Michel de Maat bleef met been-blessure aan de kant Zevende Rotterdam Marathon vooral sterk in de breedte Schiedams Nieuwsblad i\ L 3Ï111 Su I Philips Marathon Rotterdam Marathon live op televisie Eerste kennismakingstocht Top-bowlers bij De Walvis Kaarten voor 'Sonja op Maandag' Sportnieuws naar redactie Bluespirit in theatercafé Folder over aids-preventie Elke dinsdagavond trimmen Peter Reedijk best geklasseerde Fortuna-atleet op Westland Marathon Hermens DE HAVENLOODS 1 De Schot John Graham zal dit jaar opnieuw van de partij zijn (foto: Cor Vos) Een peloton van vijfdui zend lopers en loopsters vertrekt zaterdag 18 april om 15.00 uur op de Coolsingel voor de ze vende marathon van Rotterdam. Net als vorig jaar ontbreken - om fi nanciële redenen - de echte toppers, maar bij goed weer is op het snel le parcours een wereld tijd ook voor 'mindere goden' haalbaar. Mede dankzij het twee jaar geleden in de Maasstad ge vestigde wereldrecord staat 'Rotterdam' momen teel op de tweede plaats van de wereldranglijst. Hiervoor zijn onder meer de tien beste tijden ooit in de stad gelopen bepalend. Voor de Philips Marathon Rotterdam 1987 zijn favo riet de Tanzaniaan Gida- mas Shahanga, winnaar van 1984, persoonlijk re cord 2.09.39 (1986, Peking), Belayneh Dinsamo uit Ethiopië, vorig jaar tweede in Rotterdam achter zijn landgenoot Mekonnen (pr Dinsamo 2.08.29), Dessai, een andere Ethiopiër, en de Deen Henrik Jorgensen (pr 2.09.43). John Graham wordt, ge zien zijn recente prestaties, tot de achtervolgers gere kend, maar met een per soonlijk record van 2.09.28 en goud in Rotterdam 1981 mag de Schot, die twee jaar geleden tweede werd ach ter Carlos Lopes, toch als een gevaarlijke 'outsider' worden beschouwd. Nederlandse toppers ont breken op de deelnemers lijst. Lambregts is gebles seerd, runner-up Marti Ten Kate liep afgelopen week end de Westland Mara thon, en ook Gerard Nij- boer verschijnt niet op de Coolsingel. Wel van de par tij zijn Cor Vriend, vete raan Piet van Alphen en de rappe Rotterdammers Wil Sparreboom en Dick van Santen. Als hazen fungeren zaterdag vermoedelijk Pe ter Daenens, een Belg, en Klaas Lok. Jos Hermens, die de lopers Jos Hermens met de trofee voor de snelste dame (foto: John de Pater) contracteerde, hoopt op een strijd in de breedte. We kunnen niet te kies keurig zijn wat betreft de diepte van het veld', stelt hij, aangevend dat hem door hef krappe budget voor dezè marathon beper kingen |ijn opgelegd bij het samenstellen van de deelnemerslijst. Voor de ginder snelle jon gens is Ir in de zevende Marathon^ Rotterdam daar- entegen ^lle ruimte. De DINSDAG 14 APRIL 1987 16-499 AVRO en TROS verzorgen 18 april van 15.00 tot 17.15 uur via Nederland 2 een recht streekse televisie-uitzending van de Rotterdam Marathon. Ook in Japan kan men 'live' de marathon in de wereldhaven stad volgen op de buis. Sky Channel is zaterdag eveneens met een cameraploeg van de partij. groei van vier- naar vijf duizend deelnemers bete kent vanzelfsprekend meer sponsposten, meer fruit en meer drinkbekers. Er zul len aan de finish niet drie, maar zes fuiken worden gevormd, opdat de ver moeide massa na afloop goed kan worden opgevan gen. Voor het eerst wacht aan de finish ook doping controle voor een beperkt aantal marathonlopers. De snelste loper en loopster krijgen een fraaie trofee, die vermoedelijk zal wor den uitgereikt door Joop Franken, de nieuwe voor zitter van de Stichting Rot terdam Marathon. Franken heeft iri zijn functie als deelraadsvoorzitter in Charlois al veel met de ma rathon van doen gehad. Door zijn inspanningen zijn er op Zuid de afgelo pen marathons extra acti viteiten op poten gezet om het sportieve gebeuren voor een groter publiek en ook voor de soms klagende middenstand aantrekkelij ker te maken. Vorig jaar deed Franken overigens nog mee aan de recreatie loop van de Verenigde Spaarbank; nu heeft hij re presentatieve verplichtin gen op de Coolsingel. SCHIEDAM Met ingang van vanavond organiseert fietstoerclub Rijnmond elke dinsdagavond kennis- makingstochten onder het motto: 'Toerfietsen, zelfs