m Renault maakt zich een week lang sterk voor elk merk. Beddenreductie Holy-Ziekenhuis opnieuw in beschouwing nemen Nationale Occasion Week: Muziekschool opent dependance Geheimzinnigheid rond crematorium niet nodig Schiedam; Kreisel Autobedrijven B.V., Stationsweg 2, Tel. 010-4377099. Gedeputeerde Staten adviseren fasering kerk diensten EEN NIEUW KAPSEL RENTE ■RENAULT» DE HAVENLOODS DONDERDAG 14 MEI 1987 20-384 VLAARDINGEN Gede puteerde Staten van Zuid- Holland adviseren het Mi nisterie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur de beddenreductie van het Holy-Ziekenhuis opnieuw te bezien als de bouw van een verpleeghuis in Maassluis zijn beslag heeft gekregen. De betreffende staatssecreta ris maakte eind september '86 de bezuinigingsplannen be kend voor de ziekenhuizen in de regio Rijnmond. Het Holy- ziekenhuis zou daarbij het aantal bedden van 346 tot 305 moeten reduceren. Adjunct-directeur Van Neer bos noemt een aantal lager dan 320 bedden niet accepta bel. De directie heeft vorig jaar ook protest aangetekend VLAARDINGEN „Holy kan men nu geen slapende sa tellietstad meer noemen". Dat zei wethouder A. Maarleveld deze week bij de ingebruikne ming van de nieuwe depen dance van de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord. De dependance is ge vestigd in de voormalige kleu terschool De Boeg aan de Spechtlaan 494 in Holy, waar in drie lokalen muziekonder wijs zal worden gegeven. Met de ingebruikneming van de dependance is een vurige wens in vervulling gegaan. In Vlaardingen werd met mu zieklessen begonnen in janua ri 1980. De Schiedamse Mu ziekschool bestond toen al 100 jaar. In Maassluis worden de lessen in de Koningshof gege ven. Elk van de drie steden heeft een wethouder als vertegen woordiger in het dagelijks be stuur, die cultuur in zijn en haar portefeuille heeft. Voor Vlaardingen is dat wethouder A. Maarleveld, voorzitter; voor Maassluis wethouder L.A. Snoeck-Schuller, secre taris en voor Schiedam wet houder Hafkamp, penning meester. De Schiedamse wethouder is de enige van de drie die zelf geen instrument bespeelt, het geen overigens geen voor waarde was. Tevreden Directeur Hans Mulder is 'in zijn sas' met de nieuwe vesti ging': „Al jaren ontbrak het ons aan ruimte en moesten we zelfs de administratie gebrui ken voor de lessen. Overigens hebben we altijd een wacht lijst, waar ook nu nog 75 wachtenden op voorkomen". Hans Mulder is voorlopig te vreden. Vooral voor de jonge kinderen in Holy betekent de uitbreiding een belangrijke verbetering. „Die laat je op woensdagmiddag toch niet graag helemaal naar de stad gaan", zegt Maarleveld. In Holy zal het totale pakket gegeven worden, ook AMV (Algemene Muzikale Vor ming) en beweging. Alleen het slagwerk zal om praktische redenen in de Willem Beu- kelszoonstraat blijven. In de Spechtlaan zullen de muzikale klanken vooral af komstig zijn van gitaar, fluit, piano en orgel. Hans Mulder merkt nog op dat terwijl over al de belangstelling voor elec- tronisch orgel afneemt, die in Vlaardingen juist toeneemt. De lessen in Holy zullen pas na de zomervakantie op volle toeren draaien. Er was voor de ingebruikne ming geen officiële handeling gepland, maar die ontstond spontaan, toen de Maassluise wethouder mevrouw Snoeck op aandringen van de foto graaf achter de gloednieu we piano plaatsnam en toen tot aller verrassing onder ademloze stilte van de aanwe zigen Beethovens Für Elise uit het hoofd speelde. De Maassluise wethouder mevrouw Snoeck probeert de piano in de nieuwe dependance van muziekschool in Holy. Toekijkend van links naar rechts: wethouder Van Maarleveld, Vlaardingen, de Schiedamse wethouder Hafkamp, directeur Mulders en ambtelijk adviseur J.M. van Deursen (foto: Roel Dijkstra SCHIEDAM - De Nederland se crematoria houden aan staande zaterdag, 16 mei, een landelijke open dag. Ook cre matorium 'Beukenhof' in Schiedam is op deze dag ge opend voor degenen, die iets meer willen weten over het cremeren. Beukenhof is nu bijna twee jaar in gebruik en vervult een duidelijke functie