MEER METERS MODE LEO HORN ^AARDEVLEES 1DIDK00P! Uniek muziekevenement op Hemelvaartsdag I Hoe haal je 's avonds om 9 uur even wat cash? bondsspaarbank 5 Juventus eenvoudig langs New Blue Stars STREEP-JERSEY UNI KREUKKATOEN Sucade- lapjes baarde- I biefstuk j lapjes 10?? 12?» SS m* C98 Paardehaas Bij de Geldautomaat van debank met de 5. David Lee Show Uitstapje naar de kaarsen stad DUO'S trefzeker t DE HAVENLOODS DINSDAG 12 MEI 1987 In de actuele modekleuren beige, zand en kaki. 150 cm. breed. Normaal 22£0T Nu De modetopper van dit seizoen! In alle modekleuren. 150 cm. breed. Overal ^5^. Nu BIJjJM.JdJm.l.y HA ROTTERDAM, Lijn UjP- baan 36-DELFT. Z baan 36 - DELFT, Zuiderstraat 150 - DEN HAAG, Grote Markt 1 - SCHIEDAM, Hoogstraat 96-98 AANBIEDINGEN GELDEN T/M 23 MEI. VLUG KLAAR!! 20 VESTIGINGEN IN NEDERLAND Ham- A, burgers 5stuks Mexicaanse- A 49 burgers 5stuks J Bief- aqq burgers 5stuks^° Zigeuner- aqo burgers 5sWksQT~ Shoarma- A49 burgers SstuksjJ Peper burgers 5stuks Lende- karbonade Lende F Het 4 of Rollade I Spek- magere lapjes Spek- mooi - rollade mager Shoarma vlees 500 gram mager runder Tartaar magere Runder-^aAfls gehakt Ml kilo P Kalfs&oss |498 lapjes j£,k Kalfs- flf|98 gehakt Kalfs1498 frikando kno een heel kilo voor t slechts... boteri rnalsl Kalfs poulet ||98 Kalfs borstlapjes Kalfs rollade VOOR EEN HEERLIJKE SOEP: 500 gram Schen Irpsl met been, 4P kilo Osse- staart 1143 ■fi kilo zacht als boter Voor op de boterham: Achterham 200 gram Pekelvlees 200 gram Cebr. Rosbief 't beste van paard.m Deze week wel héél voor uw huisdier: Runder- hart Gebr. Frikando Gebr. Kalfsrollade 2.49 3.98 2.49 2.98 2.98J Schiedam: Grote Markt 12 Tel. 010 - 473 11 30 Zaterdagavond negen uur. Je hebt trek in een pizza. Maar eigenlijk te weinig geld bij je. Geen probleem als je een rekening hebt bij de bank met de S. Met een speciaal pasje kun je dan 24 uur per dag, ook in het weekend, terecht bij elke bank met de S die een geldautomaat heeft. We dachten dat dat wel even handig was! Daarom nodigen we je uit om, als je 16 jaar of ouder bent, bij ons een Kombi-rekening te openen. Dat is een makkelijke gecombi neerde rekening waarmee je zowel kunt sparen als betalen. En dus ook geld kunt opnemen uit de automaat. Kom even langs om het te regelen. Dat moet nog wel tijdens kantoortijd, natuurlijk. Maar daarna hoefje je over openingstijden geen zorgen meer te maken! I Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Schiedam Vlaardingen spaarbank CAPELLE A/D IJS- SELIn Capelle aan den IJssel vindt op 28 mei Hemelvaartsdag onder auspiciën van de Nederlandse muziek- bonden een voor Neder land uniek muziekeve nement plaats onder de naam 'Unicapelle'. Zo uniek, dat voor dit eve nement door de bonden zelfs een geheel nieuw festival-reglement werd samengesteld. Negen tot de landelijke top beho rende show-muziek korpsen, afkomstig uit de provincies Friesland, Noord-Brabant en Zuid- Holland zullen - na zich eerst tijdens een défilé langs het gemeentehuis te hebben gepresen teerd in provincie- verband deelnemen aan een wedstrijdfestival. SCHIEDAM De Juven- tus-heren sloten het sei zoen af met een klinkende overwinning op New Blue Stars. De Schiedamse bas ketballers zegevierden met 64-99 en zijn mede door deze zege op de derde plaats geëindigd. New Blue Stars probeerde de Juventus-aanval met verschillende verdedi- gingsvormen te ontregelen. Aanvankelijk stond het team net als Juventus in een zone. Zodra echter bleek dat het team van trainer Leo de Baas daar geen enkele moeite mee had (12-23) schakelde New Blue Stars over op een man-to-man. Veel hielp dit niet. Juven tus bouwde in deze fase aan een grote voorsprong, en met de rust was het ver schil 32-51. Ook na het wisselen van basket bleef Juventus de snelle wed strijd beheersen, mede om dat de