«den nam Jongeren in actie voor slechtzienden Ouders basisschool geven informatie-folder uit ■■■IH r VOORDEEL AKTil DE HAVENLOODS Groenoord feestelijk geopend Feest in Delfshaven Textiel en sieraden in 'De Essentie' Premiewoningen in binnenstad \BH!STOl 'N HUURAUTO OP MAAT? Orgelspel in museumaula Jeu-de- boulesbaan vanavond geopend Trappen en drempels voorzien van strippen Verscheidene demonstraties textiel A Beelden van Mo- lcndag. A Aleidafeesten vve- derom groot suc ces. 4b Zaterdag de der- tiende Lenteloop. A Nieuwe jeu-de- boulesbaan van avond open. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week EDITIE 9. DINSDAG 12 MEI 1987, 36e JAARGANG, Nr. 20 OU Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Burgemeester en wethouder gekleed te water DELFSHAVEN— Feest in historisch Delfshaven. Zater dag was het eindelijk zover: De molen De Distilleerketel stond in volle glorie en ver sierd met vlaggen trots boven Delshaven te pronken. Nadat de wieken een slag hadden ge maakt kon het feest pas goed beginnen. De Stichting Histo risch Delfshaven had met het kleine budgèt, waarmee men opnieuw moest werken, toch een attractief feest weten te organiseren. Kraampjes met oude ambach ten trokken in de omgeving van de molen veel bekijks. Maar ook andere stands, kin deren met oude spulletjes, een expositie over het oude Delfs haven hadden over belang stelling niet te klagen. SCHIEDAMBurgemees- Hafkamp hebben afgelopen ter Scheeres en wethouder zondag (10 mei) op uiterst sportieve wijze het zwemsei- zoen in bad Groenoord ge opend. Ze stapten hiertoe in shuffels (een soort grote schoenen waarmee men over het water kan lopen) en trachtten daarmee de over zijde van het bad te berei ken. Tot groot plezier van de toeschouwers mislukte deze poging en ging het tweetal halverwege, gekleed en wel, koppie onder. SCHIEDAM Het orgel in de aula van het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat wordt zaterdag 16 mei be speeld door Richard Ram. De organist brengt composities ten gehore van Italiaanse, Duitse en Franse componisten uit de periode van de acht tiende eeuw tot heden. Richard Ram behaalde in 1980 cum laude het einddiplo ma orgel. Tevens werd hem toen de zilveren Fockmedaille toegekend. Vijf jaar later won hij de tweede prijs in het Cé- sar Franck-concours. De or ganist werkt regelmatig mee aan concerten van het Resi dentie-orkest. In Schiedam kent men Ri chard Ram vooral als dirigent van het Koninklijk Schiedams Mannenkoop 'Orpheus'. Het concert in de museumaula Richard Ram achter het orgel. begint om 15.00 uur. De toe gang is gratis. wordt of de strips niet loslaten bleef hij er negatief tegenover staan". Hulpprojecten De jeugdservice-club Rota- ract kan beschouwd worden als een, geheel zelfstandig staande, junior-uitgave van de Rotary-club. De Schiedam- se afdeling telt circa 24 leden tussen de 18 en 28 jaar. Deze betalen f 30,- contributie per jaar, waarvan administratie- en vervoerkosten naar verga deringen en dergelijke betaald worden. De benodigde finan ciën voor overige activiteiten worden bijeengebracht met de verkoop van tweedehands spullen en door sponsoring. De doelstelling van de groep is het uitvoeren van projecten op het gebied van welzijn. Zo werd inmiddels een Sinter klaasfeest georganiseerd voor kinderen van buitenlandse werknemers en bracht men met in Huize Frankeland wo nende bejaarden een bezoek aan diergaarde Blijdorp. Te vens reikten enige leden de helpende hand bij het reinigen van sloten ten behoeve van de padden en kikkers. Nader ingaand op de vraag waarom ze dit soort activitei ten verrichten vertellen Mi- chiel en Eduard: „Wij willen bleven. Tijdens de grote op- knap-actie groeide bij de ou derraad nieuwe ideeën die moeten leiden tot een groter leerlingenaantal. Eén daarvan was het maken van de brochu re. Van Kleef zei hierover onder andere in zijn toespraak: „Waar het hier voornamelijk om gaat is het aantal leerlin gen, want als dat te klein wordt moet de school gesloten