voor Schiedam en een groot gebied daar omheen. SCHIEDAM HERV GEMEENTE Grote Kerk: 10 uur ds. J. D. Wuister, m.m.v. The young voices, 17 uur; Opstandings- kerk: 10 uur Dhr. A. Wingelaar, Rot terdam, ds. J. Wieman, Bodegraven; Bethelkerk: 9.15 uur ds. P. H. Quar- tel, Gouda; Aula Chr. Huish.school: 10.30 uur ds. P. Quartel, Gouda. HERV. GEMEENTE KETHEL Dorps kerk: 10 uurds. B. C. Bouwen, Baren- drecht bed. H. Doop, m.m.v. Chr. gem. zangver.; St. Martinuskerk: 9.30 JOHAN MAASBACH WERELDZEN DING VTijdag 15 mei: 20 uur Dhr. B. de Jong; Zaterdag 16 mei: 19 uur Gospelgroep Christ for the Nations; Zondag 17 mei: 10 uur Ev. C. van HERV. EVANGELISATIE OP GE- REF. GRONDSLAG 10 uur in aula scholengemeensch. Schieland ds. H. A. v.d. Pol, Boskoop; 17 uur in de grote kerk ds. J. Wieman-Bodegra- Medewerkers van het crema torium verzorgen tijdens de open dag rondleidingen. Na de ontvangst in de ontvangst kamer wordt het publiek rondgeleid door de aula, de muziekkamer en de medita tiekamer. In het souterrain wordt uitgelegd hoe een cre matie verloopt. Hier bevinden zich de automatisch bediende oven, de bedieningsruimte en de asbehandelingskamer. Niets van wat het publiek te zien krijgt is schokkend. Eén van de doelstellingen van de open dag is juist om het 'ge heimzinnige' beeld, dat veel mensen nog hebben van een crematorium, te toetsen aan de werkelijkheid. Na een korte toelichting bui ten, bij het columbarium en de plaats waar de bloemen wor den bewaard, wordt de rond leiding beëindigd met een kopje koffie of thee. Eventue le, resterende vragen kunnen dan gesteld worden. Het crematorium is op 16 mei te bezoeken van 10.00 tot 16.00 uur. Indien er groepen zijn, die op een andere dag een bezoek aan 'Beukenhof' wil len brengen, kunnen daarvoor altijd een afspraak maken (tel. 471.12.22). Het crematorium is gevestigd aan de Burg. van Haarenlaan, ingang Laan van Spierings- hoek. Met het openbaar ver voer is Beukenhof goed te be reiken via station Nieuwland of met de buslijnen 125 en 126 van West-Nederland of lijn 54 van de RET. Voor automobi listen is de route na de alsia- gen van rijksweg 20 duidelijk door borden aangegeven. met HAARAANVULLING Een totaal NIEUW SYSTEEM, ONZICHTBAAR, en onder alle omstandigheden te dragen. Komt u geheel vrijblijvend op onze DEMONSTRATIE-AVOND 21 mei v.a. 19.30 uur in de Zm. haarboutique Westersingel 29, Rotterdam Tel. 010-436 22 37 tegen de voorstellen van het ministerie. „Daarbij gaat men ervan uit dat het aantal verpleegbedden op korte termijn op peil zal zijn. Wij weten dat het niet zo is. Gedeputeerde Staten heb ben begrip voor onze bezwa ren en stellen ook een gefa seerde reductie voor. GS wil len eerst kijken hoe de ver- pleeghuisbouw zich in deze regio ontwikkelt en daarna bezien wat de consequenties zijn voor het Holy-Zieken huis", verduidelijkt drs. ir. R.H.G. van Neerbos. In de reactie van Gedeputeer de Staten wordt er tevens de nadruk op gelegd dat door de bouw van de verpleeghuis projecten in het deelgebied Nieuwe Waterweg-Noord het aantal bedden slechts zal toe nemen met 120 90 in plaats van de verwachte 180 90 bedden. consequenties Een reductie van 41 bedden zou een slechte zaak zijn, zo meent de adjunct-directeur. De verpleegsters van het Holy-Ziekenhuis laten zich door de plannen van WVC niet uit het veld slaan vierden dinsdag j.l. de Dag van de Verpleging door in broekpak op het werk te verschijnen. Fotograaf Roel Dijkstra vroeg hen het beste beentje voor te zetten. Van Neerbos: „Dan moeten we alle afdelingen hergroepe ren. Een reductie tot 320 bed den kunnen we echter wel hebben. Dat hangt ook nauw samen met de indeling van het gebouw. Door een herindeling kunnen we de reductie opvan gen, waardoor dit weinig con sequenties voor het bedrijf zal hebben. Maar met het voorstel van de staatssecretaris kun nen we niet akkoord gaan". Naar verwachting zal de staatssecretaris van WVC nog in de eerste helft van dit jaar een beslissing nemen, waarbij de ziekenhuizen nog het recht hebben ertegen in beroep te gaan. Volgens