Schiedam neemt deel aan actie 'Nederland schoon' Jongeren bereiden zich voor op reis naar Nicaragua zaken- nieuw§ Opknapbeurt voor natuur in Zuid-Holland Snackbar Telstar' Schiedams Nieuwsblad 'Verschil tussen tropenziekte en armenziekte leren' Campingsport Schiedam Infodag 'Japan' EO-familiedag Rommelmarkt DE HAVENLOODS- DINSDAG 2 JUNI 1987 23-494 Een typisch voorbeeld van hoe het niet moet. Aan de strijd om de titel 'Schoonste stad van het land' nemen alle gemeenten met meer dan 50.000 inwoners deel. Desgewenst kunnen ook kleinere steden met minder inwoners deelnemen, maar deze dienen dan wel aan de gestelde eisen te voldoen. Een en ander houdt in dat de deel nemende stad over voldoende te keuren objecten moet be schikken. Dit zijn: een ge meentehuis, NS-station, post kantoor, winkelcentrum met voetgangersgebied, winkel straat met verkeer, park en een sportpark met horeca-ac- commodatie. Al deze gelegen heden dienen openbaar toe gankelijk en vrijwel dagelijks in gebruik te zijn. Jury Tijdens de actie worden voor noemde plaatsen in de deelne mende steden nauwkeurig ge controleerd. Daarbij wordt gelet op het uiterlijk van een gebouw (gevel, ramen en en tree), hoe de openbare ruim ten er uit zien (vloeren, wan den, meubelen, asbakken, prullenmanden, loketten, en zovoorts), de hoeveelheid vuil (papier, uitwerpselen van die ren en dergelijke) op straat, in bloemperken en singels enz De controle wordt uitgevoerd door een plaatselijke jury. In Schiedam bestaat deze uit: de heer A.G. Wiegman (wethou der van financiën en openbare nutsbedrijven), de heer J. van Willigen (directeur Openbare Nutsbedrijven), de heer J. van Willigen (directeur Openbare Nutsbedrijven Schiedam), mevrouw H. Vincent (journa liste), de heer W.C. Hoogewey (chef hoofdafdeling Plantsoe nen van de dienst Gemeente werken), een afgevaardigde van de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, de heer R.H. Pillard (directeur V.v.v.) en de heer E.A. Collig- non (districtsdirecteur Gom Bedrijfsdiensten voor Gebou wen en tevens coördinator van de Stichting Nederland Schoon. De door de juryleden, aan de hand van door TNO vervaar digde enquête-formulieren, opgemaakte rapporten wor den voorgelegd aan een lande lijke jury. Deze brengt, na het verwerken van de ingezonden gegevens, een onaangekon digd bezoek aan de vijf steden die als schoonsten uit de bus komen. Aan de hand van de hierbij te verrichten keuring wordt bepaald welke drie in aanmerking komen voor de eerste plaatsen. De bekend making hiervan vindt plaats in september aanstaande. VLAARDINGEN - Vier jongeren uit Vlaardingen en Schiedam zij na een op roep van een echtpaar dat in Nicaragua verlbijft, uit gekozen om een leerreis naar dat land te maken. Paul en Nel van de Harst verblijven daar namens de hervormde Kerken en de jongeren gaan hen helpen bij hun werk voor de arme bewoners van de Martin Luther King-wijk in Ma- naga. De jongeren die de leerreis gaan maken - in hun vakantie van half juli tot half augustus - zijn Jan Haas, Mikaël van Drielen en Monique Hamer slag, leerlingen bij het VWO en ADriënne zoutendijk, eer stejaars studente sociale geo grafie. Ze worden uitgezon den door de zending en ge meenten uit Schiedam. Vlaar dingen, Maassluis en Maas land. Het project wordt gesteund door verschillende kerkgenootschappen. De vier krijgen een grondige voorbe reiding, waarvoor een speciale commissie is samengesteld. Aan de hand van video-opna men uit de Martin Luther King-wijk hebben ze zich een beeld kunnen vormen van de manier van leven daar en hoe het Nederlandse echtpaar Paul en Nel van de harst daar geografie en politiek van Ni caragua. Daar leerden ze ook iets over tropische hygiëne, over het verschil tussen 'tropi sche ziekte' en 'armenziekte'. 