ik doe het'. Onder begeleiding van ervaren fietsers begint vanavond de eerste tocht van dertig kiometer. Vanaf de kantine bij de Wielerbaan in het Harga- park vertrekken de deelne mers voor hun kennisma kingstocht in de omgeving. Begeleiders kennen de te volgen route en zien er op toe dat de gemiddelde snel heid niet boven de 25 kilo meter per uur komt te lig gen. Iedereen van 13 jaar en ou der kan deelnemen aan de tocht tegen betaling van f 2,-. Een trim- of racefiets is verplicht. De start is om 18.45 uur en de inschrij ving begint om 18.30 uur bij de kantine. SCHIEDAM— Bowling De Walvis bestaat tien jaar en viert dit met een toernooi waar een auto te winnen is. Het single scratch toernooi is gisteren van start gegaan en duurt nog tot en met volgende week maandag. In Bowling De Walvis Kbmen veel sterke bowlers, want bij na alle deelnemers spelen in de Nationale jeugd of in een van de senioren kernploegen. De bowlers komen tegen el kaar uit in 6 games en 5 fina legames. Op zondag 19 april worden de A en B finales ge houden, en een dag later vol gen de finales van C en D. Op beide dagen wordt er tus sen 10.00 en 23.00 uur ge bowld. Om in het bezit van de auto te komen dient de bowler 12 keer in een game een strike te gooien. WATERWEG-NOORD Wie het Vara televisieprogramma 'Sonja op Maandag' eens van dichtbij wil meemaken, kan hiervoor kaarten reserveren voor de uitzending van 27 april. De Vara afdeling Waterwegge heeft gezorgd dat voor leden in dit gebied een aantal kaar ten beschikbaar zijn gesteld. Per touringcar met opstap plaatsen in Hoek van Holland, Maassluis, Maasland, Vlaar- dingen en Schiedam gaat men naar de studio. De kosten van deze bustocht en de entree- kaarten bedragen tezamen f 17,50 per persoon. Deelnemers kunnen zich als volgt opgeven: voor Hoek van Holland, Maassluis en Maas land telefoonnummer 01899- 14068, voor Vlaardingen tele foonnummer 010-4749297 en voor Schiedam, telefoonnum mer 010-4738823. De actuali teit bepaalt meestal op het laatste moment wie bij Sonja te gast zullen zijn. Zeker is het nu al dat daartoe Martine Bijl en Joop van Zijl behoren. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze sportpa gina kunt u sturen naar de sportdedactie van het Schie dams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk om telefo nisch berichten door te geven via telefoonnummer 4352911. De leden van de formatie 'Bluespirit'. SCHIEDAM In het theater café van de Passage, 'De Ten der', treedt donderdag 16 april 'Bluespirit' op. Deze uit Rotterdam afkomstige forma tie is ontstaan in de jazz, blues en folk Sociëteit L'Esprit. De band telt zes leden: Betty Gutteling (zang), Paul Kers bergen (mondharmonica), Hans van Aanhold (slagwerk), Henk Leenderts (basgitaar), Rinus van der Jagt (gitaar) en Ruud van Ingen (piano). Zij brengen rhythm blues van vroeger (uit de jaren '20 en '30) en nu. De muziek begint om 20.30 uur. De toegang tot 'De Tender' is gratis. De hele week wordt er door topspelers gebowld in De Walvis Indrukwekkend Nederland en zelfs uit Mun ster waren afgelopen zondag naar sportcomplex Woudes- tein getogen voor dit toernooi waar dertien mannen- en zes vrouwenequipes aan deelne- De heren van Delft en de da mes van Munster behaalden de eerste plaats. VLAARDINGEN Mi chel de Maat moet zijn aanval op het Fortuna- clubrecord voorlopig uit stellen. De Vlaardinger had, gezien zijn prestaties WATERWEG-NOORD Het COC geeft sinds kort een pak ketje van twee folders uit, over preventie van aids. De boekjes die passen in het ka der van de voorlichting en preventie van aids, richten zich op jongeren in de leeftijd van veertien tot en met acht tien jaar. De eerste folder heet 'Jongens die op jongens vallen' en gaat in op het onderwerp 'homo seksualiteit' en de vragen en twijfels die jonge jongens ten aanzien van dit onderwerp KRALINGEN— De Rotter damse vrouwelijke scherm- ploeg van de Erasmus univer siteit heeft de derde plaats in de wacht gesleept van het schermtoernooi Tyrnooi, ge organiseerd door schermvere- niging Tyr. Studenten uit alle delen van door Peter Spek Vorige week woensdag voelde Michel de Maat, tijdens een trainings-loop van nog geen tien kilometer een lichte pijn in zijn bovenbeen! 