ploeg duidelijk een lengte-voordeel had en dat ook goed benutte. Patrick Koopman werd topscorer met 27 punten. Guido de Ruiter, Edwin Quadt en Fred Quadt scoorden eveneens regel matig. Trainer Leo de Baas stopt overigens als trainer/coach van het eerste herenteam. Frans Wentholt neemt in augustus de taken van De Baas als trainer van de se tt Juventus eindigde dit jaar op een verrassende derde plaats. Het verschil met de twee bovenste teams bleek in de onderlinge ontmoetingen groot té zijn. lectie over. Wentholt is ook Tatrick Koopman degene nu al lid van Juventus. Bij die het voor het zeggen de dames afdeling blijft heeft. Initiatiefnemer is de heer S.W.L. Fakkel (49), die vanuit familietraditie als jongeman reeds toetrad tot de nog altijd bekende drumfanfare 'Excel sior Delft'. Toen hij als acht tienjarige de dienstplichtige leeftijd bereikte, werd hij met zijn muzikale achtergrond (dwarsfluit en slagwerk) als tamboer geplaatst bij de J.W. Frisokapel in Assen, toen nog onder directie van de bekende J.P. Laro. Na zijn diensttijd had Fakkel wel even genoeg. „Achttien maanden lang van 's morgens vroeg tot 's avonds laat met de trommel en ander slagwerk exerceren gaat je niet in je kou we kleren zitten", aldus Fakkel. Twintig jaar lang liet hij zijn muzikale hobby rus ten, maar toen -na beëindi ging van zijn studies werd de geest weer over hem vaar dig tijdens een optreden van het bekende korps 'Ahoy' uit Rotterdam, waar hij alras als lid toetrad. „Het was wel even wennen, want veel was veranderd in die twintig jaar", zegt de se dert 1969 in Capelle wonende heer Fakkel. „Capelle is mooi en lief, stedebouwkundig niet onaantrekkelijk, maar een evenement, dat de gemeente landelijke bekendheid zou ge ven, ontbrak. Vandaar het groots opgezette evenement Unicapelle; een evenement waar de gemeente ten volle achter staat", zo vervolgt hij. Professioneel Professioneel als de opzet is, werd de Stichting Showmu ziekfestival Unicapelle opge richt met burgemeester L. van Leeuwen als voorzitter. Be halve organisator, is de heer Fakkel bovendien secretaris. Verder wordt het bestuur ge vormd door de heer C.A. v.d. Berg, directeur Rabobank, penningmeester en de heer K. Hoogendoorn, voorzitter van de Capelse Muziekvereniging E.M.M. De organisatie wordt gedra gen door een comité van aan beveling, waarin naast de voorzitters van de vijf grote muziekorganisaties zitting hebben Mr. S. Patijn, Com missaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland en de heren A.A.J.M. van Lier, voorzitter van de Culturele Organisator, de heer Fakkel. Raad Zuid-Holland, J.J. Koops, Inspecteur van de mi litaire muziek van de Krijgs macht en G.D. Buitenhuis, di recteur van de Marinierskapel van de Koninklijke marine. Financieel wordt 'Unicapelle' mogelijk gemaakt door de Ra bobank, Wegener Huis-aan- huisbladen en de Van Capel- len Stichting. Collectieve prestatie Op Hemelvaartdag zullen uit elk van de eerder genoemde provincies drie korpsen deel nemen aan achtereenvolgend een marswedstrijd en een showwedstrijd. De deelne mende korpsen zijn; Voor Friesland: het J.H.C. van Renssencorps uit Heereveen, de show- en drumfanfare Ad- vendo uit Sneek, het tamboer- pijper- en lyrakorps Pasveer korps uit Leeuwarden. Voor Noord-Brabant: het jachthoorn- en trompetter korps uit Gemert, de show- en drumfanfare Die Tambourij- nen van die Stadt Eyndhoven uit Eindhoven en de drumfan fare Sint Joris uit Hoogeloon. Voor Zuid-Holland: de show en drumfanfare Flora Band uit Rijnsburg, het tamboer- en trompetterkorps Rijnmond band uit Schiedam en het tamboers- en trompetters- korps Ahoy uit Rotterdam. De korpsen worden wel indi vidueel beoordeeld, maar de scores van de drie korpsen uit dezelfde provincie worden bij elkaar geteld en vormen sa men de provincie-score. An