of ander hulpmiddel (schaar, blikopener, stofzui ger, enzovoorts). Naast deze welbekende bestaan er echter ook nog heel wat speciale hulpmiddelen voor ouder wordende personen. Men kan daarbij denken aan iets waar mee men spullen van de grond op kan rapen, knopen dicht kan doen en dergelijke. Het gebruik van dit soort hulp middelen leidt er toe dat ouderen zich langer zelfstan dig kunnen redden. Om belangstellenden duide lijk te maken welk soort hulp middelen er zoal bestaan is door een aantal organisaties (de Kruisvereniging, gezins verzorging, Trefpunt-Oost, Kluphuis-Oost, fysiothera peutenpraktijk Oostsingel, de Werkgroep Ouderen Oost en de Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk) een informa tiedag over dit onderwerp ge organiseerd. Tijdens deze dag worden lezingen over hulp middelen gehouden (om 11.00 en om 14.00 uur) door ergo therapeuten, kan men er ver scheidene bezichtigen, er na dere inlichtingen over krijgen, enzovoorts. De informatiedag over hulp middelen wordt gehouden op dinsdag 28 april, in het Kruis- gebouw aan de Van Swinden- singel 40. Men kan er terecht van 11.00 tot 16.00 uur. Dp toegang is gratis. Mensen die er naar toe willen en problemen hebben met het vervoer kunnen zich in ver binding stellen met Anneke van Gurp van de wijkpost Oost van de Stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk, tele foon 4264195 of Joop van Swieten van Trefpunt Oost, telefoon 4621089 (graag uiter lijk maandag 27 april bellen). SCHIEDAM Aan de Prins Mauritsstraat is don derdag 9 april de offciële paal geslagen voor de bouw van zestig woningen. De heiers kregen daarbij assistentie van wethouder Wiegman (Financiën en Openbare Nutsbedrijven) en buurtbewoonster Elly Beljaars. Op de plek waar thans wonin gen verrijzen stond tachtig jaar lang een scholgebouw. Hierin werd in eerste instantie huishoudelijk- en nijverheids onderwijs gegeven. Later ft Het bouwterrein aan de Prins Mauritsstraat. heeft de Rijnmond MTS er nog geruime tijd onderdak gevon den. De laatste periode stond het pand leeg. Althans... wan neer er zich geen indringers bevonden. Een en ander leid de er toe dat er verscheidene malen brand ontstond en het gebouw door omwonenden tot 'spookpaleis' werd uitgeroe pen. In '85 slaagde de gemeente erin de school en de grond waarop deze stond, van het rijk te kopen. Vervolgens werd, met inspraak van de omwonenden, besloten het kolossale pand te slopen ten behoeve van woningbouw (24 koop- en 36 huuwoningen). Doorstroming De officiële start van de bouw werd bijgewoond door een groot aantal belangstellenden. Hieronder bevonden zich on der meer verscheidene toe komstige bewoners. Tijdens de, na het slaan van de officië le paal, gehouden bijeenkomst in 'De Stuurhut' aan de Maas- boulevart legde wethouder Wiegman de aanwezigen uit waarom hij en niet zijn colle ga Van Kleef (Stadsvernieu wing, Volkshuisvesting en Onderwijs) deze 'klus' had ge klaard. Wiegman: „Dit bouw- Wethouder Wiegman e paal. plan had op naam van de Stichting Verantwoord Wo nen kunnen staan. Door mijn besluit om geen garantie te geven ontstond vertraging. Maar dat is niet voor niets geweest want dankzij die ver traging is ons en de kopers een grote financiële strop be spaard gebleven". Omtrent het effect dat de nieuwbouw zal hebben voor de buurt zei Wiegman onder meer: „In deze buurt zijn niet veel kleine woningen. Het ge volg is dat kleine gezinnen, die niet uit hun vertrouwde omgeving weg willen, in een relatief groot huis blijven wo nen. We verwachten dat de nieuwbouw een doorstroming op gang brengt". Koop en huur Het door Bouwbedrijf Fraanje BV (uit Ridderkerk) ontwik- mevrouw Elly Beljaars sloegen de officiële kelde bouwplan omvat zestig woningen? 