'Aanvan kelijk leek dat niet ernstig, maar op donderdag en vrijdag verdween de pijn niet, zodat ik maar heb besloten niet aan de start te komen, jammer, ik voelde me erg goed en in staat om een goede prestatie neer te zetten, maar ik wilde geen en kel risico nemen om de zaak te forceren', zegt De Maat even voor de start in Maassluis. De 18e Internationale West- land Marathon telde dit jaar een record aantal "un 3500 deelnemers. Een indrukwek kende groep lopers, die zater dagmiddag om drie uur door staatssecretaris Dick Dees werden weggeschoten. Sterke winnaar De weersomstandigheden we ren verre van ideaal voor een marathon. Een windkracht zeven en dat werd voor de meeste lopers de grootste te genstander op deze race van 42 kilometer en 195 meter. Ondanks die matige weersom standigheden kende deze 18e editie een sterke winnaar. Marti ten Kate realiseerde een tijd van 2 uur 13 minuten en 49 seconden. Snelste Vlaardinger De aandacht ging natuurlijk ook uit naar de prestaties van de Vlaardingse atleten. Na het wegvallen van Michel de Maat 1) Marti ten Kate komt als wintu gezien de weersomstandigheden goi seconden. was het Peter Reedijk, die als snelste Vlaardingse atleet de finish bereikte. 'Gezien de omstandigheden ben ik niet ontevreden', zegt de Vlaardin ger achteraf 'Ik was wegge gaan op een schema van rond de 2 uur 30 minuten en dan valt die uiteindelijke tijd van 2 uur 36 minuten en 57 secon den wat tegen, maar het was mijn eerste marathon weer na twee jaar', aldus Peter Ree dijk'. De afgelopen twee jaar heb ik nogal wat last gehad over Je finish in Maassluis in de tijd van 2 uur 13 minuten en 49 van blessures en ik hoop al leen maar op deze Westland marathon een basis gelegd te hebben voor een nieuwe reeks successen'. Over het gewijzigde parcours in het Westland was men niet zo te spreken'. Opzich lijkt het me een snel parcours, maar met de weersomstandigheden die we nu hebben meege maakt hoop ik liever op het oude parcours, dat meer be schutting geeft voor die wind', zegt Peter Reedijk tenslotte. hebben. De tweede folder geeft informatie over 'veilig vrijen' om zo de kans op be smetting met het aids-virus te voorkomen. De homo-organisatie vindt het belangrijk dat juist de groep jonge homoseksuelen van informatie over aids wordt voorzien, omdat de aid- spreventie bij hen juist effec tief kan zijn. De verspreiding van het informatie-pakketje vindt plaats in onder andere bibliotheken. Men kan de fol ders ook aanvragen bij het COC, Antwoordnummer 2966, 1000 RA Amsterdam. SCHIEDAM Sinds dins dag bestaat er de mogelijk heid om onder begeleiding anderhalf uur mee te doen aan het nieuwe initiatief van de Sportraad: trimmen of joggen. Elke dinsdaga vond (weer of geen weer) start deze sportieve bijeen komst bij de gymnastiek zaal aan het Faassenplein. Iedereen van 16 jaar en ou der kan aan dit trimmen tussen 18.30 en 20.00 uur meedoen. De kosten bedra gen een rijksdaalder per persoon per keer. Bij heel slechts weersom standigheden wordt er bin nen getraind in de gymzaal aan het Faassenplein. Elke dinsdagavond trimmen op initiatief van de Sportraad. in de afgelopen maanden Westland Marathon het op de 18e Internationale clubrecord, dat op naam staat van Marius de Snaij- er met een tijd van 2 uur 23 minuten juist op deze loop door het Westland willen verbeteren. Michel de Maat voorzichtig vooruit. Zaterdag proefde de Fortuna-atleet de sfeer vanaf de zijlijn en verzorgde zijn clubgenoten die wel aan het karwei in Maassluis begon nen. 2) Peter Reedijk klasseerde zich snelste Fortuna-atleet met een 64ste plaats in een tijd van 2 uur 36 minuten en 57 seconden. De Fortuna-atleet had in Maassluis voorlopig zijn ma rathonseizoen willen afsluiten en zich volledig willen gaan voorbereiden op het triathlon- gebeuren 'Ik bekijk de situatie deze week nog. Als de blessure gaat genezen dan ben ik van plan om aanstaande zaterdag in Rotterdam te lopen', blikt

De Havenloods | 1987 | | pagina 9