a Ideze krant Gemeente redt renovatie van woningen in West DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE Burgemeester krijgt jubileumboek Rommel markt Buurten- voetballen FNV -uitkeringserechtigden zenden protest in telegram Herinrichting bibliotheek Noord Twee minuten gratis winkelen 'N HUURAUTO OPMAAT? Grote Opel Zomershow Gat van half miljoen met gratis lening gedicht NIEUWS VAN UW KRANT Schiedams Nieuwsblad Ifc Laatste film Toonkunstkinderkoor op Passage podium Fragment in Underground LAATSTE NIEUWS EDITIE 9, DINSDAG 19 MEI 1987, 36e JAARGANG, Nr. 21 O Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Leger des Heils herdenkt 100-jarig bestaan SCHIEDAM— Het Leger des Heils in Nederland be staat 100 jaar. Ter gelegen heid hiervan is een door Henk Mochel geschreven ju bileumboek 'In de frontlinie' uitgegeven. Een exemplaar hiervan werd vrijdag 15 mei, door kapitein W. Oudshoorn van de Schiedamse afdeling van het Leger des Heils, aan geboden aan burgemeester Scheeres. De in 1890 opgerichte Schie damse Leger des Heils afde ling telt circa honderd leden. Deze komen regelmatig bijeen in het reeds al dit jaren in gebruik zijnde korpsgebouw aan de Lange Haven. Kapitein Oudshoorn: „Ook ons ideaal, het verspreiden van het evangelie van Jezus S van zang en woord. Daarnaast staan we paraat voor hulpbe hoevende medemensen. In de afgelopen winter hebben we bijvoorbeeld velen aan soep, brood en een bed geholpen". Burgemeester Scheeres liet in zijn dankwoord weten veel respect voor 'het Leger' te hebben. Tevens keek hij nog even terug naar het begin. Scheeres: „Schiedam was een van de eerste steden in Neder land die een vestiging van het Leger des Heils kreeg. Ver moedelijk kwam dit mede door de sociale ellende die hier toen heerste. Gedurende de eeuw dat het Leger inmid dels bestaat heeft het veel waardering gekregen over heel de wereld. Dat is niet vanzelf gekomen, maar door dat het Leger des Heils zich zelf heeft bewezen". CITY RENT NATUURLIJK... MEER INFORMATIE TEL. 010-4126166 CityHgnt Couwenburg 58 - 3032 AG R'dom (onder 't Shell gebouw, Hofplein) AUTOVERHUUR Op donderdag - vrijdag - zaterdag - maandag 21 - 22 - 23 - 25 mei Let op donderdag - vrijdag tot 21.00 uur geopend Zie ook adv. elders in dit bl flUTOcemeR Pletsen 's-Gravelandseweg 383,3125 QJ Schiedam, tel. 010-4621033 ST) Inzamel-campag- ne voor chemisch afval en batterijen Brazilianen bij V Blaakse/VCS. Ursus verrassend bij laatste acht Honkballers moei- zaam langs Botlek 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAMNa jaren lang touwtrekken lijkt er een eind te zijn gekomen aan de problemen met de 213 zogenaamde Sint Jo zef-woningen in West. Het gehele complex wordt ge renoveerd. Dit is mogelijk dankzij een, door de ge meente te verstrekken, gratis lening van een half miljoen. Over de 213 vooroorlogse wo ningen in, onder meer, de An- thonie Muijsstraat zijn de af gelopen jaren heel wat woor den gevallen. Directe aanlei ding was een verkeerd uitge voerde renovatie. Deze veroorzaakte grote vochtpro- blemen. Vooral de bewoners van de benedenwoningen kre gen het zwaar te verduren. Onder water staande krui pruimtes leidden tot een ab surd hoge vochtigheidsgraad in de huizen. Het gevolg: een niet weg te werken condens- vorming, waardoor in de win ter ramen en dueren vastvro ren. Ook de vloeren van de benedenwoningen bleken niet tegen zoveel vocht bestand en rotten langzaam maar zeker steeds verder weg. Na diverse onderzoeken bleek dat de problemen uitsluitend op te lossen waren met een her-renovatie. Teneinde dit te kunnen bekostigen vroeg de, toenmalige woningbouwver eniging Sint Jozef, een nieuwe subsidie aan bij het Rijk. Na maandenlang onderhandelen resulteerde dit in een positief besluit. Toch waren de problemen daarmee niet opgelost want tussen de renovatiekosten (welke worden geschat op 5,5 Op dinsdag 9 juni a.s. krijgt de komende zomervakantie speciale aandacht in deze krant. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop telefoon 010-4.352.911 DE HAVENLOODS miljoen) en de beschikbare fi nanciën bleek een gat te zitten van een half miljoen. Aange zien de 'Woningbouwvereni ging Schiedam', waarin 'St. Jozef' inmiddels is opgegaan, het bedrag op dit moment niet op tafel kan leggen, zag het er naar uit dat de her-renovatie niet door kon gaan. Incident Mede door de inzet van het D'66 raadslid Adrie Reijn- hout, die er voortdurend op heeft gehamerd dat het tekort er hoe dan ook moest komen, lijken de problemen nu van de baan. Wehouder J.G. van Kleef (wiens portefeuille on der meer Stadsvernieuwing en Volkshuisvesting bevat) heeft namelijk, in overleg met 'zijn' ambtenaren en de woning bouwvereniging, een planne tje bedacht en uitgewerkt om het financiële gat te dichten. Het plan, dat vanavond (19 mei) officieel moet worden goedgekeurd door de commis sieleden, omvat het verstrek ken van een gratis lening (het geen inhoudt dat over het te rug te betalen bedrag geen rente hoeft te worden betaald) van een half miljoen uit de Algemene Bedrijfs Reserve. Hans van Kleef: „Men moet dit echt zien als een incident. We gaan er beslist geen ge woonte van maken om gratis leningen te verstrekken. Rond de 213 zijn echter zo veel pro blemen ontstaan dat dit de enige oplossing is. Wanneer we niet bijspringen zijn de woningen, die daardoor niet gerenoveerd kunnen worden, over een aantal jaren rijp voor de sloop. Uit oogpunt van de volkshuisvesting is het dus eveneens noodzakelijk dat er een eind aan de problemen komt". Bij de bekendmaking van het uitgedachte 'reddingsplan' waren ook de voorzitter van de Woningbouwvereniging Schiedam, de heer H. Broker hof, en SSSW-directeur Fan ny de Graaf van de partij. Bei den gaven te kennen erg blij met deze oplossing te zijn en verwachten dat de opdracht voor de totale renovatie bin nen veertien dagen de deur uit is. Een en ander betekent ove rigens niet dat ze ten aanzien van de 213 nu geen werk meer te verzetten hebben. Behalve een flinke hoeveelheid admi nistratief werk (voor alle be woners dient een verhuiskos ten vergoeding te worden aan gevraagd) moet er immers te vens veel gebeuren op het ter- WêêÊêSm Wethouder J.G. van Kleef maakte vergezeld van de heer H. Brokerhof, mevrouw F. de Graaf ei 'zijn' ambtenaren het reddingsplan bekend. SCHIEDAM Op het plein tje voor 'Kluphuis Oost', aan de Galileistraat 86, wordt za terdag 23 mei een rommel markt gehouden. De op brengst hiervan komt ten goe de aan het kinderzomerkamp. De rommelmarkt, die zal wor den opgeluisterd met een op treden van de drumband Ju liana, begint om circa 11.00 uur. Om 17.00 uur hoopt men alles verkocht te hebben. Er zijn nog altijd spullen voor I de rommelmarkt welkom. I Deze kunnen worden afgege- ven bij het clubhuis. Het zomerkamp van 'Klup huis Oost' wordt gehouden van 25 juli tot 1 augustus. Men gaat naar kampeerboerderij 'De Negende Zaeligheijt' in Berg-Eyck (Noord-Brabant). Kinderen van 6 tot en met 12 jaar die mee willen kunnen zich opgeven bij 'Kluphuis Oost', telefoon 473.54.35. SCHIEDAM - Vanaf 19.00 uur wordt er vanavond en donderdagavond op het terrein van DHS gevoet bald. Evenals voorgaande jaren vindt bijDHS het buurtvoetbaltoernooi plaats. Deelnemers zijn dit keer: Tuindorp-boys, Royaardsplein, Schecps- gilde-boys, Kethel-Oost, K-team-Kethel en team Colebrie. Het buurtvoetbaltoernooi is een initiatief van de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord en voetbalvereniging DHS, dat vanavond voor de