GRIFFIJN Belangenvereniging horeca-ondernemers Schiedamse Molendag Bouw nieuwe Delfshavense Schiebruggen gaat zes jaar duren Aleidafeesten recordhouder trein en scheepvaart Head& TTaarimport Lagere contributie moet meer leden trekken Schiedams Nieuwsblad Minder problemen in de toekomst voor Valk, Rob. v. Vliet, Frans Rijsbergen, Henk de Bruin i Pieter van Vollenhoven onthulde de bouwtekening op de stomp van 9 Talloze verenigingen verzorgden demonstraties. 9 De Aleidafeesten bleken wederom 9 In en rond het Julianapark was weer Van Vollen nu met GRATIS 10 wikkels Vlaardingen Hoogstr. 159 telefoon 010- 434 31 81 Schiedam Lange Kerkstr. 17 open hoeven. Alleen voor bij zondere transporten die ook in de nacht kunnen plaatsvin den gaan de bruggen open. De verplichte openingen overdag vervallen", aldus Van Hasselt. Ten noorden Overeenkomstig een afspraak tussen gemeente en NS komen de nieuwe bruggen naast de Schiebruggen, om precies te zijn ten noorden daarvan, te liggen. Dit heeft, als grote voordeel dat er overdag ge werkt kan worden en dat het treinverkeer ongehinderd voor de vier sporen kan blij ven rijden. Nu rijden de treinen over sta len aanbruggen. In de nieuwe situatie zullen alleen de be weegbare bruggen nog van staal zijn. Daar komt nog bij dat de bruggen verder van de woonbebouwing af komen te weer een nadeel. Maar zowel NS als de Gemeente Rotter dam hebben voorlopige ge luidberekeningen gemaakt en kwamen beide tot de conclu sie dat het geluidniveau bin nen de wettelijk toelaatbare grenzen zal blijven. Volkstuinen Voor het nieuwe tracé is de meeste ruimte al beschikbaar. Een klein stukje van het Lan- gerakpark zal worden opgeof ferd, waar tegenover staat dat onder het nieuwe viaduct een doorloopstrook komt, waar door het park vanuit het zui den beter bereikbaar wordt. Een gevolg van de brugverho- ging is ook dat de verbin- dingsbaan tussen de lijnen Schiedam-Rotterdam CS en Rotterdam CS-Gouda moet worden verhoogd. Met de Gemeente Rotterdam, de tuinders en de volkstuin vereniging is inmiddels over leg afgerond over schadeloos stelling en compensatie voor de grond die nodig is voor de verhoogde spoorbaan en daar zijn de benodigde aanpassin gen al uitgevoerd. Ook aan de Schiedamse kant van de Schiebruggen zijn aan passingen nodig. Daar is het overleg bijna afgerond en daar wordt aan aanpassingen gewerkt. „Inmiddels is met het grond werk begonnen. Dat kon nu al want daarvoor is geen vergun ning nodig. Voor bruggen en toeleidende viaducten is een bouwvergunning nodig en die is nog niet verleend. NS ver wacht deze voor de zomer. Maar daar moeten wij zeker uitkomen en zodra de bouw vergunningsprocedure is af gerond zal een voorlichtings campagne voor de buurt plaats vinden. Wij richten ons op 1993, dan hopen we de nieuwe bruggen in gebruik te hebben. Dan heeft het werk zo'n f 100 mil joen gekost, waar tegenover staat dat de treinen overdag kunnen rijden zonder dat zi last hebben van de scheep vaart, en omgekeerd. Er bruggen kunnen dan tientallen jaren mee, latei ook dat niet vergeten", zej projectleider van de w zaamheden. „Afgezien van bouwverl en heiwerk zullen omwoi den weinig direct merken, tuurlijk is er des te mee zien. Door naast de spore bouwen kan er gewoon o dag worden gewerkt. Wel worden ook enkele wegen aangepast, maar tot grote pro blemen zal dat niet leiden. GEVULDE KOEKEN zie de strippenkaart BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 tel. 426.88.83 CENTRALE VERWARMINGS r< AIRCONDITIONING Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luehtbehandelings-industrie IMERCURIUSSTRAAT 41, VLAARDINGEN, TEL. 010-4342211 nu 3,39 Vlaardingen Hoogstr. 159 telefoon 010- 434 31 81 Schiedam Lange Kerkstr.17 telefoon 010- 426 82 89 SCHIEDAM „De Hos organiseert geen activitei ten. Wel reiken wij onze leden die iets bijzonders van plan zijn de helpende leden". Met deze woorden geeft Frans Rijsbergen, één der waarnemend bestuurs leden van de H.O.S., de doelstellingen weer van de ruim t 'Verenij Ondi zestig leden. Men hoopt dat dit aantal spoedig het dubbele zal bedragen. Om dit te berei ken is besloten de contributie, van f 100r, naar f 50,- per 'Vaar ïaar terug te brengen. „Zo'n Jdar bedrag", stelt de heer Rijsber- gen, „is immers door iedereen ;e brengen. Zeker wanneer zich realiseert hoeveel rdelen het lidmaatschap ïvert. Al was het alleen ir om gewenste verande ringen te bewerkstelligen". Eén van de dingen waarvoor de Hos zich sterk wil maken is een goede regeling voor het autoverkeer (waaronder taxi's) op de