worden. Hoewel er dus flinke belangen op het spel staan, willen jullie niet dat dit ten koste van naderen gaat. Er wordt duidelijk niet gepro beerd leerlingen van andere scholen weg te lokken, maar uitsluitend getracht deze school te redden. Ouders doen zoiets alleen maar, als ze het een fijne school vinden. De folder onderstreept dit nog eens extra". Niet alleen schriftelijk, via de folder, maar ook in het echt kunnen belangstellenden bin nenkort nader kennis maken met de Goeman Borgesius- school. Hiertoe worden open lessen gehouden op donder dag 21 (van 13.15 tot 15.45 uur) en vrijdag 22 mei (van 8,15 tot 12.00 uur). Men kan dan de leerlingen aan het werk zien en, indien gewenst, nadere informatie krijgen van aanwezige ouders. Daarnaast is er donderdag 21 mei, van 20.00 tot 22.00 uur, een infor matieavond. Er zijn dan van zelfsprekend geen leerlingen aanwezig maar men kan wel rustig alle speel- en leermate rialen bekijken en allerlei in lichtingen vragen. SCHIEDAM— Tussen 17.00 en 17.30 uur wordt vanavond de nieuwe jeu-de-boulesbaan achter het Zakkendragers huisje in gebruik genomen. Leden van de jeu-de-boules- vereniging L'Esprit geven dan een demonstratie op de nieu we baan, waarna om 17.30 uur het officiële gedeelte volgt. De adjunct-directeur van de dienst gemeentewerken de heer L.F. Griffioen draagt het spelmateriaal en de baan over aan de deken van het Zakken- dragersgilde J. Hagendoorn. Aansluitend nerven een aantal gelegenheidsteams het tegen elkaar op. Bad Groenoord bestaat der tig jaar. Ter gelegenheid hiervan is het seizoen deze keer extra feestelijk gestart. Voor de jeugd is onder meer een ballonwedstrijd gehou den. Verder gaven verschei dene vereniginge demon straties in en rond het bad. Jongeren van de Schiedamse Rotaract-afdeling volgen mo menteel het voorbeeld uit Alphen. Eén van de 'plakkers', Michiel Kraaijeveld: „Er zijn al verscheidenen trappen be plakt waaronder die van het Schielandziekenhuis aan de B.K.laan, het St. Jacobsgast- huis en enige vestigingen van de Amro- en de Bondsspaar bank. Het is de bedoeling dat we de komende tijd bij alle vestigingen van deze banken strips aanbrengen. Vanzelf sprekend gebeurt zoiets alleen na toestemming van de voor zo'n gebouw verantwoordelij ke persoon". Op de vraag of er ook al trapt reden van gemeentelijke ge bouwen beplakt zijn, ant woordt Eduard Bezooijen (vice-voorzitter van de Schie damse Rotaract-afdeling): „Nee, we hebben gevraagd of we de trap van het stadskan toor mochten beplakken maar kregen geen toestemming. Wethouder Zijdeveld, die ons te woord stond, is namelijk van mening dat geplakt strip pen los zouden kunnen laten met het gevolg dat men er over struikelt. Hoewel wij verwe zen naar Alphen, waar men uiteindelijk al de nodige erva ring op dit gebied heeft, en tevens vertelden dat er door ons regelmatig gecontroleerd SCHIEDAM ^„Door het op grote schaal uitbrengen van een folder willen wij ouders goed over onze school infor meren. Het maken van een be wuste keus is immers van be lang als een kind ergens voor zoveel jaar naar toe gaat". Met deze woorden gaf Noor Samkalden weer hoe de ou derraad van de openbare ba sisschool Goeman Borgesius er toe is gekomen een infor matieve brochure te maken. De folder, waarin men duide lijk maakt hoe het er op 'De Goeman' aan toe gaat, zal de komende dagen in de wijk rond de school huis aan huis bezorgd worden. De eerste exemplaren zijn vrijdag 8 mei officieel overhandigd aan wethouder J.G. van Kleef (on derwijs) en de heer Tigges (van de afdeling onderwijs van de gemeente Schiedam). De openbare Goeman Borge- siusschool aan de Anthonie Muijsstraat 2, is in enige maanden tijd door een groep ouders geheel opgeknapt. Alle gangen, lokalen en overige ruimten werden gewit en ge verfd. Het plan hiertoe ont stond nadat duidelijk werd dat door het slechte uiterlijk van de school leerlingen weg- O Noor Samkalden overhandigde wethouder Van Kleef de eerste brochure. Eén van de trappen die reeds onder handen genomen werd