36 Daarvan zijn premie-huurwoningen. De overige 24 worden verkocht. De koopwoningen (premie D) zijn drie- en tweekamer ap partementen. De benedenhui zen hebben een tuin, de hoger gelegen een ruim terras. Ver der krijgt iedereen de be schikking over een eigen ber ging en CV/warmwatervoor- ziening. De prijzen variëren van f98.000,- tot f 111.500,- (de erfpacht is voor 50 jaar afgekocht). Op het moment dat de oficiële paal de grond inging waren reeds 16 wonin gen verkocht. De 36 huurwoningen tellen eveneens 2 of 3 kamers. Men verwacht dat de huur f 450,- per maand zal gaan be dragen. De uitgifte van de huuwoningen geschiedt in overleg met Bureau Huisves ting aan de 's-Gravenlandse- weg 567. SCHIEDAM Zestig jaar ge leden werden in Schiedam de eerste schoolwerktuinen uit gegeven. Deze waren gelegen nabij de toenmalige boswach terswoning aan de rand van het Sterrebos. Op het voor dit doel vrijgemaakte stuk grond konden 270 kinderen tuinie- MEDEDELING Op GOEDE VRIJDAG (17 april) zijn onze servicekantoren SCHIEDAMSE VEST en DORDTSELAAN alsmede de administratieve afdelingen op ons hoofdkantoor Prins Hendrikkade van 11.30 uur af GESLOTEN. Wel zijn wij de gehele dag telefonisch bereikbaar onder nummer 4.699.911. (voor DUO'S onder nr. 4.699.444). WEGENER H.A.H.BLADEN B.V. zie advertentie in deze krant CITY RENT NATUURLIJK. MEER INFORMATIE TEL. 010-4126166 CityHgnt Couwenburg 58 - 3032 AG R'dom (onder 't Shell gebouw, Hofplein) AUTOVERHUUR ren. Nu, anno 1987, telt Schie dam vijf schoolwerktuincom plexen waarop circa 1.200 leerlingen actief zijn. „Het idee om schoolwerktui nen uit te geven", zo weet hoofdleider Arie Vos te vertel len, „werd naar voren ge bracht door de regenten van het Schiedamse weeshuis. Be paald goedkoop waren die eerste tuintjes overigens niet want men betaalde daar toen- dertijd tien cent per week voor. Wat de werkwijze be treft, die was bijna gelijk aan tegenwoordig. Dit houdt in dat er op de circa acht vier kante meter grote tuintjes zo veel mogelijk verschillende producten worden ver bouwd". Terug naar de historie van 1938. In dat jaar verhuisde de schoolwerktuinen van het Sterrebos naar 'Vijfsluizen'. De belangstelling voor een plaatsje groeide inmiddels dermate dat in de veertiger jaren het plan werd opgevat een tweede complex aan te leggen. Het duurde ruim der tig jaar voor dat ('Land- vreugd' aan de Sweelincksin- gel) er werkelijk kwam. In diezelfde periode werd ook een start gemaakt met een nieuwe vorm van tuinieren, onder schooltijd. Van deze mogelijkheid maken inmid dels veel basisscholen ge bruik. Het resultaat van al die ontwikkelingen is dat Schie dam momenteel vijf school werktuincomplexen bezit. Deze zijn te vinden bij 'Vijf- sluisen', Landvreugd', in park 'Kethel', bij de gemeente kwe kerij en bij de Buitensluis. Daarnaast zijn er bij verschei dene scholen tuintjes gereali seerd. De begeleiding van het schooltuinwerk geschiedt met de hulp van een groep vrij v T- ligers. Eén hiervan is de reeds 15 jaar als vrijwilligster actief zijnde mevrouw Jeene. Zij vertelt: „Als vrijwilliger word van je verwacht dat je twee maal per week, twee uur op de tuin bent. Ook als het regent, want de kinderen blijven daarvoor niet weg. Verder zul je het toch minstens één heel seizoen vol moeten houden en dat lukt je alleen als je zowel van tuinieren als kinderen houdt". Momenteel bestaat de groep vrijwilligers uit 22 personen. Om alles goed te laten draaien zouden dat er eigenlijk meer moeten zijn. Belangstellenden kunnen zich voor andere in formatie wenden tot hoofdlei der Arie Vos. Deze is bereik baar via telefoon 4260500 (toestel 356). Expositie Ter gelegenheid van het zes tigjarig bestaan van de schoolwerktuinen is in de educatieve ruimte van boer derij 'Park Kethel', aan de Harreweg 8, een kleine expo sitie ingericht. Deze bestaat uit twintig panelen met tekst en foto's. Het door de Milieu federatie