'Ik vind dat je je in dienst moet stellen van de muziek' ZO LAAG IS DE RENTE OP UW NIEUWE AUSTIN. Filmnacht met muziek en Nederlandse gitariste solieert in prom Nieuwbouw Schienoko Fiat meldt zich bij UVG Underground DE HAVENLOODS DONDERDAG 14 MEI 1987 20-382 AUSTIN MINI V.A. 13.300, AUSTIN METRO V.A. 15.400,- AUSTIN MAESTRO V.A. 20.500,- AUSTIN MONTECO V.A. 24.600, Wie z'n auto financiert en wie doet dat eigenlijk niet?) kiest voor het voordeel van gespreide betaling. Maar daar staat vaak een forse rente tegenover. Behalve als u kiest voor één van de fraaie wagens hier boven. Want dan is de rente voor rekening van Austin Rover. Dat geldt voor de eeuwig-jonge Austin Mini, de montere Austin Metro, de meesterlijke Austin Maestro en de majestueuze Austin Montego. Stuk voor stuk auto's van uitzonderlijke klasse. OOK NUL PROCENT RENTE: AUSTIN METRO SURF GT. Dat geldt óók voor deze heel bijzondere, beperkte uit gave: Austin Metro Surf GT. Voor maar f 17.105,- hebt u een felle 1300 cc-motor, een MG-achterspoiler, speciale striping en wieldoppen, vloermatten metGT-logo en (al ingebouwd) 'n stereo radio/cassetterecorder met speakers en antenne. En dat tegen nul procent rente! HET LFN-HUURKOOP-KONTRAKT. Voor alle duidelijkheid: u betaalt uw nieuwe Austin in 24 maanden af, waarna u volledig eigenaar wordt* Veel voordeliger en veel gemakkelijker dan bij welke andere finan- cieringsvorm ook. Vierentwintig maanden, en dat tegen de laagste rente die u zich voor kunt stellen: nul procent! Bijzondervoordelig,zoals u in 't nevenstaande voorbeeld kunt zien. U verricht voor bijvoor beeld een Austin Maestro Special (f 20.500,-) eerst een kontante storting van bijvoorbeeld f 5.500,-. Hiervoor is in vele gevallen de waarde van uw in te ruilen auto voldoende. Het maxi maal te lenen bedrag is dan f 15.000,-. Normale LFN-financiering Austin Maestro Special: 24 maanden a 15,6% f 17.385,36 f 17.385,36 Aktie LFN-financiering Austin Maestro Special: 24 maanden a 0% f 15.000,- f 15.000,1- Uw voordeel: f 2.385,36 Maar 'n termiin van 36 maanden is eventueel ook mogelijk: dan wordt een zeer aantrekkelijk effektief rente percentage van slechts 5 procent berekend. Alle reden om eens met de Austin Rover-dealer te gaan praten, lijkt ons. Nul procent rente maximaal twee jaar (24 maanden). Maximaal financieringsbedrag via een LFN-Huurkoop-Kontrakt voor de Austin Mini f 7.500,-, de Austin Metro f 10.000,-, de Austin Maestro en de Austin Montego f 15.000,-. Wettelijk verplichte aanbetaling van minimaal 23%. SCHIEDAM, Auto Ambacht Schiedam, Bettoweg 27, 3125 AB, tel. 010-4375533. HET ZUIDEN/DE HAVENLOODS I Reductiecoupon Promenadeconcerten I Rotterdams Philharmonisch Orkest 1986/1987 I I Naam j Adres j I Postcode j Woonplaats J ontvangt tegen overlegging van deze coupon aan de kassa I van De Doelen een/twee toegangskaart(en) voor het prome- nadeconcert van 23 mei 1987 tegen de gereduceerde prijs van i j f 10,50. doorhalen wat niet van toepassing is) LXJ heel goed uitkienen wat ik doe. Nieuwe programma's moet ik tussen de bedrijven door instuderen en omdat ik nogal veel verschillende din gen doe is dat nogal wat. Ik heb elk jaar twee nieuwe solo programma's, samen met de hoboïst Nicholas Daniëls vorm ik een duo en ik doe veel kamermuziek". Voor volgend jaar heeft Su- sanne een dubbelconcert voor gitaar, cello en orkest op het programma staan, dat Jost Meier voor haar en de cellist Jacopo Scalfi componeerde en dat ze zal uitvoeren met het Orchestre de Chambre de Lausanne. Open In Nederland is Susanne tot nu toe weinig met orkesten te horen geweest. „Hoewel er schitterende concerten ge schreven zijn, bijvoorbeeld door Villa-Lobos, Castelnuo- vo-Tedesco en Giuliani. Maar Nederland is niet zo'n groot land en er is een ongelooflijk groot muziekaanbod. Het aantal beschikbare gitaarcon" certen daaronder is toch min der". „In het buitenland is dat an-j ders. Ik treed daar ook vakeij op in de 'gewone' muziekse-j ries, niet alleen in gitaarse-j ries. Dat is heel erg mooi: jd hebt dan een heel 'open' pu bliek, geen mensen die voort durend op de vingerzettinf zitten te letten". „Publiek