der de keer start. Ook donder dag beginnen de wedstrij den om 19.00 uur. rein van de sociale begeleiding. Ook aan de hier uit voortvloeiende kosten draagt de gemeente een flink steentje, van in totaal bijna een half miljoen, bij. De her-renovatie van de 213 woningen in West zal circa 23 maanden in beslag nemen. Aangezien men reeds voor het dichten van het financiële gat met de werkzaamheden ge start is, wordt er van uitge gaan dat het complex eind '88 gereed is. SCHIEDAM Het filiaal van de openbare bibliotheek Schiedam, in De Blauwe Brug aan het Bachplein in Schie- dam-noord krijgt een nieuwe inrichting. In verband hier mee zal het er de komende maanden in deze vestiging wat rommelig uit kunnen zien. De werkzaamheden starten met de verhuizing van de goed draaiende fonotheek (waar onder andere compact-discs verhuurd worden) van de be gane grond naar de eerste ver dieping. De tot op heden al daar ondergebrachte lees- en studiezaal komt te vervallen. Het is de bedoeling dat deze beneden terugkeren in de vorm van een gezellige open leeshoek en een kleine afge schermde studieruimte. Verder komt er in het filiaal wat nieuw meubilair, waar door het mogelijk is de collec tie uit te breiden en gaat men een duidelijke wegwijzering aanbrengen. Men hoopt de herinrichting, waarvoor de gemeenteraad een krediet van f 50.000,- be schikbaar heeft gesteld, rond eind augustus gereed te heb ben. Hieraan zal mettertijd op gepaste wijze aandacht wor den geschonken. de begane grond naar de eerste etage De fonotheek verhuist SCHIEDAM 'Uitkerings gerechtigden bijeen in een openbare vergadering op 12 mei te Schiedam, spreken hun verontrusting uit over de uit spraken van Uw fractieleden Kombrink en Den Uyl o.a. in de Rooie Haan over het losla ten van de koppeling min- .loon/min.uitkering. Dit is fundamenteel in strijd met datgene wat altijd door de P.v.d.A. naar voren is ge bracht. Wij eisen onvoorwaar delijk vasthouden door de P.v.d.A.-fractie aan deze kop peling. Tevens verwachten wij dat de fractie het plan Dekker volledig afwijst'. Aldus luidt de tekst van het telegram dat dinsdag 12 mei door de F.N.V. werkgroep uit keringsgerechtigden Schie dam, werd gezonden aan de heer Kok (fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer) en mevrouw M. Sint (P.v.d.A.-voorzitter). De openbare vergadering van de FNV-werkgroep uitke ringsgerechtigden Schiedam vond plaats in het diensten centrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan. Tijdens de bijeenkomst ging een deskun dige nader in op de gevolgen van 'het plan Dekker' voor de In het filiaal van de openbare bibliotheek aan het Bachplein wordt heel wat veranderd. Dit komt er op neer dat er een basisverzekering wordt inge voerd voor iedereen. Een no bel streven, ware het niet dat het hiervoor aangeboden ge zondheidszorg pakket bijzon der klein is. Vergoedingen voor geneesmiddelen, de tandarts (voor mensen vanaf 18 jaar), fysiotherapie, logo pedie, oefentherapie, het con sultatiebureau voor kleuters, abortus en sterilisatie en kunst- en hulpmiddelen, ko men er namelijk niet in voor. Om deze kosten te dekken dient een bijverzekering te worden afgesloten met een vaste premie. Iedereen, of men nu veel of weinig verdient, be taalt dus evenveel. Ook het gratis meeverzekeren van kin deren wordt, in het plan Dek ker, geschrapt. Tevens moet men voor een aantal voorzie ningen eigen bijdrage gaan betalen. Men vermoedt dat de verschuivingen voor een huis houden, bestaande uit twee volwassenen en twee kinde ren, dat van een minimum inkomen rond moet komen een achteruitgang van zo'n f 86,- per maand betekenen. Aangezien velen dit niet kun nen missen is het risico groot dat een flinke groep mensen zich niet toereikend laat ver