ders dan bij de gebruikelijke wedstrijdvorm gaat het bij 'Unicapelle' dus niet om de individuele prestatie van elk korps op zich, maar om een collectieve prestatie. De drie korpsen uit dezelfde provincie zijn in deze wedstrijd dus niet eikaars concurrenten, maar eikaars compagnons. Ze vor men op Hemelvaartdag een eenheid, een unie. In dit op zicht is de naam 'Unicapelle' toepasselijk. Unicapelle biedt een zeer aan trekkelijk programma. Om 13.00 uur begint het défilé voor het gemeentehuis, dat af genomen wordt door de bur gemeester van Capelle aan den IJssel samen met de voor zitters van de Stichting Over koepeling Nederlandse Mu ziek Organisaties en van de vier muziekbonden. Uit de meeste gemeenten, waaruit korpsen afkomstig zijn zal de burgemeester of één van de wethouders het festival met zijn of haar aanwezigheid op luisteren. Direct aansluitend op het défilé vindt op het parkeerterrein aan de Lijster singel dé marswedstrijd plaats. Deze duurt van 13.15 tot ongeveer 14.00 uur. Show-wedstrijd Het belangstrijkste en voor het publiek meest aantrekke lijke onderdeel, de show-wed strijd, begint om 14.30 en duurt tot 17.45 uur, dus ruim drie uur. Deze show-wedstrijd vindt bij goed weer plaats op het hoofdveld van de voetbal vereniging 'Capelle' op het sportpark ,,'t Slot" aan de P.C. Boutenssingel. Het défilé en de marswed strijd zijn gratis toegankelijk. Voor het bijwonen van de showwedstrijd bedraagt de entree vijf gulden. Men krijgt dan een zitplaats toegewezen. Deze entreeprijs geldt voor alle leeftijden. De zitplaatsen zullen via de Capelse kanto ren van de Rabobank en via de kantoren van de huis-aan- hüis bladen De Havenloods en Het Zuiden in Vlaardingen en Rotterdam en het kantoor van Holland Silhouet in Gouda vanaf 7 mei in de voorverkoop worden gebracht. Zolang de voorraad strekt zullen toe gangskaarten op Hemel vaartsdag verkrijgbaar zijn bij de kassa op het showter rein. Bij slecht weer vervalt de streetparade en de marswed strijd. De show-wedstrijd vindt dan plaats in de grote hal van 'De Blinkert', het sport en recreatiecentrum, dat eveneens aan de P.C. Boutens singel gelegen is. De prijsuitreiking vindt plaats om 17.30. De winnende pro vincie ontvangt ongetwij feld uit handen van burge meester Van Leeuwende fraaie, door het gemeentebe stuur van Capelle aan den IJs sel beschikbaar'gestelde wis seltrofee. Voor de overige deelnemende korpsen zijn kleinere model len van deze trofee beschik- Het ligt in het voornemen dit evenement voor Capelle aan den IJssel te behouden door jaarlijks 'Unicapelle' in de ge meente te organiseren. VLAARDINGEN In de Lijndraaier wordt zondag middag 17 mei een 'David Lee Show' gepresenteerd. Initiatiefnemer David Lee die de show in saMenwerking met J.A. Productions organiseert heeft een aantal artiesten uit de regio uitgenodigd. Zo zul len het trio Mustang, Rita Young, Wim Storm en Hen- niete aanwezig zijn. De pre sentatie is in handen van Jo- ann. De aanvang is 13.00 uur en de toegang bedraagt vijf gulden. VLAARDINGEN— De Historische Vereniging Vlaardingen heeft voor 16 mei een uitstapje naar Gouda georganiseerd. Het ligt in de bedoeling om in het schilderachtige plaatsje dat beroemd is ge worden door haar stroop wafels, kaarsen en kaas, de kerk te bezoeken en het museum. Daarna volgt een rondleiding door de fraaie binnenstad en wordt koffie gedronken en geluncht. De kosten van deze dag bedra gen f 20.- per persoon. In tegenstelling tot eerdere berichten wordt niet met een bus gereisd. Men moet dus op eigen gelegenheid gaan. Belangstellenden die zich nog niet hebben aan gemeld kunnen eventueel meerijden. De stoet ver trekt dan vanaf de Visbank om 9.30 uur. Wie dit uit stapje niet wil missen kan zich aanmelden bij F.W. Assenberg, tel.nr. 4342896.

De Havenloods | 1987 | | pagina 8