'We krijgen allerlei inentin gen, want het zou natuurlijk erg jammer zijn als je een ziekte opdeed in die vier we- bezig is. De verdere voorbe reidingen bestaan uit het vol gen van een cursus Spaans, een bezoek aan het volken kundig Museum in Delft, waar door leerlingen van de lerarenopleiding daar, een deel van een krottenwijk uit een derdewereldland is nage bouwd en ze waren aanwezig bij een lezing van professor Mulder, voorzitter van de Raad van Kerken, over zijn reis naar Nicaragua. In Oegst- geest, waar de Hervormde Zendingsraad zetelt, hebben ze zich verdiept in de cultuur, ken', zegt Adriënne Zouten dijk. Oriëntatie Het verblijf in Nicaragua zal, hoewel de vier deelnemers ze ker van plan zijn mee te wer ken met bijvoorbeeld de pro- duktie van dakpannen, gro tendeels een oriëntatiereis zijn, anders dan wat de El Sol-brigade doet. Enkele jon geren uit deze brigade, af komstig uit de FNV hebben, over hun ervaringen verteld aan de hand van dia's. Deze jongeren hebben in Nicaragua geholpen met de bouw van scholen. 'Ze toonden ook in terviews met jongeren daar en lieten zien hoe ze wonen', ver telt Adriënne. De jogneren van de El Sol brigade waren een half jaar in Nicaragua. De vier die nu de reis gaan maken zullen in vier weken geen school kunnen bouwen. Wat ze wel voor oi staat is leren van de manier van leven van de arme Nicara- guanen op 'sociaal en theolo gisch vlak'. De ervaringen die ze opdoen willen ze doorver tellen aan belangstellenden in Nederland. Op de vraag aan Adriënne of ze door alle voorbereidingen een goed beeld heeft van wat hen te wachten staat, is haar antwoord: 'Doordat je ermee bezig bent kom je hoe langer hoe meer te weten. Aan de andere kant is alles nog heel vaag. In elk geval hopen we met een verhaal terug te ko men.' Een van de te controleren plekken is het Stadskantoor WATERWEG-NOORD— De Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland organiseert in juli en augustus van dit jaar vijf zomerkam pen. Twee daarvan zijn be doeld voor gezinnen. Voor de andere drie kunnen jongeren vanaf zestien jaar en ouder die graag in de natuur willen wer ken, zich aanmelden. De deelnemers gaan aan de slag in waardevolle natuurge bieden en houden zich bezig met onderhoudswerk zoals, het verwijderen van takken, baggeren van sloten of hooien van drassige graslanden. „Ze blijft de toch al zo schaarse natuur in Zuid-Holland in stand", vindt de stichting Na- tuur- en landschapsbeheer. Naast het werk is er voldoen de tijd ingeruimd voor ont spanning. Dit jaar wordt er gewerkt in: Vijfheerenlanden waar van 6 tot 11 juli wordt gehooid. Ou derkerk aan den IJssel even eens hooien, in de periode van 12 tot 18 juli, in het Stael- duinse bos bij 's Gravenzande worden onderhoudswerk zaamheden verricht van 20 tot 25 juli. Landgoed Olaertsduin en Rockanje is van 27 juli tot 1 augustus aan de beurt. De Keukenhof in Lisse krijgt in de week van 3 tot 8 augustus een opknapbeurt. Een kamp duurt zes dagen. De deelnemers betalen een bij drage in de kosten van voe ding en onderdak van f45,- (kinderen tot en met 12 jaar f 35,-). Iedere deelnemer is aanvullend W.A. verzekerd. Meer informatie en een kamp folder met een opgaveformu- lier zijn verkrijgbaar bij: Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland, Postbus 558, 2800 AN Gouda. Het telefoonnummer van de stichting is: 01820-24500, vra gen naar Clarion Wegerif. De Stichting Natuur- en Landschapsbeheer zoekt ent housiaste deelnemers die dr natuur in Zuid-Holland in stand willen houden. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag 09.00 -17.00, dinsdag t/m donderdag 8.30 - 17.00, vrijdag 8.30 - 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exempla ren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010- 4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.HAdams (tel. privé 01891-3230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010- 4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico v.d. Marei. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M.Ames en L.Visser CORRESP. Schiedam, R. Koppenha gen tel. 010-4.266615. Sportcorrespondent: Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615). Schiedam: S. de Ligt. ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980,3000 BZ Rotter dam. tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Intertanden/Spret- groep. Bezorgklachten tel. 010 - 4.699.201 SCHIEDAM— De Stich ting Nederland Schoon houdt in 1987, het jaar van het milieu, weer de verkie zing 'Schoonste stad van Nederland'. Ook Schiedam dingt mee naar deze titel. Welke stad uiteindelijk als overwinnaar uit de bus komt wordt, tijdens een te levisieuitzending, in sep tember bekend gemaakt. De verkiezing 'Schoonste stad van het land' maakt deel uit van een aantal, door de On dernemersorganisatie Schoonmaak- en Bedrijfs diensten, georganiseerde acti viteiten. Hieraan wordt tevens medewerking verleend door: de Nederlande Vereniging van Reinigingsdirecteuren, de Vereniging Nederlandse Par ticuliere Reinigingsbedrijven, de Vereniging Schoonmaak Research en de Nederlandse Vereniging van Wasserijen. Doel van de activiteiten is het bedrijfsleven en de inwoners te wijzen op het belang van een schone woon- en werkom geving. SCHIEDAM De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en de Bene den-Maas houdt woensdag 10 juni, in samenwerking met de ABN-bank Rotterdam, een bijeenkomst voor onderne mers die belang stellen in handelscontacten met Japan. Gedurende de ochtenduren zal via spreekbeurten duide lijk gemaakt worden welke mogelijkheden Nederlandse producten en diensten zoal op de Japanse markt hebben. Aansluitend geeft de voorzit ter van de vakgroep Japan- kunde van de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam, dr. J. Stam, zijn visie op de Neder landse ondernemersstrategie bij het zaken doen in Japan. Doel van de bijeenkomst is bedrijven te helpen de admi nistratieve- en operationele kosten van internationale handelsactiviteiten zo laag mogelijk te houden. Voor nadere informatie over, of inschrijving voor, de 'Ja pan-dag' kan men zich wen den tot B. Kleinjan (export consulent van de Kamer van Koophandel) telefoon 4145022. SCHIEDAM - Campingsport Schiedam aan de Boterstraat 10, beschikt sinds enige we ken over een nieuwe afdeling. Men treft daar allerhande, veelal zeer handige, zpullen aan op het recreatieve vlak. Van een makkelijk mee te ne men regenjas (voor f.1,50), halstasjes (voor het veilig op bergen van geld en papieren) tot spelmaterialen en echte ouderwetse picknickmanden toe. 