R.H.G. van Neerbos zal de uiteindelijke besluitvorming niet voor eind '89 plaatsvinden: „Het kan dus nog wel even duren". SCHIEDAM Aan de West- frankelandsedijk worden vanaf gisteren wegwerkzaam heden uitgevoerd. Dit gebeurt tussen de Havenstraat en Zwembad-Zuid. Personenau to's in de richting van de Maasboulevard worden over één van de fietspaden geleid. (Brom)fietsverkeer blijft in beide richtingen mogelijk Het overige verkeer wordt omge leid. Het werk duurt ongeveer twee weken. De werkzaamhe den bestaan uit het afvoeren van de bestrating, het aan brengen van de fundering van hoogovenslakken en het asfal teren van de rijstraat. Hoewel de Westfrankelandse- dijk niet geheel wordt afgeslo ten, wordt het verkeer drin gend verzocht van de volgen de omleidingsroutes gebruik te maken. Verkeer vanaf de Westfrankelandsedijk, vanuit Wilton-Feijenoord, wordt om geleid via de Willem de Zwij gerlaan, Stadhouderslaan, Rozenburgerstraat, Nieuwe Maasstraat, Portugaalsestraat en Havendijk. Verkeer vanaf de Willem de Zwijgerlaan via de Stadhouderslaan en verder als de eerste omleiding. Ver keer vanaf de Havendijk, van uit de Buitenwaterkering, via de Lekstraat, Nieuwe Maas straat, Rozenburgerstraat, Stadhouderslaan, Willem de Zwijgerlaan en Westfranke landsedijk. Deze omleidings routes worden met oranje om leidingsborden aangegeven. R Het succes van de nieuwe Renault- J modellen is zó groot dat de Renault- dealers u een keur aan jonge en gezonde inruilwagens aan kunnen bie den. Inruilwagens met meer of minder kilometers op de teller, met meer of minder accessoires. Maar altijd inruilwagens die van bumper tot bumper gecon troleerd zijn en waar nodig in orde gebracht. Kortom, top klasse occasions in alle prijs klassen en alle merken. Occasions die tijdens de Nationale Occasion Week extra aantrekkelijk zijn dank zij de schérpe prijzen en de extra hoge inruilprijs voor uw huidige auto. Bovendien koopt u uw auto op 'n vertrouwd adres waar persoonlijke service en erkend vakmanschap garant staan voor probleemloos rijplezier. 6 Maanden niet betalen! Tijdens de Nationale Occasion Week doet de Renault-dealer u een fantas tisch voorstel: Bij aanschaf van een occasion in de Nationale Occasion Week betaalt u 6 maanden géén aflossing en géén rente!* Bovendien kunt u de wettelijk vereiste aanbetaling meestal royaal vol doen dank zij de extra hoge inruilprijs voor uw huidige auto, tijdens de Nationale Occasion Week. Kortom, een fantastisch aan bod waardoor u op vakantie gaat met uw nieuwe auto zon der dat u het le half jaar iets hoeft te betalen aan aflossing en rente* 3 Maanden onvoor waardelijke garantie. Of u nu een kerngezonde Franse, Duitse, Italiaanse, Zweedse of Japanse occa sion aanschaft, u bent altijd zeker van 3 maanden onvoorwaardelijke garan tie op zowel onderdelen als arbeidsloon. Ongeacht het aantal kilome ters dat u rijdt. Een solide garantie die het logische ge volg is van het feit dat elke auto grondig getest en ge keurd is en in elk opzicht aan de hoogste eisen voldoet. Voor u betekent dat de zekerheid van een maximum aan rijplezier. Bel (020) 802802 voor de occasion die u zoekt. Stel, u bent op zoek naar een occa sion van merk X, kilometerstand Y in kleur Z. Dan belt u de Vraaglijn (020) 802 802 en u hoort bij welke Renault- dealer of dealers u de door u gezochte auto kunt vinden. Een unieke service die u heel wat onnodige kilometers en telefoontjes bespaart. Een service waaruit opnieuw blijkt dat Renault zich sterk maakt voor alle merken. De mooiste occasions heten u welkom. De Nationale Occasion Week vindt bij aüe Renault-dealers plaats vanaf 12 mei. Kom kijken, rijden, praten en profiteren, want tijdens de Nationale Occa sion Week ontmoet u de mooiste occasions met de beste garanties en 't grootste voordeel. Max. te financieren bedrag: F 10.000,-. Min. te financieren bedrag F 5.000,-. Bol do i raayliju (OM) 80f802 Auto's ouder clan 1983 zijn uitgezon- voor de occasion die u zoekt. derd van de financieringsregeling.

De Havenloods | 1987 | | pagina 27