zekeren en te lang wacht met het inroepen van medische hulp. De FNV is dan ook van me ning dat het, op verzoekvan het kabinet Lubbers (dat tot 1990 op de gezondheidszorg 1,2 miljard wil bezuinigen) geschreven, rapport 'Dekker' moet worden verworpen. Niet dat men tegen een volks verzekering is. Integendeel, want ook de FNV vindt dat deze er zou moeten komen. Maar wel op een basis waarbij iedereen hetzelfde verzeke ringspakket krijgt en hiervoor naar draagkracht betaalt. De nodige bezuinigingen zouden te vinden zijn waar de kosten gemaakt worden, onder meer bij de specialisten en apothe kers. Men wijst daarbij op de grote prijsverschillen in kwa litatief gelijkwaardige medi cijnen en de tariefopbouw van de specialisten. In elke verrichting, zo wordt gesteld, zit een vergoeding voor de praktijkkosten. Dit betekent: bij meer verrichtin gen een hogere vergoeding terwijl de gemaakte kosten gelijk blijven. Volgens de be rekeningen ontvangen de spe cialisten hierdoor 1 miljoen per jaar te veel. Ook het door voeren van een standaard op- name-beleid in de ziekenhui zen zou flink wat op kunnen leveren. Mensen die nader geïnteres seerd in een en ander zijn, kunnen zich desgewenst, in verbinding stellen met de se cretaris van de FNV-werk groep uitkeringsgerechtigden Schiedam, de heer J.C. de Jong, telefoon 4740971. SCHIEDAM— De Filmclub Schiedam sluit het seizoen, vrijdag 22 mei, af met de ver toning van 'Turtle Diary'. De film gaat over twee veerti gers die het plan opvatten drie zeeschildpadden uit de die rentuin te bevrijden en ze te rug in zee te zetten. De voorstelling begint om 21.30 uur. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat, is vanaf 20.30 uur open. De toegang bedraagt f 5,-. Donateurs betalen f4,- entreé. SCHIEDAM Het Toon kunstkinderkoor geeft vrijdag 22 mei een uitvoering in het Passage Theater. De kinderen brengen eerst een potpourri van liederen uit musicals. Na de pauze wordt een gedeelte uit Oliver Twist op de planken gezet. De muzikale begeleiding tij dens het optreden wordt ver zorgd door de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord en het Houtblazers-en semble van Cees Matla. Diri gent is Edwin Wolf. De uitvoering begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt f 3,- Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de VVV Schiedam aan de Buitenha venweg, bij mevrouw Van Stigt Thans Lange Nieuw- straat 97 en vanaf één uur vóór aanvang van het optre den aan de kassa van het Pas sage Theater. SCHIEDAM— In de jonge- renkelder van wijkcentrum 'De Erker', aan de Jan van Avenesstraat, speelt zaterdag 23 mei de Engelse band 'Frag ment'. 'Fragment' brengt voorname lijk covers van wereldberoem de bands waaronder: U2, Tal king Heads, U.B. 40 De Underground is open vanaf 20.00 uur. De band be gint rond 22.00 uur te spelen. De toegang bedraagt f 3,50. De nieuwbouw van Burchthuys is in volle gang. Daarom verkoopt Burchthuys zijn oude magazijnen en toonzalen leeg voor bijna inkoopprijzen. Burchthuys Interieur Vrijdag koopavond!! 01807-11001 SCHIEDAM— Onder grote belangstelling is zaterdag 16 mei, op de aan de Mgr. No- lenslaan gehouden braderie, de Tros-Muziek-Spel-Show gepresenteerd. Winnares van dit door Bram v.d. Weide ge leide radiospel werd de Schie damse Corrie Jagtman. Zij slaagde erin op zo voorde lig mogelijke wijze, met be hulp van in de supermarkt Koorneef gekochte produkten (wortelen, aardappelen en lu cifers), het woord WAL samen te stellen. De prijs bestond als gebruike lijk uit twee minuten gratis winkelen. Corrie slaagde erin in die tijd bijna zes bood- schappenwagentjes vol te la ten met artikelen tot een to taalbedrag van f 512,04. 9 De winkelende hoofdprijswinnares.

De Havenloods | 1987 | | pagina 1