is voor mij erg be langrijk, ja. Ik hou ervan on iets over te brengen. Het ii natuurlijk heel mooi om op j< kamer de prachtigste stukker te spelen, maar de muziel komt pas echt tot zijn rechi als je ze voor publiek speelt; Concerten geven, dat is tocH het ware". Kees Groeneboonj ZAND VOORT „Ik ge niet nog van elk concert, èen sleur wordt het nooit, nee. Dat kan ook niet; als je er geen zin meer in hebt of als het routine wordt, dan moet je ermee ophouden. Dan kun je nooit meer in dienst staan van de mu ziek". De gitariste Susanne Mebes is niet de enige die geniet tijdens de concerten die ze geeft, ge tuige de vele lovende recensies die naar aanleiding van haar optredens overal ter wereld in vooraanstaande bladen ver schijnen. In Nederland maak te ze onlangs grote indruk met haar vertolking van het 'Con- cierto de Aranjuez' van Joa quin Rodrigo in 'Jonge men sen op het concertpodium'. In dit televisieprogramma ver scheen ze zelfs twee keer ach tereen. Naar aahleiding van het grote succes van het Ada gio uit het Concierto, werd Susanne een tweede maal uit genodigd om het gehele con cert te komen vertolken. Hetzelfde muziekstuk speelt Susanne op zaterdag 23 mei tijdens het promenadeconcert van het Rotterdams Philhar monisch Orkest in de grote zaal van De Doelen. De gitariste, net teruggekeerd van een optreden tijdens het Festival van Dubrovnik in Joegoslavië, verheugt zich op de samenwerking met het or kest en met dirigent Grzegorz Nowak. „Het concert is fan tastisch om te spelen met een goed orkest en een goede diri gent. Het samenspel tussen gi taar en orkest is heel mooi". „Eigenlijk neemt de gitaar net als de piano als solo instrument een bijzondere po sitie in, omdat in het orkest geen gitaren voorkomen. De klank van bijvoorbeeld een solo-viool is in het orkest he lemaal geïntegreerd, maar de klank van een gitaar is heel verschillend van de rest. In het Concierto de Aranjuez wordt dat nog benadrukt doordat de gitaarklank door het orkest wordt nagebootst. Als het orkest dat goed doet, klinkt het schitterend". Susanne kent overigens Joa quin Rodrigo, de componist van dit wellicht beroemdste gitaarconcert, persoonlijk. Hij complimenteerde de gitariste met haar vertolking van zijn 'Invocacion y Danza' op haar eerste langspeelplaat. De op merking van Rodrigo dat de sfeer van het werk treffend was weergegeven, vormt voor Susanne wellicht het grootst denkbare compliment. „Het allerbelangrijkste vind ik dat je zo getrouw mogelijk overbrengt wat er op papier staat. Je bent heel erg geneigd om daar van alles van jezelf in te leggen en om te laten zien wat je allemaal kan. Wat dat betreft leven we,in een tijd van enorme egotripperij. Ik vind dat je je in dienst moet stellen van de muziek, dat je een middel bent om die mu ziek over te brengen". Gelukkig Susanne Mebes, geboren in Duitsland in 1960, begon rond haar elfde jaar gitaar te spe len. In 1980 studeerde ze af aan het Haags Conservatori um, waar ze les kreeg van on der anderen Antonio Pereira Arias en de luitist Toyohiko Satoh. Susanne, die sinds 9 jaar in Nederland woont, heeft in- 0 Susanne Mebes: „Concerten geven, dat is toch het ware". SCHIEDAM Voor de vierde keer in haar bestaan organi seert de Filmclub Schiedam aanstaande zaterdag een film nacht. Hoewel er veel films op het programma staan, komen er ook allerlei andere activi teiten aan bod. De eigen socië teit van de Filmclub is voor al deze' activiteiten te klein, van daar dat men uitgeweken is naar de theaterzaal en de foy er van de Teerstoof. 