Hoogstraat. Een geheel ander punt vormt een eventuele uitbreiding van het aantal fruitautomaten in een zaak of de tot stand koming jt af van de wensen van de Terwijl de helicopter waar mee rondvluchten boven de stad gemaakt konden worden af en aan vloog, wandelden duizenden bezoekers over de grote braderie, yelen besloten tussendoor even neer te strij ken op één van de terrasjes. Het weer cn de omgeving leenden zich daar dan ook bij zonder voor. Van deze factor profiteerden tevens de demonstrerende verenigingen, de leden van het Coca-cola ski-team, enzo voorts. Het stralende zonnetje dat de de ingen SCHIEDAM De liefhebbers van historie hebben tijdens de Schiedamse Molendag hun hart kunnen ophalen. Zowel bij de molens aan de Noord- vest als rond de kaden van de Oude Sluis, Lange- en Korte- Haven heerste zaterdag 9 mei namelijk een typisch ouder wetse sfeer. Aan de Noordvest kwamen velen een kijkje nemen bij de stomp valn 'De Palmboom'. De Stichting De Schiedamse Mo lens streeft er naar deze molen rond 1990 gerestaureerd te hebben. Het startsein voor de hiervoor georganiseerde actie is woensdag 6 mei gegeven door Pieter van Vollenhoven. Deze veilde in het Stedelijk Museum een schilderij van Theo Wiegman. Het kunst werk bracht f 8000,- voor de 'restauratiepot' op. Ook de reeds gerestaureerde molens aan de Noordvest en de aldaar actief zijnde oude ambachtslieden hadden niet over belangstelling te klagen. De gehele dag door waren er mensen te vinden. Een niet minder grote trek pleister vormden de tientallen authentieke schepen in de Schie, de Lange- en de Korte- Haven. Fotograferende bezoe kers schoten daar de ene na de andere plaat. Ook elders in de stad klikten herhaaldelijk moderne camera's om histori sche beelden vast te leggen. Zo ook die van onze fotograaf. 'De Palmboom' GEVULDE KOEKEN zie de strippenkaart BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 tel. 426.88.83 DE HAVENLOODS- DINSDAG 12 MEI 1987 20-496 Aan de Noordvest werden demonstraties van oude molenambachten gegeven. te aanschouwen. De enige die haast maakten waren de deel nemers aan de prestatieloop. Enige minpunt van het zeer geslaagde feest was wellicht het late vertrek van de hete luchtballon. Deze ging niet, zoals vooraf was gemeld, rond 17.00 uur maar pas om circa 19.00 uur de lucht in. Horeca-ondernemers die g teren verhinderd waren alsnog nadere informatie o een of ander wensen kuni zich wenden tot h aat van de Hos, aan de Nieuwe Buurt 51, telefoon 4732134. SCHIEDAM— In het cen trum en bij de molens was het zaterdag 9 mei flink druk. Re cordhouder, van het grootste aantal bezoekers, bleek echter het Aleidafeest. In en rond het Julianapark was er voor groot en klein dan ook weer van al les te doen. Poly Schuimpermanent ROTTERDAM De Nederlandse Spoorwe gen zijn begonnen met de vervanging van de bruggen over de Delfs havense Schie tussen Rotterdam en Schiedam. De oude spoorbruggen zijn namelijk sterk ver ouderd. NS maakt van de gelegenheid gebruik om tegelijk met de ver nieuwing van de brug gen ook de doorvaar- hoogte en -breedte voor de schepen te vergroten. De bedoeling is dat de bruggen in de toekomst alleen nog voor bijzon der hoge schepen open gaan. Daarvoor worden dan de nachtelijke uren gebruikt zodat trein en schip overdag geen last meer van elkaar hebben. „Er zijn twee redenen om de brug over de Delfshavense Schie te gaan vervangen", al dus Ir. J.C. van Hasselt, pro jectleider van de Nederlandse Spoorwegen. „Ten eerste is de brug aan vervanging toe. Deze bruggen zijn nu 77 jaar oud en zullen binnen afzienbare tijd versleten zijn als gevolg van metaalmoeheid. Bovendien nemen met het ou der worden de kosten van het onderhoud jaarlijks toe en van die financiële last willen wij zo snel mogelijk af. De tweede reden is dat de bruggen een ernstig knelpunt zijn in de vervoersas Rotterdam-Am- sterdam, één van de meest be langrijke, zo niet de belang rijkste vervoersas van ons spoorwegnet. De bruggen moeten namelijk elk uur op vastgestelde tijden worden geopend ten behoeve van de scheepvaart. Dat is een ernsti ge belemmering voor de dienstregeling van de treinen. Maar niet alleen de treinen hebben hinder van de bruggen en hun openingen, ook de scheepvaart heeft er last van. De beroepsscheepvaart moet wachten tot de brug opengaat en ook voor hen is tijd geld. Dus ook de schippers hebben baat bij verhoogde bruggen, GEVULDE KOEKEN zie de strippenkaart BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93 tel. 426.88.83

De Havenloods | 1987 | | pagina 2