is die van het St. Jacobsgasthuis. Zo gaat het nieuwbouwproject er uit zien. SCHIEDAM Wethouder Zijdeveld geeft vandaag, dins dag 12 mei om circa 15.30 uur het officiële startsein voor de bouw van veertig premie- koopwoningen aan de Velle- vest. Het door Eurowoningen B.V. uit Rotterdam te realise ren project telt 6 premie B, 5 premie C en 29 premie D wo ningen. De nieuwbouw verrijst op een terrein in de binnenstad gele gen tussen Vellevest, Kethel- straat en Vlaardingerstraat. Het merendeel van de wonin gen heeft een inpandige gara ge, balkon en dakterras. Het gemeenschappelijke binnen- gebied wordt door de toekom stige bewoners beheerd. De plannen voor de bouw zijn tot stand gekomen in nauw overleg met de gemeentelijke diensten. Van de te bouwen woningen zijn er inmiddels circa twintig verkocht. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot Eurowo ningen, telefoon 010-4332011. De nieuwe buffet-exploi tant, de heer Hiele, schonk de bezoekers een gratis kop je koffie. Tussen alle activi teiten door begaven zich re gelmatig onverschrokken zwemmers te water. Daar naast maakten diversen van de laatste gelegenheid ge bruik om een seizoenabon nement aan te schaffen voor de speciale prijs van f 30,-. SCHIEDAM Verschei dene trappen van openbare gebouwen in Schiedam zijn de afgelopen weken voorzien van opvallende strips. De plakactie, die is opgezet door de jeugdser vice-club Rotaract, wordt gevoerd ten behoeve van slechtzienden. De komende tijd zullen nog diverse an dere trappen en drempels onder handen genomen worden. Het idee voor de momenteel in Schiedam plaatsvindende ac tie is afkomstig uit Alphen. Door de daar gevestigde Rota- tact-afdeling zijn inmiddels bijna alle trappen van open bare gebouwen met strips be plakt. De reacties hierop, van ondermeer opticiëns, zijn uit sluitend positie. De fel-oranje strips die op de treden bij de leuningen geplakt worden, zorgen er namelijk voor dat slechtzienden beter onder scheiden waar zich drempels en traptreden bevinden. Hier door kunnen valpartijen voor komen worden. CITY RENT MEER INFORMATIE TEL. 010-4126166 CityHgnt Couwenburg 58 - 3032 AG R'dam (onder 't Shell gebouw, Hofplein) AUTOVERHUUR bouwen aan een betere maat schappij. Aangezien dat niet lukt door thuis te blijven zit ten klagen, zetten we hulp projecten op. Wat we precies aanpakken is onder meer af hankelijk van de beschikbare tijd, want we moeten het wel combineren met werk en/of studie. Niet alleen voor de mensen die geholpen worden is Rotaract een fijne club, maar ook voor de leden zelf. Je steekt namelijk veel van el kaar op, krijgt de gelegenheid goede sociale contacten op te bouwen en er ontstaat meer onderling begrip. Een ieder die nadere informa tie over de Schiedamse Rota ract-afdeling of de trappen- plakactie wenst, kan zich wenden tot de secretaris: Marco Jager, telefoon 4268259. SCHIEDAM— Galerie 'De Essentie' aan de Korte Kerk straat 9 toont gedurende de maand mei 'Textiel achter glas' en 'Sieraden en draagob- jecten'. 'Textiel achter glas' omvat een serie schilderijen van textiel welke gemaakt zijn door de in Vlaardingen wonende kunste nares Anette Braad. Met be hulp van stof beeldt zij fanta sie-voorstellingen uit van de natuur, mens en dier. De in 'De Essentie' tentoonge stelde sieraden zijn van Eric Hulsman. De kunstenaar en edelsmid maakt gebruik van allerlei materialen: van glas, rubber, messing, aluminium, roestvrijstaal en hout tot dia manten. Bij het ontwerpen houdt Hulsman één ding nauwlettend in het oog: zijn kunstwerken moeten draag baar blijven. De verkoop-expositie in 'De Essentie' is vrij toegankelijk op donderdag van 10.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur. alléén deze week dan de halve prijs wit leder 'QUEENIE' Maten 36 t/m 41 Adviesprijs 39.95 pumpje 2 winkels in ROTTERDAM vrijdag koopavond Binnenwegplein 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 Winkelcentrum Zuidplein op het ZUIDER-TERRAS tel. 010-4804162

De Havenloods | 1987 | | pagina 1