0 Orion, te zien en te horen in de Underground. SCHIEDAM Op het Schie- noko-terrein, tussen de Velle- vest, de Kethelstraat en de Vlaardingerstraat werd afge lopen dinsdag begonnen met de bouw van veertig premie koopwoningen. Wethouder Chris Zijdeveld verrichtte de officiële handeling. Dit project is het eerste nieuwbouwproject dat in dit gebied van de stad van start gaat. Voor de woningen zijn premie-beschikkingen toege wezen in de categorieën B, C en D. De ontwikkeling van het bouwplan is in nauw overleg met de gemeentelijke diensten tot stand gekomen. De meeste woningen hebben een garage, balkon en dakterras, wat voor een binnenstadslocatie uniek is. Het binnengebied wordt gemeenschappelijk beheerd door de toekomstige bewo ners. De bouw is in handen van Eurowoningen BV en de architect is Glücker en Hoen derkamp Architecten. SCHIEDAM - fiat Nederland steekt de handbalvereniging UVG financieel een hart on der de riem. De sponsoring, die overigens niet tot shirtre clame zal leiden, kwam tot stand door bemiddeling van Garage Unique. Een vertegenwoordiger van het Italiaanse automerk zal de cheque op zaterdag 23 mei - de dag, dat het veertigjarige UVG een reünie voor oud- en oudere leden houdt - overhan digen. Over de besteding wordt binnen het bestuur nog gepraat. De aankondiging ovr de Fiat- sponsoring kwam zaterdag tijdens de jubileum-receptie, waar talloze handbal-VIPS zich verzamelden om het bes- stuur geluk te wensen. Na mens het NHV en de Schie- damse sportraad voerde Rina Könemann het woord. Gé Er- kelens deed dat namens de af deling Rotterdam. Daarbij kwam UVG in het bezit van de bondsvlag. Overigens had de receptie meteen al iets weg van een reünie. Zo waren niet alleen de oprichters Gé Rens en Lou Hollander aanwezig, later voegde Gijs Riemslagbaars, die in 1947 de eerste trainer was, zich bij hen. AUSTIN lië gemaakt. Schitterende za len hebben ze daar en ze zaten allemaal vol; je snapt bijna niet waar al die mensen van daan komen. Zoveel belang stelling voor klassieke muziek maakt je als musicus geluk kig". Geen tijd Optreden is voor Susanne heel belangrijk. „Mijn beroep is concerten geven, ik geef dan ook geen les. Ik heb er geen tijd voor. Als ik leerlingen had, zou ik toch elke week thuis moeten zijn. Bovendien heb ik heel erg veel zin om te spelen en gelukkig krijg ik daar de gelegenheid voor". „Het gekke is dat ik de laatste tijd ook steeds meer voor zo- merconcerten wordt ge vraagd.. Vroeger kon ik de zo mermaanden gebruiken om het nieuwe seizoen voor te be reiden. Niet om uit te rusten, want je moet altijd zorgen dat je daar tussendoor de tijd voor neemt. Maar nu het ook 's zo mers drukker wordt, moet ik treden in de zaal van de film club. Deze soulformatie be staat uit acht vrouwen, die talloze covers op geheel eigen wijze vertolken. Na dit optre den begint de filmnacht. op het programma staan de films 'Almost You'. 'Police', 'Manner', 'Falling in love', 'Trois hommes et un couffin' en 'Target'. De filmnacht wordt afgesloten met het tra ditionele ontbijt. Voor de filmnacht zijn passé partouts verkrijgbaar. De prijs hiervan bedraagt twintig gulden. De kaarten zijn elke avond tussen 19.00 en 21.00 uur in de film club (Nieuwstraat) te koop. Wie alleen het optreden van Johnny van Doorn wil mee maken betaalt tien gulden en losse kaarten voor de vrou wenband kosten vijf gulden. middels de Nederlandse na tionaliteit aangenomen. Veel is ze overigens niet in ons land: geregeld concerteert ze in Zwitserland, Engeland, Duitsland, België en Oosten rijk, en haar agenda wordt nog steeds voller. Het reizende leven bevalt haar goed. „Je maakt heel mooie dingen mee. Vorige week ben ik bijvoorbeeld in Dubrovnik geweest, dat is toch een hele belevenis. Het is zo'n mooie stad. Bovendien hoor je heel goede orkesten en ontmoet je leuke mensen". „En begin maart heb ik een heel mooie tournee door Sici- SCHIEDAM Jongerenkel- der de Underground in de Jan van Avennestraat heeft voor aanstaande zaterdag de Goudse formatie Orion naar Schiedam gehaald. Orion werd twee jaar geleden opgericht en brengt een afwis selend programma dat geheel uit eigen werk bestaat. Orion speelt melodieuze rock met scherpe teksten. De Under ground is geopend vanaf 20.00 uur. Het optreden van Orion begint om 22.00 uur. De toe gang bedraagt 3,50 gulden. Verdeeld over drie zalen is er een continue afwisseling van films, video's, literatuur en muziek. De filmnacht wordt gehouden van negen uur 's avonds tot negen uur 's morgens. In de theaterzaal begint om negen uur een optreden van de auteur en dichter Johnny van Doorn. Omstreeks half elf ver- 0 Mama's gotta headache. zorgt de vrouwenband 'Ma ma's gotta headache' een op-

De Havenloods | 1987 | | pagina 13