Overijssel verzamel de materiaal is aangevuld met Schiedamse gegevens. In de tentoonstelling treft men overigens niet uitsluitend in formatie over de schoolwerk tuinen doch ook over de heemtuinen aan. Hierop inha kend is een excursie georgani seerd naar de Schiedamse heemtuin in het Beatrixpark. Belangstellenden kunnen de expositie in boerderij 'Park Kethel' komen bezichtigen op woensdag 15 april, tussen 19.00 en 20.30 uur. Om 19.30 uur vertrekt daarvandaan, onder leiding van Maarten 01- 4 thof (een medewerker van de hoofdafdeling plantsoenen van de dienst Gemeentewer ken) een excursie naar de heemtuin. I Hoofdleider Arie Vos en de reeds 15 jaar als vrijwilligster actief zijnde tv Jeene. SCHIEDAM— De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk de werkgroep Preventie Schiedam hebben een infor matieve tentoonstelling voor 55-plussers georganiseerd. Deze is donderdag 16 april van 10.30 tot 16.00 uur te be zichtigen in het dienstencen trum 'De Woudhoek' aan het Heijermansplein. Op het gebied van welzijn en gezondheid zijn in Schiedam vele organisaties actief. Ten gevolge hiervan is het soms moeilijk vast te stellen waar men precies voor een bepaalde voorziening moet zijn. Tevens weten veel mensen niet eens welke mogelijkheden er eigenlijk allemaal zijn. Uitgaande van dit gegeven is een tentoonstelling samenge steld die op tal van vragen een antwoord geeft. Tevens wordt ieder half uur de videofilm 'Ik zou wel eens willen weten' ge draaid. Voor belangstellenden is gratis informatiemateriaal verkrijgbaar. Daarnaast zijn er mensen aanwezig die de be zoekers, desgewenst, nadere inlichtingen over een of ander kunnen verstrekken. Hoewel de tentoonstelling is opgezet voor mensen vai jaar en ouder zijn ook andere belanbgstellenden (waaron der vrijwilligers, hulpverle ners, familie, vrienden, enzo voorts) van harte welkom. De entree is gratis. Jeugdlandactivi- teiten in de paas vakantie. Cabaret 'Dubbel en Dwars' op Pas sage-podium. A Juventus-heren kunnen titel ver geten. A Schakers Groe- noord promove- A Het Schiedams voetbalkampioen schap. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In de Openba re Bibliotheek aan het Bach- plein kan men tot 9 mei een expositie over 'De Gemeente' bezichtigen. De tentoonstelling bestaat uit circa dertig panelen met fo to's, tekeningen en tekst. Aan de hand hiervan wordt duide lijk gemaakt hoe een gemeen te nu eigenlijk in elkaar zit. Enige onderwerpen die daar bij aan bod komen zijn: het grondgebied van een gemeen te, verschillen tussen vroeger en nu, de gemeentewapens, regels voor de burgers en de bestuurlijke en ambtelijke or ganisatie. Tevens wordt nader ingegaan op samenwerkingsvormen, zoals de Vereniging van Ne derlandse gemeenten. Aanvullend treft men nog de nodige informatie over onze eigen stad Schiedam aan. De tentoonstelling 'De Ger- meente' is beschikbaar gesteld door de inmidels reeds 75 jaar bestaande Vereniging van Ne derlandse Gemaenten. SCHIEDAM Anneke Strack-Bennik brengt zater dag 18 april het poppenspel 'Goudhaartje en de beertjes' in theater 'De Teerstoof'. Goudhaartje is een klein meisje dat op zoek gaat naar een berenfamilie. Ze vindt er een met drie kleintjes. Al spe lende beleeft het viertal aller lei avonturen. De voorstelling begint om 14.30 uur. De toegangskaar ten kosten f 3,50. Ze kunnen worden besteld, tussen 12.00 en 16.00 uur, via telefoon- 4269455. Dit is slechts een kleine greep uit ons geweldige paas assorti ment. Kom snel. want het wordt een aan- en afrennen van paashazen. Cedekoreerde paaseieren. Kies uit diverse leuk gekleurde dekoraties. In melk en puur. Paasfiguren. De hele familie Paashaas. Per 100 gram ^75 vanaf la Diverse groottes, diverse smaken puur. alleen verkrijgbaar in rotterdam zolang voorradig

De Havenloods | 1987 | | pagina 1