'De nieuwe afdeling', vertelt de heet J. van Rossum van Campingsport Schiedam, 'is het gevolg van onze instelling om de klanten een zo compleet mogelijk assortiment aan re creatieve producten te bieden. Zowel de thuiisblijvers, als de trekkers en de op comfort ge stelde kampeerders'. Thuisrecreanten en dagjes mensen zullen veelal geïnte resseerd zijn in de fraaie zol- lectie tuinmeubelen, zonwe ringen, opblaasbare kinder- zwembadeb, kleine rugzakken en badtassen, picknickman den, barbecue's, tuinfakkels, enzovoorts. Voor de trekkers beschikt Campingsport over een uitge lezen collectie lichtgewicht tenten, slaapzakken, fietstas sen en rugzakken, kaarten- houders, zaklantaarns, fiets karredes en talloze handige dingetjes voor onderweg waarvan men het bestaan nauwelijks vermoedt. Ook op de comfort gestelde kampeerders vinden in de zaak alles wat hun hartje be geert. Van caravan-accesoires en bootschoentjes tot schitte rende royale bungalowtenten. Van Rossum: 'Drie etages van ons pand staan vol tenten. Zelfs van de allergrootste hebben we er een paar opge zet. De mensen kunnen dus echt zien wat ze kopen. Dat heeft vele voordelen. Zeker in deze tijd. Voor veel kampeer ders is de tent immers een soort tweede huis waarin ze vele weken per jaar vertoeven. Voldoende stahoogte, berg- en leefruimte zijn daardoor een eerste vereiste geworden'. Een ieder die wil komen kij ken wat Campingsport Schie dam zoal te bieden heeft kan in de zaak terecht van maan dag tot en met zaterdag van 08.30 tot 17.30 uur en op don derdagavond tot 21.00 uur. Van links naar rechts: Jan Haas, Adriënne Zoutendijk, Monique Hamerslag en Mikaël van Driel. (Foto Roel Dijkstra) SCHIEDAM— De Evangeli sche Omroep houdt ook dit jaar weer een familiedag. Deze vindt plaats op zaterdag 13 juni, in de Jaarbeurshallen in Utrecht. De toegang tot de familiedag, die om 10.00 uur begint, is gratis. Aan het gepresenteerde pro gramma werken.diverse koren mee. Daarnaast vinden er op tredens plaats van het beken de zangduo Gert en Hermien Timmerman en de jongens sopraan Jeroen de Vaal. Te vens zal er tijdens deze dag afscheid genomen worden van stichtingsdirecteur drs. L.P. Dorenbos. Naast het programma voor de volwassenen wordt er, voor kinderen vanaf vier jaar, een speciaal kinderfeest georgani seerd. Vanaf het NS-station Schie dam-Rotterdam west vertrekt er op zaterdag 13 juni, om 8.30 uur, een speciale bus naar de EO-familiedag. De kosten van dit vervoer bedragen f 17,50 voor volwassenen en f 12,50 voor kinderen. Wie mee wil dient zich aan te melden bij 'De Rotssteen' Evangelisatie, telefoon 4267191 of 4262227. SCHIEDAMHet Konink lijk Schiedams Mannenkoor 'Orpheus' houdt zaterdag 13 juni, van 10.00 tot 16.00 uur, een rommelmarkt op het mu seumplein aan de Hoogstraat. Er is van alles te koop zoals: kleding, huishoudelijke arti kelen, geluidsapparatuur en boeken. SCHIEDAM Na een grote opknapbeurt is de aan de Nieuwe Maasstraat 27 geves tigde snackbar heropend. De nieuwe eigenaar, de heer R. Stout, gaf zijn zaak de naam 'Telstar'. In de gezellig ogende snack bar kan men, zoals dat gebrui kelijk is, terecht voor allerlei lekkere warme hapjes. Daar naast worden in de zaak, als specialiteit, diverse vispro ducten (waaronder paling en garnalen) verkocht. Ook de naast de snackbar gerealiseer de 'haringtent' draait inmid dels op volle toeren. Daar 'Telstar' er naar streeft van alles te verkopen waar de klanten behoefte aan hebben, beschikt men tevens over een kleine snoep en ijs afdeling. Een sigarettenautomaat zorgt ervoor dat eveneens aan de vraag om rookwaren voldaan kan worden. Als extra service naar de men sen die weinig of geen tijd hebben om zelf te koken en toch, voor een redelijke prijs, goed willen eten bereidt men elke dag warme maaltijden in de zaak. Wie van deze moge lijkheid gebruik wil maken wordt om teleurstelling te voorkomen, wel aangeraden dit vooraf te bespreken. Snackbar 'Telstar' is geopend van 14.00 tot 02.00 uur. In het weekeind sluit men pas om 03.00 uur. Op maandag is de zaak gesloten. De snackbar, annex haringtent, 'Telstar'.

De Havenloods | 1987 | | pagina 3